TĖČIO ISTORIJA. Kodėl mano žmona nenori mylėtis? (2)

Vyras lovoje susikrimtęs dėl seksualinių bėdų Photoroyalty | Shutterstock.com

Moters nenoras mylėtis – viena dažniausiai santykiuose sutinkamų problemų, kurios nuvertinti nereikėtų. Ir priežastys gali būti labai įvairios. Laiku neišspręsta ši bėda gali gadinti santykius, griauti šeimą.

Vis dažniau susilaukiame vyrų klausimų, kodėl moteris atsisako mylėtis, ir prašymų patarti, kaip tą paskatinti ar sugrąžinti. Norėdami padėti iš tiesų į labai rimtą problemą pažvelgti atsakingai, pasidomėjome, ką šiuo klausimu galvoja specialistai.

Klausia tėtis

Laba diena. Mane domina toks klausimas: ką vyrui reikia daryti, kad moteriai nekiltų priežasčių atsisakyti sekso? Mes su žmona jau turime du vaikus (3 ir 4 metų amžiaus). Mūsų intymus gyvenimas nėra blogas (kai mylimės, abu patiriame laimingą pabaigą). Bėda ta, kad mylimės gana retai. Kartais turiu laukti net dvi ar tris savaites. Gal kai kam tai yra normalu, bet man norėtųsi dažniau. Atrodo, kad jau viską esu išbandęs, kas jai galėtų patikti ir paskatinti norą mylėtis. Bet vis atsiranda priežasčių. Man patinka patenkinti moterį ir aš tikrai stengiuosi tai padaryti. Bet kaip paskatinti žmoną užsiimti tuo dažniau? Labai įdomi nuomonė moterų, susiduriančių su nenoru mylėtis. Ką vyras turėtų padaryti, kad atsiduotumėte dažniau?

Specialisto komentaras

Nenoras mylėtis ne visada reiškia lytinę disfunkciją. Svarbu suprasti, kad vyrų ir moterų seksualinės reakcijos skiriasi: vyrus lengviau sužadina vizualinė stimuliacija, o moteris – emociniai faktoriai, aplinka. Be to, moterų lytinis potraukis ir susijaudinimas yra mažiau akivaizdūs.

Kuo galite padėti

Padėkite savo moteriai išsiaiškinti, kokia yra jos troškimo praradimo priežastis: ar tai fizinės sveikatos būklė (galbūt ji jaučia skausmą lytinių santykių metu?), ar nuovargis, ar – emocinė problema. Kuo teisingiau suprasite problemą, tuo lengviau ją išspręsite.

Kalbėtis reikia atsargiai

Visgi kalbėti apie seksą ir tuo pačiu palaikyti lytinius santykius gali būti nelengva. Pokalbiui geriausia pasirinkti neutralią teritoriją. Nepradėkite šios temos lovoje ir neforsuokite. Užduokite kelis lengvus klausimus (kad moteris nesijaustų užpulta, priblokšta). Pasakykite, kad jums patinka seksas su ja ir paklauskite, ką galėtumėte padaryti, kad padėtumėte dar labiau mėgautis ir jai. Kuo švelnesnę, palankesnę pokalbio atmosferą sukursite, tuo labiau partnerė atsivers.

Paklauskite apie rūpesčius

Paklauskite moters, kas trukdo jai jausti malonumą. Galbūt tai stresas, kiti rūpesčiai? Anot Harvardo mokslininkų, vien fizinio troškimo gali pakakti, kad vyras susijaudintų ir patirtų orgazmą. Bet moterų seksualinė reakcija dažnai būna sudėtingesnė. Silpnajai lyčiai yra svarbus kontaktas, artumas. Jei emocinis ryšys su partneriu yra silpnas, kamuoja santykių rūpesčiai, psichinės sveikatos problemos, stresas ar kitos bėdos − jos troškimas mylėtis gali gerokai sumažėti.

