Temperatūra nėštumo metu (121)

Temperatūra nėštumo metu Zinkevych | iStock.com

Nėštumo metu pakilusi temperatūra – vienas dažniausių nėščiųjų nusiskundimų. Ji gali pakilti ir dėl paprasto peršalimo ir dėl daugelio kitų priežasčių.

Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje

Ankstyvojo nėštumo metu neaukšta temperatūra jokių neigiamų pasekmių nesukels. Visiškai normalu, jei bazinė kūno temperatūra pastojus pakyla 0,2–0,4°C.

Bet didesnė nei 37,5–38°C temperatūra jau laikoma pavojinga vaisiui. Ištirta, kad aukšta kūno temperatūra trikdo baltymų apykaitą, todėl gali pakenkti normaliam embriono formavimuisi.

Aukšta temperatūra pirmojo nėštumo trimestro metu

Pirmajame nėštumo trimestre vykstantys procesai yra labai jautrūs temperatūros pokyčiams, taigi jei temperatūra pakyla iki 38°C ir daugiau, tai gali lemti rimtas komplikacijas. Todėl temperatūrą nedelsiant būtina normalizuoti ir kreiptis į gydytoją.

Ištirta, kad aukšta temperatūra nėštumo pradžioje gali lemti:

  • ekstraembrioninių membranų pakitimus;
  • placentos pakitimus;
  • sutrikusią motinos ir vaisiaus medžiagų apykaitą;
  • sutrikusį vaisiaus augimą ir vystymąsi;
  • nervinio vamzdelio defektus;
  • įgimtas širdies ydas;
  • sutrikusias kognityvines funkcijas ateityje;
  • autizmą, kitus raidos sutrikimus;
  • persileidimą ir kt.

Aukšta temperatūra antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrus

Vėliau, kai vaisius jau susiformavęs, aukštesnė temperatūra nebeturi tokios didelės įtakos jo sveikatai. Tačiau pakilus temperatūrai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Įtariant virusinę infekciją medikai antruoju-trečiuoju nėštumo trimestrais gali rekomenduoti kurį laiką temperatūros vaistais nemažinti.

Jei kyla įtarimų, kad temperatūra pakilo dėl vidinės gimdos infekcijos, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Kaip nėštumo metu „numušti“ temperatūrą?

Efektyviausiai, greičiausiai ir be neigiamo poveikio vaisiui temperatūrą padės sumažinti paracetamolis, kuris tinkamas ir kaip vaistas nuo skausmo nėštumo metu.

Antruoju, trečiuoju nėštumo trimestrais, kai temperatūra pakyla neženkliai, bandyti ją numušti galima natūraliomis priemonėmis – vartojant karštų arbatų ir bandant išprakaituoti, kompresais ir kt.

Nepamirškite, kad nėščiosioms būtina vartoti daug skysčių (geriausia nėštumo metu gerti vandenį), o karščiuojant jų poreikis dar labiau padidėja.

Naujausi komentarai

  1. Meshka
    Meshka prieš 1 mėn.

    saulytee32 parašė:
    taip ir padariau pastate 3 lašalines😐 Ačiu už atsakymą

    Sveikatos jums ir maziukui
    Ar nustate koks virusas jums? Ar pagerejo savijauta po laseliniu?

  2. User has not uploaded an avatar
    saulytee32 prieš 1 mėn.

    Laike ligonineje 2dienas, vaisiui viskas gerai! Dar nenustate, bet kraujas rode jog uzdegimas kažkoks yra, tai tenka gerti antibiotikus.. Kiek snekejau su gydytoja šie nekenkia vaisiui. Na bet visi vaistai manau turi kažkoki neigiama dalyka.

  3. Meshka
    Meshka prieš 1 mėn.

    saulytee32 parašė:
    Laike ligonineje 2dienas, vaisiui viskas gerai! Dar nenustate, bet kraujas rode jog uzdegimas kažkoks yra, tai tenka gerti antibiotikus.. Kiek snekejau su gydytoja …

    Na taip, antibiotikai nera visai nekaltas dalykas, bet nestumo metu negydoma infekcija pavojingiau nei antibiotikai. Sveikit

  4. User has not uploaded an avatar
    saulytee32 prieš 1 mėn.

    Ačiū!❤️

  5. User has not uploaded an avatar
    Linute91 prieš 1 mėn.

    Aš taip pat geriu antibiotikus,taip netiketai sinusita pasigavau,kad be antibiotiku daktare sakė neišgydim.Dar tik pati pradžia 6sav