Ant puoduko: vėlyvas laipsniškas perėjimas (79)

palaipsnis mokymas vaiką daryti į puoduką Ant puoduko: vėlyvas laipsniškas perėjimas. iStock.com/myella

Tikslas ir rezultatai. Tikslas yra toks, kad, kai tik įgauna reikiamus motorinius įgūdžius, vaikas pradėtų naudotis tualetu be suaugusiųjų pagalbos. Mokslai gali užtrukti nuo 1-2 mėnesių iki pusmečio.

Kokio amžiaus vaikui šis metodas tinka? Vaikas pagal šį metodą gali būti mokomas nuo apytiksliai 1,5 metų, kai jo šalinimo sistema yra subrendusi, o vaikas turi reikiamus motorinius įgūdžius (vaikšto, moka nusimauti kelnes, ir t.t.).

Esmė. Dauguma tėvų šį „metodą“ naudoja intuityviai ir mokslai prasideda dažnai net tėvams nesusimąstant. Tėvai skatina vaiką (bet neverčia) naudotis tualetu išnaudodami natūralias situacijas: rodo pavyzdį naudodamiesi tualetu, žaisdami vaidmenų žaidimus (kaip lėlytė eina daryti į puoduką), pagiria vaiką už pasiekimus, paskatina skanėstu ar dovanėle. Suprasdamas, kad toks elgesys tėvus džiugina, vaikas pats rodo iniciatyvą daryti į puoduką.  Skirtingai nuo „kai vaikas panorės“ metodo, tėvai nepalieka visko vaiko valiai.    

Kaip tai daroma. Labai griežtų taisyklių šiuo atveju nėra – tiesiog išnaudok natūralias situacijas bei progas: leisk vaikui stebėti, kaip naudojiesi tualetu, paragink jį eiti ant puoduko, pagirk jį, jei jis bando mėgdžioti tavo elgesį (sėdasi ant puoduko, bando nusimauti kelnytes, ir pan.) Vaikas turi suprasti, kad toks elgesys pamalonina tave. Iš esmės, gali naudoti visas „gudrybes“, aprašytas straipsnyje „Ant puoduko per vieną dieną“: žaisti žaidimą „lėlytė nori į tualetą“, tikrinti, ar kelnės yra sausos, pagirti ar apdovanoti už norimą elgesį. Iki vaikas išmoks nueiti į tualetą laiku pats, reikės jam apie tai priminti: galbūt ir pati žinai, kada vaikas paprastai padaro „didelį“ ar „mažą“ – bandyk nutaikyti būtent tas akimirkas. Jei tau sunkiai sekasi atspėti – paragink vaiką atsisėsti ant puoduko 40-45 min po to, kai jis gausiau atsigeria arba praėjus porai „sausų“ valandų.  

Sunkumai.
Sunkiausia naudojant šį metodą susitaikyti su tuo, kad po „sausos“ dienos gali sekti „šlapia“, pats procesas gali užsitęsti mėnesių mėnesius, o lūžio taškas gali taip ir neįvykti. Tokiu atveju gali praversti intensyvesnės pratybos (bet nebūtinai „per vieną dieną“).
 

Naujausi komentarai

 1. puriena
  puriena prieš 4 m.

  mum su puoduku susidraugauti labiausiai padejo tai, kad as pati vaikuciui matant padariau sisiuka i jo puoduka ir trumpai paaiskinau (tuo metu jam buvo pusantru), kad cia dar vienas tualetas labai buvo veiksminga, vaikas suprato esme ir vis dazniau pasiprasydavo arba net pats nueidavo ir padarydavo. Aisku, visiskai atsisakyti sauskelniu prireike mazdaug 5 menesiu.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Laba o pas mane su pirmu vaiku buvo taip,kad nenorejo jis is vis bendrauti su puoduku :),tai pradejau iskarto meginti ant tualeto ir ka iskart priprato ir pradejo nuo dveju metu prasitis i vc ir nuo to laiko beveik ir nebuvo jokiu vadinamu avariju i kelnias

 3. Euge
  Euge prieš 4 m.

  ilona 25 parašė:
  Laba o pas mane su pirmu vaiku buvo taip,kad nenorejo jis is vis bendrauti su puoduku :),tai pradejau iskarto meginti ant tualeto ir ka iskart priprato ir pradejo n…

  Panašu, kad mum bus Jūsų variantas Nupirkom dangtį ant klozeto ir jau pavyko keletą kartų padaryti sisiuka Nes mano pavyzys ant puoduko, tai jam nepadėjo....

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Euge parašė:
  Panašu, kad mum bus Jūsų variantas Nupirkom dangtį ant klozeto ir jau pavyko keletą kartų padaryti sisiuka Nes mano pavyzys ant puoduko, tai jam nepadėjo…

  Euge parašė:
  Panašu, kad mum bus Jūsų variantas Nupirkom dangtį ant klozeto ir jau pavyko keletą kartų padaryti sisiuka Nes mano pavyzys ant puoduko, tai jam nepadėjo…

  Tai dar gerai,kad jusu ant to nupirkto dangcio seda:)Nes mano ponaitis ant nupirkto nesedo,tai teko ji laikyti ant tualeto,kad nenukrystu,kol biski paaugo ir pats kojitemis sieke

 5. Euge
  Euge prieš 4 m.

  Na mūsų vaikinas dar nepradėjo pats prašytis, bet vis dažniau būna dienų, kad nereikia plauti kelnių ir valyti balučių Tuo ir džiaugiamės