Ant puoduko: vėlyvas laipsniškas perėjimas (86)

palaipsnis mokymas vaiką daryti į puoduką Ant puoduko: vėlyvas laipsniškas perėjimas. iStock.com/myella

Tikslas ir rezultatai. Tikslas yra toks, kad, kai tik įgauna reikiamus motorinius įgūdžius, vaikas pradėtų naudotis tualetu be suaugusiųjų pagalbos. Mokslai gali užtrukti nuo 1-2 mėnesių iki pusmečio.

Kokio amžiaus vaikui šis metodas tinka? Vaikas pagal šį metodą gali būti mokomas nuo apytiksliai 1,5 metų, kai jo šalinimo sistema yra subrendusi, o vaikas turi reikiamus motorinius įgūdžius (vaikšto, moka nusimauti kelnes, ir t.t.).

Esmė. Dauguma tėvų šį „metodą“ naudoja intuityviai ir mokslai prasideda dažnai net tėvams nesusimąstant. Tėvai skatina vaiką (bet neverčia) naudotis tualetu išnaudodami natūralias situacijas: rodo pavyzdį naudodamiesi tualetu, žaisdami vaidmenų žaidimus (kaip lėlytė eina daryti į puoduką), pagiria vaiką už pasiekimus, paskatina skanėstu ar dovanėle. Suprasdamas, kad toks elgesys tėvus džiugina, vaikas pats rodo iniciatyvą daryti į puoduką.  Skirtingai nuo „kai vaikas panorės“ metodo, tėvai nepalieka visko vaiko valiai.    

Kaip tai daroma. Labai griežtų taisyklių šiuo atveju nėra – tiesiog išnaudok natūralias situacijas bei progas: leisk vaikui stebėti, kaip naudojiesi tualetu, paragink jį eiti ant puoduko, pagirk jį, jei jis bando mėgdžioti tavo elgesį (sėdasi ant puoduko, bando nusimauti kelnytes, ir pan.) Vaikas turi suprasti, kad toks elgesys pamalonina tave. Iš esmės, gali naudoti visas „gudrybes“, aprašytas straipsnyje „Ant puoduko per vieną dieną“: žaisti žaidimą „lėlytė nori į tualetą“, tikrinti, ar kelnės yra sausos, pagirti ar apdovanoti už norimą elgesį. Iki vaikas išmoks nueiti į tualetą laiku pats, reikės jam apie tai priminti: galbūt ir pati žinai, kada vaikas paprastai padaro „didelį“ ar „mažą“ – bandyk nutaikyti būtent tas akimirkas. Jei tau sunkiai sekasi atspėti – paragink vaiką atsisėsti ant puoduko 40-45 min po to, kai jis gausiau atsigeria arba praėjus porai „sausų“ valandų.  

Sunkumai.
Sunkiausia naudojant šį metodą susitaikyti su tuo, kad po „sausos“ dienos gali sekti „šlapia“, pats procesas gali užsitęsti mėnesių mėnesius, o lūžio taškas gali taip ir neįvykti. Tokiu atveju gali praversti intensyvesnės pratybos (bet nebūtinai „per vieną dieną“).
 

Naujausi komentarai

 1. Doado
  Doado prieš 5 mėn.

  Labas rytas. Aš jeigu paklausiu ir sako,kad nenori sysiu,vis tik kas kažkiek laiko pati pasodinu,nes kartais per žaidimus pamiršta. Ir visa diena laikau be pampersu,būna avarijų ir nemažai, bet jau po truputį po truputį supranta,kad reikia sėsti ir daryti į puoduką. O kaip jūs pratinate?

 2. Laukine
  Laukine prieš 5 mėn.

  Mano pienas sūnus kategoriškai ant puodo nėjo bet 2.5 m tiesiai ant wc prašėsi tai tik dangtį nupirkom nes jis gi didelis 😀
  O mažasis tai pripratintas buvo tikrai tik didinant reik nereik ir geriant kai padarydavo reikalą

 3. PeČius
  PeČius prieš 5 mėn.

  Doado parašė:
  Labas rytas. Aš jeigu paklausiu ir sako,kad nenori sysiu,vis tik kas kažkiek laiko pati pasodinu,nes kartais per žaidimus pamiršta. Ir visa diena laikau be pampersu…

  Nu tai taip kaip rašo taip ir pratinam. Bet baisi viršininke jin pas mane, jei ko nors nenori tai ir nedarys, nebent per prievartą, baisiai patinka jai savo žodį turėt. Darželį puoduką matė. Tai kai jai vėl jos puodą parodžiau tai baisiai džiūgavo iki pietų prasedejo (bet nieko nepadarė) Bet greit išblėso jos džiaugsmai.

  Dar viena puodą užsakiau, berniukui, jis kur kas nuolankesnis, nors jam dar anksti ant to puodo, bet gal norės dėl kompanijos pasėdėt. Ir dar lėlę sysiojancia užsakiau. Ir triusikus su keliais sluoksniais, kad ant žemės mažiau bėgtų ir kad šlapia jaustųsi.

 4. Kitute
  Kitute prieš 5 mėn.

  PeČius parašė:
  Nu tai taip kaip rašo taip ir pratinam. Bet baisi viršininke jin pas mane, jei ko nors nenori tai ir nedarys, nebent per prievartą, baisiai patinka jai savo žodį tu…

  As savo berniuka ant puoduko reikalu pripratinau per savaite laiko.. Sauskelnes visiskai dingo ir diena ir nakti, su labai labai retom avarijom diena. Jam buvo apie 2metukus. Pries tai bandymai nebuvo labai vyke, o tada nusipirkome knygute "pirato pijaus puodukas" ir knygute su lipdukais.. Ten pasaka apie tai kaip berniukas mokosi sedeti ant puoduko, o lipduku knyguteje gale yra pasiekimu lentele, kur kas diena savaite laiko reikia klijuoti zvaigzdutes ties savo pasiekimais, tai labai gera motyvacija buvo😉

 5. Doado
  Doado prieš 5 mėn.

  Daug priklauso nuo vaiko ir daugiausia nuo tėvų ☺️ su dukra labai lengva buvo, prieš antrą gimtadienį jau visai nedėvėjo sauskelniu, bet užsiėmiau,o va su sūnumi kažkaip sunkiau, ant puoduko visai nenorėjo sėdėti,bet ir neverciau, nuo sausio pradėjo eiti į darželį ir juos ten sodindavo ant puoduko tai ir namie palankiau žiūri dabar į puoduką. Bet labiausia pasiteisina, nedėti pampersu ir vis užklausti ar nori sysiu, jeigu ir sako nenori,o jeigu ilgai jau nedares,sodinu pati ir aišku pagiriu , leidžiu pačiam išpilti ką padaro,bet dar yra darbo, visą diena būna be pamperso tik į lauką ir nakčiai uzdedu, bet kaip atsils orai, meginsiu į lauką nedėti, pasiimti jei ką papildomu rūbų,kaip nors, noriu kad visai atprastu, dėl pačio vaiko ir pinigėlių sutaupyciau ☺️
Skelbimai

2,00 €
10,00 €
74 | 6-9 mėn.