NaProTechnologija - Natūrali prokreacinė technologija

Komentuoti
 1. 2013.02.26 20:32 (prieš 6 m.)

  Sveikos,
  jau ilgą laiką bandome pastoti. Tačiau nesėkmingai. Kas metai darome tyrimus. Vyrui viskas tvarkoje. Man - endometriozė, deja. Praėjau histeroskopiją, gimdos nuotrauką, kiaušintakių praeinamumo tyrimą, laparaskopiją, Bandėme du IUI. IVF nedarysime dėl įsitikinimų. Neseniai netikėtai atradau apie gydymo metodą vadinamą NaProtechnologija. Jei teisingai supratau, šio gydymo tikslas yra IŠGYDYTI nevaisingą porą, o ne maitinti ją hormonais bandant pagalbinį ir dirbtinį apvaisinimą.
  Gal kas esate susidūrę su šiuo gydymu. Ar Lietuvoje šis mokslas ir technologija vystomas? Labai laukiu nuomonių ir patarimų, arba diskusijos kurioje gims tiesa.
  Daugiau paskaityti galima čia: www.xn--npinfo-bkb.lt/naprotechnologija
  "Natūrali prokreacinė technologija (NaProTechnologija) - tai naujas moters sveikatos mokslas, skirtas stebėti ir palaikyti moters prokreacinę bei ginekologinę sveikatą, pagrįstas medikamentiniu, chirurginiu gydymu bei vaisingumo pažinimu Kreitono modelio sistemos pagrindu.
  Šiuo metu NaProTechnologija taikoma specializuotose nevaisingumo gydymo klinikose ir bene plačiausiai žinoma kaip dirbtinėms reprodukcinėms technologijoms alternatyvus nevaisingumo gydymo būdas."

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.02.27 13:14 (prieš 6 m.)

  [email protected] parašė:
  Sveikos,
  jau ilgą laiką bandome pastoti. Tačiau nesėkmingai. Kas metai darome tyrimus. Vyru…

  Tradicinese(jei taip galima pavadinti )vaisingumo klinikose niekas neskuba farsiruoti hormonais ar taikyti pagalbinio apvaisinimo be rimtu tyrimu. IVF taikomas tada, kai pries tai buves gydymas pasirode neefektyvus. Beje, siose technologijose man uzkliuva tai, jog tiriama ir gydoma vien tik moteris. O kaip gi vyriskoji puse? Apie 40 proc. nevaisingumo atveju, kiek zinau yra vyro ''kalte''.

 3. 2013.02.27 15:20 (prieš 6 m.)

  Na, man šiek tiek užkliuvo tai, kad šiuo metodu "stebima ir palaikoma moters prokreacinė bei ginekologinė sveikata", pagrindžiant "medikamentiniu, chirurginiu gydymu bei vaisingumo pažinimu Kreitono modelio sistemos pagrindu". Juk iš esmės dabar daroma tas pats: niekas neskuba siūlyti IUI, IVF ar kitų procedūrų, kol moteris neištiriama, neskiriamas gydymas, jei yra kokių nors ginekologinių problemų. Tai kuo naujoji technologija skirsis nuo esamų? Nebent tas Kreitono modelis, gal jis kažką siūlo, kas iki šiol nebuvo žinoma. Man kažkaip nuojauta sako, kad ši technologija - tai alternatyva IVF poroms, kurios yra katalikai ir nenori apvaisinimo mėgintuvėlyje, kad nežūtų embrionai. Spėju, kad paprasčiausiai daroma viskas iki tos procedūros, bet nemanau, kad tai radikaliai skirtųsi nuo nekatalikiškoms poroms taikomų metodų.

  Tiesą sakant, specifinių žinių apie tai neturiu, tik bendrųjų medicininių, bet atsiliepiu į kvietimą diskutuoti . Man irgi būtų įdomu sužinoti, jei kas nors susidūręs arčiau, asmeniškiau, ypač jei kas turi patirties.

  Beje, pritariu Samiros pastabai dėl vyrų "kaltės".

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.02.27 15:51 (prieš 6 m.)

  Va ka radau internete apie ta kreitono modeli: Kreitono Modelio sistemą. Tai standartizuota gimdos kaklelio gleivių stebėjimo sistema, kurią gali efektyviai (96,8%) taikyti tiek šeimos, norinčios atidėti nėštumą, tiek siekiančios pastoti. Šis metodas taip pat tinka žindančioms moterims bei moterims, kurios nustojo vartoti kontraceptines tabletes ar yra premenopauzėje.''
  Taip kad nieko naujo ir stebuklingo napro nesiulo. Beje, labai abejoju ar sios technologijos padetu, jei tarkim vyro spermoje labai mazai normalios morfologijos spermatozoidu(turi buti ne maziau 4 proc). Beje, kas del embrionu zuvimo IVF metu.(kas labai gasdina giliai tikincias poras). Naturalaus pastojimo metu toli grazu ne kiekvienas embrioniukas prisitvirtina gimdoje. Kiek moteru net nesuzino, jog buvo pastojusios, nes embrionas pasisalino menesiniu metu.
  Beje, Bitkresle, neisizeisit, jei truputeli pataisysiu . Vaisingumo specialistai tiria ABU partnerius, tiek vyra, tiek moteri. Be vyro spermogramos rimtas vaisingumo specas net neprades snekos. Tiesa, kazkuriame gyd. Usonienes interviu spaudai, skaiciau, jog jei vyras atsisako tirtis, tai tokiai porai, jie padeti negali

  1
 5. 2013.02.27 16:34 (prieš 6 m.)

