Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre (312)

Vaisiaus judesių stebėjimas Syda Productions | Shutterstock.com

Ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius?

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Dėl to dauguma gydytojų rekomenduoja po 28-os savaitės bent kartą per dieną skaičiuoti vaikelio judesius. Jei nėštumas priklauso rizikos grupei, judesius skaičiuoti gali tekti ir dažniau.

Vaisiaus judesių skaičiavimo būdai

Būdų kaip skaičiuoti vaisiaus judesius yra ne vienas, nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai rekomenduos tą, kuriam teikia pirmenybę.

Štai vienas populiariausių būdų vaisiaus judesių skaičiavimo būdų:

 • Pasirinkite dienos metą, kai vaikelis paprastai būna aktyviausias.
 • Atsisėskite ar prigulkite ant šono – taip jūsų neblaškys jūsų pačios judesiai ir bus lengviau pajausti vaikelio judesius.
 • Suskaičiuokite ir užsirašykite, per kiek laiko pajausite dešimt atskirų vaikelio judesių: spyrių, kumštelėjimų ar viso kūno judesių.

Šiuos dešimt judesių turėtumėte pajusti per dvi valandas, tačiau paprastai tai netrunka taip ilgai: šiuos dešimt judesių galite suskaičiuoti per pirmąsias dešimt minučių.

Jei per dvi valandas nesuskaičiuojate dešimties judesių, skambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Kaip dažnai turi būti jaučiami kūdikio judesiai?

Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, ir nėra tokio dažnumo, kurį galėtume vadinti „teisingu“. Bendra taisyklė tokia, kad vaisius turėtų judėti taip pat dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites. Kol jaučiate, kad vaisiaus judesių dažnumas ir intensyvumas iš esmės nepasikeitė, galite manyti, kad viskas yra gerai.

Ką daryti, jei vaisiaus judesiai suretėjo?

Paklauskite savo gydytojo, į kokius pasikeitimus turėtumėte atkreipti dėmesį. Pranešti gydytojui tikrai būtina, jei vaisiaus judesiai liautųsi ar ženkliai sulėtėtų.

Tai nebūtinai gali reikšti kažką blogo: galbūt vaisiaus judesių sumažėjo, nes vaikelis pakeitė padėtį ar tiesiog yra pavargęs.

Kad būtų išsiaiškintos tikrosios vaisiaus judesių sulėtėjimo priežastys, gali prireikti atlikti nestresinį testą (NTS), kuomet kardiotokografiškai vertinama vaisiaus širdies ritmo reakcija į judesius, arba vaisiaus biofizinio profilio įvertinimą, kuomet kartu su nestresiniu testu atliekamas ultragarso tyrimas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  indigo 123 prieš 2 m.

  Laba.is dazai svarstau ar vaisisus judesei turi itakos jo buklei.mano jie sumazeja ie silpoki.nieni sako cia nieko blogo kiti kad blogai.i kas jus manote.

 2. User has not uploaded an avatar
  ingal.leonaviciute59 prieš 1 m.

  Laba diena norejau pasiklausti ar normalu i nestumo pabaiga su mazetu judesiu man dabar 36 -37 savaite jauciu judesiu tokius kaip guziukas vienoj pusej ir kitoj is kyla kaip ir pasimusto bet reciau nusileidzia ir jauciu kaip daznai zagsi ar tai normalu ar kam nors taip buvo ar yra del ko nerimauti ar taip turi buti nes kadangi greit gimdysiu jau apsiverte 33 savaite galvyte zemyn ir pajauciau pirmus skausmus bet praejo saremiai parengemieji.aciu uz atsakyma ☺

 3. avietuke
  avietuke prieš 1 m.

  ingal.leonaviciute59 parašė:
  Laba diena norejau pasiklausti ar normalu i nestumo pabaiga su mazetu judesiu man dabar 36 -37 savaite jauciu judesiu tokius kaip guziukas vienoj pusej ir kitoj is …

  Taip normalu. Nes vaikučiui mažiau vietos, plius jau ruošiasi gimt

 4. User has not uploaded an avatar
  ingal.leonaviciute59 prieš 1 m.

  Tipo gyd. Sake dar skaiciuot judesius ar butina paskunias savaites skaiciuot ? O nornalu jeigu einu tustintis dazniau nakti ir dar ryte nors gimdyt lapkricio 3 diena bet sake gali ir ankciau nes nereguliarios menesines sunku nustatyt laika gimimo ?

 5. Lorena 28
  Lorena 28 prieš 1 m.

  Man šiuo metu 29sav ar normalu kad kai pavaikstau vaisius juda labai mazai, atsigulu ir ant kairio sono ir salto vandens isgeriu , niekas nepadeda 🙁