Nėštumo planavimas (786)

Pora su vaiku prie jūros

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. kikyte
  kikyte prieš 7 mėn.

  Kimmi parašė:
  Jau kreipkites mes 2016 gruodi ejom i 1 konsultacija ir dabar jau 10 sav laukiam zirniukon

  Sveikutes visos planuotojos
  Planuojam ir mes zirniuka
  Bandau vaisingas dienas skaiciuotis lyg mm ciklas normalus..28 dienos. Paskutines mm buvo rugsejo 16d.Taikem ant vaisingu dienu ir per ovuliacojos diena
  Kokia tikimybe kad galejo uzkibti? kada galima nt daryt? Ar anksti dar? Mm turetu pasirodyti apie 12 spalio bet kad ir uzkibo galiu sirgt? Su pirmu gal po 3men pagavom

 2. Kimmi prieš 7 mėn.

  kikyte parašė:
  Sveikutes visos planuotojos
  Planuojam ir mes zirniuka

  Gali jautresni testa pasidaryt kokia spalio 8-12 jau

 3. User has not uploaded an avatar
  niekieno prieš 7 mėn.

  kikyte parašė:
  Sveikutes visos planuotojos
  Planuojam ir mes zirniuka

  Manau, kad turetum laukti MM dienos ir jei nesulauksi ( ko labai linkeciau) tik tada daryti, nes iki to tai tik pinigeliu ismetimas i bala nors pati niekada neislaukiu ir pasidarau, nes atrodo pradeda visi aprasyti nestumo pozymiai jaustis bet jau dabar sakiau nebekankinsiu saves ir darysiu tada jei tik veluos MM, nes nusivili ir susigadini nuotaika.

 4. Keblyte
  Keblyte prieš 7 mėn.

  Sveikos.nzn kur klausti kuriam forume meginu cia.iki mm dar 2sav.snd ryte pasidore kraujukas labai labai ryskus.pries tai nei tepliojimu nk nebuvo.pasimeciau.buvo kam taip?

 5. User has not uploaded an avatar
  Kam ilė prieš 7 mėn.

  Sveikos,žodžiu yra tokia situacija man mm veluoja 10dieneliu dariausi testa kaip dvi dienas po mm kaip jos turėjo būti,bet parodė neigiama galbūt per anksti dariausi ? Ir prieš mm patepliodavo raudonai,poto nustojo labai galva skauda,meiguistas tai apsurdiškas,papykima bet nevemiu,ir paskausta pilvuka,ir strena,kada jum parode testas ? Buvo kurios turējo laukti ilgai kad parodytu teigiama ? Pasipasakokitr ačiū už atsakimus merginos !!