Temperatūra nėštumo metu (134)

Temperatūra nėštumo metu Zinkevych | iStock.com

Nėštumo metu pakilusi temperatūra – vienas dažniausių nėščiųjų nusiskundimų. Ji gali pakilti ir dėl paprasto peršalimo ir dėl daugelio kitų priežasčių.

Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje

Ankstyvojo nėštumo metu neaukšta temperatūra jokių neigiamų pasekmių nesukels. Visiškai normalu, jei bazinė kūno temperatūra pastojus pakyla 0,2–0,4°C.

Bet didesnė nei 37,5–38°C temperatūra jau laikoma pavojinga vaisiui. Ištirta, kad aukšta kūno temperatūra trikdo baltymų apykaitą, todėl gali pakenkti normaliam embriono formavimuisi.

Aukšta temperatūra pirmojo nėštumo trimestro metu

Pirmajame nėštumo trimestre vykstantys procesai yra labai jautrūs temperatūros pokyčiams, taigi jei temperatūra pakyla iki 38°C ir daugiau, tai gali lemti rimtas komplikacijas. Todėl temperatūrą nedelsiant būtina normalizuoti ir kreiptis į gydytoją.

Ištirta, kad aukšta temperatūra nėštumo pradžioje gali lemti:

 • ekstraembrioninių membranų pakitimus;
 • placentos pakitimus;
 • sutrikusią motinos ir vaisiaus medžiagų apykaitą;
 • sutrikusį vaisiaus augimą ir vystymąsi;
 • nervinio vamzdelio defektus;
 • įgimtas širdies ydas;
 • sutrikusias kognityvines funkcijas ateityje;
 • autizmą, kitus raidos sutrikimus;
 • persileidimą ir kt.

Aukšta temperatūra antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrus

Vėliau, kai vaisius jau susiformavęs, aukštesnė temperatūra nebeturi tokios didelės įtakos jo sveikatai. Tačiau pakilus temperatūrai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Įtariant virusinę infekciją medikai antruoju-trečiuoju nėštumo trimestrais gali rekomenduoti kurį laiką temperatūros vaistais nemažinti.

Jei kyla įtarimų, kad temperatūra pakilo dėl vidinės gimdos infekcijos, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Kaip nėštumo metu „numušti“ temperatūrą?

Efektyviausiai, greičiausiai ir be neigiamo poveikio vaisiui temperatūrą padės sumažinti paracetamolis, kuris tinkamas ir kaip vaistas nuo skausmo nėštumo metu.

Antruoju, trečiuoju nėštumo trimestrais, kai temperatūra pakyla neženkliai, bandyti ją numušti galima natūraliomis priemonėmis – vartojant karštų arbatų ir bandant išprakaituoti, kompresais ir kt.

Nepamirškite, kad nėščiosioms būtina vartoti daug skysčių (geriausia nėštumo metu gerti vandenį), o karščiuojant jų poreikis dar labiau padidėja.

Susiję straipsniai

Vaisiaus judesių sumažėjimas

Sumažėjusių vaisiaus judesių jokiu būdu negalima ignoruoti, o juos stebėti ir fiksuoti reikėtų nuo maždaug trečiojo nėštumo trimestro.

Placentos pirmeiga

Placentos pirmeiga – nėštumo patologija, kai placenta yra prisitvirtinusi gimdos apačioje, o vidiniai gimdos kaklelio žiomenys yra uždengiami.

Hematoma gimdoje nėštumo metu

Hematoma – tai tarp gemalo dangalų atsiradusi kraujosruva. 20 proc. kraujavimo pirmąjį nėštumo trimestrą atvejų lemia hematomos.

Naujausi komentarai

 1. Joolie
  Joolie prieš 7 mėn.

  Gingin1 parašė:
  Sveiki,

  Theraflu grieztai negalima, tik parecetamolis
  Pasidarykit covido testa- gal tai jis. Bet kokiu atveju oarecetamolio galima Gert 500mgx4 vnt

 2. Argano
  Argano prieš 7 mėn.

  Gingin1 parašė:
  Sveiki,

  temperatura virs 38 gali pakenkti. Tokiam mazam nestume ivykus kazkokiai pazaidai paprastai nesivysto toliau ir tiesiog ivyksta persileidimas. Bet nebutinai ivyks kazkas blogo nuo tos temp.

 3. User has not uploaded an avatar
  Freja123 prieš 6 mėn.

  Sveikos, šiek tiek neramu, laukiuosi 6 savaite ir jau nuo nėštumo pradžios pastebėjau aukštesnę temperatūrą svyruoja nuo 36.8 iki 37.4, dažniausiai būna 37.1 arba 37.2. Perskaičiusi visą formumą supratau, kad nėštumo metu tai normalu, tik niekur neradau kur jūs ją matuojat, nes aš matuoju pažastyje ir šiaip bet kuriuo dienos metu tik tam, kad pasižiūrėt kiek yra jos. Tai ar normalu tokie skaičiai matuojant pažastyje ?🙈😌

 4. catanail
  catanail prieš 6 mėn.

  Freja123 parašė:
  Sveikos, šiek tiek neramu, laukiuosi 6 savaite ir jau nuo nėštumo pradžios pastebėjau aukštesnę temperatūrą svyruoja nuo 36.8 iki 37.4, dažniausiai būna 37.1 arba 3…

  Pirma trimestra normalu

 5. Lady1
  Lady1 prieš 6 mėn.

  Freja123 parašė:
  Sveikos, šiek tiek neramu, laukiuosi 6 savaite ir jau nuo nėštumo pradžios pastebėjau aukštesnę temperatūrą svyruoja nuo 36.8 iki 37.4, dažniausiai būna 37.1 arba 3…

  Šiaip jau besilaikanti šiek tiek pakilusi temperatūra yra vienas iš pirmųjų nėštumo bruožų Taigi pirmam trimestre viskas normalu