Nėštumo planavimas (871)

Pora su vaiku prie jūros

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. dry za cka prieš 5 mėn.

  Melynak91 parašė:
  Gal kas iš esam mamyčiu ira tekia būti tokia situacije kai labai planuojams lelius bet dėja neišeina pastoti

  Yra

 2. Melynak91
  Melynak91 prieš 5 mėn.

  dry za cka parašė:
  Yra

  Mes jau ana mėn planavom bet nežiūrėjom pagal palankios dienas ar ne na šita mėn jau žiūrėjom pagal viska tai kikimes kad būs sėkminga

 3. dry za cka prieš 5 mėn.

  Melynak91 parašė:
  Mes jau ana mėn planavom bet nežiūrėjom pagal palankios dienas ar ne na šita mėn jau žiūrėjom pagal viska tai kikimes kad būs sėkminga

  Linkiu sekmes

 4. Melynak91
  Melynak91 prieš 5 mėn.

  dry za cka parašė:
  Linkiu sekmes

  Ačiū labai 🤗

 5. User has not uploaded an avatar
  AširTu8 prieš 1 sav.

  Sveikos, ar gali būti, kad prieš ovuliacija sujautrėtų speneliai ir šiek tiek krūtys? Cd13 pajautrėjo speneliai ir skaudėjo dešinį šoną labai, tačiau kiaušinio baltymą primenančios išskyros pasirodė cd14 ir tęsiasi jau antrą diena. Tai kaip manot O jau buvo ar dar tik bus?🤔