Kūdikių mankšta (55)

kūdikių mankšta

Kūdikiui nereikia intensyvių pratimų, kuriuos praktikuoja suaugusieji. Bet nepamirškite, kad skatinti fizinį mažylio aktyvumą yra lygiai taip pat svarbu, kaip stimuliuoti jo protinę veiklą: nuo antrojo pusmečio vaikas aktyviai tobulina savo judesius ir koordinaciją, tad turite suteikti jam galimybę praktikuotis.

Iki šešių mėnesių dauguma kūdikių būna jau išmokę vartytis ir mokosi atsisėsti, o šiems pratimams reikia erdvės ir laiko. Tam kambario viduryje paklokite patiesalą, paguldykite mažylį centre, padėkite šalia jo mėgstamų žaisliukų ir stebėkite, ką jis veiks. Šiuo gyvenimo periodu nelaikykite vaiko įkalinto kėdutėje, gultuke, lopšyje, ar kitoje vietoje, kur jis negali laisvai judėti - tai gali stabdyti jo judesių lavėjimą.

Jokiu būdu nesodinkite jo prieš televizorių: tai yra labai pasyvi veikla, neskatinanti vaiko tobulėjimo. Verčiau įsivaizduokite, kad laikas, praleidžiamas ant grindų, yra savotiška kūdikio sporto salė, ir jei tik suteiksite mažyliui galimybę vėl ir vėl bandyti savo naujai išmoktus judesius, jis atliks visus šiuo metu jam būtinus pratimus. 

Susiję straipsniai

Kreivakaklystė: ką svarbu žinoti kūdikio tėvams?

Kreivakaklystė (tortikolis) – tai sutrikimas, dėl kurio sunku pasukti galvą, o galva ir pečiai atrodo nesimetriški.

Atlėpusių ausų korekcija: ką reikėtų žinoti?

Dėl atlėpusių ausų korekcijos į medikus rekomenduojama kreiptis dar vaikui iki pradedant lankyti mokyklą, maždaug 6–7 metų amžiaus.

Ar žinojote, kokią naudą vaikams teikia spalvinimas? (+21 įspūdingas trafaretas)

Vaikus vis labiau įtraukia technologijos, tad atplėšti juos nuo ekranų ir įtraukti į paprastas veiklas, pavyzdžiui, spalvinimą, gali būti sudėtinga.

Naujausi komentarai

 1. marie claire
  marie claire prieš 7 m.

  ona_ parašė:
  Taip, baesinas išties naudingas reikalas.

  Mes turim baseiną po atviru dangumi, priklauso visam blokui, kaip manot ar galiu ten su maže oram sušilus duotis?

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  ona_ parašė:
  Su priežiūra dinaminė mankšta ir Vilniuje yra - pas Kristiną iš R. Šemetos mokyklos, "Mažųjų valdose".

  Mes irgi sias manksteles darom jau nuo tada, kai suneliui sukako 1 men. kas menesi p. Kristina parodo po nauja, sudetingesni, pratima pradzioj man lb.baisu buvo ziuret, kai toks mazuliukas kabo ant rankyciu ir jis pradziai zirzaliodavo, bet po to pripratom abu ir kai gera nuotaika, manksteles patinka puikiai

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Balta moteris parašė:
  Pasidomėkit ortopedų nuomone apie šias 'mankštas' ir kaip galit sužalot savo vaikus. Ir apie tą pačią Kristiną atsiliepimų pasižiūrėkit. Jei tikrai norit kūdikiui …

  As manau, jei pratimai daromi teisingai, nuosekliai ir grieztai laikantis rekomendaciju, viskas yra gerai Kristina ne viena simta vaiku taip ismankstinus, manau patirties turi nemazai. Jei apsiimi daryti jau tas manksteles, tai ir reikia daryti nuo 1 mensiuko, kad po truputi viskas prasitampytu ir pralavetu. Juk menesio vaiko niekas taip nemeto is karto, kaip tame video. Menesio vaikiukas paprasciausiai kabo ant rankyciu ir kojyciu, tik po to pratimai palengva sunkinami. O skundziasi daznai tie, kas neteisingai, su savo interpretacijom mankstina vaikiukus. Tarkim jiems atrodo, kad nuo menesio dar per mazas ir baisu suzeisti, o pradeda mankstinti nuo puses metu ar veliau...na tai zinoma, kad galima taip suzeisti vaika, nes kur menesio vaikiukas sveria, o kur puses metu. Taigi, mano nuomone, aisku mamytes kiekviena savo vaika jaucia ir zino, kas geriausia ;) bet jei daryti tokias manksteles, reikia visu pirma nebijoti, pasitiketi ir daryti butent pagal nurodymus, kuriuos, kaip minejau, gauname kas menesi

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  marie claire parašė:
  Mes turim baseiną po atviru dangumi, priklauso visam blokui, kaip manot ar galiu ten su maže oram sušilus duotis?

  Mes su sūnum lankyt poliklinikos baseiną pradėjom, kai jam 2,5 mėn. buvo. Pagal laiką tikrai galite, tik nežinau kaip dėl chloro, kitų medžiagų ir pan., nes vis dėlto manau gydymo įstaigos (ypač pritaikyto vaikams) ir privataus baseino valymas skiriasi.

 5. marie claire
  marie claire prieš 7 m.

  ona_ parašė:
  Mes su sūnum lankyt poliklinikos baseiną pradėjom, kai jam 2,5 mėn. buvo. Pagal laiką tikrai galite, tik nežinau kaip dėl chloro, kitų medžiagų ir pan., nes vis dėl…

  Vat būtent apie tai ir galvoju, reikės pediatrės išsiklausinėt ir taip pat ūkvedį, kas ir kaip tiksliai pas mus valoma