Nėštumo planavimas (768)

Pora su vaiku prie jūros

Sprendimas susilaukti vaikelio yra vienas svarbiausių gyvenime, visiems laikams pakeičiantis šeimos gyvenimą. Nepaisant visų iškylančių sunkumų, daugumai tėvų vaiko gimimas ir auginimas suteikia daugiau džiaugsmo, nei jie tikėjosi.

Per kiek laiko paprastai pastojama? Jei neturite jokių sveikatos sutrikimų, nevartojote hormoninės kontracepcijos, pastoti gali pavykti jau pirmąjį bandymų mėnesį, jei tik ištaikysite mylėtis vaisingomis dienomis. Tačiau nesitikėkite, kad pastoti pavyks iš karto: ne vienai šeimai tam prireikia kelių ar net keliolikos mėnesių. Jei mylitės reguliariai (bent du kartus per savaitę), tačiau nepavyksta pastoti per metus (arba pusmetį, jei jums daugiau nei 35 metai), pasikonsultuokite su gydytoju. 

Koks amžius geriausia gimdyti? Klausimas, koks amžius yra tinkamiausias laikas tapti tėvais yra vertas milijono - kiekvienas amžius turi savų privalumų, savų trūkumų. Medicininiu požiūriu, geriausias laikas gimdyti. 20–30 metų. Tai metas, kada nevaisingumo rizika yra mažiausia. 

Kada reiktų mylėtis norint pastoti? Didžiausia tikimybė pastoti yra mėnesinių ciklo viduryje. Jei jūsų menstruacijų ciklas yra „standartinis“ ir trunka 28 dienas, greičiausiai ovuliacija įvyksta apie 14-ą ciklo dieną, o vaisingomis laikomos 12–16 ciklo dienos. Žinoma, kiekvienos moters organizmas yra unikalus, ir ovuliacija gali įvykti bet kurią dieną tarp 10-os ir 21-os ciklo dienos, ypač jei mėnesinės nereguliarios arba trunka ilgiau ar trumpiau nei vidutiniškai.

Ar apie planus pranešti artimiesiems? Jei nusprendėte susilaukti kūdikio, gali kilti pagunda papasakoti apie tai artimiesiems. Tačiau įvertinkite ir tai, kad jei pastoti iš karto nepavyks,  klausimai „Na kaip, ar jau?“ kels papildomą stresą, kuris tik dar labiau trukdys pastoti. Taip pat turėkite mintyje, kad pirmieji trys nėštumo mėnesiai yra kritiniai: nors patikimos statistikos nėra, manoma, kad 1 iš 5 nėštumų baigiasi (ankstyvu) persileidimu. Tad, nors ir artimųjų ir draugų domėjimais jūsų pasiekimais kitomis aplinkybėmis gali būti malonus, greičiausiai nesuklysite, nusprendę planus susilaukti vaikų palaikyti paslaptyje iki tai išduos augantis pilvukas.

Naujausi komentarai

 1. Kimmi prieš 2 sav.

  kriskriskris parašė:
  Sveikos,nezinau,ar cia pataikiau,bet bandau planuojame su vyru susilaukti vaikucio,si menesi intensyviai bandome:),bet kaip speceliai pasigavau kazkokia bacila! …

  Visaip gali but, bet bandykite

 2. User has not uploaded an avatar
  Simoon@ prieš 2 sav.

  Mes su vyru irgi pradejo bandyti Nuo praeito menesio Atrodo taip tiksliai viska susiskaiciavau, ir siandien pasirode mm Aisku, nereikia tiketis kad pavyks is pirmo sykip, bet vistiek tikejosi Lauksim kito menesio!

 3. kriskriskris
  kriskriskris prieš 1 sav.

  Simoon@ parašė:
  Mes su vyru irgi pradejo bandyti Nuo praeito menesio Atrodo taip tiksliai viska susiskaiciavau, ir siandien pasirode mm Aisku, nereikia tiketis kad pavyks is p…

  Geriau visai nieko neskaiciuot...ir vyru labiau megautis Zinau sunku negalvot,neskaiciuot,bet tai tik i gera Pati irgi laukiu,bet be dideliu iliuziju ir galvojimu,vis stabdau save

 4. User has not uploaded an avatar
  Saulencija2017 prieš 1 sav.

  Noriu pasidalinti su jumis savo patirtimi, gal kuriai pravers, kadangi man pavyko pastoti tik po 4.5 metų, viena iš priežasčių buvo progesterono trūkumas, kita trūko atsipalaidavimo. Duphastoną pradėjau gėrti po 2 metų ir gėriau 2 metus, (beje jį pardarvinėja be recepto). Pirmus metus net po 2 tabletes per parą, sekančiai metais po vieną. Ovuliaciją sekiau su ovuliacijos testais.(pigiausiai ką radau: testai.eu), ir iš karto po ovuliacijos gerdavau duphastoną iki kol prasidėdavo mėnesinės. Pastojus geriau dar 3 mėn.(kaip ir folio rūgštį). Svarbiausia neprarasti vilies

 5. Skubuciai prieš 2 d.

  Mes irgi prisidejom prie planuotoju zinau zinau, kad geriau nieko neskaiciuoti pernelyg, neprisisvaigti, nu bet kaip laikas sustojo🤔😱 po ovuliacijos dar tik savaite praejusi, o atrodo nugyvenau jau tiek daug... darbe turiu laisvo laiko tai taip ir skaitineju su nestumu susijusius straipsnius ir seku organizma kad tik isduotu koki nors signala jog jau turim ❤