Kada vaikas sukelia „finansinę krizę“? (49)

Kaip pigiai auginti vaiką

Auginti vaiką yra didelis džiaugsmas, tačiau susitaikykite su mintimi, kad turėsite papildomų išlaidų. Štai keletas patarimų, kaip protingiau leisti pinigus:

Mišinėliai. Daugelis mamų sako, kad jei būtų žinojusios, kiek kainuos mišinėliai, būtų ilgiau maitinusios krūtimi. Maitinti krūtimi kuo ilgiau yra gera mintis. Sutaupysi ne tik pinigų, bet ir laiko. O ką jau kalbėti apie naudą kūdikiui. Jei maitinsi mišinėliais, pirk didesnes pakuotes, pasinaudok akcijų pasiūlymais, kooperuokis su kitomis mamomis – kai kurios parduotuvės taiko nuolaidas priklausomai nuo užsakymo dydžio.

Sauskelnės. Gali naudoti medžiaginius daugkartinius skalbiamus vystyklus. Jei tai nėra tavo stilius, prieš pirkdami sauskelnes patikrinkite bent keletą parduotuvių: net to paties pavadinimo sauskelnės skirtingose parduotuvėse gali kainuoti nevienodai. Perkant didesnes pakuotes vieneto kaina būna mažesnė: turint galvoje sunaudojamus kiekius, per mėnesį gali sutaupyti ne vieną eurą.

Vaiko priežiūra. Jei tik yra savanorių prižiūrėti jūsų mažylį – neatsisakykite. Auklės paslaugos yra gana brangios, net jei samdytumėte ją kelioms valandoms. Tad jei seneliai užsiminė, kad galėtų prižiūrėti anūką, – net negalvokite apie auklę. Pasvarstykite galimybę samdyti auklę kartu su kita šalia gyvenančia jauna mama. Neišleisti pinigų auklei padės tavo ir vyro planų derinimas. Žinoma, bus dienų, kai norėsite kur nors išeiti kartu, tačiau jei šį penktadienį planuoji mergaičių vakarėlį, įspėk vyrą iš anksto, kad jis tą patį vakarą nesuplanuotų pasisėdėjimo vyriškoje kompanijoje.

Vežimėlis. Pradėkite nuo pagrindinių dalykų: geros automobilio kėdutės ir vežimėlio. Kitus daiktus supirksite vėliau, kai bus aiškūs realūs poreikiai ir vaiko pomėgiai. Automobilio kėdutę geriau pirkti naują arba iš patikimų rankų (paprašykite instrukcijos ir patikrinkite, ar yra visos detalės). Visus kitus daiktus drąsiai pirk iš antrų rankų. Dauguma jų būna mažai naudoti, puikios būklės, o kainuoja gerokai pigiau.

Drabužėliai. Pamačius tuos mažulyčius drabužėlius su meškučiais, zuikučiais ir raukinukais būna sunku susilaikyti nepirkus. Tačiau būtų daug išmintingiau drabužėlius pirkti iš antrų rankų: vaikai labai greitai auga, ir dauguma drabužėlių atrodys beveik kaip nauji. Nauda bus dviguba: ir piniginei, ir gamtai. :) Be to, greičiausiai turite giminių ar pažįstamų, kurie mielai atiduos išaugtinius savo mažylių drabužėlius. Tad naujus pirk tik tuos, kurių tikrai reikia.

Vaikų maistas. Pirkti paruoštas tyreles gali būti brangus malonumas, pigiau tyreles ruošti pačiai. Geras mikseris turėtų atsipirkti per mėnesį kitą. Be to, naminį maistą vaikai dažnai valgo noriau nei pirktinį. Be reikalo baiminiesi, kad reikės gaminti dar vieną patiekalą, – dažnai tyrelę galima paruošti iš to, ką jūs patys valgote pietums ar vakarienei. Jei vis dėlto nusprendei, kad pirktinis maistas patogesnis, ieškok mažesnės kainos, pasinaudok akcijų pasiūlymais ir, jei taikoma nuolaida, pirk didesnius kiekius.

Žaislai, knygos, DVD. Kai kurie žaislai būna verti milijono, bet perkant sunku atspėti, kuriuos būtent pamėgs mažylis. Dažnai jis žaidžia vos su keliais žaislais, nors turi jų visą krūvą. Sutaupysite pirkdami iš antrų rankų, skolindamiesi, mainydamiesi su draugais ir mažylių turinčiais kaimynais. Dažnai tėvai mano, kad daugybė spalvingų žaislų padarys jų mažylio gyvenimą spalvingesnį, tačiau mažyliui dažnai daugiau džiaugsmo teikia paprasčiausi namų apyvokos daiktai: plastikiniai indeliai, buteliai, šaukštai, puodai, TV valdymo pultelis, mobilusis telefonas ar kiti suaugusiųjų „žaislai“. Žinoma, tai nereiškia, kad visus tuos daiktus mažyliui reikia duoti: iš pradžių įsitikinkite, ar jie yra saugūs.

Naujausi komentarai

 1. Dovile0721
  Dovile0721 prieš 5 m.

  Oi lietuvaites, iškart užsipuolat. Aš Ne apie pinigus. Ir aišku tu daiktu neišmečiau - atidaviau tai, kuri labai dziaugesi. Ir ne, per prievarta man jų niekas nesiule. Pradžioje pagalvojau, gal ir gerai, pirkti nereikes. Bet aš apie ta jausma, kai savo busimam vaikui nori visko tik to kad geriausia.

 2. Graikija
  Graikija prieš 5 m.

  Dovile0721 parašė:
  Oi lietuvaites, iškart užsipuolat. Aš Ne apie pinigus. Ir aišku tu daiktu neišmečiau - atidaviau tai, kuri labai dziaugesi. Ir ne, per prievarta man jų niekas nesiu…

  Viskas, kas geriausia vaikui prasideda nuo motinos pieno Visa kita:kuo aprengtas ar suvystytas, kokiam vezimely guli, kokia lovyte turi ir t.t jam nesvarbu.

 3. Dovile0721
  Dovile0721 prieš 5 m.

  Šitai aš suprantu. Rašiau apie jausmą. Taip pat manau, jei yra galimybe, nebūtina naudoti devetus.

 4. Graikija
  Graikija prieš 5 m.

  Dovile0721 parašė:
  Šitai aš suprantu. Rašiau apie jausmą. Taip pat manau, jei yra galimybe, nebūtina naudoti devetus.

  Jausmai nestumo metu yra susije su noru ,, sukti lizda" ir tai yra normalu. Nes rupi busimad vaikas

 5. Dovile0721
  Dovile0721 prieš 5 m.

  Čia bus į dešimtuką ;)