Koks amžius tinkamiausias santuokai?

Šiuolaikiniai jaunuoliai šeimos kurti neskuba - užuot žengę prie altoriaus jie nori siekti mokslo, keliauti, kurti verslą, o apie santuoką ir vaikus ima galvoti gerokai vėliau. Tyrimai rodo, kad jie elgiasi tinkamai, o geriausias amžius santuokai yra 28-32 metai. Susituokus tokiame amžiuje skyrybų tikimybė yra menka, o bendras gyvenimas ramus ir laimingas.


Jutos universiteto (JAV) socialogas Nickas Wolfingeris atliko išsamų tyrimą ir išanalizavo 2006-2010-aisiais bei 2011-2013-aisiais surinktus duomenis apie šeimyninę padėtį. Mokslininkas pastebėjo, kad idealiausias amžius santuokai yra 28-32 metai.

„Skyrybų tikimybė tolygiai mažėja nuo paauglystės iki trisdešimties. Palankiausias laikas santuokai yra 28-32 metai, tačiau sulaukus paskutinių trisdešimtmečio metų bei įžengus į penktąją dešimtį skyrybų grėsmė vėl ima augti“, - pastebi tyrimą atlikę mokslininkai. Jie teigia, kad po 32-antrojo gimtadienio skyrybų tikimybė kasmet padidėja 5%.

Socialogai teigia, kad stabilią, darnią ir laimingą šeimą pavyks sukurti susituokus nei per anksti, nei per vėlai. Ankstyvame amžiuje susituokę žmonės dar nėra iki galo susiformavę, nenumatę ateities, nemoka savarankiškai spręsti problemų. O štai vyresnio amžiaus poroms sunkiau „nugludinti kampus“, jos dažniausiai turi nemenką praeities šleifą.
 

Susiję straipsniai

Giulija ir Monika apie mamos ir dukters ryšį: žmonės mus laiko seserimis

Pakalbėkime apie tai, kaip Giulijai ir Monikai pavyksta išlaikyti tokį šiltą ir artimą ryšį, lyg geriausių draugių, sesių, bendraminčių.

Vaida Poderytė-Bernatavičė stengiasi kurti ypatingą ryšį su vaiku

Vaida sako, kad augdamas vaikas ypač turi justi tėvų dvasinį palaikymą. Pirmiausia, ką moteris taiko, palaikydama sūnų, – kalbasi.

Požymiai, kad jūsų ir partnerio charakteriai nesuderinami

Dažnai pykstatės su partneriu ir turite visiškai skirtingus pomėgius? Jūs mėgstate sportą ir aktyvų laisvalaikį, o jis – užkietėjęs knygų skaitytojas?