Nėštumo planavimas (857)

Pora su vaiku prie jūros

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. LunaLuna
  LunaLuna prieš 6 d.

  Sveikutes merginos mes su vyru planavom planavom. .. na ką ir galugale nusprendem pamiršti planus... Su tokiu aš klausimuku . Mm būdavo reguliarios o ir ov jausdavau.Mm prasidėti turėtų 18d. Bet ši mėnesį 01.08pradejo labai mausti krūtinę o sias dvi paskutiniąsias dienas skauda spenelius palietus atrodo uzmusciau ką nors🤣🤣nuotaika pradėjo šokinėti . ar mielosios kas buvote susidūrusios ...? Pradėjau prisigalvoti sau ligų..

 2. Irstul
  Irstul prieš 6 d.

  LunaLuna parašė:
  Sveikutes merginos mes su vyru planavom planavom. .. na ką ir galugale nusprendem pamiršti planus... Su tokiu aš klausimuku . Mm būdavo reguliarios o ir ov jaus…

  Sveika. Man mm 17d turetu buti,o krutine irgi labai jautri dariau nt tai neigiamas,todel cia ne rodiklis

 3. LunaLuna
  LunaLuna prieš 6 d.

  Irstul parašė:
  Sveika. Man mm 17d turetu buti,o krutine irgi labai jautri dariau nt tai neigiamas,todel cia ne rodiklis

  Tiesiog sunerimavau nes ji būdavo jautri prieš kiekvienas mm o ši karta jau tokio jautrumo kad ir verkti norisi netinkamai palietus.:/

 4. Irstul
  Irstul prieš 6 d.

  LunaLuna parašė:
  Tiesiog sunerimavau nes ji būdavo jautri prieš kiekvienas mm o ši karta jau tokio jautrumo kad ir verkti norisi netinkamai palietus.:/

  Deja,bet krutine,tai nelabai koks rodiklis.. nes buvo nemazai menesiu kai nesisaugojom,ir krutine budavo nenormalaus jautrumo,kad net kai kuriu rubu negaledavau devet kokia jautri budavo... Taciau linkiu,kad sekmingas ciklas Jums butu 😊😊

 5. LunaLuna
  LunaLuna prieš 6 d.

  Irstul parašė:
  Deja,bet krutine,tai nelabai koks rodiklis.. nes buvo nemazai menesiu kai nesisaugojom,ir krutine budavo nenormalaus jautrumo,kad net kai kuriu rubu negaledavau dev…

  Tiesiog vyras ryte sako oho o tavo krutine kažkokia didesnė🤣🤣🤣 ir po tu žodžių aisku prisigalvoji visko ačiū tau. Labai to norėčiau kaip ir visos čia esančios..😘
Skelbimai

9,00 €
68 | 3-6 mėn.
1,00 €
25 | 15,6 cm
29,00 €