Kaip su buvusiu vyru išlikti gerais draugais?

Skyrybos – tai emociškai labai sunki procedūra, ypač tais atvejais, kai tenka dalintis turtą ir spręsti, kas globos vaikus. Šiuo gyvenimo periodu gali atrodyti, kad su vyru likti gerais draugais ar ateityje bent jau kalbėtis ramiu tonu, be nuoskaudų ir piktumų, yra tiesiog neįmanoma. Vis dėlto kas labai nori ir stengiasi, tas gali absoliučiai viską. Tu gali išsaugoti draugiškus santykius. Draugystė su buvusiu vyru padės viską greičiau ir lengviau išgyventi, atkurti emocinę sveikatą ir vidinę pusiausvyrą.

Tarpininkas

Jeigu nusprendei skirtis su savo antrąja puse, geriausia rasti tarpininką, kuris tau nesant galėtų spręsti bendras tavo ir vyro problemas. Kitaip tariant, kad netektų svarstyti kurių nors klausimų su vyru akis į akį, galima tai patikėti kompetentingam asmeniui – psichologui, teisininkui arba bendram šeimos draugui.

Jeigu kreipsiesi į tokį asmenį pagalbos, išvengsi daugybės problemų, pavyzdžiui: tu nepainiosi vaiko auklėjimo klausimų, turto dalybų ir nelabai malonių emocijų. Sutuoktiniams būna labai sunku išpainioti šį kamuolį, todėl ir patartina paieškoti tarpininko.

Taisyklės

Nustatyk su buvusiu vyru bendras taisykles, pavyzdžiui: jeigu turite vaiką ir bendrą gyvenamąją vietą, reikia apgalvoti visus įmanomus atvejus ir variantus. Kuriuos savaitgalius vaikas praleis su mama, o kuriuos – su tėčiu, kur leisite sūnelį arba dukrytę atostogų, kada parduosite savo nekilnojamąjį turtą ir t. t.

Nusibrėžkite aiškias ribas: jeigu abu lankėte tą patį sporto klubą arba bažnyčią, pagalvokite, kuris kuriam nusileis, kaip geriau išsiskirti. Iš pradžių tiek tau, tiek tavo vyrui teks su daug kuo susitaikyti. Jums reikia laiko, kad adaptuotumėtės prie naujų gyvenimo sąlygų, apsiprastumėte su savo statusu.

Problemos

Geriausia, žinoma, neaptarinėti su vyru tų problemų, kurios ir tapo jūsų skyrybų priežastimi. Viskas jau nuspręsta – jūs išsiskyrėte arba priėmėte sprendimą tai padaryti. Kam berti druską ant žaizdos ir vėl prisiminti tai, kas buvo? Pilti vienam ant kito pamazgų neverta, nes ir pati gali parkristi veidu į purvą.

Ir dar vienas labai svarbus (tačiau dažnai pamirštamas) dalykas: nereikia „viešai skalbti savo apatinių“, pasakoti visiems savo draugams ir pažįstamiems, kas nutiko tarp tavęs ir tavo vyro, kad nusprendėte pasukti skirtingais keliais – juk pasidavus emocijoms galima prikalbėti visko, o žodžių atgal nebesugrąžinsi. Niekas negali žinoti – gal tai, ką įsikarščiavusi papasakojai savo geriausiai draugei, ateityje kaip nors paveiks tavo būsimą sutuoktinį. Geriau tegul tai lieka tik tarp tavęs ir tavo vyro, tarp dviejų žmonių, kurie kažkada vienas kitą mylėjo ir gerbė.

Teigiamos emocijos

Pagalvok apie skyrybas kaip apie košmarišką sapną, kurį anksčiau ar vėliau pamirši. Dabar tu turi daugiau juoktis, linksmintis, pasiduoti pozityvioms emocijoms, daugiau dėmesio skirti malonioms akimirkoms ir smagiems įvykiams. O kas, jeigu savo skyrybas imtum ir atšvęstum? Nueik į kirpyklą, skirk sau truputį daugiau laiko, nei įprastai – tegul šis naujas etapas, į kurį dabar žengi, bus tau pats geriausias.

Patartina išeiti atostogų ir susidaryti sąrašėlį, ką seniai norėjai padaryti, tačiau negalėjai, kol gyvenai susituokusi. Užsiregistruok pažinčių svetainėje (jeigu to dar nepadarei) arba susirask sau naują pramogą, pomėgį. Gali būti, kad būtent šios mažytės ir, atrodytų, visiškai nereikšmingos smulkmenėlės padės užpildyti vidinę tuštumą, kurią taip dažnai jaučia išsiskyrę žmonės.

Kas buvo, pražuvo

Nesidairyk atgal į praeitį, atmink, kad po skyrybų tavo santykiai su buvusiu vyru pasikeitė. Vertėtų paslėpti kur nors giliau gautas dovanėles ir senas bendras fotografijas (bent jau kuriam laikui). Pasidaryk bute arba savo kambaryje remontą, kuris padės tau judėti pirmyn. Paversk savo namus tokiais, apie kokius visada svajojai.

Atmink, kad tik tada, kai tu ir tavo buvęs sutuoktinis atsikratysite negatyvių emocijų vienas kitam, jūs galėsite daug paprasčiau sutarti ir net užmegzti draugystę. Šiaip ar taip, juk nesate visiškai svetimi žmonės.

Laikas gydo visas žaizdas

Po skyrybų buvusiems sutuoktiniams reikia šiek tiek laiko, kad suvoktų, kaip pasikeitė jų gyvenimas, kad nuslūgtų emocijos ir į viską būtų galima pažvelgti blaiviai. Nereikia savo buvusiam vyrui iš karto siūlyti draugystės arba sutikti su jo pasiūlymu. Leisk sau nusiraminti, pamąstyti ir suprasti, ar visa tai tau yra reikalinga.

Jeigu tavo buvusysis rado naują porą, nereikia sutikti draugauti vien dėl to, kad sugadintum jų tarpusavio santykius arba susigrąžintum vyrą. Tokiu būdu tu pati sau užtrenksi prieš nosį duris, neleisi į tavo gyvenimą ateiti naujai meilei.

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj