Nėštumo planavimas (833)

Pora su vaiku prie jūros

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. Šilo_uoga
  Šilo_uoga prieš 2 d.

  KarinaBaby parašė:
  Kitoj temoj raset veluoja 22 dienas.. tai gal apsispreskit? Tiek dienu veluojant testai tikrai rodytu

  O jūs nepykit ant žmogaus, kad jums su matematika nekas pridėkite prie 15d savaitę (nes prieš tiek laiko rašė) ir gausit tas 22

 2. KarinaBaby
  KarinaBaby prieš 2 d.

  Šilo_uoga parašė:
  O jūs nepykit ant žmogaus, kad jums su matematika nekas pridėkite prie 15d savaitę (nes prieš tiek laiko rašė) ir gausit tas 22

  Aa tiksliai! Soriukas!
  Tai vis dar 4 testai padaryti ir vis dar ne nescia ir pas gydytoja dar nenuejo. Idomus zmones

 3. samantaske
  samantaske prieš 20 val.

  Sveikos damos Planuojame mes su vyru lėliuką Bus mūsų pirmasis Ir noriu plačiau sužinoti apie folio rūgštį Kada galiu pradėti ją vartoti? Tik pastojus ar ir visą planavimo laikotarpį ☺ Atleiskite jeigu klausimas pasirodys kvailas, o gal jau ir pasikartojantis 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  ankata prieš 19 val.

  samantaske parašė:
  Sveikos damos Planuojame mes su vyru lėliuką Bus mūsų pirmasis Ir noriu plačiau sužinoti apie folio rūgštį Kada galiu pradėti ją vartoti? Tik pastojus a…

  geriausia bent 3 men iki pastojimo ir pirmus 3 nestumo men. tai jau galit pradet vartoti

 5. samantaske
  samantaske prieš 19 val.

  ankata parašė:
  geriausia bent 3 men iki pastojimo ir pirmus 3 nestumo men. tai jau galit pradet vartoti

  Ačiū! ☺