Vaikas atsisako miegoti dieną: ką daryti?

Vaikas nemiega dienos miego

Jei vaikas atsisako miegoti dienos metu, toli gražu nereiškia, kad jam dienos miego nebereikia. Dažnai vaikas nenori eiti miegoti, nes nenori atsitraukti nuo savo veiklos ar praleisti „ką nors svarbaus“, nors iš tikrųjų yra pavargęs ir nusnūdimas jam tikrai išeitų į naudą.

Ką tokiu atveju daryti? Svarbiausia taisyklė: neverskite jo eiti miegoti per prievartą. Tai greičiausiai baigsis jo ašaromis, o ir jums nebus labai smagu. Geriau šiuo atveju suveiks kompromisas. Štai keletas idėjų, kaip jo pasiekti:

  • Sutarkite su vaiku, kad tai yra ramybės metas, todėl visi – taip pat ir jis, turi pabūti ramiai, netriukšmauti, nedūkti ir nelakstyti. Jis gali nemiegoti, tačiau turi pabūti ramiai (geriausia savo kambaryje).
  • Pasiūlykite pamigdyti lėlytę ar meškiuką, nes šie jaučiasi pavargę.
  • Pasiūlykite vaikui pasėdėti lovelėje ir pavartyti knygelę.
  • Sutarkite, kad jis pagulės „tik penkias minutes“, o tuomet galės veikti ką tik nori.

Dažnai ši ramesnė veikla baigiasi miegu, tačiau, net jei taip ir nenutiks, vaikas bent jau turės progą nusiraminti ir pailsėti tiek fiziškai, tiek emociškai.