Ką daryti, kad vaikas norėtų mokytis? (7)

vaikas nori mokytis

Mažylio protas – lyg kempinė. Jis noriai mokosi ir rodo iniciatyvą. Ką daryti, kad jis toks ir išliktų?

Kalbėkite su mažyliu. Kalbėjimas apie paprastus kasdienius dalykus padės lavinti jo kalbos įgūdžius ir plėsti žodyną. Eikite į įvairias vietas (zoologijos sodą, parduotuvę, parką), darykite įvairius dalykus (pasisupkite kartu, palieskite iš žarnos tekantį vandenį ir t. t.) ir įvardinkite juos. Tegu jis supranta, kad aplinkui – didelis nuostabus pasaulis.

Kasdien garsiai skaitykite mažyliui. Tai duoda tokią pačią naudą, kaip ir kalbėjimas su mažyliu, be to, ugdo pomėgį skaityti ir žadina vaizduotę. Pasirinkite įvairias knygeles – su paveikslėliais, interaktyvias, taip pat tokias, kuriose daugiau dėmesio skiriama žodžių skambesiui ir ritmui. Jos sudomins mažylį skirtingais aspektais. Turėkite po ranka įprastų skaitinių ir kartoninių knygelių, kurias mažylis galėtų pats vartyti ir kurioms nieko nenutiks, jeigu jis sumanys jas pakramtyti.

Skatinkite žaisti įvairius žaidimus. Daugiausia naudos mažylis gauna, kai derinami įvairūs žaidimai – kartais jis pats pasirenka, ką ir kaip žaisti, kartais žaidžia suaugusiojo pasiūlytą žaidimą, kartais žaidžia vienas savarankiškai, o kartais – su kitais. Suteikite jam galimybių eksperimentuoti su įvairiomis formomis, spalvomis, medžiagomis, garsais ir svoriais. Tokio amžiaus mažylį labai lavina žaidimai, atskleidžiantys priežasties ir pasekmės ryšį. Kartais tiesiog leiskite mažyliui tyrinėti, o kartais parodykite, kaip veikia koks nors žaislas ir leiskite jam išbandyti pačiam. Tačiau žiūrėkite, kad jis nepavargtų, ar jam ne perdaug naujų įspūdžių. Mažylis turi turėti laiko atsipalaiduoti ir pailsėti – geras poilsis didina našumą (lygiai kaip ir suaugusiems).

Susiję straipsniai

Kaip vaikui parinkti tinkamiausią muzikos instrumentą?

Muzika atveria daugybę naujų galimybių, leidžia ugdyti vaiko kūrybiškumą. Tyrimų duomenimis, mokymasis groti padeda stiprinti discipliną.

Vaiko vystymuisi ypač svarbūs 6 raidos etapai

Pablo Neruda rašė: „Vaikas, kuris nežaidžia, nėra vaikas.“ Tėvai vis labiau suvokia kartos, kuriai leista per mažai laiko žaisti, minusus.

Kas yra asociatyvusis žaidimas ir kuo jis svarbus vaikui?

Augant vaikui, žaidimas ir bendravimas su kitais vaikais bei buvimas šalia bendraamžių taps didele jo pasaulio dalimi.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 12 m.

  As mamai neleisdavau dainuot, irgi taip pat uzciaupdavau

 2. ..upse..
  ..upse.. prieš 12 m.

  lona parašė:
  as kai nesioju suneli pasakoju cia gelyte cia suniukas.o pagaliau istare varda tik vietoj dzekis ekis

  Tavo Jonukas cia jau kalba?

 3. ILONA.....
  ILONA..... prieš 12 m.

  Upsiuke parašė:
  Tavo Jonukas cia jau kalba?

  jo.katkat pasako kai kate pamato

 4. ..upse..
  ..upse.. prieš 12 m.

  lona parašė:
  jo.katkat pasako kai kate pamato

  geras saunuolis vaikutis!

 5. Aušrinė
  Aušrinė prieš 12 m.

  O maniškė iškelia rankas į viršų ir sako dyyy arba deeee, tipo didelė reiškia