Kaip sutaupyti auginant kūdikį? (49)

Kūdikio kraitelis berniukui KPG Ivary | Shutterstock.com

Kūdikio auginimas - didelis džiaugsmas, bet ir nemenkos finansinės išlaidos. Tad kaip protingiau leisti pinigus?

Pieno mišiniai

Žindyti natūraliai kuo ilgiau verta, visų pirma, dėl naudos kūdikiui, o taip pat ir dėl taupumo - pieno mišiniai sudaro nemenką išlaidų dalį pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais.

Jei tenka maitinti kūdikį mišinėliais, sutaupyti galite šiais būdais (šie patarimai tinka ir perkant daugumą kitų, kūdikiams skirtų daiktų):

 • Pirkite didesnes produkto pakuotes;
 • Pasinaudokite akcijomis;
 • Kooperuokitės su kitomis mamomis – kai kurios parduotuvės, priklausomai nuo užsakymo dydžio, taiko nuolaidas;
 • Peržvelkite skelbimų portalus, forumus - juose šeimos neretai parduoda ar net atiduoda nebereikalingus pieno mišinius;
 • Siųskitės pieno mišinius iš užsienio ir kt.

Kitas kūdikių maistas

Paruoštos tyrelės supakuotos į mažyčius indelius, tačiau atkreipkite dėmesį į kilogramo kainą - pirktinės daržovių tyrelės kainuoja apie 10 eurų už kilogramą, o tyrelių su mėsa ar žuvimi kaina gali būti ir dvigubai didesnė.

Namuose gamintos tyreles padeda sutaupyti nemažai pinigų. Be to, būsite tikri dėl pasirinktų produktų kokybės.

Taip pat skaitykite:

Daugiau apie namines kūdikių tyreles skaitykite:

Vietoje tyrelių galite rinktis populiarėjantį vaiko vedamą primaitinimą (VVP) (anlg. BLW - Baby-led weaning), kuomet kūdikis nuo pat pradžių pats valgo kietą maistą, supjaustytą gan stambiais gabaliukais, t.y. praleidžiamas maitinimo trintu maistu (tyrelėmis, košelėmis) etapas.

Sauskelnės

Įvairių būdų sutaupyti galima ir renkantis sauskelnes:

 • Daugkartinės sauskelnės. Galite naudoti medžiagines daugkartines sauskelnes ar vystyklus. Jų rasite specializuotose fizinėse ar internetinėse parduotuvėse, skelbimų portaluose, forumuose arba galite pasiūti patys (internete rasite įvairių schemų, patarimų ir siuvimo pamokėlių).
 • Vienkartinės sauskelnės. Jei nuspręsite naudoti vienkartines sauskelnes, prieš jas pirkdami patikrinkite kainas bent keliose elektroninėse (jei patogu – ir fizinėse) parduotuvėse: tų pačių sauskelnių kaina dažnai būna skirtinga. Perkant didesnes pakuotes, vieneto kaina būna mažesnė, todėl visada atkreipkite į tai dėmesį: per mėnesį galite sutaupyti ne vieną eurą.

Drabužėliai kūdikiams

Pamačius gražius naujus drabužėlius kūdikiams labai sunku susilaikyti jų nepirkus. Tačiau daug išmintingiau juos pirkti iš antrų rankų: kūdikiai ir vaikai labai greitai auga, tad dauguma dėvėtų drabužėlių atrodys kaip nauji.

Be to, tikriausiai turite giminių ar pažįstamų, kurie mielai atiduos išaugtus vaikiškus drabužėlius. Neretai drabužėlius dovanoja ir kitos mamos, kurios apie tai paskelbia skelbimų portaluose, forumuose.

Vaikiška technika ir kiti pirkiniai

Rinkdamiesi vaikišką techniką, pradėkite nuo pagrindinių dalykų: geros automobilio kėdutės ir vežimėlio. Automobilio kėdutę geriau pirkti naują arba iš patikimų rankų (paprašykite instrukcijos ir patikrinkite, ar yra visos detalės).

Visus kitus daiktus drąsiai pirkite iš kitų tėvų. Dauguma jų būna mažai naudoti, puikios būklės, o ir kainuoja gerokai pigiau.

