Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre (308)

Vaisiaus judesių stebėjimas

Ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius?

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Dėl to dauguma gydytojų rekomenduoja po 28-os savaitės bent kartą per dieną skaičiuoti vaikelio judesius. Jei nėštumas priklauso rizikos grupei, judesius skaičiuoti gali tekti ir dažniau.

Vaisiaus judesių skaičiavimo būdai

Būdų kaip skaičiuoti vaisiaus judesius yra ne vienas, nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai rekomenduos tą, kuriam teikia pirmenybę.

Štai vienas populiariausių būdų vaisiaus judesių skaičiavimo būdų:

 • Pasirinkite dienos metą, kai vaikelis paprastai būna aktyviausias.
 • Atsisėskite ar prigulkite ant šono – taip jūsų neblaškys jūsų pačios judesiai ir bus lengviau pajausti vaikelio judesius.
 • Suskaičiuokite ir užsirašykite, per kiek laiko pajausite dešimt atskirų vaikelio judesių: spyrių, kumštelėjimų ar viso kūno judesių.

Šiuos dešimt judesių turėtumėte pajusti per dvi valandas, tačiau paprastai tai netrunka taip ilgai: šiuos dešimt judesių galite suskaičiuoti per pirmąsias dešimt minučių.

Jei per dvi valandas nesuskaičiuojate dešimties judesių, skambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Kaip dažnai turi būti jaučiami kūdikio judesiai?

Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, ir nėra tokio dažnumo, kurį galėtume vadinti „teisingu“. Bendra taisyklė tokia, kad vaisius turėtų judėti taip pat dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites. Kol jaučiate, kad vaisiaus judesių dažnumas ir intensyvumas iš esmės nepasikeitė, galite manyti, kad viskas yra gerai.

Ką daryti, jei vaisiaus judesiai suretėjo?

Paklauskite savo gydytojo, į kokius pasikeitimus turėtumėte atkreipti dėmesį. Pranešti gydytojui tikrai būtina, jei vaisiaus judesiai liautųsi ar ženkliai sulėtėtų.

Tai nebūtinai gali reikšti kažką blogo: galbūt vaisiaus judesių sumažėjo, nes vaikelis pakeitė padėtį ar tiesiog yra pavargęs.

Kad būtų išsiaiškintos tikrosios vaisiaus judesių sulėtėjimo priežastys, gali prireikti atlikti nestresinį testą (NTS), kuomet kardiotokografiškai vertinama vaisiaus širdies ritmo reakcija į judesius, arba vaisiaus biofizinio profilio įvertinimą, kuomet kartu su nestresiniu testu atliekamas ultragarso tyrimas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. lemuras
  lemuras prieš 1 m.

  Ugmora parašė:
  Sveiki, vaikas auga, jam mažiau vietos, judesiukai pakinta. Jei neramu, tai ramiai atsigulus pusė valandos paskaičiuokite judesius. Šiaip ginekologė turėjo paaiškin…

  Na del ramaus pusvalandzio tai as nesutinku as puse nestumo pragulejau lovoj(tiesiog, be jokiu riziku) ir manoji nesispardydavo nei ant vieno sono.. kartais kai ant nugaros guledavau, pradedavo skustis, bet ir tai letai..spardydavosi kol budavau mieste, dokumentus tvarkydavau, bet tik negulint

 2. User has not uploaded an avatar
  Ugmora prieš 1 m.

  lemuras parašė:
  Na del ramaus pusvalandzio tai as nesutinku as puse nestumo pragulejau lovoj(tiesiog, be jokiu riziku) ir manoji nesispardydavo nei ant vieno sono.. kartais kai …

  Parašiau tik tai ką rekomenduoja specialistai...jei nejuda dar siūloma išgert daugiau vandens ar suvalgyt ko saldaus ir vėl paskaičiuot. Jeigu nejuda, tai ar viskas gerai, manau, turi pasakyt gydytojas.

 3. User has not uploaded an avatar
  Lina-23 prieš 4 mėn.

  Mano mazius jau dvi savaites savo jega rodydavo. O va, dabar (antra diena) reciau tai daro, o ir jega jo zymiai silpnesne. Ar jam gali buti kas negerai? o gal tai del mano aktyvumo sumazejimo?

 4. ZariSha
  ZariSha prieš 4 mėn.

  Lina-23 parašė:
  Mano mazius jau dvi savaites savo jega rodydavo. O va, dabar (antra diena) reciau tai daro, o ir jega jo zymiai silpnesne. Ar jam gali buti kas negerai? o gal tai d…

  Kiek zinau i nestuma pabaiga gali judesiukai sumazeti.Manau ,nieko baisaus.As pamenu kai su pirmu vaiksciojau i nestuma pabaiga ,retokai kada duodavo apie save zinoti.

 5. User has not uploaded an avatar
  indigo 123 prieš 3 mėn.

  Laba.is dazai svarstau ar vaisisus judesei turi itakos jo buklei.mano jie sumazeja ie silpoki.nieni sako cia nieko blogo kiti kad blogai.i kas jus manote.