Kada kūdikiui galima stotis? (176)

kūdikis stojasi

Nerimaujate, kad kūdikis nesužaltų kojyčių, jei bandys atsistoti per anksti? Galime jūs nuraminti. Šis etapas yra natūrali raidos pakopa. Mažylis tikrai nesistos tol, kol jo kojytės nebus pakankamai stiprios, kad jį išlaikytų. Dauguma kūdikių pradeda bandyti stotis maždaug aštuonių mėnesių, tačiau kai kurie – gerokai anksčiau arba vėliau.

Bandymas stotis yra svarbi kūdikio raidos gairė, rodanti, kad jis rengiasi pradėti vaikščioti. Net jeigu jums atrodo, kad mažylio kojytės vos jį nulaiko, jis nepasidarys sau žalos. Iš tiesų, bandydamas atsistoti, jis stiprina raumenis, kurių jam prireiks vaikščiojant. Pasodinkite mažylį šalia sofos ar kito baldo, į kurį jis galėtų įsikibti ir atsistoti. Per kelias savaites jis įgus stovėti, o tada, prisilaikydamas, pradės migruoti nuo vieno baldo prie kito. Patikėkite, jis gali gerokai jūs nustebinti – netrūkus pamatysite, kad jis jau stovi nesilaikydamas. Atminkite: išmokęs atsistoti ir stovėti, mažylis dar ne kartą pargrius, todėl nenuleiskite nuo jo akių.

Naujausi komentarai

 1. LaimingaMamytee
  LaimingaMamytee prieš 1 m.

  Clarabella parašė:
  6mėn kūdikis pats atsistojo įsikibęs į lovytės virbus. Dabar gali išstovėti prisilaikydamas tik viena ranka. Šliaužia, ropoja, sėdi beveik tiesia nugara. Kur tik ga…

  Tikrai Normalu, kiekvienas vaikas skirtingai auga ir vystosi 👍

 2. Daphne
  Daphne prieš 1 m.

  Clarabella parašė:
  6mėn kūdikis pats atsistojo įsikibęs į lovytės virbus. Dabar gali išstovėti prisilaikydamas tik viena ranka. Šliaužia, ropoja, sėdi beveik tiesia nugara. Kur tik ga…

  Jei pats atsistoja, tai yra normalu. Blogai yra kai vaikas yra pastatomas.

 3. Silk
  Silk prieš 1 m.

  Clarabella parašė:
  6mėn kūdikis pats atsistojo įsikibęs į lovytės virbus. Dabar gali išstovėti prisilaikydamas tik viena ranka. Šliaužia, ropoja, sėdi beveik tiesia nugara. Kur tik ga…

  Viską ką kūdikis padaro pats yra normalu ir nemanau kad verta jaudintis. Papraščiausiai stiprus vaikiukas ir viskas 😊

 4. User has not uploaded an avatar
  ingakr prieš 1 m.

  Clarabella parašė:
  6mėn kūdikis pats atsistojo įsikibęs į lovytės virbus. Dabar gali išstovėti prisilaikydamas tik viena ranka. Šliaužia, ropoja, sėdi beveik tiesia nugara. Kur tik ga…

  mano dukra 5 men pasodinta jau sedejo tvirtai tiesiai, kiek daugiau nei 6 men taip pat pati isikibusi atsistodavo. vaikscioti pradejo 9men ir 12dienu. vis klausdavau gydytojos ar tai normalu. si tik nusisypsodavo ir atsakydavo sportininke auga. o pirmas dantukas isdygo tik 11 men. dabar jai jau du metukai ir viskas yra gerai. labai aktyvi, eina juda nepasdi vietoje. vel klausiu gydytojos, gal hiperaktyvus vaikas. si atsake tetis ir mama buve sportininkai, tai toks vaikas yra normalu. neurologe taip pat hiperaktyvumo neizvelgia bent kol kas. todel nusiraminkit, auga stiprus vaikas ir tiek.

 5. Clarabella
  Clarabella prieš 1 m.

  Ačiū,vadinasi nusiraminsiu