Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre (378)

Vaisiaus judesių stebėjimas Syda Productions | Shutterstock.com

Ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius?

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Dėl to dauguma gydytojų rekomenduoja po 28-os savaitės bent kartą per dieną skaičiuoti vaikelio judesius. Jei nėštumas priklauso rizikos grupei, judesius skaičiuoti gali tekti ir dažniau.

Vaisiaus judesių skaičiavimo būdai

Būdų kaip skaičiuoti vaisiaus judesius yra ne vienas, nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai rekomenduos tą, kuriam teikia pirmenybę.

Štai vienas populiariausių būdų vaisiaus judesių skaičiavimo būdų:

 • Pasirinkite dienos metą, kai vaikelis paprastai būna aktyviausias.
 • Atsisėskite ar prigulkite ant šono – taip jūsų neblaškys jūsų pačios judesiai ir bus lengviau pajausti vaikelio judesius.
 • Suskaičiuokite ir užsirašykite, per kiek laiko pajausite dešimt atskirų vaikelio judesių: spyrių, kumštelėjimų ar viso kūno judesių.

Šiuos dešimt judesių turėtumėte pajusti per dvi valandas, tačiau paprastai tai netrunka taip ilgai: šiuos dešimt judesių galite suskaičiuoti per pirmąsias dešimt minučių.

Jei per dvi valandas nesuskaičiuojate dešimties judesių, skambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Kaip dažnai turi būti jaučiami kūdikio judesiai?

Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, ir nėra tokio dažnumo, kurį galėtume vadinti „teisingu“. Bendra taisyklė tokia, kad vaisius turėtų judėti taip pat dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites. Kol jaučiate, kad vaisiaus judesių dažnumas ir intensyvumas iš esmės nepasikeitė, galite manyti, kad viskas yra gerai.

Ką daryti, jei vaisiaus judesiai suretėjo?

Paklauskite savo gydytojo, į kokius pasikeitimus turėtumėte atkreipti dėmesį. Pranešti gydytojui tikrai būtina, jei vaisiaus judesiai liautųsi ar ženkliai sulėtėtų.

Tai nebūtinai gali reikšti kažką blogo: galbūt vaisiaus judesių sumažėjo, nes vaikelis pakeitė padėtį ar tiesiog yra pavargęs.

Kad būtų išsiaiškintos tikrosios vaisiaus judesių sulėtėjimo priežastys, gali prireikti atlikti nestresinį testą (NTS), kuomet kardiotokografiškai vertinama vaisiaus širdies ritmo reakcija į judesius, arba vaisiaus biofizinio profilio įvertinimą, kuomet kartu su nestresiniu testu atliekamas ultragarso tyrimas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Margo777 prieš 1 mėn.

  Nuvaziuokite pasitikrinti ir bus jums ramiau🤗

 2. Everlyn
  Everlyn prieš 1 mėn.

  iwte parašė:
  Labas mamytes. Kas laukiate jau antro leliuko. 18 savaite kaip jaučiat vaiko judesius? Mano praeita savaite (17 savaite) tai taip pakankamai intensyviai spaude i …

  Mano supratimu, dar ankstoka nerimui, tokio laiko judesiai dar pavieniai juntami. Va kai bus 30+ savaičių ir tų judesių bus menka, tada nerimui pagrindo yra.

 3. vili
  vili prieš 1 mėn.

  iwte parašė:
  Labas mamytes. Kas laukiate jau antro leliuko. 18 savaite kaip jaučiat vaiko judesius? Mano praeita savaite (17 savaite) tai taip pakankamai intensyviai spaude i …

  Dar anksti isvis apie judesius galvoti ar juolab sekti juos. Nesvarbu ar čia pirmas nėštumas ar dešimtas. Vieną dieną gaite jausti, poto kelias nebejausti. Vaikelis dar labai mažytis ir turi pakankamai vietos judėti taip kad nejaustumėte. Sunerimti reikėtu, jei atsirastu skausmai, kraujo ir pan.

 4. User has not uploaded an avatar
  iwte prieš 1 mėn.

  Everlyn parašė:
  Mano supratimu, dar ankstoka nerimui, tokio laiko judesiai dar pavieniai juntami. Va kai bus 30+ savaičių ir tų judesių bus menka, tada nerimui pagrindo yra.</block…

  Aš kaip ir pati suprantu,kad gal ir per daug paranuojinu. Bet,kad jis man taip savaite prieš, ne spaustų tokiu guzu ant pilvo.Gal ir butu ramiau.O dabar visai jokio guziuko net nebūna.

 5. Everlyn
  Everlyn prieš 1 mėn.

  iwte parašė:
  Aš kaip ir pati suprantu,kad gal ir per daug paranuojinu. Bet,kad jis man taip savaite prieš, ne spaustų tokiu guzu ant pilvo.Gal ir butu ramiau.O dabar visai joki…

  Jei tikrai neramu, nuvažiuokit privačiai echoskopo. Aš taip darydavau, jei kas nors pasirodydavo negerai, tikrai verta dėl savo ramybės.