Temperatūra nėštumo metu (156)

Temperatūra nėštumo metu Zinkevych | iStock.com

Nėštumo metu pakilusi temperatūra – vienas dažniausių nėščiųjų nusiskundimų. Ji gali pakilti ir dėl paprasto peršalimo ir dėl daugelio kitų priežasčių.

Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje

Ankstyvojo nėštumo metu neaukšta temperatūra jokių neigiamų pasekmių nesukels. Visiškai normalu, jei bazinė kūno temperatūra pastojus pakyla 0,2–0,4°C.

Bet didesnė nei 37,5–38°C temperatūra jau laikoma pavojinga vaisiui. Ištirta, kad aukšta kūno temperatūra trikdo baltymų apykaitą, todėl gali pakenkti normaliam embriono formavimuisi.

Aukšta temperatūra pirmojo nėštumo trimestro metu

Pirmajame nėštumo trimestre vykstantys procesai yra labai jautrūs temperatūros pokyčiams, taigi jei temperatūra pakyla iki 38°C ir daugiau, tai gali lemti rimtas komplikacijas. Todėl temperatūrą nedelsiant būtina normalizuoti ir kreiptis į gydytoją.

Ištirta, kad aukšta temperatūra nėštumo pradžioje gali lemti:

  • ekstraembrioninių membranų pakitimus;
  • placentos pakitimus;
  • sutrikusią motinos ir vaisiaus medžiagų apykaitą;
  • sutrikusį vaisiaus augimą ir vystymąsi;
  • nervinio vamzdelio defektus;
  • įgimtas širdies ydas;
  • sutrikusias kognityvines funkcijas ateityje;
  • autizmą, kitus raidos sutrikimus;
  • persileidimą ir kt.

Aukšta temperatūra antrąjį ir trečiąjį nėštumo trimestrus

Vėliau, kai vaisius jau susiformavęs, aukštesnė temperatūra nebeturi tokios didelės įtakos jo sveikatai. Tačiau pakilus temperatūrai reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju.

Įtariant virusinę infekciją medikai antruoju-trečiuoju nėštumo trimestrais gali rekomenduoti kurį laiką temperatūros vaistais nemažinti.

Jei kyla įtarimų, kad temperatūra pakilo dėl vidinės gimdos infekcijos, būtinai kreipkitės į gydytoją.

Kaip nėštumo metu „numušti“ temperatūrą?

Efektyviausiai, greičiausiai ir be neigiamo poveikio vaisiui temperatūrą padės sumažinti paracetamolis, kuris tinkamas ir kaip vaistas nuo skausmo nėštumo metu.

Antruoju, trečiuoju nėštumo trimestrais, kai temperatūra pakyla neženkliai, bandyti ją numušti galima natūraliomis priemonėmis – vartojant karštų arbatų ir bandant išprakaituoti, kompresais ir kt.

Nepamirškite, kad nėščiosioms būtina vartoti daug skysčių (geriausia nėštumo metu gerti vandenį), o karščiuojant jų poreikis dar labiau padidėja.

Susiję straipsniai

Skiepai nuo gripo nėštumo metu

Visoms nėščiosioms rekomenduojama pasiskiepyti nuo gripo nepriklausomai nuo nėštumo laikotarpio (t. y. trimestro).

Citomegalo viruso sukelta infekcija (CMV)

CMV infekcija yra pavojinga nėščiosioms, kūdikiams bei žmonėms, kurių imunitetas yra nusilpęs.

Antifosfolipidinis sindromas (AFS) ir nėštumas

Antifosfolipidinis sindromas (AFS) - autoimuninis sutrikimas, sukeliantis arterijų ir venų trombozę. Jis siejamas su pasikartojančiais persileidimais.

Naujausi komentarai

  1. User has not uploaded an avatar
    Auganti Kartu prieš 2 mėn.

    Meshka parašė:
    Ar jusu dukra neseniai sirgo? Gal jums irgi buvo plauciu uzdegimas del mikoplazmos Man tiek seimos gydytoja, tiek pulmonologe sake kad pastaruoju metu labai …

    Neseniai. Tikslaus sukėlėjo netyrėme.

  2. User has not uploaded an avatar
    Auganti Kartu prieš 2 mėn.

    Labai dažnai virusinės infekcijos (covid, gripas, bele kas) komplikuojasi į bakterines infekcijas. Jei Covid patvirtino PGR, bet nedarė CRB, tai Jūs realiai žinote tiek, kad prasidėjo nuo covid, bet nežinote, ar vėliau neprisidėjo bakterija. Man irgi buvo diagnozuota Covid, kas paskui labai sėkmingai baigėsi abipusiu plaučių uždegimu ir sepsiu. Bet visi mes suaugę ir savo galva vadovaujamės. Po įvairių tiek asmeninių, tiek ir ne asmeninių patirčių esu labai atsargi, esant aukštai temperatūrai.
    Ir jei sepsis Jums nuskambėjo kaip kažkas itin reto, tai pakartosiu, kad čia trečia pagal dažnumą mirties priežastis pasaulyje.

  3. Meshka
    Meshka prieš 2 mėn.

    Barbarah parašė:
    Atsiprašau, o ar jūs skaitėte mano sms? Juk minėjau kad covid 19 virusas. Ir dėl to tokia temperatūra patvirtinta, jog virusas covid. Temperatūra nesilaiko tokia…

    Auganti Kartu parašė:
    Labai dažnai virusinės infekcijos (covid, gripas, bele kas) komplikuojasi į bakterines infekcijas. Jei Covid patvirtino PGR, bet nedarė CRB, tai Jūs realiai žinote …

    Pritariu - covid gali komplikuotis i bakterine infekcija, tad reikia stebeti savijauta, jeigu po 3-4d negereja, kreipkites i gydytojus. Jeigu laukiates, vaikuciui pavojinga ne tiek pati temperatura, kiek butent covid virusas, taciau jeigu esate pasiskiepijusi, rizika nutrukti nestumui mazesne.

  4. Barbarah prieš 2 mėn.

    Suprantu jog reikia stebėti, ir pan. Bet tai nėra taip dažna kad po kiekvieno covido atvejo piltų į komplikacijas. Vyras pvz sirgo visas 7 dienas. Mažylė sirgo vos 2... vyras sveikas, mažylė taip pat. Plius jik bakterinei infekcijai yra tam tikri būdingi požymiai, kūrių tikrai neturiu. Turiu baisią slogą dabar ir tiek temperatūros po vakar dienos pietų, nebėra. Taip pat prasidėjo mėnesinės. Tad jokių problemų :] ačiū už pasidalintas patirtis ❤️

  5. Meshka
    Meshka prieš 2 mėn.

    Barbarah parašė:
    Suprantu jog reikia stebėti, ir pan. Bet tai nėra taip dažna kad po kiekvieno covido atvejo piltų į komplikacijas. Vyras pvz sirgo visas 7 dienas. Mažylė sirgo vos …

    Po covid labai daznos komplikacijos,ir viena ju - mirtis Ne visos covid komplikacijos pasireiskia iskart, kai kurios - po menesio kito, ar dar veliau. Covid nera paprastas persalimo virusas, tai virusas veikiantis visa sistema. Pasidarykite NT, zinosite ar nebuvote pastojusi.