Kaip užimti vaiką kelionių metu (16)

Vaiko užėmimas kelionių metu

Kelionės pramogų tikslas - ne tik užimti vaiką, kad kelionės laikas jam slinktų greičiau, bet ir suteikti jam naujų žinių, paskatinti vaiko raidą.

Kelionei tiks visos pramogos, kurios netrukdo kartu keliaujantiems ir nekelia pavojaus saugumui. Štai keletas idėjų, kaip užimti vaiką kelionės metu (užduotis galima modifikuoti pagal vaiko pomėgius, pasunkinti ar palengvinti priklausomai nuo jo amžiaus):

Tiesiog bendraukite. Gal nespėjote su vaiku aptarti praėjusios dienos ar savaitės įspūdžių? Kelionė yra puikus metas tai aptarti!

Aptarkite tai, ką matote pro langą. Kas gyvena miške? Kuo ypatingas miestas, kurį pravažiuojate? Kaip pienas iš besiganančios pakelėje karvės patenka į parduotuvę? Kaip lauke augantys javai virsta pusryčių bandele? Ką primena debesys plaukiantys pro šalį? Už lango yra daugybė temų pokalbiui su vaiku!

Mokykitės skaičiuoti. Pavyzdžiui, galite skaičiuoti sunkvežimius ar raudonus automobilius, jei vaikas vyresnis, paspėlioti, kiek kilometrų jau nuvažiavote arba kiek liko važiuoti (ir sekti kelionės maršrutą žemėlapyje). Skaičių užduotėlę galite pasiruošti ir namuose arba panaudoti po ranka esančias priemones.

Mokykitės raidžių. Tam gali pasitarnauti ir pro šalį pravažiuojantys automobiliai: pavyzdžiui, užduotis gali būti tokia: atpažinti pirmąją raidę numeryje ir sugalvoti žodį, kuris prasideda ta raide. Dalyvaukite ir jūs, kartais suklyskite ir leiskite vaikui pastebėti ir ištaisyti klaidą. O tuomet smagiai pasijuokite :).

Žodiniai žaidimai. Yra daugybė žaidimų, kuriems nereikia jokių pagalbinių priemonių. Pavyzdžiui, galite žaisti žaidimą, kurio esmė yra pasakyti, kuriai daiktų grupei priklauso vienas ar kitas žodis, pavyzdžiui: valgoma-nevalgoma, augalas-gyvūnas, vaisius-daržovė. Arba išvardinti kuo daugiau baltų daiktų. Arba sugalvoti žodį, kuris prasideda trečia ankstesnio žodžio raide.

Pažinkite kitas šalis. Jei keliaujate į užsienio šalį, papasakokite vaikui, kuo ji skiriasi nuo Lietuvos. Gal joje žiemą nebūna sniego? Gal joje gyvena įdomūs gyvūnai? Pamokykite vaiką svarbiausių tos šalies žodžių ("Ačiū", "Prašau", "Laba diena") - taip lavinsite vaiko atmintį ir supažindinsite su užsienio kabomis. Be to, vaikui bus labai smagu sulaukti svečios šalies gyventojų pagyrų!

Skaitykite, spalvokite, pieškite. Pasiimkite į kelionę knygą, spalvojimo ar lipdukų knygelę, tuščių popieriaus lapų. Paprašykite vaiko nupiešti, ką įdomaus jis matė kelionės metu. Gera mintis pasiimti ant atskirų lapų atsispausdintų užduotėlių (itin pravartu kelionėse lėktuvu, kai sunkių daiktų norisi imtis kuo mažiau).

Leiskite vaikui pažiūrėti filmuką ar pažaisti kompiuterinį žaidimą. Žinoma, planšetė ar mobilus telefonas turėtų būti paskutinė priemonė, kurios imsitės. Pasilikite šį variantą kritiniam atvejui, kai daugiau nieko įdomesnio nesugalvosite. Gyvas bendravimas ir žaidimai su tėvais yra daug naudingesni vaikui ir suteikia daugiau smagumo visai šeimai.

Susiję straipsniai

Keliaujame su kūdikiu: kas geriau – skristi lėktuvu ar važiuoti automobiliu?

Daugeliui tėvų kyla natūralus klausimas, kaip geriau daryti: skristi lėktuvu ar keliauti automobiliu su mažu vaiku?

