Nėštumo priežiūra: kodėl verta ją patikėti privačioms klinikoms ir kokie tyrimai rekomenduojami?

Reklaminis partnerio turinys
Nėščiai moteriai atliekami tyrimai privačioje klinikoje Halfpoint | Shutterstock.com

Nordclinic

 Ginekologe Viktorija AmbrozeviciuteViktorija AmbroževičiūtėGydytoja akušerė ginekologė

Nėštumas – unikali patirtis kiekvienos moters gyvenime. Sužinojus, kad laukiatės, tikriausiai užplūs daugybė emocijų bei nuotaikų: nuo pakylėjimo ir begalinio džiaugsmo iki lengvo nerimo ir nežinomybės.

Natūralu, kad jei nėštumas pirmas arba pirmagimio susilaukėte seniai, kyla daug klausimų. Kai kurioms moterims žinia apie nėštumą būna netikėta, todėl vos nėštumo testui parodžius, kad laukiatės, turėtumėte atsisakyti žalingų įpročių (jei jų turite), pradėti sveikiau maitintis, vengto streso ir vartoti folio rūgšties papildus.

Plačiau apie pasiruošimą nėštumui skaitykite:

Taip pat sužinojus apie nėštumą reikės nuspręsti, kam patikėsite jo priežiūrą visos kelionės link tėvystės metu. Viso nėštumo metu galite lankytis valstybiniame sveikatos priežiūros centre arba privačioje klinikoje.

„Kitas aptarnavimas“, „kitoks požiūris“, „kitokia pagalba, net – savijauta“ – štai ką dažniausiai atsako nėščios moterys, paklaustos, kodėl visgi nusprendė rinktis privačią kliniką ir visišką nėštumo priežiūrą joje.

Nėščiai moteriai šiuo jautriu ir emocijų kupinu laikotarpiu itin svarbu justi visišką pasitikėjimą ir ramybę dėl savo ir vaikelio sveikatos. Taigi, išsamiau panagrinėkime, kodėl nėščiosios sveikatos ir nėštumo eigos priežiūrą verta patikėti privačios praktikos klinikai?

Kuo išskirtinė nėščiųjų priežiūra privačiose įstaigose?

 • Kruopščiai atrinktas personalas. Daugelis privačių klinikų labai daug dėmesio skiria personalo atrankai, todėl jose dirba tik aukščiausios kvalifikacijos ir motyvuoti medikai.
 • Nauja diagnostinė aparatūra. Privačios klinikos yra įsigijusios moderniausią įrangą, todėl nėštumo patologijos diagnozuojamos tiksliau ir greičiau. Be to, su tokia įranga atliekamos procedūros dažniausiai yra trumpesnės, mažiau skausmingos ir pan.
 • Jauki, tvarkinga, maloni aplinka. Nemažai moterų tiesiog nemėgsta poliklinikų ir ligoninių, vengia jose lankytis (liguista ligoninių baimė dar vadinama nosokomefobija). Privačiose klinikose pacientėms stengiamasi sukurti jaukią, malonią aplinką, padėti išvengti bet kokio streso.
 • Taupomas pacienčių laikas. Pasak „Nordclinic“ gydytojos akušerės ginekologės Viktorijos Ambroževičiūtės, vienas didžiausių privalumų, kodėl pacientės nėštumo priežiūrai renkasi privačias klinikas, yra laikas. Daugelyje privačių įstaigų vizitas pas gydytoją galimas tą pačią savaitę, o kartais – net ir tą pačią dieną, kai pacientėms prireikia gydytojo konsultacijos. Be to, pacientėms beveik niekada netenka laukti prie gydytojo kabineto durų: jos gali geriau planuoti laiką. Taip pat visos procedūros atliekamos vienoje klinikoje, dažnai – net ir gydytojo kabinete.
 • Daugiau gydytojų dėmesio. Gydytoja V. Ambroževičiūtė mini ne tik galimybę lengviau ir greičiau užsiregistruoti vizitui: dažnai privačiose įstaigose pacientui skiriama tiek laiko, kiek jam reikia, o ne 10–15 minučių – nes tiek laiko vidutiniškai turi gydytojas, per valandą priimdamas apie 6 pacientus. Nustatyta, kad privačiose įstaigose pacientams skiriama neretai net dvigubai daugiau laiko, palyginti su valstybinėmis įstaigomis. Privačių klinikų gydytojai daug mažiau laiko sugaišta ir dokumentų pildymui.

Nordclinic klinika

Kokius neprivalomus (neįtrauktus į atmintinę) tyrimus papildomai rekomenduoja atlikti gydytoja akušerė ginekologė V. Ambroževičiūtė?

