Nėštumo planavimas (843)

Pora su vaiku prie jūros

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. Florėjita prieš 2 sav.

  Sveiki, paskutines men buvo rugsejo 25 d., su vyru mylejomes iki spalio 16 d. (nesisaugojam). Ciklas 33 d. Visada pries menesines likus savaitei pradeda skaudet krutys. Dabar krutys pradejo skaudet spalio 5diena. Ir kiekviena sav vis stipriau. NT daryti ir teigiamo nerodo, menesiniu nera. Kitokiu pozymiu nera, apart ankstyvaus ir vis stiprejancio krutu skausmo. Ka galvot, ar truksta dar hormono kad parodytu II ar vis del to ciklo sutrikimas? Aciu pasisakiusioms

 2. dry za cka prieš 2 sav.

  Florėjita parašė:
  Sveiki, paskutines men buvo rugsejo 25 d., su vyru mylejomes iki spalio 16 d. (nesisaugojam). Ciklas 33 d. Visada pries menesines likus savaitei pradeda skaudet kru…

  Jei menesines vis dar neatsiras apsilankykit pas gydytoja

 3. Florėjita prieš 2 sav.

  dry za cka parašė:
  Jei menesines vis dar neatsiras apsilankykit pas gydytoja

  Paskutines dvi savaites lydi bespalves išskyros, po ovuliacijos jos pasibaigdavo, dabar kiekviena diena po nedaug vis randu.

 4. User has not uploaded an avatar
  Aaa2 prieš 4 d.

  Ar imanoma suplanuot vaiko lyti? Labai noriu sysilaukt mergytes. Ar tam itakos turi kraujo grupe ar ne? Mano kraujo grupe 3+ o vyro 4+

 5. irmukas1992
  irmukas1992 prieš 4 d.

  Sveikos, planuojam ir mes jau antrą leliuką. Turiu tokį klausimą. Pirmą kartą pastojau kai lytiniai santykiai buvo paskutinę mėnesinių dieną (vos vos dar tepliojo). Gal žinot ar didesnė tikimybė kad vėl pastočiau iškart po mėnesinų per nevaisingas dienas? Galvoju gal ovuliacija visad man būna iškart po mėnesinių 🤔 Ar ji gali kaip ir keistis ir viduryje būti kaip ir turėtų?