Partneris prarado pasitikėjimą: ar įmanoma jį sugrąžinti?

Vyras guodžia savo žmoną fizkes | Shutterstock.com

Pasitikėjimas santykiuose – be galo aktuali, nors ir gerokai sudėtinga psichologinė tema. Juk, kartą jį pažeidus, grįžti į pradinį santykių etapą gali būti labai sunku. O kartais – ir neįmanoma, jei noras tik vienpusis.

Dažnai prireikia ilgų metų sunkaus darbo, kad žaizdos užgytų, o išduotas žmogus pamirštų praeities nuoskaudas, būtų pasirengęs vėl atsiverti partneriui ir juo pasitikėti.

Visgi esant dideliam norui nieko nėra neįmanomo. Svarbiausia − tikėjimas, kantrybė, atsidavimas ir abiejų partnerių įdėtas darbas. O jo šiuo atveju reikia daug.

Kaip atkurti pasitikėjimą poroje? Pagrindiniai žingsniai ir patarimai

  • Apsišarvuokite kantrybe ir noru dirbti dėl santykių. Bet pasiruoškite tam, kad šis kelias nebus lengvas. Dirbti turi norėti abu. Išdavęs asmuo – parodyti, kad nori atkurti darnius santykius ir užmegzti ryšį. O išduotas – būti pasirengęs atleisti ir nebijoti vėl tapti pažeidžiamas. Kiekvienas turi žengti savo žingsnį darnių santykių link. Tai bene svarbiausias etapas.

  • Duokite partneriui laiko atleisti. Juk tam, kad suprastume, kodėl įvyko išdavystė, turime su ja išbūti. Žaizda negali gyti „sava eiga“, jei ji spaudžiama, t. y. įvykiai forsuojami. Vengimas apskritai prasta pasitikėjimo susigrąžinimo strategija.
  • Nesistenkite apsiginti. Verčiau atvirai atsiprašykite. Parodykite, kad nuoširdžiai gailitės ir norite atkurti buvusį ryšį.
  • Apmąstykite išdavystės patirtį. Abu partneriai turi skirti laiko įsigilinti, įvertinti savo emocinę būseną ir pasimokyti iš praeities. Kartu išanalizuokite, kas būtent sukėlė jums ar jūsų partneriui skausmą. Taip pat aptarkite veiksmus, kurių buvo imtasi. Kodėl taip pasielgėte? Kodėl taip pasielgė jūsų partneris? Kaip dėl to dabar jaučiasi kiekvienas iš jūsų?
  • Kurkite naujus prisiminimus. Darykite tai, kas privers jus kartu juoktis, šypsotis, džiaugtis, atkurti ryšį. Nauja teigiama patirtis, kad ir labai pamažu, pakeis poros energinį lauką santykiuose. Ji primins partneriams, kad situaciją galima pakeisti ir laimė santykiuose įmanoma.
  • Atminkite: žmonėmis galima pasitikėti. Kai pasitikėjimas išduotas, labai lengva suabejoti visais žmonėmis, partneriais, santykiais, meile. Svarbu yra būti budriam ir nepakliūti į šią negatyvių jausmų spiralę. Atsigręžkite į savo šeimą, draugus, gimines. Nuolat priminkite sau, kad dauguma žmonių nėra blogi, jie tik silpni, tačiau tikrai nori išlaikyti jūsų pasitikėjimą.
  • Nebijokite būti pažeidžiami. Juk pažeidžiamumas – neatsiejama santykių dalis. Ir be jo nesukursite jokio darnaus, ilgalaikio ryšio. Tad nugriaukite nereikalingas sienas ir meskite į šalį savo ego. Atminkite: pažeidžiamumas skatina pažeidžiamumą ir didina intymumą. O intymių akimirkų kūrimas padės atkurti ir palaikyti tai, kas sugedo.
  • Matykite naujas perspektyvas. Sulaužytą pasitikėjimą vertinkite ne kaip tragediją, o kaip atspirties tašką sukuriant dar tvirtesnį, dar glaudesnį, visiškai naują ryšį. Išmokite vienas kito meilės kalbą ir sąmoningai duokite vienas kitam tai, ko reikia, kad kiekvienas jūsų santykiuose jaustųsi mylimas, gerbiamas, rūpimas, saugus ir palaikomas.
  • Palikite praeitį ramybėje ir koncentruokitės į ateitį. Atvirai ir nuoširdžiai pasikalbėkite apie tai, kaip abu norite pereiti į naują santykių etapą, ko vienas iš kito tikitės. Kartu sukurkite savo ateities viziją. Nusistatykite tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius tikslus. Ir jų laikykitės.
  • Jei jaučiatės, kad patys nesusitvarkote, pasitelkite į pagalbą specialistą – psichologą arba porų konsultantą. Šie žmonės – specialistai, kurių noras – padėti jums suprasti vienam kitą, priimti, atleisti. Jie gali padėti sukurti tinkamą veiksmų planą ir metodiką, kuri padės greičiau ir konstruktyviau žaizdoms užgyti.

Gyvenimiška istorija: mama prašo pagalbos