Ant puoduko: vėlyvas laipsniškas perėjimas (108)

palaipsnis mokymas vaiką daryti į puoduką Ant puoduko: vėlyvas laipsniškas perėjimas. iStock.com/myella

Tikslas ir rezultatai. Tikslas yra toks, kad, kai tik įgauna reikiamus motorinius įgūdžius, vaikas pradėtų naudotis tualetu be suaugusiųjų pagalbos. Mokslai gali užtrukti nuo 1-2 mėnesių iki pusmečio.

Kokio amžiaus vaikui šis metodas tinka? Vaikas pagal šį metodą gali būti mokomas nuo apytiksliai 1,5 metų, kai jo šalinimo sistema yra subrendusi, o vaikas turi reikiamus motorinius įgūdžius (vaikšto, moka nusimauti kelnes, ir t.t.).

Esmė. Dauguma tėvų šį „metodą“ naudoja intuityviai ir mokslai prasideda dažnai net tėvams nesusimąstant. Tėvai skatina vaiką (bet neverčia) naudotis tualetu išnaudodami natūralias situacijas: rodo pavyzdį naudodamiesi tualetu, žaisdami vaidmenų žaidimus (kaip lėlytė eina daryti į puoduką), pagiria vaiką už pasiekimus, paskatina skanėstu ar dovanėle. Suprasdamas, kad toks elgesys tėvus džiugina, vaikas pats rodo iniciatyvą daryti į puoduką.  Skirtingai nuo „kai vaikas panorės“ metodo, tėvai nepalieka visko vaiko valiai.    

Kaip tai daroma. Labai griežtų taisyklių šiuo atveju nėra – tiesiog išnaudokite natūralias situacijas bei progas: leiskite vaikui stebėti, kaip naudojates tualetu, paraginkite jį eiti ant puoduko, pagirkite jį, jei jis bando mėgdžioti jūsų elgesį (sėdasi ant puoduko, bando nusimauti kelnytes, ir pan.) Vaikas turi suprasti, kad toks elgesys pamalonina jūs. Iš esmės, galite naudoti visas „gudrybes“, aprašytas straipsnyje „Ant puoduko per vieną dieną“: žaisti žaidimą „lėlytė nori į tualetą“, tikrinti, ar kelnės yra sausos, pagirti ar apdovanoti už norimą elgesį. Iki vaikas išmoks nueiti į tualetą laiku pats, reikės jam apie tai priminti: galbūt ir patys žinote, kada vaikas paprastai padaro „didelį“ ar „mažą“ – bandykite nutaikyti būtent tas akimirkas. Jei tau sunkiai sekasi atspėti – paraginkite vaiką atsisėsti ant puoduko 40-45 min po to, kai jis gausiau atsigeria arba praėjus porai „sausų“ valandų.  

Sunkumai.
Sunkiausia naudojant šį metodą susitaikyti su tuo, kad po „sausos“ dienos gali sekti „šlapia“, pats procesas gali užsitęsti mėnesių mėnesius, o lūžio taškas gali taip ir neįvykti. Tokiu atveju gali praversti intensyvesnės pratybos (bet nebūtinai „per vieną dieną“).
 

Naujausi komentarai

 1. Linksmosiospedutes
  Linksmosiospedutes prieš 1 m.

  rudagazele parašė:
  Visą mėnesį laikom dukrą be pamperso, jai 2 m 4 mėnesiai... Vieną kartą nueina ant puodo, kitą kartą daro į kelnes... Bandėm laikyt šlapiom kelnėm, kad pajaustų, ka…

  Bandykit neklaust ar nori. Ignoruokit kai pridaro I kelnes ar kitur, o kai padaro ant puodo, pompastiskai girkite. Man paejo. Kantrybes...
  Dar padejo " jau didele tu, nebereik tau pampersu".
  Ir svarbu jokiu budu negedint.
  Buvo ilgai tas period as " nenoriu" o uZ 30 sekundziu slapia..
  Vienintelus kelias apsisarvuot kantrybe. O auklyte turetu zinot kad kiekvienam vaikui skirtingai ateina laikas kada jis pasiruises.
  Dar padejo laiptelis tualetui.

  https://www.google.com/search?q=laiptelis+tualetui&client=ms-android-bullitt&sxsrf=ALeKk00jWL49jY01du0_oKMGpEvTjFasbg%3A1627992051987&ei=8y8JYareO-OGrwTXrILoCQ&oq=laiptelis+tualetui&gs_lcp=ChNtb2JpbGUtZ3dzLXdpei1zZXJwEAMyBAgjECdKBAhBGABQlRJYmixgiC5oAHAAeAGAAc0EiAHcC5IBBTQtMi4xmAEAoAEBwAEB&sclient=mobile-gws-wiz-serp#imgrc=Klvq_xvOEC3KRM

  Leidom paciai issirinkt ir puoduka. Kad va I ji darysim dabar.

 2. Gaja
  Gaja prieš 1 m.

  Pukotuke parašė:
  Maniskiui 3,be pampio dienas leidzia, viska padaro ant puoduko ar klozeto, bet negaliu uzdet nei kelniu nei triusiku darzeli gi nuogo nelaikys

  Va va ir pas mus tas pats🤦🏼‍♀️

 3. Pukotuke
  Pukotuke prieš 1 m.

  Gaja parašė:
  Va va ir pas mus tas pats🤦🏼‍♀️

  Vienu zodziu, cirkas be pinigu ir mum kantrybes iki 18 nuogom siknom nelakstys

 4. Gaja
  Gaja prieš 1 m.

  Pukotuke parašė:
  Vienu zodziu, cirkas be pinigu ir mum kantrybes iki 18 nuogom siknom nelakstys

  Ai, jau nervai nelaiko, nes jau pilnai ant puoduko viska darydavo dienomis, o dabar vel viska pro sali ir zaidzia tose balose, tai vel uzdejau pampersus ir dzin, tegu nors iki mokyklos, nes nebeturiu jegu su jais🤭

 5. Pukotuke
  Pukotuke prieš 1 m.

  Gaja parašė:
  Ai, jau nervai nelaiko, nes jau pilnai ant puoduko viska darydavo dienomis, o dabar vel viska pro sali ir zaidzia tose balose, tai vel uzdejau pampersus ir dzin, te…

  Maniskis dar ir nesipraso. Del to ir veikia tik kai be pampio, nors ryte atsikeles visada nusiima pampi ir eina ant puodo