Šeimos finansai ir vaiko gimimas (49)

Šeimos finansai ir vaiko gimimas.

Ginčai dėl piniginių klausimų gali būti viena pagrindinių porų nesantaikos priežasčių trečiąjį nėštumo trimestrą. Čia nėra nieko keisto: jūsų laukia išlaidos, kurių anksčiau neturėjote. O tai yra tikras išbandymas, net jei judviejų pajamos ir nesumažės. Kaip išvengti barnių? Iš anksto aptarkite ir suderinkite su tėvyste susijusius gyvenimo būdo ir išlaidų pasikeitimus. Štai nuo ko reikėtų pradėti:  

Nutarkite, kokie yra jūsų tikslai. Ar pasikeis jūsų šeimos pajamos tau išėjus gimdymo ir vaiko priežiūros atostogų? Jei planuoji netrukus po gimdymo grįžti į darbą, ar įvertinote, kiek jums kainuos vaiko priežiūra? Jei ketinate mažyliui specialiai įrengti atskirą kambarį, ar galite tai padaryti be paskolų?

Sudarykite neišvengiamų išlaidų sąrašą: tai būsto išlaikymas, draudimas, paskolų grąžinimas, išperkamoji nuoma ir panašiai. Tuomet sudarykite sąrašą išlaidų, kurias galite laisviau reguliuoti, – kiek skirsite maistui, drabužiams, pramogoms. Šiose srityse galite pataupyti, norėdami įgyvendinti savo tikslus.

Blaiviai įvertinkite savo situaciją: kai kurioms šeimoms gali tekti pereiti nuo gyvenimo dviese iš dviejų atlyginimų prie gyvenimo trise iš vieno. Net jei pajamos nesikeičia, gerai pagalvokite, ar tikrai kūdikiui būtinas tobulai įrengtas ir išdekoruotas kambarys arba nauji, brangūs drabužėliai, kuriuos jis labai greitai išaugs.

Pradėkite taupyti: atidėkite po nedidelę sumą kas savaitę. Tai gali tapti jūsų smagiu 40 nėštumo savaičių ritualu ir puikia proga sutaupyti kraiteliui.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Musu seimoj kiek kitokia situacija, as dirbu, vyras irgi, tik jis dirba neoficialiai, ir jo pajamos nestabilios, priklauso nuo sezono, nuo uzsakymu, jis turi moket patalpu nuoma, pirkti nuolat gendancia, luztancia iranga, remontuot ja ir t.t. kartais ateina laikas moket mokescius ir moku uz viska as, buna, kad nera pinigu maistui. As viska megstu paskaiciuot atidet, suplanuot, o jis nieko niekada neplanuoja, gauna pinigu eina ir nusiperka ko reikia tuo metu. Todel kai pastojau is kart pradejau tapyt vaikelio kraiteliui ir extra islaidom. O vyrui dabar ypac nesiseka darbe, jis is to kraitelio praso paskolinti nuolat, buna grazina, buna ne... Nezinau, kaip turiu elgtis, ka sakyt, ka daryt, dar yra ilgas sarasas ko reik nupirkti , jis skolingas 500 eu, pas mane sunkus nestumas, gresiantys prieslaik... ir as kas diena tik vis labiau stresuoju, ar reikes vel man moket uz buta.. Darbo jis keisti kategoriskai nenori as jauciuosi tokioj aklavietei! Anksciau ejau pas privacia daktare, ten uz kiekviena konsultacija mokejau min 55 eu, jis nei karto nesumokejo.. Nezinau, kaip jam paaiskint, kad turi atidet pinigus vaikus, kad turi man skola grazint iki gimdymo. kol kas visi daiktai vezimas, lovyte, visi rubai, zaislai pirkti uz mano santaupas. Gaudavau juoda alga anksciau, dabar gausiu minimuma.

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Opra24 parašė:
  Nera kada gincytis del tokiu "smulkmenu" kaip pinigai, juk kaip sakoma, gyvenimas per trumpas ir visu pinigu neuzdirbsime, tad kiekviena diena stenkimes buti laimin…

  Su tokiu mastymu tiesus kelias i skurda,dievas duonos neduos siuo metu pas mus "finansine krize" jei galim taip pavadinti,ir cia tikrai ne smulkmena, kai menesio gale matai kad euras i eura viska isleidai ir sedi tusciom sunku sypsotis dziaugiuosi kad vyras sukasi kaip ismanydamas,darbuojasi ir neleidzia mums likti be pinigu bet tokie momentai sunkus,ir barniai tokiu atveju normalus dalykas

 3. ediciukas29
  ediciukas29 prieš 4 m.

  Mumm parašė:
  Musu seimoj kiek kitokia situacija, as dirbu, vyras irgi, tik jis dirba neoficialiai, ir jo pajamos nestabilios, priklauso nuo sezono, nuo uzsakymu, jis turi moket …

  Oi panasi situacija...as visada kai dar nescia budama,as jam meluodavau kad gavau tiek ir tiek ir kazkiek atsidedavau...visa mergaites kraiteli as pirkau is savu pinigu,kai pagimdziau jis dbr perka ko reikia mergaitei pampersu,misinuku ir t.t.aisku dbr yra sunkoka,bet kazkaip kapstomes is sios duobes...nes as gaunu per puse algos(sumoku mokescius ir nieko nelieka),o jis nuoma,maistas...jau ka kalbeti apie drabuzius...ech...tikiuosiu viskas pasikeis i geraja puse...
  O as jums patarciau su juo pakalbeti...

 4. BonBon
  BonBon prieš 4 m.

  Mumm, sudetinga situacija, bet daznai taip būna, kad vaikas- labiau mamos reikalas. Manau neverta jam nieko aiškint, nes jei ir taip neaišku tokie elementarūs dalykai, tai ir nesupras. Kaip dėjote vaiko kraiteli, taip ir dėkite, o vyrui neduokite. Panasu, kad kai lengvai gauna, lengvai išeina, neapsvarscius prioritetu, o dar ir negrazina. Atvirai kalbant, abejoju, ar ir grazins. Tiesiog jam labai palanki situacija, kai nuolat yra iš kur lengvai paimti. O is kur Jūs paimsit, kai vaikui kazko reikes, o pati neturėsite? Mokescius reikės moket.. o jis tepasakys „neturiu”.
  Vaikui nepasakysi, kad kažko nebus, nes dabar neturit. Turit turėti ir atsidėti. O ir su mokesciais geriau niekad nedelsti, nes i skolas greit iklimti galima.
  Vyras jeigu nori užsiimti nepelninga veikla is principo, tai tegul ieško alternatyvu, is kur tam gauti pinigu, o ne dar negimusi vaika reketuoja. Laikas užaugti ir prisiimti atsakomybę. Sėkmės

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  BonBon parašė:
  Mumm, sudetinga situacija, bet daznai taip būna, kad vaikas- labiau mamos reikalas. Manau neverta jam nieko aiškint, nes jei ir taip neaišku tokie elementarūs dalyk…

  Sutinku...