Nėštumo planavimas (743)

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Gabriele... prieš 3 mėn.

  Vikitute parašė:
  Sveikos, o ar esate girdėjusios apie vitaminus kurie kainuoja apie 200eur.jam ir jai. vienas kursas, bet jie padeda pastoti, dabar pavadinimo nepamenu, bet jie yra…

  Girdejau kad tra abai geri papildai Profertil kur pagerina vyro spermiukus pati planuoju juos nusipirkti. Ir pregnacare jam ir jei as anglijoj uz juos mokejau 20svaru ar meginote?

 2. -Airina- prieš 3 mėn.

  ups

 3. Vikitute
  Vikitute prieš 3 mėn.

  Gabriuša parašė:
  Girdejau kad tra abai geri papildai Profertil kur pagerina vyro spermiukus pati planuoju juos nusipirkti. Ir pregnacare jam ir jei as anglijoj uz juos mokejau 20sva…

  Taip ir pregnancy išbandyti, pati gyvenu UK tai per daktarus perėjau visus, dabar stoviu eilej dirbtiniam apvaisinimui, tai iki tol norisi ir pačiai pastoti

 4. User has not uploaded an avatar
  Gabriele... prieš 3 mėn.

  Vikitute parašė:
  Taip ir pregnancy išbandyti, pati gyvenu UK tai per daktarus perėjau visus, dabar stoviu eilej dirbtiniam apvaisinimui, tai iki tol norisi ir pačiai pastoti :oops:…

  Supratau. Kiek laiko nepastojat?

 5. Vikitute
  Vikitute prieš 3 mėn.

  Gabriuša parašė:
  Supratau. Kiek laiko nepastojat?

  5 metai