Kokia reali tikimybė pastoti mėnesinių metu? (3)

Moteris susirūpinusi, nes nėštumo testas rodo teigiamą rezultatą fizkes | Shutterstock.com

Daugelis mūsų yra girdėjusios frazę, kad 7 dienos prieš mėnesines ir po jų yra nevaisingos. Tačiau ši taisyklė gali ir nepasitvirtinti.

Taigi jei gandrų šiuo metu nelaukiate, geriau naudoti kontracepciją (ypač pirmoje ciklo pusėje) arba pasitelkti natūralaus šeimos planavimo metodą.

Tai ar galima pastoti mylintis mėnesinių metu?

Daugeliui merginų ir moterų kyla klausimas, ar galima pastoti mylintis mėnesinių metu. Žinoma, didžiausia tikimybė, kad nepastosite, nes ovuliacija įprastai prasideda praėjus maždaug savaitei ir daugiau po mėnesinių, tad pirmosios ciklo dienos ir dar kelios mėnesinėms pasibaigus – nevaisingos. Tai taikoma moterims, kurių ciklas – 28–30 dienų ir ilgesnis.

Tačiau yra išimčių. Pavyzdžiui, jei jūsų ciklas trumpas ir trunka vos 21–24 dienas, vadinasi, ovuliacija vyksta anksčiau nei toms moterims, kurių ciklas yra ilgesnis. Be to, visuomet turėkite omenyje, kad spermatozoidai palankioje terpėje gali išgyventi iki 5 parų, taigi jei mylėsitės dar mėnesinių metu arba iškart joms pasibaigus, nedidelė tikimybė pastoti vis dėlto yra.

Pastoti per mėnesines galima ir tuomet, jei ciklas yra nereguliarus: sunku numatyti ciklo trukmę, todėl ovuliacija gali įvykti bet kuriuo metu pirmojoje ciklo pusėje.

Ar galima pastoti paskutinę mėnesinių dieną?

Jei kraujavimas tęsiasi 6 ar 7 dienas ir paskutinę tepliojimo dieną santykiausite, tikėtina, kad spermatozoidai kiaušintakiuose gali laukti lemiamo momento ir galite pastoti.

Tikimybė pastoti didėja vis labiau artėjant ovuliacijos datai. Jei norite susilaukti vaikelio, numatomomis vaisingomis dienomis reikėtų mylėtis maždaug kas 2 dienas.

Plačiau skaitykite:

Ar galima pastoti iškart po mėnesinių?

Mėnesinėms pasibaigus prasideda vadinamasis vaisingumo langas (laikotarpis, kai moteris gali pastoti). Jį turėtų žinoti kiekviena reprodukcinio amžiaus moteris, todėl rekomenduojame naudotis vaisingų dienų skaičiuokle.

Įprasto ciklo metu (28–30 ir daugiau dienų) vaisingos dienos prasideda maždaug 11 ir baigiasi 18–20 ciklo dienomis. Vėlgi verta omenyje turėti spermatozoidų gyvybingumą ir galimybes išgyventi. Taigi, jei moteris kraujuoja 5–7 dienas ir iškart po to su partneriu užsiima seksu, ji priartėja prie vaisingumo lango: šansai pastoti padidėja.

O kokia tikimybė pastoti prieš pat mėnesines?

Tikimybė pastoti prieš pat mėnesines – pati mažiausia viso ciklo metu. Moterims, kurių ciklas – 28–30 dienų ar ilgesnis ir reguliarus, ovuliacija gali vykti maždaug 14 dieną iki numatomos kitų mėnesinių dienos. Kiaušialąstė gali būti apvaisinama tik 12–24 valandas.

Taigi, kelios dienos prieš numatomas mėnesines – saugiausias metas mylėtis nesibaiminant pastoti. „Saugių dienų“ skaičius prieš pat mėnesines didėja, kai moters ciklas ilgesnis, ir atvirkščiai.

Apskritai ar galima mylėtis per mėnesines?

Per mėnesines mylėtis galima, tačiau tai priimtina ne visoms poroms. Seksas mėnesinių metu gali būti naudingas (pavyzdžiui, dėl išsiskiriančių hormonų gali sumažėti skausmas). Tačiau labai svarbu pasirūpinti tinkama higiena: mėnesinių metu didėja infekcijų rizika.

Plačiau skaitykite:

Susiję straipsniai

Planuojate kūdikį? Nepavyksta pastoti? Vaisingumo problemos? Kviečiame konsultuotis forume!

Užduokite neraminančius ir aktualius klausimus, susijusius su nėštumo planavimu, sunkumais pastojant, nevaisingumo problemomis.

Genetiniai tyrimai planuojant nėštumą

Šiuo metu genetiniais tyrimais galima nustatyti net iki 500 skirtingų genetinių sutrikimų.

Noriu greičiau tapti tėčiu: ką daryti?

Akivaizdu: norint greičiau susilaukti palikuonių, reikia reguliariai mylėtis (bent 2 ar 3 kartus per savaitę).

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  saujampo prieš 1 m.

  Noriu paklausti man buvo 5 diena menesiniu ir darem seksa su apsauga ar yra tikinybe pastoti .

 2. Happy_Day
  Happy_Day prieš 1 m.

  saujampo parašė:
  Noriu paklausti man buvo 5 diena menesiniu ir darem seksa su apsauga ar yra tikinybe pastoti .

  Kam išvis užsiimti seksu jei taip bijai pastoti 🤣🤣

 3. User has not uploaded an avatar
  lanreta5 prieš 1 m.

  Happy_Day parašė:
  Kam išvis užsiimti seksu jei taip bijai pastoti 🤣🤣