Bazinė kūno temperatūra nėštumo pradžioje (122)

Jei bazinė kūno temperatūra  mėnesinių ciklui atrėjant į pabaigą laikosi pakilusi, tai greičiausiai yra ženklas, kad pastojote. Kaip ir daugumos kitų pokyčių nėštumo metu, taip ir dėl pakilusios bazinės temperatūros visų pirma reikėtų kaltinti hormonus.

Po ovuliacijos padidėjęs progesterono lygis pakelia bazinę kūno temperatūrą 0,2-0,4ºC laipsnio. Jei kiaušinėlis apvaisinamas, progesterono lygis išlieka pakilęs: tai labai svarbus hormonas, būtinas tam, kad apvaisintas kiaušinėlis implantuotųsi gimdos gleivinėje ir sėkmingai vystytųsi. Jei apvaisinimas neįvyksta, progesterono lygis pradeda mažėti, bazinė kūno temperatūra krenta, o kūnas prasideda pasiruošimą naujam menstruacijų ciklui.

Paprastai, bazinė kūno temperatūra laikosi pakilusi pirmus tris nėštumo mėnesius. 

Naujausi komentarai

 1. Olga B. prieš 2 mėn.

  avietuke parašė:
  Tai gal dar mažas nėštumas.

  Tikriausiai ;) informuosiu visas kaip man seksis

 2. jolitti
  jolitti prieš 2 mėn.

  sveikos.....
  mano istorija tokia....geriau kontraceptikus pirma karta gyvenime po dvieju vaikuciu norisi jau apsaugos...bet deja krutyje atsirado guzas...todel kontraceptikus nutraukiau....menesi nebegeriu...menesines veluoja jau 4-5dienos......matuoju bazine 37.5....kosmaras....bijau kad galiu but nescia......testas neigiamas....

 3. User has not uploaded an avatar
  Paulina168 prieš 1 mėn.

  jolitti parašė:
  sveikos.....
  mano istorija tokia....geriau kontraceptikus pirma karta gyvenime po dvieju vaikuc…

  Jolitti, kaip jums besibaige? Ar laukiates?

 4. jolitti
  jolitti prieš 1 mėn.

  Paulina168 parašė:
  Jolitti, kaip jums besibaige? Ar laukiates?

  nesilaukiu, jau buvau prisisvaigus,bet aciu Dievui viskas gerai

 5. User has not uploaded an avatar
  Daiva.baginaviciene prieš 2 sav.

  Sveikos. Esu cia zalia kaip sakoma :D. Norejau paklusti, zinau kad nesciom turi buti pakilusi temperatura. Kiek laiko tai turetu testis? Nes man 7savaite eina ir temperatura jau normali, nors ankciau buvo 37.2, 37.5. Tai normalu?????