Ar patinka žaisti su vaikais? Ar apskirtai patinka žaisti?

Dar ir šiandien prisimenu, kaip kiekvieną kartą palengvėdavo, kai išgirsdavau vaikų tėtį sakant „mes varom į žaidimų aikštelę“.

Kelionės ne mokinių atostogų metu: ką reikėtų žinoti tėvams?

Vaikui pradėjus lankyti mokyklą šeimos gyvenimas gerokai apsiverčia: keliones svetur ir pramogas tenka derinti prie vaiko mokyklos atostogų.

Naujausi komentarai

 1. Boružėlytė
  Boružėlytė prieš 5 m.

  Liustra parašė:
  Mes muilo burbulus puciam 🙈😄

  PupuMama parašė:
  Na nesam dar tiek daug vaziave, bet dukrai labai patinka modelinas. Tai kai vaziuojam nors ir iki parduotuves visada minko ta mase rankose. Ir jei turi dar koki gyv…

  Abudu rašausi, kad nepamirščiau

  dorotte parašė:
  P.s. yra buve, kad vaziuoju viena su vaikais apie 700km, tai tada renkuosi vaziuoti nakti, kad vaikai miegotu. Visi laimi tada. Kelias tuscias, vaziuojasi greiciau,…

  O kaip pati kovojat su miegu? Kava, pamiegojimas iki kelionės ar kas kito?

  Kefalonija parašė:
  Mes masina tokiu dideliu atstumu nesame vaziave, bet nemazai skraidome. Aisku lektuve vel kitaip, kol maista isdalina, kol palesioja vaikai to maisto, kol siuksles …

  Lėktuvu kiek skridom, kažkaip didesnių problemų ir mums labai nekildavo. Bet tada dukra kiek jaunesnė buvo - tai pieno jai, tai pamiegot... išties ne tiek daug laiko likdavo kažkam veikti. Sūnui buvom nupirkę knygutę su magnetukais - ten ale miesto žemėlapis ir gaisrininkų, policininkų ir mašinų visokių magnetukai. Beveik visą skrydį pražaisdavo. Bet kai automobilyje nukris koks magnetukas, bus bėda. Lėktuve šalia sėdėdama sužiūrėdavau.

  Spalvinimui pasiruošiau nupirkau flomasterius, kurie ant virvutės susineria, kad nepasimestų

 2. User has not uploaded an avatar
  dorotte prieš 5 m.

  Kefalonija parašė:
  Mes masina tokiu dideliu atstumu nesame vaziave, bet nemazai skraidome. Aisku lektuve vel kitaip, kol maista isdalina, kol palesioja vaikai to maisto, kol siuksles …

  Stengiuosi pries kelione buti nepersidirbusi (ilgiau pamiegoti vaikai dar niekad neleido ). O taip miegas imdavo nuo ryskiu priespriesiniu masinu sviesu, kol vienas vairuotojas nepatare uzsideti poliarizuotus akinius nuo saules, jie nuima atspindzius bet netamsina vaizdo. Is karto situacija pasitaise.

 3. User has not uploaded an avatar
  saulelyte prieš 5 m.

  mes su vyresnele masinas skaiciuojam. Pvz as tik baltas, ji tik juodas, tetis tik raudonas. Tokios kaip varzybos gaunasi, kas daugiau suskaiciuos.
  Dar turim korteles su kely matomais daiktais (pvz karve, arklys, masina, namas, vejo malunas, veliava, tvora ir t.t... ir reikia visus situos daiktus pamatyti, surasti)
  su pusbroliu, kai vaziuodavom, jis mokesi skaityti, tai is masinu numeriu zodzius sudarinedavom.

 4. Kefalonija
  Kefalonija prieš 5 m.

  https://www.youtube.com/watch?v=I6A3tGN_GXg

  Video apie pasiruosima kelionei su vaiku.

 5. jurgiukx
  jurgiukx prieš 5 m.

  Mums plancetes tobulai padejo kol buvo mazesni. Tai 1200 km 16 val kelioneje tik karta islaipinau vos ne vos i tualeta. Visa kelia mirtina tyla. N.a. Dar svarbu kad butu kur pasikrauti. Iki to atradimo per 10- 20 km rasdavo del ko susipesti ir jau visiems galva p.o. 20min skaudedavo.