Hemorojus nėštumo metu (278)

Hemorojus nėštumo metu Hemorojus nėštumo metu. iStoc.com/Artfoliophoto

Hemorojus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas) nėštumo metu pasitaiko dažnai, tačiau netrukus po gimdymo paprastai praeina savaime.

Štai keletas patarimų, kaip sumažinti hemorojaus sukeliamą diskomfortą:

 • Valgyk daug augalinių skaidulų turintį maistą, gerk daug vandens (mažiausiai 8 stiklines per dieną) ir reguliariai sportuok.
 • Neužlaikyk. Kai tik pajusi, kad nori tuštintis, tuojau pat eik į tualetą. Pasistenk nesistanginti ir per ilgai nesėdėti ant klozeto.
 • Daryk Kėgelio pratimus. Jie suaktyvina kraujotaką tiesiosios žarnos srityje ir sustiprina išangės raumenis (o tai mažina hemorojaus tikimybę).
 • Venk ilgai sėdėti ar stovėti.
 • Pabandyk šiltas voneles. Pasėdėk šiltoje vonelėje 10–20 minučių kelis kartus per dieną.
 • Išmėgink šaldomuosius kompresus. Kai kurioms moterims padeda ledukų maišeliai ar šalti kompresai su hamameliu (vaistiniu augalu, liaudyje dar vadinamu „raganų šluotomis“ ar „netikru lazdynu“).
 • Šluostykis atsargiai. Naudok baltą, minkštą, be jokių kvapų tualetinį popierių arba drėgnas tualetines servetėles.;
 • Paprašyk, kad gydytojas pasiūlytų gydomąsias žvakutes arba saugius vietinio poveikio nuskausminamuosius vaistus.

Naujausi komentarai

 1. marakuja
  marakuja prieš 4 mėn.

  Pabandykite žalios bulvės patarkuoti ir dėkite ant marliuko kompresus ant tų mazgų. Aš taip vadavausi, kai buvo 35 sav.ir nuo skausmo nebegalėjau net normaliai paeiti... Chirurge patarė tokį liaudišką metodą, tai man suveikė.

 2. User has not uploaded an avatar
  atenera prieš 4 mėn.

  marakuja parašė:
  Pabandykite žalios bulvės patarkuoti ir dėkite ant marliuko kompresus ant tų mazgų. Aš taip vadavausi, kai buvo 35 sav.ir nuo skausmo nebegalėjau net normaliai paei…

  Dėkui, mėginsime, nes jau tuoj kauksiu iš skausmo😱😰 o Jums iki gimdymo apgijo jis?

 3. marakuja
  marakuja prieš 4 mėn.

  atenera parašė:
  Dėkui, mėginsime, nes jau tuoj kauksiu iš skausmo😱😰 o Jums iki gimdymo apgijo jis?

  Diskomfortą nuėmė. Paskui po gimdymo geriau Cyclo3Fort, Detralex. O su antru nėštumu paūmėjimo nebuvo, bet užtat gimdant vaje vaje ką išstumiau... Maniau liksiu kaip neįgali toje vietoje... Bet Lidoposterin žvakutės, tepalas ir Cyclo3Fort sutvarkė viską per 2 sav. Ir štai jau beveik 2 m.ramu

 4. User has not uploaded an avatar
  atenera prieš 4 mėn.

  marakuja parašė:
  Diskomfortą nuėmė. Paskui po gimdymo geriau Cyclo3Fort, Detralex. O su antru nėštumu paūmėjimo nebuvo, bet užtat gimdant vaje vaje ką išstumiau... Maniau liksiu kai…

  Pamėginau ir aš Lidoposterin tepalą, skausmą išties nuima,tiesa, trumpam. Bet kiti bandyti tepalai jokio efekto neduoda. Ryt bandysiu pas ginekologe pakliūti, išsigąsti ji turėtų toookius mazgus pamačius, ten jau ne mazgeliai, o visi guzai... Dieve Dieve, ir iš kur toks "gėris" man... Dar suprasčiau po gimdymo, o čia- nėštumo metu tokie islindo... Kažkur skaičiau, kad, jei mazgai lb dideli ir itin skausmingi, gimdyti paciai neleidžia..🤔 Reiks uzklausti daktares.

 5. marakuja
  marakuja prieš 4 mėn.

  atenera parašė:
  Pamėginau ir aš Lidoposterin tepalą, skausmą išties nuima,tiesa, trumpam. Bet kiti bandyti tepalai jokio efekto neduoda. Ryt bandysiu pas ginekologe pakliūti, išsig…

  Pirmą gimdžiau, tikrai leidžia...