Pirmieji vaisiaus judesiai (1298)

Pirmieji vaisiaus judesiai

Akimirkos, kai busimoji mama pirmąkart aiškiai pajunta spurdesius ir spyrius, yra vienos nuostabiausių nėštumo akimirkų. Kada gi tikėtis paaugusio ir sustiprėjusio mažylio žinutės: „Mama, aš čia, viduje!”?

Kada tikėtis pirmųjų vaisiaus judesių?

Pirmuosius judesius turėtumėte pajusti ne anksčiau kaip 16 ir ne vėliau kaip 22 nėštumo savaitę, didžiausia tikimybė jų sulaukti yra apie 18-20 nėštumo savaitę.

Žinoma, mažylis pradeda judėti daug anksčiau: jau 7-ą ar 8-ą nėštumo savaitę. Jei jums buvo paskirta ultragarso procedūra, galėjote ir pati įsitikinti, kokius akrobatinius triukus atlieka mažylis.

Jei laukiatės pirmą kartą, yra visiškai normalu, jei pirmuosius judesius pajausite 20-22 nėštumo savaitę. Tiksliau, gal pajusite ir anksčiau, bet neturint patirties gali būti sunku juos atskirti nuo kitų pilve vykstančių procesų, pavyzdžiui, pilvo gurgimo dėl susikaupusių dujų judėjimo.

Jei tai ne pirmas jūsų nėštumas, patirtis padės pastebėti vaisiaus judesius kiek anksčiau: apie 16-18 nėštumo savaitę.

Kūno sudėjimas taip svarbus: lieknesnės moterys vaikelio judesius pajunta anksčiau ir junta juos dažniau nei moterys, turinčios antsvorio.

Be to, judesius sunkiau pajausti, jei placenta yra priekinėje gimdos dalyje ir sudaro papildomą barjerą arba jei kūdikis yra įsitaisęs nugara į pilvo sienelę.

Kokie pojūčiai jaučiami vaisiaus judesių metu?

Moterys vaisiaus judesių jausmą apibūdina įvairiai: „lyg sproginėtų kukurūzų spragėsiai“, „lyg auksinė žuvelė plaukiotų“, „lyg plazdėtų drugeliai“ arba tiesiog „oro burbuliukai pilve“.

Nebūtų nieko nuostabaus, jei pirmuosius judesius palaikytumėte alkano pilvo gurgimu ar susikaupusių dujų burbuliavimu. Kai tik vaisiaus judesiai taps ryškesni ir reguliaresni, sugebėsite nesunkiai juos atskirti. Pirmuosius judesius lengviau pajusti ramiai sėdint arba gulint.

Kaip dažnai turi būti jaučiami judesiai?

Vaisiaus judesius reikia stebėti: tai vienas iš ženklų, kad mažylis auga ir vystosi gerai. Pradžioje juntamų vaisiaus judesių bus nedaug ir jie bus reti. Visiškai tikėtina, kad vieną dieną judesius pajausite keletą kartų, o kitą dieną nepajusite nė vieno.

Nors vaikelis juda ir spardosi kasdien, ne visi tie trūkčiojimai yra pakankamai stiprūs, kad juos būtų galima užfiksuoti. Vaisiui augant, judesiai taps vis akivaizdesni ir reguliaresni, iki 32 nėštumo savaitės jų turėtumėte jausti vis dažniau.

Paprastai vaikutis būna aktyviausias po pietų ir vakare, tačiau bet kuriuo paros metu būna aktyvumo ir miego periodai. Miego periodai trunka apie 20-40 minučių, ilgesni nei pusantros valandos trunkantys ramybės periodai pasitaiko retai.

Kada dėl judesių reikėtų sunerimti?

Kreipkitės į nėštumą prižiūrintį gydytoją, jei pirmųjų judesių nepajusite iki 24 nėštumo savaitės. Kaip minėta, aukščiau, pradžioje judesius galite jausti nereguliariai, o įtakos jų dažniui ir stiprumui gali turėti vaikelio bei placentos padėtis.

