Kaip nutraukti nepageidaujamą pokalbį?

Ar jums teko kada atsidurti situacijoje, kai jūsų pašnekovas kalba nesustodamas ir niekaip nesupranta, kada laikas liautis? Gaila, bet taip nutinka labai dažnai – juk ne visi pastebi, kad aplinkiniams pokalbis jau seniai tapo nebeįdomus. Jeigu kada atsidursite tokioje padėtyje, kai norėsite taktiškai nutraukti nemalonų ar nusibodusį pokalbį, šios frazės jums labai padės.
 
1. Jeigu vakarėlyje prie jūsų prisikabino labai įkyrus ir plepus pašnekovas, visada galite pasakyti: „Atleisk, aš minutėlei. Man reikia į tualetą.“
 
2. Gal darbe turite kolegą ar kolegę, kuri nuolat jums skambina ir terorizuoja savo problemomis arba pretenzijomis? Pakeiskite komunikacijos priemonę į mažiau jūsų energijos reikalaujančią, pasakykite: „Tai nuostabu, kad su manimi susisiekei dėl šio klausimo. Lauksiu tavo elektroninio laiško su detaliu problemos paaiškinimu. Geros dienos.“
 
3. Neretai pašnekovas – tai jūsų draugas ar bičiulis, kuriam šiuo metu tiesiog katastrofiškai neturite laiko. Tokiu atveju galite nukelti pokalbį vėlesniam laikui: „Būtų smagu aptarti šią temą prie puodelio kavos. Susitarkime dėl susitikimo laiko.“
 
4. Jeigu jums skambina žmogus, kuris labai daug kalba, kol prisikasa prie esmės, pokalbio pradžioje pasakykite: „Mano telefonas išsikrauna, kalbėk kaip galima trumpiau.“ Po tokios frazės paprastai problema išsakoma daug glausčiau. Na, o jeigu tai nepadeda, jūs galite tiesiog išjungti telefoną – pašnekovą juk įspėjote.
 
5. Kartais būna situacijų, kai kas nors labai įkyriai prašo jūsų kontaktinių duomenų, o jūs jais dalintis nenorite. Paimkite kontaktinius duomenis iš savo pašnekovo, o patys pasiteisinkite, kad neseniai pakeitėte savo telefono numerį ir jo mintinai dar nežinote, o su savimi neturite. Jei to nepakaks, paprašykite, kad žmogus parašytų savo telefoną į jūsų darbo kalendorių, ir pažadėkite susisiekti vėliau.
 
6. Darbe, vakarėlyje ar bet kurioje kitoje vietoje, kur yra daugiau žmonių, pabėgti nuo savo pašnekovo galite pasakę kažką tokio: „O, Dieve, tai juk Marius (Saulius, Rita, Tomas ir t.t.)! Aš niekaip negaliu jam prisiskambinti! Atleisk, aš minutėlei, man reikia su juo pasikalbėti.“
 
7. Dar vienas gana efektyvus būdas atsikratyti plepaus pašnekovo – nukreipti jo dėmesį į kitą asmenį: „Aš taip džiaugiuosi, kad susipažinome! Man atrodo, tau būtų įdomu pasišnekėti ir su vienu mano draugu“ (būtų logiška nurodyti į priešą). Tada galite palikti juos kalbėtis, atsiprašę ir pasinaudoję pirmu šio sąrašo punktu.
 
8. Darbe plepių kolegų atsikratyti paprasta, pasiteisinus tuo, kad turite daug darbo (reikia parašyti kelis laiškus, paskambinti keliems žmonėms ir pan.). Tada grįžkite į savo įprastinę darbo vietą.
 
9. Žinoma, visada galite pasielgti ir taip: „Ką? Jau trečia valanda? Aš juk turėjau išsiųsti laišką (užvažiuoti pas tetą ar atlikti dar kokį nors neatidėliotiną reikalą)... Atleisk!“ Po tokių žodžių tiesiogine to žodžio prasme galite pabėgti.
 
10. Jeigu esate viršininkas, o kuris nors iš jūsų darbuotojų įkyriai lenda su savo idėjomis ir planais, pamėginkite pasakyti kažką tokio: „Man patinka jūsų pasiūlymai. Būčiau dėkingas, jeigu kitam susirinkimui parengsite detalų planą, kaip juos įgyvendinti.“ Taip užimsite žmogų darbu ir jums nereikės klausytis nesuprantamų ir abejotinų idėjų. Nėra garantijos, kad toks darbuotojas iš viso susirinkime ką nors pasakys, tačiau jūs neatimsite iš jo noro kūrybiškai išspręsti problemą ir leisite suprasti, kad tušti plepalai jūsų nedomina.
 
Ir pabaigai. Būna situacijų, kai žodžiai iš viso nereikalingi. Jeigu pamatėte žmogų, su kuriuo nenorite bendrauti, naudokite kūno kalbą. Jums reikėtų vengti akių kontakto ir visa savo esybe parodyti, kad patalpoje ilgai neužsibūsite (dar geriau, jeigu iš tikrųjų galėtumėte greitai išeiti). Pavyzdžiui: jeigu jūs sėdėjote, atsistokite ir užtikrintu žingsniu pasukite išėjimo link. Tai nereiškia, kad būtinai turite išeiti visai – galite tiesiog nueiti į tualetą ar šiaip kur nors. Svarbiausia, kad kol jūsų nebus, nemalonus asmuo nukreiptų savo dėmesį į kitą.

Susiję straipsniai

Kaip atgaivinti pašlijusius poros santykius?

Kartais porų santykiai, ypač auginant vaikus, tampa pernelyg sudėtingi, dramatiški, todėl romantiški jausmai nugrimzta į praeitį.

Kokia patogiausia jūsų poros miego poza? Ji šį tą reiškia!

Kaip tik nemiega poros. Vienos mėgsta miegoti apsikabinusios, kitos − nusisukusios vienas nuo kito, bet glaustis pėdomis.

Kokias 5 klaidas dažniausiai daro kūdikio susilaukę tėvai?

Gimus kūdikiui poros santykiai pasikeičia jei ne 360, tai 180 laipsnių kampu – tikrai. Atsiradus naujajam šeimos nariui nerandame laiko antraj