 • Onkocitologinis gimdos kaklelio tepinėlis – atliekamas nėštumo pradžioje pacientėms, kurioms virš 25 metų ir tyrimas nebuvo atliktas per pastaruosius trejus metus.
 • TSH (tirotropinis hormonas) – rekomenduojamas nėščiosioms, kurios turėjo skydliaukės problemų arba šiuo metu turi skydliaukės ligų simptomų arba šeimos nariai sirgę skydliaukės ligomis.
 • Hepatito C tyrimas – rekomenduojamas rizikos grupės nėščiosioms, kurios yra vartojusios intraveninių narkotikų, turinčios ŽIV infekciją, atliktas kraujo perpylimas iki 1994 m., stebimi padidėję kepenų fermentų (ALT, AST) rodikliai, buvęs kontaktas su krauju, turi tatuiruočių.
 • Makšties išskyrų tepinėlis – rekomenduojamas pacientėms, turinčioms niežulio, skausmo makštyje arba šlapinantis simptomų, kurias vargina nemalonus makšties kvapas.
 • Citomegalo, parvoviruso B19, toksoplazmozės tyrimai – rekomenduojami atlikti, jei ultragarsinio tyrimo metu matomi vaisiaus sklaidos trūkumai, pacientė turi būdingų simptomų šioms ligoms, serga ŽIV infekcija.
 • Herpes simplex viruso tyrimas – rekomenduojamas pacientėms, turinčioms būdingų šios infekcijos simptomų arba jei partneris serga šia infekcine liga.
 • Tyrimas dėl chlamidiozės – rekomenduojamas pacientėms, turinčioms lytiškai plintančių ligų rizikos veiksnių.
 • NIPT tyrimas – laisvos vaisiaus DNR tyrimas motinos kraujyje, kuomet galima nustatyti riziką dėl Dauno, Edvardso, Patau sindromų, nustatoma vaisiaus lytis ir lyties chromosomų aneuploidija, galima ištirti ir dėl kai kurių kitų (pvz., mikrodelecijų) ar visų chromosomų patologijos.

Nėštumo priežiūros privačiose klinikose kaina

Valstybiniuose sveikatos priežiūros centruose daugelis paslaugų kompensuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų, todėl už jas mokėti paprastai nereikia.

Nėštumo priežiūra privačiose klinikose yra mokama. Tiesa, kai kurios procedūros gali būti kompensuojamos, jei gydymo įstaiga yra sudariusi sutartį su teritorinėmis ligonių kasomis dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo ir jų išlaidų apmokėjimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Kiek kainuoja privati nėštumo priežiūra? Kaip pastebi gydytoja V. Ambroževičiūtė, per visą nėštumo laikotarpį paprastai suplanuojami nuo 7 iki 10 vizitų.

Nėštumo priežiūros konsultacija su ultragarsiniu tyrimu (lankantis viso nėštumo metu) privačioje klinikoje kainuoja 80 eurų. Prie šios sumos dažniausiai prisideda privalomieji ir nėščiosios pageidaujami tyrimai. Jų kainoraščius galima rasti klinikos interneto svetainėje.

Kokius privačios klinikos privalumus mini čia nėštumo priežiūrą pasirinkusios pacientės?

„Nordclinic“ pacientė Ieva Giniūnaitė

„Privačią kliniką nėštumo priežiūrai rinkausi dėl to, kad joje viskas aišku, patogu, paprasta ir malonu. Tiesa, mano pasirinkimą lėmė ankstesnė patirtis: anksčiau „Nordclinic“ teko lankytis pas kitų sričių gydytojus, tad visada likau patenkinta. Galėčiau paminėti išties nemažai klinikos privalumų: tai maloni atmosfera, malonus bendravimas, paprasta registracija, puikiai suvaldomi pacientų srautai, t. y. visas dėmesys skiriamas tik vienam pacientui, platus gydytojų pasirinkimas, prieinama kaina, graži aplinka. Privačios klinikos paslaugų kokybę vertinu labai gerai dar ir dėl to, kad pagalbos galiu tikėtis ne tik vizito metu: jei kyla klausimų, tiek į gydytoją, tiek ir į akušerę galiu kreiptis bet kurią dieną ir bet kuriuo metu. Juk laukiantis kartais labai svarbu atsakymą gauti čia ir dabar. Labai malonu, kad kiekvieno vizito metu pasiteiraujama, ar neturiu klausimų, gal kažkas neramina. Jaučiu, kad esu svarbi. Kainos taip pat „nesikandžioja“: manau, net neverta svarstyti, kad tai gali būti per brangu, kai kalba eina apie naujos gyvybės priežiūrą. Palyginimui, besilankančioms viešosiose įstaigose pacientėms ne visuomet pavyksta išvengti streso, nepagarbos, tenka gaišti laiką, todėl privati klinika – visais atžvilgiais geriausias pasirinkimas.“

Susisiekime!

Maloniai kviečiame užsiregistruoti į apžiūrą ar ginekologo konsultaciją klinikoje „Nordclinic“ Kaune ir jautrų nėštumo laikotarpį pasitikti kartu.

Mūsų kontaktai:

Maloni staigmena: pirmą kartą apsilankiusiems pacientams klinika „Nordclinic“ taiko 50 % nuolaidą konsultacijai.