Hemorojus nėštumo metu (415)

Hemorojus nėštumo metu Hemorojus nėštumo metu. iStoc.com/Artfoliophoto

Hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas) nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Štai keletas patarimų, kaip sumažinti hemorojaus sukeliamą diskomfortą:

 • Valgyk daug augalinių skaidulų turintį maistą, gerk daug vandens (mažiausiai 8 stiklines per dieną) ir reguliariai sportuok.
 • Neužlaikyk. Kai tik pajusi, kad nori tuštintis, tuojau pat eik į tualetą. Pasistenk nesistanginti ir per ilgai nesėdėti ant klozeto.
 • Daryk Kėgelio pratimus. Jie suaktyvina kraujotaką tiesiosios žarnos srityje ir sustiprina išangės raumenis (o tai mažina hemorojaus tikimybę).
 • Venk ilgai sėdėti ar stovėti.
 • Pabandyk šiltas voneles. Pasėdėk šiltoje vonelėje 10–20 minučių kelis kartus per dieną.
 • Išmėgink šaldomuosius kompresus. Kai kurioms moterims padeda ledukų maišeliai ar šalti kompresai su hamameliu (vaistiniu augalu, liaudyje dar vadinamu „raganų šluotomis“ ar „netikru lazdynu“).
 • Šluostykis atsargiai. Naudok baltą, minkštą, be jokių kvapų tualetinį popierių arba drėgnas tualetines servetėles.;
 • Paprašyk, kad gydytojas pasiūlytų gydomąsias žvakutes arba saugius vietinio poveikio nuskausminamuosius vaistus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Ziema004 prieš 1 mėn.

  Vakar vakare pasitustinau ir nuėjau miegoti, gulint lovoje pradėjo šiek tiek dilgcioti isange,galvojau gal taip tik. Naktį pabudau nuo dilgciojimo ir lyg toje vietoje pulsavimo kažkokio. Nu pirma karta man taip. Gal kuriai taip buvo? Gal čia nuo nėštumo, kad vaikelis auga ir spaudžia kažką? Idomiai, nes jei jau pabudau juo to nemalonaus jausmo kaip mėšlungio traukimas tik su dilgciojimais, tai jau keista nors viduriai tai neužkietėję. ..

 2. miglieska
  miglieska prieš 1 mėn.

  Ziema004 parašė:
  Vakar vakare pasitustinau ir nuėjau miegoti, gulint lovoje pradėjo šiek tiek dilgcioti isange,galvojau gal taip tik. Naktį pabudau nuo dilgciojimo ir lyg toje vieto…

  Kiek laiko nėštumui?

 3. User has not uploaded an avatar
  Ziema004 prieš 1 mėn.

  miglieska parašė:
  Kiek laiko nėštumui?

  27 savaites, bet grynai ne makštį dilgciojo bet isange... Blemba labai nemalonus jausmas

 4. miglieska
  miglieska prieš 1 mėn.

  Ziema004 parašė:
  27 savaites, bet grynai ne makštį dilgciojo bet isange... Blemba labai nemalonus jausmas

  Normalu, vaisius auga ir spaudžia viską žemyn. Stenkitės neužkietint vidurių. Nepaguosiu, dažniausiai po gimdymo jis dar labiau paūmėja, praeis...pagersit vaistų, patepsit tepaliukų ir praeis. Na o kolkas teks gyvent su juo 😉

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 sav.

  Sveikos, merginos😊 Turiu ir aš šią bėdą 😕 Esu 10 sav nėštumo, jau porą savaičių kankina vidurių užkietėjimas iki to kad paūmėjo viskas, skauda siaubingai, jokie maisto produktai nepadeda😕Ginekologė rekomendavo Duphalac, bet man jis visiškai nepadeda😕 Iki nėštumo reguliariai gerdavau Forlax ir tai buvo mano išsigelbėjimas. Tad turiu klausimą, ar kuri gerėti Forlax nėštumo metu, ypač pirmo trimestro metu?