Kada kūdikiui galima stotis? (160)

kūdikis stojasi

Nerimauji, ar kūdikis nepakenks kojytėms, jei bandys atsistoti per anksti? Nerimauti nėra ko, tai natūrali raidos pakopa, ir tavo mažylis nesistos tol, kol jo kojytės nebus pakankamai stiprios, kad jį išlaikytų. Dauguma kūdikių pradeda stotis maždaug aštuonių mėnesių, tačiau kai kurie – gerokai anksčiau arba vėliau.

Bandymas stotis yra svarbi kūdikio raidos gairė, rodanti, kad jis rengiasi pradėti vaikščioti. Net jeigu tau atrodo, kad mažylio kojytės vos jį nulaiko, jis nepasidarys sau žalos. Iš tiesų bandydamas atsistoti jis stiprina raumenis, kurių jam prireiks vaikščiojant. Pasodink jį šalia sofos ar kito baldo, į kurį jis galėtų įsikibti ir atsistoti. Per kelias savaites jis įgus stovėti, ir tuomet pradės migruoti prisilaikydamas nuo vieno baldo prie kito. O netrukus jis gali nustebinti tave – pamatysi, kad jis pasileido ir stovi nesilaikydamas. Žinok, kad išmokęs atsistoti ir stovėti mažylis ne kartą pargrius, todėl nenuleisk nuo jo akių.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  johanna prieš 2 m.

  Kiekvienas vaikas skirtingai manoji tik sedet ismoko is kart ismoko ropoti pradejo nuo 5men 2sav. Stovi nuo 6men. Daktare sake viskas gerai tesiog stipri.

 2. fenix
  fenix prieš 2 m.

  johanna parašė:
  Kiekvienas vaikas skirtingai manoji tik sedet ismoko is kart ismoko ropoti pradejo nuo 5men 2sav. Stovi nuo 6men. Daktare sake viskas gerai tesiog stipri.

  Ar gerai jai ar negerai - po kelių metukų galėsit parašyti. Kolkas dar tikrai anksti betkokioms išvadoms.

 3. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 2 m.

  fenix parašė:
  Ar gerai jai ar negerai - po kelių metukų galėsit parašyti. Kolkas dar tikrai anksti betkokioms išvadoms.

  Anksti yra kai tevai stato kudikius to dar nesugebancius. O jei patys atsistoja, tai jau viskas ok, nes jis nesistos pats, kol nebus pasiruoses tam jo kunas.

 4. fenix
  fenix prieš 2 m.

  Anzelikangell parašė:
  Anksti yra kai tevai stato kudikius to dar nesugebancius. O jei patys atsistoja, tai jau viskas ok, nes jis nesistos pats, kol nebus pasiruoses tam jo kunas.

  Labai grubiai - taip. Bet vienetiniais atvejais yra kiek subtiliau ir sudėtingiau. Kartais tikrąjį nugaros giliųjų raumenukų ir kojų stiprumą pakeičia per didelis tonusas ankstyvoje dar kūdikystėje, ir yra net 6 mėn amžiaus vaikštančių mažylių. Tuo tarpu kaulai dar turi minkštas augimo plokšteles (kūdikio galūnių kaulai iš esmės nėra netgi vientisi - sudaryti kiekvienas iš kelių dalių, kurios suauga ir sukaulėja vėliau) - ir lengvai kreipiasi. Jeigu dar pridedam pusmetinukų įgimtą vitamino D duobę. Yra vaikų, kurių Baisų O formos iškrypimą po tokių vaikščiojimų pataiso jau tik operacijos, ir labai žiaurios (kaulai sulaužomi, pergręžiami metalais ir auginami tiesiai). Čia jau kraštutinis atvejis, aš nieko nekalbu konkrečiai - tiesiog - tikrai 100 proc nėra taip, kad vaikas sau negali pakenkti..

 5. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 2 m.

  Sutinku, yra visokiu situaciju bet nzn kaip reiktu drausti stotis savajam, jei tektu! Prie lovos juk nerisi...o jis visur stovi ir bando eit.