Kodėl stiprus prisirišimo jausmas tarp tėvų ir kūdikio yra toks svarbus?

ryšys tarp vaiko ir tėvų

1. Emociškai saugūs kūdikiai yra ramesni. Kūdikiai, kurie pasitiki juos globojančiais asmenimis, jaučiasi emociškai saugūs. Juos lengviau paguosti, kai jie nusiminę. Be to, jiems bus lengviau atsiskirti nuo tėvų vyresniame amžiuje, nes jie bus tikri, kad tėvai jų nepaliks. Yra mažesnė tikimybė, kad jie bus nerimastingi ar baugštūs.

2. Jiems geriau sekasi bendrauti ir draugauti su kitais. Kūdikiai, kurie pasitiki juos globojančiais asmenimis, taip pat yra labiau linkę pasitikėti kitais žmonėmis, tikėdami, kad šie yra patikimi. Užaugę jie labiau linkę plėtoti sėkmingus socialinius ryšius su savo seserimis ir broliais, bendraamžiais ir mokytojais.

3. Greičiau ir geriau mokosi. Didesnė tikimybė, kad kūdikiai, kurie jaučiasi saugiai, paaugę nebijos tirti ir pažinti savo aplinkos, nes tikėsis, kad ji bus saugi. Aplinkos tyrinėjimas ir pažinimas yra lemiamas veiksnys vaikų smegenų vystymuisi. Būtent taip vaikai mokosi suvokti įvairias sąvokas, tokias kaip skaičiai, spalvos, formos, garsai, dydžiai ir svoris. Kuo daugiau vaikai gali saugiai tyrinėti ir pažinti, tuo daugiau jie supranta apie savo pasaulį ir tuo geriau jie bus pasiruošę mokyklai, kai tam ateis laikas.

Kitas straipsnis: Ką reiškia kūdikių sakomas „Ne!”

Straipsnis parengtas pagal organizacijos „Gelbėkit vaikus“ leidinį „STIPRIŲ SANTYKIŲ TARP TĖVŲ IR VAIKO KŪRIMO VADOVAS: teigiamas, vaiko teisių nuostatomis pagrįstas požiūris“
Pilna leidinio versija

Susiję straipsniai

Nostalgiška kelionė laiku: 90-ųjų žaislų TOP10

Kviečiame į nostalgišką kelionę laiku ir pristatome 90-ųjų žaislų topą. O vat mūsų laikais buvo žaislai, ar ne?

Mamų frazių TOP50: ar jūs jas irgi sakote?

Surinkome bene visų mamų vartojamų frazių topą - tikriausiai teko jas girdėti iš savo mamų ar močiučių, o ir pačioms vieną kitą kartą išsprūsta...

Alkoholio vartojimas prie vaikų: ką reikėtų žinoti?

Nemažai tėvų domisi, ar pagal įstatymus prie vaikų galima vartoti alkoholį ir ar už tai negrės jokios sankcijos.