Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre (368)

Vaisiaus judesių stebėjimas Syda Productions | Shutterstock.com

Ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius?

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Dėl to dauguma gydytojų rekomenduoja po 28-os savaitės bent kartą per dieną skaičiuoti vaikelio judesius. Jei nėštumas priklauso rizikos grupei, judesius skaičiuoti gali tekti ir dažniau.

Vaisiaus judesių skaičiavimo būdai

Būdų kaip skaičiuoti vaisiaus judesius yra ne vienas, nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai rekomenduos tą, kuriam teikia pirmenybę.

Štai vienas populiariausių būdų vaisiaus judesių skaičiavimo būdų:

 • Pasirinkite dienos metą, kai vaikelis paprastai būna aktyviausias.
 • Atsisėskite ar prigulkite ant šono – taip jūsų neblaškys jūsų pačios judesiai ir bus lengviau pajausti vaikelio judesius.
 • Suskaičiuokite ir užsirašykite, per kiek laiko pajausite dešimt atskirų vaikelio judesių: spyrių, kumštelėjimų ar viso kūno judesių.

Šiuos dešimt judesių turėtumėte pajusti per dvi valandas, tačiau paprastai tai netrunka taip ilgai: šiuos dešimt judesių galite suskaičiuoti per pirmąsias dešimt minučių.

Jei per dvi valandas nesuskaičiuojate dešimties judesių, skambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Kaip dažnai turi būti jaučiami kūdikio judesiai?

Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, ir nėra tokio dažnumo, kurį galėtume vadinti „teisingu“. Bendra taisyklė tokia, kad vaisius turėtų judėti taip pat dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites. Kol jaučiate, kad vaisiaus judesių dažnumas ir intensyvumas iš esmės nepasikeitė, galite manyti, kad viskas yra gerai.

Ką daryti, jei vaisiaus judesiai suretėjo?

Paklauskite savo gydytojo, į kokius pasikeitimus turėtumėte atkreipti dėmesį. Pranešti gydytojui tikrai būtina, jei vaisiaus judesiai liautųsi ar ženkliai sulėtėtų.

Tai nebūtinai gali reikšti kažką blogo: galbūt vaisiaus judesių sumažėjo, nes vaikelis pakeitė padėtį ar tiesiog yra pavargęs.

Kad būtų išsiaiškintos tikrosios vaisiaus judesių sulėtėjimo priežastys, gali prireikti atlikti nestresinį testą (NTS), kuomet kardiotokografiškai vertinama vaisiaus širdies ritmo reakcija į judesius, arba vaisiaus biofizinio profilio įvertinimą, kuomet kartu su nestresiniu testu atliekamas ultragarso tyrimas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Divacka
  Divacka prieš 7 mėn.

  Sveikutės mamytės ar būsimos 💜gal ir jums taip pat buvo? Buvo gan gausūs judesiukai nuo 30 savaitės , dabar 2 dienos kaip apmažėjo jų, nakty jau ne taip juda ir diena bet yra judesiai 🙄 💜ne kraujuoju, gerai jaučiuosi.

 2. DaniAs
  DaniAs prieš 7 mėn.

  Divacka parašė:
  Sveikutės mamytės ar būsimos 💜gal ir jums taip pat buvo? Buvo gan gausūs judesiukai nuo 30 savaitės , dabar 2 dienos kaip apmažėjo jų, nakty jau ne taip juda ir die…

  Nuvaziuot pasitikrint reiketu, jei jie susilpnejo.

 3. K25D prieš 7 mėn.

  Divacka parašė:
  Sveikutės mamytės ar būsimos 💜gal ir jums taip pat buvo? Buvo gan gausūs judesiukai nuo 30 savaitės , dabar 2 dienos kaip apmažėjo jų, nakty jau ne taip juda ir die…

  Skaiciuokite judesius nuo 30 savaites
  Atsigulus ant kairio sono turite pajusti per 30 minuciu- 5 judesius. Zagsejimas nesiskaito kaip judesys ir jei ta pacia sekunde 2jose skirtingose vietose sujuda- skaiciuojame kaip viena judesi.
  Jei per 30 minuciu nera nei vieno judesio pratesiame stebejima dar 30 minuciu, bet tada turite pajausti 10 judesiu.

 4. Divacka
  Divacka prieš 7 mėn.

  K25D parašė:
  Skaiciuokite judesius nuo 30 savaites
  Atsigulus ant kairio sono turite pajusti per 30 minuciu- 5 judesius. Zagsejimas ne…

  Per mažiau nei 30min buvo 5 judesiukai 🙂💜

 5. User has not uploaded an avatar
  Caboom prieš 5 mėn.

  Na sorry, bet nevisada bus taip, kad va atsigulsite ir būtent tuo metu vaikas kasdien po tuos 10 judesių per valandą padarys. Mano pvz įvairiu metu juda ji, daugiausiai pramiega arba pakeičia pozą, kad vos, vos jaučiasi judesiai, svarbu sakė pajusti ar 10 judesių dienoje, skirtingų, ne taip, kad vieną, po kito, o 10 skirtingu metu.