Pirmieji vaisiaus judesiai (1414)

Pirmieji vaisiaus judesiai

Akimirkos, kai busimoji mama pirmąkart aiškiai pajunta spurdesius ir spyrius, yra vienos nuostabiausių nėštumo akimirkų. Kada gi tikėtis paaugusio ir sustiprėjusio mažylio žinutės: „Mama, aš čia, viduje!”?

Kada tikėtis pirmųjų vaisiaus judesių?

Pirmuosius judesius turėtumėte pajusti ne anksčiau kaip 16 ir ne vėliau kaip 22 nėštumo savaitę, didžiausia tikimybė jų sulaukti yra apie 18-20 nėštumo savaitę.

Žinoma, mažylis pradeda judėti daug anksčiau: jau 7-ą ar 8-ą nėštumo savaitę. Jei jums buvo paskirta ultragarso procedūra, galėjote ir pati įsitikinti, kokius akrobatinius triukus atlieka mažylis.

Reklama:

Jei laukiatės pirmą kartą, yra visiškai normalu, jei pirmuosius judesius pajausite 20-22 nėštumo savaitę. Tiksliau, gal pajusite ir anksčiau, bet neturint patirties gali būti sunku juos atskirti nuo kitų pilve vykstančių procesų, pavyzdžiui, pilvo gurgimo dėl susikaupusių dujų judėjimo.

Jei tai ne pirmas jūsų nėštumas, patirtis padės pastebėti vaisiaus judesius kiek anksčiau: apie 16-18 nėštumo savaitę.

Kūno sudėjimas taip svarbus: lieknesnės moterys vaikelio judesius pajunta anksčiau ir junta juos dažniau nei moterys, turinčios antsvorio.

Be to, judesius sunkiau pajausti, jei placenta yra priekinėje gimdos dalyje ir sudaro papildomą barjerą arba jei kūdikis yra įsitaisęs nugara į pilvo sienelę.

Kokie pojūčiai jaučiami vaisiaus judesių metu?

Reklama:

Moterys vaisiaus judesių jausmą apibūdina įvairiai: „lyg sproginėtų kukurūzų spragėsiai“, „lyg auksinė žuvelė plaukiotų“, „lyg plazdėtų drugeliai“ arba tiesiog „oro burbuliukai pilve“.

Nebūtų nieko nuostabaus, jei pirmuosius judesius palaikytumėte alkano pilvo gurgimu ar susikaupusių dujų burbuliavimu. Kai tik vaisiaus judesiai taps ryškesni ir reguliaresni, sugebėsite nesunkiai juos atskirti. Pirmuosius judesius lengviau pajusti ramiai sėdint arba gulint.

Kaip dažnai turi būti jaučiami judesiai?

Vaisiaus judesius reikia stebėti: tai vienas iš ženklų, kad mažylis auga ir vystosi gerai. Pradžioje juntamų vaisiaus judesių bus nedaug ir jie bus reti. Visiškai tikėtina, kad vieną dieną judesius pajausite keletą kartų, o kitą dieną nepajusite nė vieno.

Nors vaikelis juda ir spardosi kasdien, ne visi tie trūkčiojimai yra pakankamai stiprūs, kad juos būtų galima užfiksuoti. Vaisiui augant, judesiai taps vis akivaizdesni ir reguliaresni, iki 32 nėštumo savaitės jų turėtumėte jausti vis dažniau.

Paprastai vaikutis būna aktyviausias po pietų ir vakare, tačiau bet kuriuo paros metu būna aktyvumo ir miego periodai. Miego periodai trunka apie 20-40 minučių, ilgesni nei pusantros valandos trunkantys ramybės periodai pasitaiko retai.

Kada dėl judesių reikėtų sunerimti?

Kreipkitės į nėštumą prižiūrintį gydytoją, jei pirmųjų judesių nepajusite iki 24 nėštumo savaitės. Kaip minėta, aukščiau, pradžioje judesius galite jausti nereguliariai, o įtakos jų dažniui ir stiprumui gali turėti vaikelio bei placentos padėtis.

Nėra jokių konkrečių normatyvų, kiek daug, kada ir kaip intensyviai turi judėti vaisius: kiekvienas kūdikis ir nėštumas yra individualus, tad svarbiausia perprasti savo mažylio įprastą judėjimo ritmą ir judesių pobūdį. Sunerimti reikėtų, jei pasikeičia judesių dažnumas ir pojūčiai jų metu.

Kartais nerimas gali apimti ir be pagrindo: vaikščiojant, darbuojantis judesius pajausti sunkiau. Kilus įtarimų dėl sulėtėjusių judesių, atsigulkite ant kairiojo šono ir pamėginkite juos suskaičiuoti: per dvi valandas turite pajausti ne mažiau kaip dešimt atskirų judesių. Jūsų gydytojas gali parekomenduoti ir kitokį skaičiavimo metodą.

Reklama:

Jei judesių suskaičiuojate mažiau, kuo skubiau kreipkitės į gydytojus.

Taip pat skaitykite:

Reklama

Naujausi komentarai

 1. Katinienė prieš 1 mėn.

  sveikos pirmas nėštumas man 20+3 ie šiandien pajudau spyrius ir labai gerai jaučiau tokia laiminga jau buvau sunerimus kad nejaučiu judesių 😅 pirma karta kai spyre tai net nesupratau kad buvo poto supratau 🖤🤰

 2. @[email protected] prieš 1 mėn.

  leila123 parašė:
  Kažin ar nuo svorio, nes tada turėjau būt apvali, o esu kuda

  Paminėjau tik kaio vieną galimą faktorių apkūnumą.... tikrai ne lemiantį dar ir pačios gimdos padėtis daug reiškia, vandenų kiekis...

 3. Vasarok
  Vasarok prieš 1 mėn.

  Jau + - pora savaičių jaučiu judesiukus (nėštumas ne pirmas), o va nei vakar vakare atsigulus, nei ledų sukirtus, vandens prigėrus, nieko ☹ Iki šiol nepajutau. Darosi labai neramu. Kaip išjudinti mažylį?

 4. User has not uploaded an avatar
  ElMapache prieš 1 mėn.

  Vasarok parašė:
  Jau + - pora savaičių jaučiu judesiukus (nėštumas ne pirmas), o va nei vakar vakare atsigulus, nei ledų sukirtus, vandens prigėrus, nieko ☹ Iki šiol nepajutau. Daro…

  Ar pajutote jau? Viskas gerai, tikiuosi? Seip man 20 sav niekas nepadedavo, vaikas viena diena judrus budavo, kita vos pora kartu sujudedavo. Tik po 25 sav pradejau labai gerai jausti judesius 😇 seip jei ilgai nejuda ir labai nrramu visada i priemima galima nuvažiuoti

 5. Vasarok
  Vasarok prieš 1 mėn.

  ElMapache parašė:
  Ar pajutote jau? Viskas gerai, tikiuosi? Seip man 20 sav niekas nepadedavo, vaikas viena diena judrus budavo, kita vos pora kartu sujudedavo. Tik po 25 sav pradejau…

  Atsirado tos dienos popietėje Ačiū už patirtį pasidalintą. Turbūt ir man šįkart teks apsišarvuoti kantrybe 🙂 Praeitais nėštumais, kai prasidėdavo tai aiškiai, užtikrintai, stiprėjančiai. O dabar apie pora savaičių jaučiu, bet daugėja jų laaaabai palengva.