2026.05.12 21:51 (prieš 3 sav.)
Tūla parašė:
Taip... Bet, jei mm prasideda vėliau, ne kokių 10 metų, o be to prisideda nėštumai ir žindymas, vaisingumas kažkiek vis tiek tauposi. Ovuliuoja geriausios kiaušialą…
Nesitaupo niekas
Viskas, ko nevyksta, jei naktimis dažnai žindot - gleivinės storėjimas ir valymasis. Na ir ovuliacija, o kiaušialąsčių nykimas vyksta dar net nesubrendus, ir tęsiasi per nėštumus, žindymus.. Et.. Irgi galvojau, kad turėsiu kokių 3m pauzę ir jei ryžčiausi trečio, tai "susitaupys" vaisingumas, bet.. Deja.. Traukinys išvažiavo..
Šiaip jei turit omenyje, kad vaisingumas susitaupo dėl pauzės, nes lieka neovuliavusios geriausios, tai na deja.. Galit to paties chatgpt pasiklausti apie ROS, oksidacinę pažaidą, mitochondrijų veiklą ir amžiaus įtaką ir kiaušialąsčių kokybę, kodėl klinikos dirba dažniausiai tik su pacientėmis iki 42m, kokia tikimybė ir t t. Su hormonine sistema irgi niekas nesitaupo, nes kuo daugiau mažėja kiaušialąsčių, tuo mažiau jų bręsta, tuo labiau "gazo" spaudžia organizmas - kyla FSH. Kuo vyresnė ir mažesnis rezervas, tuo jo daugiau ir tuo sunkiau puškuoja organizmas, prasideda tušti ciklai, kai nebūna ovuliacijos, ciklai ilgėja.. Žodžiu, galvojau, kad 41m pavyko, dabar pauzytė bus kokių 3m ir atšokuoti dar galiu "kaip 41nerių" staigiai trečio, bet tiesa ta, kad rezervas toliau mažėja.