Ką daryti, kad vaikas norėtų mokytis? (7)

vaikas nori mokytis

Mažylio protas – nelyginant kempinė. Jis noriai mokosi ir rodo iniciatyvą. Ką daryti, kad jis toks ir išliktų?

Kalbėk su mažyliu. Kalbėjimas apie paprastus kasdienius dalykus padės lavinti jo kalbos įgūdžius ir plėsti žodyną. Eikite į įvairias vietas (zoologijos sodą, parduotuvę, parką), darykite įvairius dalykus (pasisupkite kartu, palieskite iš žarnos tekantį vandenį ir t. t.) ir įvardinkite juos. Tegu jis supranta, kad aplinkui – didelis nuostabus pasaulis.

Kasdien garsiai skaityk mažyliui. Tai duoda tokią pačią naudą, kaip ir kalbėjimas su mažyliu, be to, ugdo pomėgį skaityti ir žadina vaizduotę. Pasirink įvairias knygeles – su paveikslėliais, interaktyvias, taip pat tokias, kuriose daugiau dėmesio skiriama žodžių skambesiui ir ritmui. Jos sudomins mažylį skirtingais aspektais. Turėk po ranka įprastų skaitinių ir kartoninių knygelių, kurias mažylis galėtų pats vartyti ir kurioms nieko nenutiks, jeigu jis sumanys jas pakramtyti.

Skatink žaisti įvairius žaidimus. Daugiausia naudos mažylis gauna, kai derinami įvairūs žaidimai – kartais jis pats pasirenka, ką ir kaip žaisti, kartais žaidžia suaugusiojo pasiūlytą žaidimą, kartais žaidžia vienas savarankiškai, o kartais – su kitais. Suteik jam galimybių eksperimentuoti su įvairiomis formomis, spalvomis, medžiagomis, garsais ir svoriais. Tokio amžiaus mažylį labai lavina žaidimai, atskleidžiantys priežasties ir pasekmės ryšį. Kartais tiesiog leisk mažyliui tyrinėti, o kartais parodyk, kaip veikia koks nors žaislas ir leisk jam išbandyti pačiam. Tačiau žiūrėk, kad jis nepavargtų, ar jam ne perdaug naujų įspūdžių. Mažylis turi turėti laiko atsipalaiduoti ir pailsėti – geras poilsis didina našumą (lygiai kaip ir suaugusiems).

Naujausi komentarai

 1. ugnele1
  ugnele1 prieš 9 m.

  As mamai neleisdavau dainuot, irgi taip pat uzciaupdavau

 2. ..upse..
  ..upse.. prieš 9 m.

  lona parašė:
  as kai nesioju suneli pasakoju cia gelyte cia suniukas.o pagaliau istare varda tik vietoj dzekis ekis

  Tavo Jonukas cia jau kalba?

 3. ILONA.....
  ILONA..... prieš 9 m.

  Upsiuke parašė:
  Tavo Jonukas cia jau kalba?

  jo.katkat pasako kai kate pamato

 4. ..upse..
  ..upse.. prieš 9 m.

  lona parašė:
  jo.katkat pasako kai kate pamato

  geras saunuolis vaikutis!

 5. Aušrinė
  Aušrinė prieš 9 m.

  O maniškė iškelia rankas į viršų ir sako dyyy arba deeee, tipo didelė reiškia