Nuo kokio amžiaus galima atsisakyti dienos miego? (31)

Vaiko dienos miegas

Dienos miegas yra būtinas kūdikiams ir mažiems vaikams, tačiau vaikui augant dienos miego reikia vis mažiau, o, atėjus laikui, dienos miego verta atsisakyti, nes jis gali kliudyti kokybiškam nakties miegui.

Kelerių metų vaikui nebereikia pietų miego?

Vaikų, net ir vienodo amžiaus, miego poreikiai ir grafikas gali šiek tiek skirtis, tačiau vienaip ar kitaip per parą jis turi išmiegoti savo „miego normą“.

Įprastai pietų miegas jau nebėra toks būtinas 3-4-erių metų ir vyresniems vaikams. Tokio amžiaus vaikų nervinė sistema jau yra pakankamai brandi, o tinkamai pailsi ir reikiamas miego valandas jie „susirenka“ per naktį.

Ženklai, kad vaikui dienos miegas nebebūtinas

Vieno ženklo, kad dienos pogulių skaičių galima sumažinti, o vėliau ir visai jų atsisakyti, nėra. Tačiau tai tikrai neturėtų įvykti vien dėl to, kad vaikas spyriojasi ir nenori eiti dienos pogulio.

Norėdami priimti teisingą sprendimą, turite ilgesnį laiką stebėti vaiką ir įvertinti požymių visumą.

Pietų miego galima atsisakyti, jeigu:

 • Vaikui yra bent 3-eji ir daugiau metų;
 • Net ir nepamiegojęs vaikas jaučiasi gerai, nėra nuovargiui būdingų ženklų (irzlumo, suprastėjusios judesių koordinacijos, mieguistumo);
 • Nakties miegas yra kokybiškas, t.y. vaikas išmiega rekomenduojamą laiką, miega giliai ir ramiai;
 • Dienos miegas daro neigiamą įtaką nakties miego kokybei, trukmei;
 • Vaikas paguldytas dienos miego neužmiega;
 • Vaikas protestuoja prieš dienos miegą.

Ar versti vaiką miegoti dieną?

Mokslininkų ir medikų teigimu nakties miegas yra gerokai svarbesnis, nei dienos. Nakties miego metu smegenyse ir visame kūne vyksta daug procesų, pavyzdžiui, „apdorojama“ dienos metu gauta informacija, ji įsimenama, miego metu išsiskiria įvairius organizmo procesus reguliuojantys hormonai.

Tad stebėkite savo vaiką: jeigu, pamiegojęs dieną, jis sunkiai užmiega vakare, naktį miega neramiai ir trumpiau, nei rekomenduojama, dienos pogulių verčiau atsisakykite.

Atsisakius dienos miego, nakties miego vaiką reikėtų guldyti maždaug valanda anksčiau, kad bendra miego trukmė nepakistų ar pakistų nedaug. Tikėtina, kad jei vaikas miego gauna pakankamai ir dienos pogulių jam nebereikia, po tokio dienotvarkės pakeitimo vaikas ryte gali pradėti keltis anksčiau – tokiu atveju dar kartą peržiūrėkite vaiko dienotvarkę.

Jeigu pastebite, kad dienos poguliai nedaro neigiamos įtakos nakties miegui, o po dienos miego vaikas būna pailsėjęs, energingas, nėra irzlus, paskatinkite jį numigti.

Jeigu vaikas labai priešinasi, dienos miego laiką galite sutrumpinti, o ilgainiui jį keiskite „ramybės valandėle“. Jos metu nebūtina miegoti, tačiau reikia užsiimti ramia, tylia veikla, pavyzdžiui, paklausyti skaitomos pasakos.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Maniškiui 5 su puse beveik, visad miegalius buvo ir dabar be problemų miega, pavargsta ir eina pats pamiegot. Darželyje be problemų miega... Manau iki mokyklos vaikams reikalingas pietų miegas aišku kiekvienam skirtingai, tačiau ir nervų sistemai iš kurios po to visos bėdos kyla, yra rekalingas poilsis, kurį ji gauna kai vaikas miega.

 2. asdaiva
  asdaiva prieš 8 m.

  musu dukrytei nuo 2,5 metu nebemiega pietu miego niekaip neprivertem nei graziuoju nei biski piktuoju arba jei atsiguldavo salia prazaisdavo visa ta laika ir viskas todel po to jau ir neversdavom

 3. Raganaa
  Raganaa prieš 7 m.

  Mano vienam 3,5 kitai 5,5. Miega abu be problemu ir iki mokyklos tikrai miegos. Vakare paguldomi miegoti 8 valanda, tai kol uzmiega ir 9-10 buna. Pietu miega abu nuo iki darzelyje, namie irgi be problemu. Ryte keliames 7 valanda ir reikia zadinti visada. Mazesni kai budavo pietu miegodavo po 4-5 valandas. Dabar jau trumpiau miega, dukra apie 1,5 valandos, sunus kaip kada 2-3 valandas.

 4. User has not uploaded an avatar
  Agnužė1985 prieš 1 m.

  Sūnui balandį sueis 4 metai, bet pietų miegas jam labai reikalingas. Ne duok Die nepamiegos, tai bus piktas ant viso pasaulio, o ir naktį prastai miegos...

 5. User has not uploaded an avatar
  Snieguolevez prieš 2 sav.

  Visi vaikai skirtingi, vieni miegaliai, kiti nea.. mano mergaitei 3,6m vargstam su paguldymu miegot. Tiek pietų miego, tiek nakties,, tai nusprendžiau pietų neguldyti,tai bent nakties miegui atsiguls be kaprizų..