Naujagimis krūpsi ir trūkčioja

Naujagimis krūpsi, traukuliuoja Naujagimis krūpsi ir trūkčioja. iStock.com/FamVeld

Naujagimių nervų sistemoje yra daugiau sinapsių (neuronų tarpusavio jungčių) negu suaugusiųjų, dėl to jie jautriau reaguoja į aplinką.

Štai kodėl naujagimis taip lengvai krūpteli arba sudreba nuo staigaus judesio ar stipraus garso. Be to, mažų kūdikių lenkiamųjų raumenų tonusas padidėjęs – pavyzdžiui, jeigu ištiesi mažylio koją, jis tikriausiai trūktelės ją atgal į sulenktą padėtį.

Šis didesnis raumenų tonusas per pirmuosius devynis gyvenimo mėnesius mažėja, kartu gerėja judesių koordinacija, ir augdamas mažylis gali atlikti vis plastiškesnius judesius.

Turėtum susirūpinti, jeigu krūpčiojimas tęsiasi ilgiau nei 4–6 savaites arba jeigu trūkčiojimas būna stiprus ir nesiliauja uždėjus ranką ant drebančios galūnės. Tokiais atvejais vertėtų parodyti vaikutį gydytojui – jis patikrins, ar nėra kokio nors sutrikimo.