  Vyrų tyrimai čia greičiausiai tik nepaminėti. Reikia manyt? Nes kitu atveju tai tikrai nebūtų ''naujos'' technologijos.
  Iš tiesų,sunku pasakyti ką pažįstant tik vieną pusę. Bet kad tai katalikiška klinika man svarbu ir kelia daugiau pasitikėjimo, nei VK kuriose atliekami abortai.
  Tačiau, iš asmeninės patirties: paprastoj VK gydytoja man priskyrė gerti dufastoną nuo ciklo vidurio, net nepasiūlius pasidaryti progesterono tyrimą. Tą tyrimą buvau darius prieš metus, ir progesterono kiekis buvo pakankamas. Todėl tokie gydytojos pasiūlymai nelabai kelia pasitikėjimo, nes jei gerčiau šiuos vaistu ir pastočiau - būčiau dar kurį laiką prie jų pririšta.
  Dar kitas dalykas - endometriozė. Kažkur radau, kad naprotechnologijos turi galimybę su ja susitvarkyti ne tik operacijos, ar kontraceptinių vaistų vartojimu, bet ir taikant gydymo būdą. Tai suteiktų vilties, jei yra tiesa.

  Samira, man atrodo dėl IVF svarbiausia ne tai, kad embrionas ne visada įsitvirtina gimdoje net ir natūraliai pastojant. Svarbu, kad su embrionais, kurių prieš IVF prigaminama daug, elgiamasi nehumaniškai: iš jų atrenkami tam tikri ''tinkamiausi'' ir perkeliami į gimdą, o kiti yra šaldomi, arba aukojami tyrimams, gal dar kažkaip sunaikinami - atimama dalies žmonių teisė gimti ir gyventi.

  1
 6. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.02.27 16:57 (prieš 6 m.)

  [email protected] parašė:
  Vyrų tyrimai čia greičiausiai tik nepaminėti. Reikia manyt? Nes kitu atveju tai tikrai nebūtų ''naujos'' technologijos.

  O kaip jus isivaizduojat ta atranka? Pasiziuri embriologas pro mikroskopa ir sako:aha, sitas trumpas-netinka, sitas ilgas ir ne..IVF metu tarp sukurtu embrionu vyksta naturali atranka. Niekas specialiai ju su pincetu neatrinkineja ir neismetineja. Nekokybiški susikūrė patys ir sunyksta patys. Ta prasme, jog sustoja jo vystymasis. Beje, embrionu negamina. Ju gaunasi tiek, kiek apsivaisina ispunktuotu kiausialasciu.
  Taip, atšildant užšaldytus embrionus dalis jų žūva. bet juk cia ląstelėje vyko savaiminiai procesai.

  1
 7. 2013.02.27 17:07 (prieš 6 m.)

  samira parašė:
  O kaip jus isivaizduojat ta atranka? Pasiziuri embriologas pro mikroskopa ir sako:aha, sitas trumpas-netinka, sitas ilgas ir ne..IVF metu tarp sukurtu embrionu vyks…

  Atranka vykdoma ikiimplantacinės genetinės diagnostikos (IGD) būdu. IGD- tai pavienių embriono ląstelių chromosomų arba genų ištyrimas, siekiant nustatyti genetinį defektą, kuris perduodamas paveldėjimo būdu. vaisingumas.lt/lt/naujienos/iuolaikins-embriono-tyrim-galimybs-59
  Principe, tai tas pats kaip Hitleris su žydais ir čigonais elgėsi. Tik jis vyresnius žmones rinkosi, o ne ką tik užgimusius.

  1
 8. Neegzistuojantis vartotojas
  2013.02.27 18:15 (prieš 6 m.)

