Nėštumo planavimas (888)

Pora su vaiku prie jūros

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Aukselis123456789 prieš 2 sav.

  kiek mamutes geret y diena

 2. User has not uploaded an avatar
  Aukselis123456789 prieš 2 sav.

  Aukselis123456789 parašė:
  kiek mamutes geret y diena

  Atsiprasau
  Ne cia parasiau

 3. User has not uploaded an avatar
  JolitaVai prieš 2 sav.

  Laba ryta, jungiuosi ir as prie planavimo, su draugu nusprendeme susilaukti mazylio . Ir man iskilo klausimas , kiek skaiciau jeigu moters buna - kraujo grupe tai leidzia antikunius, bet va neradau niekur parasyta jeigu pas moteri + yra o pas vyra - , ar reiktu del tokios krauju grupiu pasiteirauti pas daktarus? Norisi kad viskas gerai butu , aciu

 4. User has not uploaded an avatar
  rutytea prieš 22 val.

  Sveikos,
  Aš ir vėl su tokiu klausimu. Tik prašau nesijuokti
  Ar čia normalu, kad per vaisingas dienas pasimylėjus po kiek laiko išlaša vyro sperma?
  Ar kad ir taip atsitikus, vistiek yra kokia tikimybė pastoti?
  Vakar jaučiau šiokį tokį skausmelį. Tai ar gali būti, jog kažkas galėjo užkibti?

 5. samantaske
  samantaske prieš 41 min.

  rutytea parašė:
  Sveikos,
  Aš ir vėl su tokiu klausimu. Tik prašau nesijuokti

  Tai jeigu iškart kylate iš lovos arba baigiate viską kai stovite ar panašiai tai natūralu, kad viskas išbėgs ir neužsilaikys viduje Bet visiškai viskas tikrai neištekės