Ar žinojote, kokią naudą vaikams teikia spalvinimas? (+21 įspūdingas trafaretas)

Spalvinimo knygutės vaikams, spalvinimo nauda vaikams Pressmaster | Shutterstock.com

Vaikus vis labiau įtraukia technologijos, tad atplėšti juos nuo ekranų ir įtraukti į paprastas veiklas, pavyzdžiui, spalvinimą, gali būti sudėtinga.

Tačiau būtent paveikslėlių spalvinimas teikia daug naudos vaiko vystymuisi, lavina smulkiąją motoriką, padeda atsipalaiduoti, išreikšti save, be to, neleidžia mažiesiems nuobodžiauti, todėl turėtumėte vaiką paskatinti reguliariai vis kažką paspalvinti.

Taigi, išsamiau aptarkime pagrindinius spalvinimo privalumus.

Lavina smulkiąją motoriką

Spalvindami vaikai tvirtai suima flomasterius ar pieštukus. Šis veiksmas, kai pirštai sukimba su piešimo priemone, padeda vystytis pirštų, rankų ir riešo raumenims. Lavindami smulkiąją motoriką vaikai po truputį ugdys įgūdį klaviatūra rinkti tekstą, sportuoti ir užsiimti kitomis veiklomis, kur koordinuoti judesiai – itin svarbūs.

Padeda atsipalaiduoti ir mažina stresą

Spalvinimas – puikiai vaikus atpalaiduojanti veikla. Apskritai meno terapija, kuriai tam tikra prasme galima priskirti ir spalvinimą, padeda vaikui išreikšti jausmus, išlieti skaudulius, leidžia išsivaduoti nuo neigiamų emocijų ir jų protrūkio. Spalvinimas ypač naudingas vaikams, kuriems sunku įveikti neigiamas emocijas, nusivylimą: ši veikla padeda jiems išsilieti, nukreipti dėmesį ir užsimiršti.

Padeda susikaupti, lavina kantrybę

Spalvindami vaikai ugdo ir kantrybę. Jei paspalvinęs vos kelias minutes vaikas norės imtis kitos veiklos, paskatinkite jį pabaigti pradėtą darbą. Laikui bėgant vaikas gebės vis geriau sukoncentruoti dėmesį. Koncentracija itin svarbi ruošiantis mokyklai, todėl dažniau spalvinti skatinkite vaiką, kuris greitu metu kibs į mokslus.

Padeda lavinti kalbą, atpažinti spalvas

Idealu, jei kartais tėvai galėtų skirti laiko ir paspalvinti kartu su vaiku. Tai padės lavinti vaiko kalbą: drauge apibūdinkite paveikslėlius, kuriuos vaikas spalvina, mokykite naujų alternatyvių spalvų pavadinimų (purpurinė, mėtinė, garstyčių, indigo ir t. t.). Taigi spalvindamas vaikas mokysis ir naujų žodžių.

Padeda lavinti rašymo įgūdžius

Skatindami vaikus daugiau spalvinti padėsite lavinti rašymo įgūdžius: vaikas greičiau ir lengviau išmoks rašyti ranka. Spalvindamas vaikas tampa dėmesingesnis detalėms. Šis įgūdis pravers mokykloje jungiant raides į žodžius, o žodžius – į sakinius. Apskritai spalvinimas naudingas pratinantis prie mokyklos aktualijų ir rutinos: didžiąją dalį laiko vaikams teks praleisti sklaidant popierinius vadovėlius, atliekant įvairias užduotis įprastuose ir pratybų sąsiuviniuose.

Skatina kūrybiškumą

Spalvindami vaikai, be abejonės, lavina ir kūrybiškumą. Jie gali pasirinkti spalvinimo stilių, priemones, spalvas bei apskritai kokius piešinėlius spalvinti. Paskatinkite vaikus išbandyti naujas spalvas, raštus, priemones ir t. t. Leiskite vaikus tyrinėti spalvų derinius (spalvinti galima ir akvarele), pamatyti, kaip kinta spalvinamo paveikslėlio išvaizda eksperimentuojant su skirtingomis spalvomis.

Lavinkite kūrybiškumą: atsisiųskite 21 nuostabų trafaretą įvairaus amžiaus vaikams!

 

Spalvinimo trafaretai 1.1 1 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.2 2 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.3 3 variantas
Atsisiųsti

 


Spalvinimo trafaretai 1.4 4 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.5 5 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.6 6 variantas
Atsisiųsti

 


Spalvinimo trafaretai 1.7 7 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.8 8 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.9 9 variantas
Atsisiųsti

 


Spalvinimo trafaretai 1.10 10 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.11 11 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.12 12 variantas
Atsisiųsti

 


Spalvinimo trafaretai 1.13 13 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.14 14 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.15 15 variantas
Atsisiųsti

 


Spalvinimo trafaretai 1.16 16 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.17 17 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.18 18 variantas
Atsisiųsti

 


Spalvinimo trafaretai 1.19 19 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.20 20 variantas
Atsisiųsti

Spalvinimo trafaretai 1.21 21 variantas
Atsisiųsti

Susiję straipsniai

Kreivakaklystė: ką svarbu žinoti kūdikio tėvams?

Kreivakaklystė (tortikolis) – tai sutrikimas, dėl kurio sunku pasukti galvą, o galva ir pečiai atrodo nesimetriški.

Atlėpusių ausų korekcija: ką reikėtų žinoti?

Dėl atlėpusių ausų korekcijos į medikus rekomenduojama kreiptis dar vaikui iki pradedant lankyti mokyklą, maždaug 6–7 metų amžiaus.

Vaikų žvairumas: ką svarbu žinoti?

Žvairumas – tai regėjimo sutrikimas, kai akys nukrypsta nuo centro ir žvelgia į skirtingas puses. Priežastis – sutrikęs akių fiksacijos mechanizmas.