Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje (154)

Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje. iStock.com/vadimguzhva

Jei bazinė kūno temperatūra  mėnesinių ciklui atrėjant į pabaigą laikosi pakilusi, tai greičiausiai yra ženklas, kad pastojote.

Kaip ir daugumos kitų pokyčių nėštumo metu, taip ir dėl pakilusios bazinės temperatūros visų pirma reikėtų kaltinti hormonus.

Po ovuliacijos padidėjęs progesterono lygis pakelia bazinę kūno temperatūrą 0,2-0,4ºC laipsnio.

Jei kiaušinėlis apvaisinamas, progesterono lygis išlieka pakilęs: tai labai svarbus hormonas, būtinas tam, kad apvaisintas kiaušinėlis implantuotųsi gimdos gleivinėje ir sėkmingai vystytųsi.

Jei apvaisinimas neįvyksta, progesterono lygis pradeda mažėti, bazinė kūno temperatūra krenta, o kūnas prasideda pasiruošimą naujam menstruacijų ciklui.

Paprastai, bazinė kūno temperatūra laikosi pakilusi pirmus tris nėštumo mėnesius. 

Naujausi komentarai

 1. edituleg
  edituleg prieš 3 mėn.

  Sveikos, mėnėsinės vėluoja lygiai savaitę. Temperatūra prieš mėnesinių dieną vos siekė 36, o po jų praėjus trims dienom pamatavau ir pradėjo kilti 36,7, vėliau 36,9 o po to net vakar 37,1, ar gali būti kad laukiuosi? Mano mėnėsinės dar neatsistatė po pirmo vaikučio ir vis nereguliarios, bet atsirado įtartinų požymių. Nėštumo testas prieš dvi dienas buvo neigiamas tai spėlioju kaip čia yra

 2. User has not uploaded an avatar
  Aloevera27 prieš 3 mėn.

  edituleg parašė:
  Sveikos, mėnėsinės vėluoja lygiai savaitę. Temperatūra prieš mėnesinių dieną vos siekė 36, o po jų praėjus trims dienom pamatavau ir pradėjo kilti 36,7, vėliau 36,…

  Tiesiog kartokit testa brangesni koki tai, arba hcg. Mes moterys tikrai nenuspesim ar jus laukiates ar ne ?

 3. Suzana
  Suzana prieš 3 mėn.

  Sveikos merginos vel grizau pas jus. Iskilo toks klausimelis. Gal kurioms yra taip buve, kaip ir man dabar. Matuojuosi vis temp. Ir skaiciavausi kelis men vaisingas dienas,nes su vyru labai norim susilaukti leliuko. Paskutines mm buvo sausio 28d. Sirgau 3-4 d. Nors iprastai buna ilgiau.. buvo dienu kada buvo silpna ir pykino be priezasties, bet ne rytais o dienos eigoje ir vakare. Kai pradejau matuotis temp. Ji kasdien buna 36.9 - 37. 37.1 nt dariausi, bet rode I siandien pasidariau vel. Nes po ovuliacijos praejo beveik 10d.maniau gal ka parodys,bet pamaciau I juostele ir lyg antra bet vos iziurima, o gal jau man vaidenasi is to didelio noro pastoti? tureciau susirgti vasario27d. Ar gali buti,kad galbut esu pastojusi? Po kurio laiko butu geriausia darytis pakartotinai NT ar tiesiog laukti mm?:/

 4. martintina
  martintina prieš 3 mėn.

  Suzana, jei susirgti turi tik 27 diena, tai tikrai didele tikimybe, kad testas dar nerodys man su pirma taip buvo, dariausi pries mm diena, tai vienas testas parode nerysku bruksniuka, o kitas nieko... o jau aiskiai matoma parode gal nesulaukus menesiniu kokias 3 dienas taip kad kantrybes ?

 5. LinetaSeverina
  LinetaSeverina prieš 2 sav.

  Mamytes kur jus matuojat temperatura. Niekad su pimagime nematacau. 🙈