Trūkstamą techniką ir brangesnius daiktus (sūpynės, gultukas, pientraukis ir kt.) nusipirksite vėliau, kai jau bus aiškūs realūs mažylio poreikiai ir pomėgiai.

Žaislai, žaidimai, knygos kūdikiui

Gimus kūdikiui nė nespėsite mirktelėti, o jūsų namai jau bus virtę žaidimų kambariu: su kūdikiu norintys susipažinti ir tėvus pasveikinti atėję artimieji prineša krūvas žaislų, tad neskubėkite jų pirkti.

Vaikui augant pastebėsite jo polinkius ir žaislus galėsite rinktis tikslingiau, t.y. tokius, kokie vaikui tikrai patiks bei bus naudingi.

Be to, daugumai kūdikių didelį džiaugsmą teikia paprasčiausi namų apyvokos daiktai: plastikiniai indeliai, buteliai, šaukštai, puodai, TV valdymo pultelis, mobilusis telefonas...

Naudingos dovanos kūdikio susilaukusiai šeimai

Moteriai dar besilaukiant ir kūdikiui jau gimus, ima plaukti dovanos nuo senelių, giminaičių, draugų bei kolegų. Dažniausiai tai nebrangios, mielos smulkmenos, pavyzdžiui, šliaužtinukai ar žaisliukai.

Nedvejokite ir viešai paskelbkite reikalingų daiktų sąrašą: visų pirma, padėkokite kiekvienam, norinčiam pasveikinti jūsų kūdikį, o tuomet įvardinkite, kas tikrai reikalinga: galbūt visi vaiko seneliai ar draugai, užuot pirkę smulkmenas, galėtų „susimesti“ gultukui ar kelioms didelėms sauskelnių pakuotėms?

Jeigu patiems paprašyti konkrečių dovanų nedrąsu, pasikelkite į pagalbą artimą draugę ar giminaitę, kuri galėtų visiems užsiminti apie jūsų lūkesčius bei poreikius.

Susiję straipsniai

Nesuvaidinta motinystė: pasigrožėkite įspūdingais mamos piešiniais

Dažnai tėvai sako, kad pirmieji kūdikio gyvenimo metai prabėgo žaibiškai, nors tuo metu atrodė, kad verksmas, nešvarių sauskelnių kalnai nesibaigs.

Seneliai: pagalba ar priekaištas? Kaip megzti darnius santykius pataria psichologė

Laukdami šeimoje kūdikio, būsimi tėveliai neretai šiam pokyčiui ruošiasi iš anksto, lėtai jaukindamiesi naujas – mamos ir tėčio – roles.

MAMOS ISTORIJA. Pastojau ir likau viena: kodėl vyras mane paliko nėščią?

Daugelis moterų svajoja apie dieną, kai nėštumo testas parodys teigiamą rezultatą. Idėja pasidalinti šiuo gyvenimo įvykiu gali būti svaiginanti.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Oi lietuvaites, iškart užsipuolat. Aš Ne apie pinigus. Ir aišku tu daiktu neišmečiau - atidaviau tai, kuri labai dziaugesi. Ir ne, per prievarta man jų niekas nesiule. Pradžioje pagalvojau, gal ir gerai, pirkti nereikes. Bet aš apie ta jausma, kai savo busimam vaikui nori visko tik to kad geriausia.

 2. Graikija
  Graikija prieš 9 m.

  Dovile0721 parašė:
  Oi lietuvaites, iškart užsipuolat. Aš Ne apie pinigus. Ir aišku tu daiktu neišmečiau - atidaviau tai, kuri labai dziaugesi. Ir ne, per prievarta man jų niekas nesiu…

  Viskas, kas geriausia vaikui prasideda nuo motinos pieno Visa kita:kuo aprengtas ar suvystytas, kokiam vezimely guli, kokia lovyte turi ir t.t jam nesvarbu.

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Šitai aš suprantu. Rašiau apie jausmą. Taip pat manau, jei yra galimybe, nebūtina naudoti devetus.

 4. Graikija
  Graikija prieš 9 m.

  Dovile0721 parašė:
  Šitai aš suprantu. Rašiau apie jausmą. Taip pat manau, jei yra galimybe, nebūtina naudoti devetus.

  Jausmai nestumo metu yra susije su noru ,, sukti lizda" ir tai yra normalu. Nes rupi busimad vaikas

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 9 m.

  Čia bus į dešimtuką ;)