  ''Mokslinių tyrimų duomenimis IGD padidina embrionų implantacijos dažnį (Gianaroli at al., 1999; Munne et al., 1999; 2002; Rubio et al., 2003) ir mažina savaiminių persileidimų skaičių (Munne et al., 2005). '' Kuo cia panasu i Hitlerio elgesi su zydais ir cigonais?
  ir dar is to pacio straipsnio:
  Nors Cohrane duomenų bazėje pateikta išsami IGD taikymo rezultatų apžvalga, mokslininkai pripažįsta, kad vis dar trūksta įrodymų, kurie patvirtintų, kad IGD po IVF/ICSI yra efektyvi intervencija, didinanti sveikų naujagimių skaičių (Twisk et al., 2006). Viena to priežaščių, yra tai, kad IGD metu tiriama viena ląstelė, o embrionas yra multiląstelinis, todėl šis metodas negali reprezentuoti genetinio embriono vaizdo. ''
  Didžiojoje Britanijoje IGD taikoma nuo 1990, bet iki šiol atliekama ne daugiau kaip 30 diagnostikos atvejų per metus. Tuo tarpu IVF ciklų skaičius kasmet siekia net 30 000.Tai galima paaiškinti tuo, kad IGD technologija nėra lengvai įsisavinama, o procedūrų kaštai prieinami ne visiems pacientams.''
  Beje, nei Lietuvoje, neio kaimynineje Latvijoje, kurios vaisingumo klinikas renkasi nemazas procentas poru is Lietuvos, si technologija netaikoma

 9. 2013.02.28 08:57 (prieš 6 m.)

  samira parašė:
  ''Mokslinių tyrimų duomenimis IGD padidina embrionų implantacijos dažnį (Gianaroli at al., 1999; Munne et al., 1999; 2002; Rubio et al., 2003) ir mažina savaiminių…

  Kadangi ir gydytojai yra žmonės, visuomet įmanoma žmogiškoji klaida - embrionai iš šaldytuvų gali patekti į tyrimų laboratorijas, gal net į kokią svetimą gimdą ir t.t. Tai, kad Lietuvoje nei Latvijoje daug kas nedaroma oficialiai, neįtikina, kad tai nedaroma ir nelegaliai. Taip pat nenatūralu yra tinkamų-netinkamų, sveikų-nesveikų atranka. Nes tokiu atveju, gal ir daugelio iš mūsų nebūtų buvę atrinkta dėl tam tikrų genetinių trūkumų, įgimtos tuberkuliozės, ar panašių įvairiausių ligų. Tuo tai ir primena Hitlerio atrankas pagal žmogaus atitikimą arijų grožio ir sveikatos standartui.
  Bet žinoma, mūsų sąmonė yra užsilikusi gilioje pragmatiško požiūrio į žmogų stadijoje - žmogus yra pilnavertis tik kai jis: atitinka fizinius standartus, atitinka protinius standartus, neturi tam tikrų ligos genų, ir yra tinkamas instrumentas ekonomikos kėlimui. Todėl nei esantis embriono stadijoje, nei tas kuris senas ir artėja prie mirties, pas mus nėra gerbiami. Ir net neatsižvelgiame į tai, jog pažangūs mokslo tyrimai įrodo gyvybės buvimą žmoguje jau labai anksti - dar embriono stadijoje. Mes esame morališkai atsilikę.
  Kitas dalykas - prašau suprasti teisingai, bet šią temą pradėjau ne tam kad mane įtikintų IVF ''nekaltumu''. Jau pirmame poste pasakiau, kad dėl įsitikinimų jo nedariau ir niekada nedarysiu. Man įdomu būtent Natūralios ir PRO-KREACINĖS medicinos pasiekimai.

  2
 10. 7 m. 6 mėn.

  2013.03.03 09:10 (prieš 6 m.)

  [email protected] su dideliausia pagarba nu tokiu nesamoniu dar skaityti neteko. Pagal jus tai yra labai blogai jei embrionai patikrinami taip apsidraudziant nuo apsigimimu, persileidimu ir galimu nesivystanciu nestumu?! Parodykit man motina, kuri "del teisybes gamtai" nenoretu is anksto zinoti apie gresianti pavoju, ypac kai atliekamas IVF. Pagal jus neteisinga, jog dirbtinio apvaisinimo metu atrenkami stipriausi ir geriausiai besidalinantys embrionai?! Kas cia per "bullshit" (atsiprasau uz issireiskima), tai teisybes delei, kad nebutu atliekami hitleriski samokslai pries musu snaigutes, gydytojas turetu teisinguoju "pamarskomu ras dva tri" budu atrinkt ar kaip? Uzsaldytu snaiguciu niekas be jusu zinios eksperimentam neaukos, per daug mokslines fantastikos skaitot.. isodinti kitai moteriai gali taip pat tik su jusu sutikimu, zinot kartais zmones, kuriem pasiseke, paaukoja savo snaigucius porom, kurios neturi galimybes be donoro susilaukti vaikucio.. igimta tuberkulioze?! Kas cia per naujienos, tuberkulioze kudikis gali uzsikresti nuo motinos, budamas isciose, uzsimezgusios lasteles jos nepagamina tiesiog is oro... Zodziu sekmes jums teisingiausiu ir nekalciausiu keliu beieskant. O siaip tikiuosi tikrai kuo toliau tuo daugiau atsiras nauju budu padeti porom negalinciom susilaukti vaikuciu..

  2
Žinutės parašytos:

Naujas komentaras