Nėra jokių konkrečių normatyvų, kiek daug, kada ir kaip intensyviai turi judėti vaisius: kiekvienas kūdikis ir nėštumas yra individualus, tad svarbiausia perprasti savo mažylio įprastą judėjimo ritmą ir judesių pobūdį. Sunerimti reikėtų, jei pasikeičia judesių dažnumas ir pojūčiai jų metu.

Kartais nerimas gali apimti ir be pagrindo: vaikščiojant, darbuojantis judesius pajausti sunkiau. Kilus įtarimų dėl sulėtėjusių judesių, atsigulkite ant kairiojo šono ir pamėginkite juos suskaičiuoti: per dvi valandas turite pajausti ne mažiau kaip dešimt atskirų judesių. Jūsų gydytojas gali parekomenduoti ir kitokį skaičiavimo metodą.

Jei judesių suskaičiuojate mažiau, kuo skubiau kreipkitės į gydytojus.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. ingutte23
  ingutte23 prieš 2 mėn.

  jautruke parašė:
  Man 20 sav. 3 d., labai džiaugiausi, kai maždaug 18 sav. pajutau pirmus judesiukus, bet dabar kilo toks klausimas: kiek tų judesiukų yra jau per daug? Jaučiu kelis …

  Normalu kad vieną dieną mažiau malasi kitą daugiau,o pradeda skaičiuoti judesius tik nuo 30sav,man 28sav ir tai būna dienų kai mažiau juda,būna kad daugiau,aš klausiau 25sav tai man pasakė per 12 valandų reikia pajausti 10judesių🙂

 2. -Mamute-
  -Mamute- prieš 2 mėn.

  Sveikos mamytes kaip jums sekasi skaiciuoti judesiu? as pastebejai kad nors ir tuo paciu metu skaiciuoju vaikiukui labiau patinka kai baigiu skaiciavima ant kairio sono ir atsisedu tik speji atsisest ir pradeda spardyt muistytis ir guzai sokt

 3. Patt
  Patt prieš 1 mėn.

  Su pirmu vaiku pačioj nestumo pabaigoj viena diena negalėjau pajusti nei vieno judesio, maigiau pilvuka bet reakcijos nebuvo, nulėkėm vakare su vyru į ligoninę, sako,ponia, jau gimda atsidarius einam gimdyt po to sakė, jog vaikas taip ruošėsi gimdymui, kaupė jėgas visa diena nejudėdamas :))

 4. User has not uploaded an avatar
  Evelina19 prieš 1 mėn.

  Sendiena kaip tik man taip yra, jokiu judesiu, buvau priimamajam, tonusus klause, kakleli zejo, viskas gerai, pati meginu isjudinti bet viskas tik veltui tiesa pilvas vis paketeja vos ne kas 10min, ryt meginsim i poliklinika vykti, ziuresim kaip kas, tikrai neramu, bet gal tas pilvo ketejimas vistiek duoda zinoti kad vaikui viskas gerai, tik kad ramybes busenoi, o gal neuzilgo ir pats gimdymas prasodes, beto siuo metu 39sav.

 5. User has not uploaded an avatar
  vynuogyte4 prieš 2 sav.

  Jolanta-K@J mama parašė:
  Atsiprasau aisku,bet man juokas ima,apklausoj 1 mamyte pajuto judesius anksciau 12 sav,nu cia tikrai nesamone

  Juokitės nesijuokę. Čia dalimanės patirtimi. Patirčių gyvenime yra labai įvairių. Man 12 sav ir aš jaučiu judesius. Tai priklauso nuo jautrumo. Ir to su niekuo nesupainiosi. Žinoma nesijaučia stiprus spyris iš kart į šoną. Tarsi auksinė žuvytė mosteli su uodega.