Temperatūra nėštumo metu (46)

Temperatūra nėštumo metu Zinkevych | iStock.com

Nėštumo metu pakilusi temperatūra – vienas dažniausių nėščiųjų nusiskundimų. Ji gali pakilti ir dėl paprasto peršalimo ir dėl daugelio kitų priežasčių.

Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje

Ankstyvojo nėštumo metu neaukšta temperatūra jokių neigiamų pasekmių nesukels. Visiškai normalu, jei bazinė kūno temperatūra pastojus pakyla 0,2–0,4°C.

Bet didesnė nei 37,5–38°C temperatūra jau laikoma pavojinga vaisiui. Ištirta, kad aukšta kūno temperatūra trikdo baltymų apykaitą, todėl gali pakenkti normaliam embriono formavimuisi.

Aukšta temperatūra pirmojo nėštumo trimestro metu

Pirmajame nėštumo trimestre vykstantys procesai yra labai jautrūs temperatūros pokyčiams, taigi jei temperatūra pakyla iki 38°C ir daugiau, tai gali lemti rimtas komplikacijas. Todėl temperatūrą nedelsiant būtina normalizuoti ir kreiptis į gydytoją.

Ištirta, kad aukšta temperatūra nėštumo pradžioje gali lemti:

 • ekstraembrioninių membranų pakitimus;
 • placentos pakitimus;
 • sutrikusią motinos ir vaisiaus medžiagų apykaitą;
 • sutrikusį vaisiaus augimą ir vystymąsi;
 • nervinio vamzdelio defektus;
 • įgimtas širdies ydas;
 • sutrikusias kognityvines funkcijas ateityje;
 • autizmą, kitus raidos sutrikimus;
 • persileidimą ir kt.

Aukšta temperatūra antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrus

Vėliau, kai vaisius jau susiformavęs, aukštesnė temperatūra nebeturi tokios didelės įtakos jo sveikatai. Tačiau pakilus temperatūrai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Įtariant virusinę infekciją medikai antruoju-trečiuoju nėštumo trimestrais gali rekomenduoti kurį laiką temperatūros vaistais nemažinti.

Jei kyla įtarimų, kad temperatūra pakilo dėl vidinės gimdos infekcijos, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Kaip nėštumo metu „numušti“ temperatūrą?

Efektyviausiai, greičiausiai ir be neigiamo poveikio vaisiui temperatūrą padės sumažinti paracetamolis, kuris tinkamas ir kaip vaistas nuo skausmo nėštumo metu.

Antruoju, trečiuoju nėštumo trimestrais, kai temperatūra pakyla neženkliai, bandyti ją numušti galima natūraliomis priemonėmis – vartojant karštų arbatų ir bandant išprakaituoti, kompresais ir kt.

Nepamirškite, kad nėščiosioms būtina vartoti daug skysčių (geriausia nėštumo metu gerti vandenį), o karščiuojant jų poreikis dar labiau padidėja.

Naujausi komentarai

 1. aquabona
  aquabona prieš 2 m.

  Mamman parašė:
  Pasisavinamas po 30-60min, tad jei maždaug po pusvalandžio ar maždaug valandos isvemet, vis tiek skaičiuokit prie išgertos dozes tas tabletes. Gal žvakutes galit pa…

  Ačiū! Bandysiu, jei ir toliau skrandis taip streikuos

 2. User has not uploaded an avatar
  Olive123 prieš 1 m.

  Erca parašė:
  Man vakar 39.2 buvo 1g paracetamolio teko gerti kad ja numust ..ir tai iveikiau tik per pora valandu..paskui vel kilo iki 38.7 teko vel tiek pat gert..bet siandien …

  Matau jau praejo nemazai laiko, ar nepakenke temperatura vaikiukui?

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Sveikos, man 29 sav, pakilo temperatūra iki 38 vakar vakare, po to naktį jaučiau, kad tikrai buvo apie panašiai 38,5 ir daugiau gal,bet termometras kaip tycia sugedo. Nusimusinejau su arbatom ta temperatūra. Sakykit, ar būtina ją mušti su paracitamoliu jei su arbatom ji kritineja, kadangi daug išprakaituoju?

 4. User has not uploaded an avatar
  Viktorija92 prieš 1 m.

  Gal kam buvo kad pastojus kazkur 5 savaite nestume, pakilo temperatūra? Virs 37,? Man yra 37,8, nors gal persalau.gal kam pasitaike kazkas panasaus..

 5. Dilena
  Dilena prieš 1 m.

  Viktorija92 parašė:
  Gal kam buvo kad pastojus kazkur 5 savaite nestume, pakilo temperatūra? Virs 37,? Man yra 37,8, nors gal persalau.gal kam pasitaike kazkas panasaus..

  Man pirmus menesius laikesi temperatura 37,5 ir daugiau 37,8. Buvau persigandus, galvojau persalau, bet genetike sake normalu ir pergyventi nereikia. Aisku jei negauciat jokiu ligos simptomu. Nepergyvenkit, normalu