Vaisiaus judesiai ir jų stebėjimas trečiame nėštumo trimestre (305)

Ar reikia skaičiuoti vaisiaus judesius?

Vaisiaus judesių skaičiavimas nėra privalomas ir būtinas visais atvejais, tačiau praktika rodo, kad judesių skaičiavimas mažina kai kurių nėštumo komplikacijų riziką.

Dėl to dauguma gydytojų rekomenduoja po 28-os savaitės bent kartą per dieną skaičiuoti vaikelio judesius. Jei nėštumas priklauso rizikos grupei, judesius skaičiuoti gali tekti ir dažniau.

Vaisiaus judesių skaičiavimo būdai

Būdų kaip skaičiuoti vaisiaus judesius yra ne vienas, nėštumą prižiūrintis gydytojas greičiausiai rekomenduos tą, kuriam teikia pirmenybę.

Štai vienas populiariausių būdų vaisiaus judesių skaičiavimo būdų:

 • Pasirinkite dienos metą, kai vaikelis paprastai būna aktyviausias.
 • Atsisėskite ar prigulkite ant šono – taip jūsų neblaškys jūsų pačios judesiai ir bus lengviau pajausti vaikelio judesius.
 • Suskaičiuokite ir užsirašykite, per kiek laiko pajausite dešimt atskirų vaikelio judesių: spyrių, kumštelėjimų ar viso kūno judesių.

Šiuos dešimt judesių turėtumėte pajusti per dvi valandas, tačiau paprastai tai netrunka taip ilgai: šiuos dešimt judesių galite suskaičiuoti per pirmąsias dešimt minučių.

Jei per dvi valandas nesuskaičiuojate dešimties judesių, skambinkite nėštumą prižiūrinčiam gydytojui.

Kaip dažnai turi būti jaučiami kūdikio judesiai?

Kiekvieno vaikelio aktyvumas būna skirtingas, ir nėra tokio dažnumo, kurį galėtume vadinti „teisingu“. Bendra taisyklė tokia, kad vaisius turėtų judėti taip pat dažnai ir intensyviai, kaip judėjo paskutines kelias savaites. Kol jaučiate, kad vaisiaus judesių dažnumas ir intensyvumas iš esmės nepasikeitė, galite manyti, kad viskas yra gerai.

Ką daryti, jei vaisiaus judesiai suretėjo?

Paklauskite savo gydytojo, į kokius pasikeitimus turėtumėte atkreipti dėmesį. Pranešti gydytojui tikrai būtina, jei vaisiaus judesiai liautųsi ar ženkliai sulėtėtų.

Tai nebūtinai gali reikšti kažką blogo: galbūt vaisiaus judesių sumažėjo, nes vaikelis pakeitė padėtį ar tiesiog yra pavargęs.

Kad būtų išsiaiškintos tikrosios vaisiaus judesių sulėtėjimo priežastys, gali prireikti atlikti nestresinį testą (NTS), kuomet kardiotokografiškai vertinama vaisiaus širdies ritmo reakcija į judesius, arba vaisiaus biofizinio profilio įvertinimą, kuomet kartu su nestresiniu testu atliekamas ultragarso tyrimas.

Taip pat skaitykite

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  ingaurb prieš 11 mėn.

  O as pergyvenu kad mano vaikiukas per daug juda,kartais nebesuprantu ar jisai bent miega as nei diena negaliu pailseti,nei nakti,pastoviai juda skaudziai.

 2. astabaltmiskyte
  astabaltmiskyte prieš 6 mėn.

  Sveiko As taip pat del leliuko judesiuku. Mums sumazejo judesiukai. Mums buvo gi ekologe israsius magnio ir kalio (bet jau baigem gert) o dabar israse urinal gert del slapimo. Gal tie vaistukai ar kas turi ytakos judesiukam? Pirmas nestumas. Neramu. O ekoskopa dare viskas gerai !!!!

 3. User has not uploaded an avatar
  Ugmora prieš 6 mėn.

  astabaltmiskyte parašė:
  Sveiko As taip pat del leliuko judesiuku. Mums sumazejo judesiukai. Mums buvo gi ekologe israsius magnio ir kalio (bet jau baigem gert) o dabar israse urinal ger…

  Sveiki, vaikas auga, jam mažiau vietos, judesiukai pakinta. Jei neramu, tai ramiai atsigulus pusė valandos paskaičiuokite judesius. Šiaip ginekologė turėjo paaiškint, būtinai kitą kartą paklauskite.

  Jei gydytojas paskyrė vaistus, tai gerkite. Nors jeigu paskyrė be tyrimų, tai aš negerčiau.

 4. lemuras
  lemuras prieš 6 mėn.

  Ugmora parašė:
  Sveiki, vaikas auga, jam mažiau vietos, judesiukai pakinta. Jei neramu, tai ramiai atsigulus pusė valandos paskaičiuokite judesius. Šiaip ginekologė turėjo paaiškin…

  Na del ramaus pusvalandzio tai as nesutinku as puse nestumo pragulejau lovoj(tiesiog, be jokiu riziku) ir manoji nesispardydavo nei ant vieno sono.. kartais kai ant nugaros guledavau, pradedavo skustis, bet ir tai letai..spardydavosi kol budavau mieste, dokumentus tvarkydavau, bet tik negulint

 5. User has not uploaded an avatar
  Ugmora prieš 6 mėn.

  lemuras parašė:
  Na del ramaus pusvalandzio tai as nesutinku as puse nestumo pragulejau lovoj(tiesiog, be jokiu riziku) ir manoji nesispardydavo nei ant vieno sono.. kartais kai …

  Parašiau tik tai ką rekomenduoja specialistai...jei nejuda dar siūloma išgert daugiau vandens ar suvalgyt ko saldaus ir vėl paskaičiuot. Jeigu nejuda, tai ar viskas gerai, manau, turi pasakyt gydytojas.