Kada kūdikiui galima stotis? (170)

kūdikis stojasi

Nerimauji, ar kūdikis nepakenks kojytėms, jei bandys atsistoti per anksti? Nerimauti nėra ko, tai natūrali raidos pakopa, ir tavo mažylis nesistos tol, kol jo kojytės nebus pakankamai stiprios, kad jį išlaikytų. Dauguma kūdikių pradeda stotis maždaug aštuonių mėnesių, tačiau kai kurie – gerokai anksčiau arba vėliau.

Bandymas stotis yra svarbi kūdikio raidos gairė, rodanti, kad jis rengiasi pradėti vaikščioti. Net jeigu tau atrodo, kad mažylio kojytės vos jį nulaiko, jis nepasidarys sau žalos. Iš tiesų bandydamas atsistoti jis stiprina raumenis, kurių jam prireiks vaikščiojant. Pasodink jį šalia sofos ar kito baldo, į kurį jis galėtų įsikibti ir atsistoti. Per kelias savaites jis įgus stovėti, ir tuomet pradės migruoti prisilaikydamas nuo vieno baldo prie kito. O netrukus jis gali nustebinti tave – pamatysi, kad jis pasileido ir stovi nesilaikydamas. Žinok, kad išmokęs atsistoti ir stovėti mažylis ne kartą pargrius, todėl nenuleisk nuo jo akių.

Naujausi komentarai

 1. @Xsiu@
  @[email protected] prieš 2 m.

  laser parašė:
  kur cia uzdrausi kai jau gimus sukesi i sonus, beveik laike galva, daug vandenu buvo, taskesi ten kaip norejo, labai sportiska, parodem kaip sliauzt po dvieju dienu…

  Ojeeeej sekmes su dviem judruoliais!!! Mato vyresneli ir skuba pana

 2. laser
  laser prieš 2 m.

  @[email protected] parašė:
  Ojeeeej sekmes su dviem judruoliais!!! Mato vyresneli ir skuba pana

  jo galvojau pirmas vaikas judrus sienom ciuoze, sita lubom varys ciuju

 3. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 2 m.

  Mano sunus 6men atsistojo daropojes iki sofos, 7men ejo baldais, 8men ir 1sav ejo pats. Tonusu padidejusiu nebuvo. Kineze sake, kad jis tiesiog toks yra ir tiek 😊

 4. AG30
  AG30 prieš 2 m.

  Kada laikas pats vaikas nuspres:)mano mazas 8,5 jau pats ejo:)stotis pradejo gal 5,5men.
  5men sedosi pats. Viskas priklauso nuo vaiko stiprumo kurio nereik tik sumaisyti su tonisais

 5. Isabel
  Isabel prieš 1 m.

  parašė:
  na maniskiui greit 3 menesiai, o jis jau nori stovet bet manau kad dar biske jam per anksti

  Gali taip būti dėl padidėjusių tonusų.