Populiariausi berniukų vardai iš C-Č raidžių

Populiariausi berniukų vardai iš C-Č raidžių FamVeld | Shutterstock.com

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš C-Č raidžių TOP10 ir jų reikšmėmis!

„Tėvų darželio“ vardų duomenų bazę pildome ir statistiką renkame nuo 1999 m., tad ir šis populiariausių vardų sąrašas apima 24 pastarųjų metų duomenis, t.y. nuo 1999 m. iki 2023 m.

1. Christian

Christian yra kildinamas iš senovės graikų vardo Χριστός (christos) - pateptasis, išrinktasis. Vardo reikšmė: Kristaus sekėjas, krikščionis.

Lietuvoje įprastas šio vardo variantas Kristijonas yra pakankamai populiarus. Kita vertus, Christian patenka tarp retų, t.y. ne dažniau nei 25 kartus suteikiamų, vardų.

2. Cristian

Vardas Cristian yra dar vienas populiaraus vardo variantas. Šis vardas kildinamas iš senovės graikų vardo Χριστός (christos) - pateptasis, išrinktasis. Vardo reikšmė: Kristaus sekėjas, krikščionis.

Šis vardo užrašymo variantas dar retesnis už Christian ir tokiu vardu Lietuvoje pavadinti vos keli berniukai.

3. Česlav

Slavų kilmės vardas, kurį sudaro elementai čest - garbė ir slava - šlovė. Galėtų būti verčiamas kaip šlovingas savo garbingumu.

Vardas Česlav, kaip ir kiti C ir Č raide prasidedantys vardai, Lietuvoje yra labai retas.

4. Christopher

Christopher yra kilęs iš senovės graikų vardo Χριστόφορος (Khristóphoros), kurį sudaro χριστός (khristós) - pateptasis, išrinktasis ir φέρειν (phérein) - nešti. Vardo reikšmė: Kristaus nešėjas.

Vardas Kristupas yra Lietuvoje įprastesnis ir tikrai populiarus šio vardo variantas. Christopher Lietuvoje pavadinti vos keli berniukai.

5. Cezaris

Vardo Cezaris vardadienis: Sausio 12 d.

Vardas Cezaris yra kildinamas iš romėnų pavardės Caesar, kuri, manoma, reiškė plaukuotas, ilgaplaukis. Iš lotynų caesaries - plaukai.

Šis vardas yra pakankamai dažnai sutinkamas Pietų ir Lotynų Amerikoje bei Jungtinėse Amerikos Valstijoje. Lietuvoje šis vardas nėra populiarus ir jis suteikiamas tik pavieniams berniukams.

6. Česlovas

Vardo Česlovas vardadienis: Liepos 20 d.

Slavų kilmės vardas, kurį sudaro elementai čest - garbė ir slava - šlovė. Galėtų būti verčiamas kaip šlovingas savo garbingumu.

Daugiausiai Česlovų per statistikos rinkimo laikotarpį Lietuvoje gimė 2001 m. - tais metais šis vardas suteiktas 2 berniukams.

7. Can

Can yra populiarus turkų, azerbaidžaniečių ir čerkesų vardas arba pavardė. Jo reikšmė, remiantis skirtingais išaiškinimais, yra dvasia, gyvenimas, siela ar širdis. Turkų ir azerbaidžaniečių kalbose vardas siejamas su persų kalbos žodžiu jan (جان), o čerkesų kalboje - su čerkesų kalbos žodžiu janberk.

Lietuvoje šis vardas nėra populiarus ir pirmą kartą suteiktas buvo tik 2004 m.

8. Colin

Vardas Colin yra kildinamas iš galų kalbos. Tai moderni senoviškų airių ir škotų vardų Cuilen ir Cailean versija. Vardo reikšmė yra mažylis, jauniklis, mažas šuniukas.

Vardas Colin yra vidutiniškai populiarus Airijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Lietuvoje šiuo vardu pavadinti tik keli berniukai.

9. Česlavas

Slavų kilmės vardas, kurį sudaro elementai čest - garbė ir slava - šlovė. Galėtų būti verčiamas kaip šlovingas savo garbingumu.

Česlavas, kaip ir kiti šio vardo užrašymo variantai, Lietuvoje yra labai retas.

10. Charlie

Charlie yra angliška vardo Karolis (Karlas) versija. Vardas Karolis (Karlas) yra kilęs iš germaniško vardo Karl. Karl – iš germaniško kilmės žodžio karal - asmuo, laisvas žmogus.

Anglakalbėse šalyse vardas Charlie, žinoma, sutinkamas tikrai dažnai, tačiau Lietuvoje šiuo vardu pavadinti tik keli berniukai.

Visą sąrašą rasite čia:

Susiję straipsniai

Populiariausi berniukų vardai iš A raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš A raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš B raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš B raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!

Populiariausi berniukų vardai iš E raidės

Kviečiame susipažinti su populiariausių berniukų vardų iš E raidės TOP10 ir jų reikšmėmis!