Kada galima atsisakyti dienos miego? (29)

Dienos miegas reikalingas tam, kad vaikas gerai pailsėtų. Vaikų, net ir vienodo amžiaus, miego poreikiai ir grafikas gali šiek tiek skirtis, tačiau vienaip ar kitaip per parą jis turi išmiegoti savo „miego normą“.

Vieno ženklo, kad dienos pogulių skaičių gali sumažinti, o vėliau ir visai jų atsisakyti, nėra. Tačiau tai tikrai neturėtų įvykti vien dėl to, kad vaikas spyriojasi ir nenori eiti dienos pogulio. Kad priimtum teisingą sprendimą, turi ilgesnį laiką stebėti vaiką ir įvertinti požymių visumą.

Dienos miegas vaikui nebebūtinas, jeigu:

•  Net ir nepamiegojęs vaikas jaučiasi gerai, tu nepastebi nuovargiui būdingų ženklų (irzlumo, suprastėjusios judesių koordinacijos, mieguistumo).
  • Jei vaikas paguldytas dienos miego neužmiega ir pražaidžia visą laiką.
  • Jei vaikas protestuoja prieš dienos miegą (pradžiai išbandyk „ramybės valandos“ taktiką).
  • Jei vaikas pabunda labai anksti ryte.

1. pupytax
    pupytax prieš 5 m.

nezinau, mano maze keliasi anksti labai, eina miegot 22val o keliasi 8val bet pietu miego neatsisako, sakau einam pailset ir ji su malonumu eina, kartais net man sako mamyte einam pailseti

2. Nairi
    Nairi prieš 4 m.

Sūnui metai, tačiau anksčiau atsikėlęs ir labiau nusikalęs labai smagiai pietų miego nusminga
    Daržely irgi miega su visais vaikais.

3. Dilgelė
    Dilgelė prieš 4 m.

Maniškiui 5 su puse beveik, visad miegalius buvo ir dabar be problemų miega, pavargsta ir eina pats pamiegot. Darželyje be problemų miega... Manau iki mokyklos vaikams reikalingas pietų miegas aišku kiekvienam skirtingai, tačiau ir nervų sistemai iš kurios po to visos bėdos kyla, yra rekalingas poilsis, kurį ji gauna kai vaikas miega.

4. asdaiva
    asdaiva prieš 4 m.

musu dukrytei nuo 2,5 metu nebemiega pietu miego niekaip neprivertem nei graziuoju nei biski piktuoju arba jei atsiguldavo salia prazaisdavo visa ta laika ir viskas todel po to jau ir neversdavom

5. Raganaa
    Raganaa prieš 3 m.

Mano vienam 3,5 kitai 5,5. Miega abu be problemu ir iki mokyklos tikrai miegos. Vakare paguldomi miegoti 8 valanda, tai kol uzmiega ir 9-10 buna. Pietu miega abu nuo iki darzelyje, namie irgi be problemu. Ryte keliames 7 valanda ir reikia zadinti visada. Mazesni kai budavo pietu miegodavo po 4-5 valandas. Dabar jau trumpiau miega, dukra apie 1,5 valandos, sunus kaip kada 2-3 valandas.