Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre (384)

Vaisiaus judesių stebėjimas Syda Productions | Shutterstock.com

Ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius?

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Dėl to dauguma gydytojų rekomenduoja po 28-os savaitės bent kartą per dieną skaičiuoti vaikelio judesius. Jei nėštumas priklauso rizikos grupei, judesius skaičiuoti gali tekti ir dažniau.

Vaisiaus judesių skaičiavimo būdai

Būdų kaip skaičiuoti vaisiaus judesius yra ne vienas, nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai rekomenduos tą, kuriam teikia pirmenybę.

Štai vienas populiariausių būdų vaisiaus judesių skaičiavimo būdų:

 • Pasirinkite dienos metą, kai vaikelis paprastai būna aktyviausias.
 • Atsisėskite ar prigulkite ant šono – taip jūsų neblaškys jūsų pačios judesiai ir bus lengviau pajausti vaikelio judesius.
 • Suskaičiuokite ir užsirašykite, per kiek laiko pajausite dešimt atskirų vaikelio judesių: spyrių, kumštelėjimų ar viso kūno judesių.

Šiuos dešimt judesių turėtumėte pajusti per dvi valandas, tačiau paprastai tai netrunka taip ilgai: šiuos dešimt judesių galite suskaičiuoti per pirmąsias dešimt minučių.

Jei per dvi valandas nesuskaičiuojate dešimties judesių, skambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Kaip dažnai turi būti jaučiami kūdikio judesiai?

Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, ir nėra tokio dažnumo, kurį galėtume vadinti „teisingu“. Bendra taisyklė tokia, kad vaisius turėtų judėti taip pat dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites. Kol jaučiate, kad vaisiaus judesių dažnumas ir intensyvumas iš esmės nepasikeitė, galite manyti, kad viskas yra gerai.

Ką daryti, jei vaisiaus judesiai suretėjo?

Paklauskite savo gydytojo, į kokius pasikeitimus turėtumėte atkreipti dėmesį. Pranešti gydytojui tikrai būtina, jei vaisiaus judesiai liautųsi ar ženkliai sulėtėtų.

Tai nebūtinai gali reikšti kažką blogo: galbūt vaisiaus judesių sumažėjo, nes vaikelis pakeitė padėtį ar tiesiog yra pavargęs.

Kad būtų išsiaiškintos tikrosios vaisiaus judesių sulėtėjimo priežastys, gali prireikti atlikti nestresinį testą (NTS), kuomet kardiotokografiškai vertinama vaisiaus širdies ritmo reakcija į judesius, arba vaisiaus biofizinio profilio įvertinimą, kuomet kartu su nestresiniu testu atliekamas ultragarso tyrimas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Chocomint897 prieš 7 mėn.

  Sveikos mamytės, aš šiandien labai nerimauju, nes nuo pat ryto, per visą dieną beveik nejaučiau judesių. Dabar 23 savaitė eina, bet nuo tada kai pradėjau jau suprast kad jaučiu judesius (tai buvo kokia 18 savaitė), dar nebuvo kad taip ilgam jie visai dingtų (pajaučiau gal du mažyčius suspurdėjimus šiandien). Labai neramu ir nežinau ar kreiptis į gydytoją, ar palaukti vizito, kuris bus už 3 dienų 🤔 bijau kad kažkas negero nutiko, nes šiąnakt labai vis ant nugaros miegojau kažkaip netyčia arba pusiau ant pilvo (ant šono, bet pasvirus į priekį), tai bijau kad gal užspaudžiau kažką 😬

 2. User has not uploaded an avatar
  Bagira prieš 7 mėn.

  Chocomint289 parašė:
  Sveikos mamytės, aš šiandien labai nerimauju, nes nuo pat ryto, per visą dieną beveik nejaučiau judesių. Dabar 23 savaitė eina, bet nuo tada kai pradėjau jau supras…

  Jūs galite miegoti pusiau ant pilvo, jei jums patogu taip. Dėl judesių, ypatingiau sekti juos reikia nuo 30savaitės. Pabandykite užvalgyti ko nors saldaus, atsigulkite ant kairio šono, uždėkite ranką ir bandykite pasižiūrėti ar per valandą jaučiate bent 5 judesius. Nes vaikas tiesiog gali būti mažiau aktyvus šiomis dienomis ir panašiai. Vis dėlto jei jums pačiai labai neramu važiuokite į gimdymo namus ir tiek 🙂

 3. User has not uploaded an avatar
  Chocomint897 prieš 7 mėn.

  Bagira parašė:
  Jūs galite miegoti pusiau ant pilvo, jei jums patogu taip. Dėl judesių, ypatingiau sekti juos reikia nuo 30savaitės. Pabandykite užvalgyti ko nors saldaus, atsigulk…

  Į gimdymo namus? 🤔 o ne pas nėštumą stebinčią ginekologę-akušerę?

 4. User has not uploaded an avatar
  Bagira prieš 7 mėn.

  Chocomint289 parašė:
  Į gimdymo namus? 🤔 o ne pas nėštumą stebinčią ginekologę-akušerę?

  Na aš esu vilnietė ir skubos tvarka jei kažkas neramu važiuojama į Antakalnio gimdymo namus, Santariškių akušerijos skyrių arba Vilniaus gimdymo namus

 5. User has not uploaded an avatar
  Nika11 prieš 2 mėn.

  Sveiki kas gimdiete prieš naujus metus kokie atsiliepimai Tauragės gimdymo skyriuje 🤰