Kaip užimti vaiką kelionių metu

Vaiko užėmimas kelionių metu

Kelionės pramogų tikslas - ne tik užimti vaiką, kad kelionės laikas jam slinktų greičiau, bet ir suteikti jam naujų žinių, paskatinti vaiko raidą.

Kelionei tiks visos pramogos, kurios netrukdo kartu keliaujantiems ir nekelia pavojaus saugumui. Štai keletas idėjų, kaip užimti vaiką kelionės metu (užduotis galima modifikuoti pagal vaiko pomėgius, pasunkinti ar palengvinti priklausomai nuo jo amžiaus):

Tiesiog bendraukite. Gal nespėjote su vaiku aptarti praėjusios dienos ar savaitės įspūdžių? Kelionė yra puikus metas tai aptarti!

Aptarkite tai, ką matote pro langą. Kas gyvena miške? Kuo ypatingas miestas, kurį pravažiuojate? Kaip pienas iš besiganančios pakelėje karvės patenka į parduotuvę? Kaip lauke augantys javai virsta pusryčių bandele? Ką primena debesys plaukiantys pro šalį? Už lango yra daugybė temų pokalbiui su vaiku!

Mokykitės skaičiuoti. Pavyzdžiui, galite skaičiuoti sunkvežimius ar raudonus automobilius, jei vaikas vyresnis, paspėlioti, kiek kilometrų jau nuvažiavote arba kiek liko važiuoti (ir sekti kelionės maršrutą žemėlapyje). Skaičių užduotėlę galite pasiruošti ir namuose arba panaudoti po ranka esančias priemones.

Mokykitės raidžių. Tam gali pasitarnauti ir pro šalį pravažiuojantys automobiliai: pavyzdžiui, užduotis gali būti tokia: atpažinti pirmąją raidę numeryje ir sugalvoti žodį, kuris prasideda ta raide. Dalyvaukite ir jūs, kartais suklyskite ir leiskite vaikui pastebėti ir ištaisyti klaidą. O tuomet smagiai pasijuokite :).

Žodiniai žaidimai. Yra daugybė žaidimų, kuriems nereikia jokių pagalbinių priemonių. Pavyzdžiui, galite žaisti žaidimą, kurio esmė yra pasakyti, kuriai daiktų grupei priklauso vienas ar kitas žodis, pavyzdžiui: valgoma-nevalgoma, augalas-gyvūnas, vaisius-daržovė. Arba išvardinti kuo daugiau baltų daiktų. Arba sugalvoti žodį, kuris prasideda trečia ankstesnio žodžio raide.

Pažinkite kitas šalis. Jei keliaujate į užsienio šalį, papasakokite vaikui, kuo ji skiriasi nuo Lietuvos. Gal joje žiemą nebūna sniego? Gal joje gyvena įdomūs gyvūnai? Pamokykite vaiką svarbiausių tos šalies žodžių ("Ačiū", "Prašau", "Laba diena") - taip lavinsite vaiko atmintį ir supažindinsite su užsienio kabomis. Be to, vaikui bus labai smagu sulaukti svečios šalies gyventojų pagyrų!

Skaitykite, spalvokite, pieškite. Pasiimkite į kelionę knygą, spalvojimo ar lipdukų knygelę, tuščių popieriaus lapų. Paprašykite vaiko nupiešti, ką įdomaus jis matė kelionės metu. Gera mintis pasiimti ant atskirų lapų atsispausdintų užduotėlių (itin pravartu kelionėse lėktuvu, kai sunkių daiktų norisi imtis kuo mažiau).

Leiskite vaikui pažiūrėti filmuką ar pažaisti kompiuterinį žaidimą. Žinoma, planšetė ar mobilus telefonas turėtų būti paskutinė priemonė, kurios imsitės. Pasilikite šį variantą kritiniam atvejui, kai daugiau nieko įdomesnio nesugalvosite. Gyvas bendravimas ir žaidimai su tėvais yra daug naudingesni vaikui ir suteikia daugiau smagumo visai šeimai.