Būkite nesavanaudiškas meilužis

Ar lovoje darote tai, ką ji nori, ar kreipiate dėmesį tik į savo poreikius? Skatinkite moterį pasakyti (ar parodyti), kas jai patinka. Galbūt dėl jūsų pomėgių lovoje ji jaučiasi nepatogiai? O gal, priešingai – nori išbandyti kažką naujo, bet nedrįsta prisipažinti? Būkite atviri viskam, ką iš jos išgirsite. Išklausykite ją, reaguokite ramiai, neteiskite.

Padėkite atsipalaiduoti

Jei jūsų partnerei seksas yra skausmingas – pasidomėkite, kas gali padėti jai atsipalaiduoti. Galbūt tai šilta vonia prieš aktą? Gal lubrikantas arba naujų pozicijų išbandymas? Jei moteris sunkiai atsipalaiduoja psichologiškai – sukurkite tinkamą aplinką. Įjunkite ramią muziką, uždekite žvakes, padarykite masažą.

Leiskite jai žinoti, kad ji jums patraukli

Parodykite moteriai, kad ji yra geidžiama. Dažniau sakykite komplimentus – ne tik preliudijų metu, bet ir atsitiktinai, kai nesistengiate dėl sekso.

Palaikykite ją

Raskite būdų, kaip palaikyti savo partnerę. Ji patiria stresą darbe? O gal yra užsikrovusi buities rūpesčiais? Tada nieko keisto, kad vakare, jums aistringai alsuojant, ji jau galvoja tik apie miegą. Palengvinkite moteriai gyvenimą: imkitės kai kurių jos namų ūkio pareigų. Perimkite kai kuriuos darbus. Tokiu būdu galėsite daugiau laiko praleisti kartu. Juk ne veltui sakoma, kad niekas taip nejaudina, kaip vyras su šluoste.

Būkite švelnus

Būkite rūpestingas ir palaikantis, nekaltinkite. Ypač tada, kai kalbate apie sekso problemas ir ieškote situacijos sprendimo. Labai svarbu, kad moteris tuo metu jaustųsi mylima ir gerbiama, o ne įsprausta į kampą.

Turite vaikų ir tai gali būti reto mylėjimosi priežastis? Skaitykite:

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  [email protected] prieš 1 mėn.

  Manau, pagrindiniai aspektai straipsnyje paliesti. Bet visų svarbiausias, bent man, yra artumo jausmas su vyru. Net ir nuovargis gali stebuklingai dingti, jei jaučiu vyro švelnumą ir artumą. Ir dar, vyrai labai dažnai eina tiesiai į tikslą, lyg paskubomis ("Na, jau paglosčiau, jau ten ir ten pabučiavau, o dabar einam prie reikalo"... Hiperbolizuoju aš čia, bet, na, maždaug taip.) Žinoma, nuo situacijos ir nuo moters temperamento priklauso, kaip greit norisi sueities. Bet kūno kontaktas, netikėtos glamonės nesiekiant sueities, o dalinantis švelnumu ir mėgaujantis juo neskubant į tikslą yra raktas (bent man). Žinau, ne visi vyrai ištveria tai. Bet yra, kurie mėgaujasi tuo taip pat, ir tai užveda moterį natūraliai, neforsuojant ir net jos miego ar poilsio sąskaita.

 2. saulemuske
  saulemuske prieš 4 val.

  Seksas vakare prasideda dar is ryto atsikėlus. Nuolatinis dėmesys ir artumas reikalingas kasdien, o ne tik atsigulus į lovą ir tikintis, kad paglosčius nugarytę, žmona susijaudins ir iskart norės mylėtis.

  Mane erzina, kad vyras pradeda mane liesti tik norėdamas sekso, todėl kai tik pradeda glaustytis suprantu ko nori. O man norisi, kad apkabintų, paglostytų ir be priežasties. 🤷‍♀️