Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje (125)

Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje. iStock.com/vadimguzhva

Jei bazinė kūno temperatūra  mėnesinių ciklui atrėjant į pabaigą laikosi pakilusi, tai greičiausiai yra ženklas, kad pastojote.

Kaip ir daugumos kitų pokyčių nėštumo metu, taip ir dėl pakilusios bazinės temperatūros visų pirma reikėtų kaltinti hormonus.

Po ovuliacijos padidėjęs progesterono lygis pakelia bazinę kūno temperatūrą 0,2-0,4ºC laipsnio.

Jei kiaušinėlis apvaisinamas, progesterono lygis išlieka pakilęs: tai labai svarbus hormonas, būtinas tam, kad apvaisintas kiaušinėlis implantuotųsi gimdos gleivinėje ir sėkmingai vystytųsi.

Jei apvaisinimas neįvyksta, progesterono lygis pradeda mažėti, bazinė kūno temperatūra krenta, o kūnas prasideda pasiruošimą naujam menstruacijų ciklui.

Paprastai, bazinė kūno temperatūra laikosi pakilusi pirmus tris nėštumo mėnesius. 

Naujausi komentarai

 1. jolitti
  jolitti prieš 3 mėn.

  Paulina168 parašė:
  Jolitti, kaip jums besibaige? Ar laukiates?

  nesilaukiu, jau buvau prisisvaigus,bet aciu Dievui viskas gerai

 2. User has not uploaded an avatar
  Daiva.baginaviciene prieš 3 mėn.

  Sveikos. Esu cia zalia kaip sakoma :D. Norejau paklusti, zinau kad nesciom turi buti pakilusi temperatura. Kiek laiko tai turetu testis? Nes man 7savaite eina ir temperatura jau normali, nors ankciau buvo 37.2, 37.5. Tai normalu?????

 3. User has not uploaded an avatar
  jurgitavr prieš 2 mėn.

  Sveikos. Iki db apie tai,kad galejau pastoti ne nepagalvojau kol nepradejau skaitineti apie BT....bet nuo pradziu. Gripu susirgau 05 26d, bilietenis vis buvo tesiamas nes nesveikau kaip ir... Keista,kad iki db dar nesijauciu sveika,kosulys atrodo nera didelis,pakosau vis sausai,sloga tai yra,tai nera,bet BT nekrenta zemiau 37 vis. Maksimumas buvo 37.6. Pvz 10 ryto pasimatavau buvo 37,biski pajudejau po namus,ispyle karstis( nors ispila ir siaip,vaikstant ramiai) jau 37.6.Paskui 37.4,37,37.3, 37.2,vel 37.5. Jau sakau prasysiu plaucius ka ziuretu daktare,kad temp kazko nekrinta,nors kad sirgciau labai nesijauciu. Hm... klausymas... birzelio 1d prasidejo OV, pastoti bandau,geriau skatinamuosius 5 c.d, nuo 16 c.d dufastona. Ar tai plauciai,kazkoks uzdegimas, ar... P.S temp matuota ne vienodu laiku,pazastyje,nes stebejau ja del kitos priezasties ☺ Aciu jei kas paaiskinsit

 4. GyvenantiPuikiai
  GyvenantiPuikiai prieš 2 mėn.

  jurgitavr parašė:
  Sveikos. Iki db apie tai,kad galejau pastoti ne nepagalvojau kol nepradejau skaitineti apie BT....bet nuo pradziu. Gripu susirgau 05 26d, bilietenis vis buvo tesiam…

  Pažastyje nieko nereiškia, man po ov dažnai ji būna apie 37 pažastyje. O bkt reik matuoti ne pažastyje ir visada tuo pat laiku tik prabudus. Kitaip ji netiklsi, o po ov iki mm ji būna pakilusi ir nukrenta tik jei mm ateina

 5. User has not uploaded an avatar
  jurgitavr prieš 2 mėn.

  GyvenantiPuikiai parašė:
  Pažastyje nieko nereiškia, man po ov dažnai ji būna apie 37 pažastyje. O bkt reik matuoti ne pažastyje ir visada tuo pat laiku tik prabudus. Kitaip ji netiklsi, o p…

  Aciu uz paaiskinima 😊