Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre (343)

Vaisiaus judesių stebėjimas Syda Productions | Shutterstock.com

Ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius?

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Dėl to dauguma gydytojų rekomenduoja po 28-os savaitės bent kartą per dieną skaičiuoti vaikelio judesius. Jei nėštumas priklauso rizikos grupei, judesius skaičiuoti gali tekti ir dažniau.

Vaisiaus judesių skaičiavimo būdai

Būdų kaip skaičiuoti vaisiaus judesius yra ne vienas, nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai rekomenduos tą, kuriam teikia pirmenybę.

Štai vienas populiariausių būdų vaisiaus judesių skaičiavimo būdų:

 • Pasirinkite dienos metą, kai vaikelis paprastai būna aktyviausias.
 • Atsisėskite ar prigulkite ant šono – taip jūsų neblaškys jūsų pačios judesiai ir bus lengviau pajausti vaikelio judesius.
 • Suskaičiuokite ir užsirašykite, per kiek laiko pajausite dešimt atskirų vaikelio judesių: spyrių, kumštelėjimų ar viso kūno judesių.

Šiuos dešimt judesių turėtumėte pajusti per dvi valandas, tačiau paprastai tai netrunka taip ilgai: šiuos dešimt judesių galite suskaičiuoti per pirmąsias dešimt minučių.

Jei per dvi valandas nesuskaičiuojate dešimties judesių, skambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Kaip dažnai turi būti jaučiami kūdikio judesiai?

Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, ir nėra tokio dažnumo, kurį galėtume vadinti „teisingu“. Bendra taisyklė tokia, kad vaisius turėtų judėti taip pat dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites. Kol jaučiate, kad vaisiaus judesių dažnumas ir intensyvumas iš esmės nepasikeitė, galite manyti, kad viskas yra gerai.

Ką daryti, jei vaisiaus judesiai suretėjo?

Paklauskite savo gydytojo, į kokius pasikeitimus turėtumėte atkreipti dėmesį. Pranešti gydytojui tikrai būtina, jei vaisiaus judesiai liautųsi ar ženkliai sulėtėtų.

Tai nebūtinai gali reikšti kažką blogo: galbūt vaisiaus judesių sumažėjo, nes vaikelis pakeitė padėtį ar tiesiog yra pavargęs.

Kad būtų išsiaiškintos tikrosios vaisiaus judesių sulėtėjimo priežastys, gali prireikti atlikti nestresinį testą (NTS), kuomet kardiotokografiškai vertinama vaisiaus širdies ritmo reakcija į judesius, arba vaisiaus biofizinio profilio įvertinimą, kuomet kartu su nestresiniu testu atliekamas ultragarso tyrimas.

Taip pat skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 mėn.

  Julija1 parašė:
  Tai gal nieko baisaus pasiklausiu 6d kai gine paskambins man as jauciu buna kad pive guzas pasirodo

  Pas mane ir guzas išoksta 🤭😂

 2. User has not uploaded an avatar
  sinkprada prieš 1 mėn.

  Sveikos man 24sav, kazkaip aprimo judesiukai lyg jauciu bet jau ne taip kaip pries 2 sav kada pradejo, esu stambesen 96kg ar gali but del to? Sesuo sako buna pasisuka kazkaip kitaip ir gali jaust maziau, ar geriau skambint Ginei.

 3. User has not uploaded an avatar
  Farmakoluge prieš 1 mėn.

  O yra skirtumas jei stambesnės, tai judesius ne taip jaučia stipriai? Pirmą kartą girdžiu..

 4. User has not uploaded an avatar
  vysnaitei prieš 3 sav.

  Parduodamas puikiai veikiantis vaisiaus širdelės klausytuvas, kai buvo neramu dėl judesių, buvo tikras išsigelbėjimas. Rašykite į až

 5. User has not uploaded an avatar
  vysnaitei prieš 2 sav.

  vysnaitei parašė:
  Parduodamas puikiai veikiantis vaisiaus širdelės klausytuvas, kai buvo neramu dėl judesių, buvo tikras išsigelbėjimas. Rašykite į až

  Nežinau kaip ištrinti, jau nebeturiu