Pirmasis kūdikio apsilankymas poliklinikoje
Gimus kūdikiui iš pradžių gydytojas ir slaugytoja jį lankys namie, o paskui tėveliai turės patys išsiruošti į polikliniką.
Grįžę su naujagimiu iš ligoninės, kurioje buvote rūpestingai prižiūrėti medikų, pasijutote nesaugiai? Bijoti nereikia, nes į namus parsivežtą naujagimį jau po kelių dienų aplankys slaugytoja, gydytoja. Dažniausiai gydymo įstaiga, kurioje gimdėte, perduoda informaciją poliklinikai pagal jūsų gyvenamąją vietą. Jeigu renkatės gydymo įstaigą ne pagal gyvenamąją vietą, apie tai reikėtų pranešti ligoninės personalui ir iš anksto pasidomėti, ar gydytojas bei slaugytoja galės jus aplankyti namie.
Vizitas į namus
Naujagimis namie aplankomas per pirmas tris paras nuo išrašymo iš ligoninės. Gydytojas namie mažylį lanko du kartus, slaugytoja – keturis kartus, ji užveda vaiko sveikatos istoriją, skiepų pasą. Vaiko ligos istorija saugoma poliklinikoje, o skiepų pasas atiduodamas tėvams, kad galėtų jį pateikti, kai vaikas bus skiepijamas.
Po mėnesio lankymai namie baigsis ir reikės keliauti į polikliniką patiems. Kad ši kelionė netaptų kankinamai ilga, reikia jai deramai pasirengti – visų pirma jums tinkamu laiku iš anksto užsiregistruoti.
Renkamės kelionės mantą
Pagalvojus apie būsimą išvyką mamytes apninka didelis noras iš namų išsinešti pusę mažylio mantos. O jeigu polikinikoje bus šalta arba karšta, o gal mažylis norės valgyti, o gal jam suskaus pilvelį ir t.t.? Galbūt būtiniausių daiktų padės nepamiršti mūsų atmintinė, ką vertėtų pasiimti.
Dokumentai
1. Vaiko gimimo liudijimas.
2. Mamos asmens dokumentas, nes reikės vaiką priregistruoti gydymo įstaigoje, jeigu to dar nepadarėte per pirmąjį mėnesį.
Reikalingi daiktai
Pora vienkartinių ar medžiaginių vystyklų, kurių vieną reikės patiesti ant vystymo stalo, o kitą – ant svarstyklių apžiūros metu.
Pasiimkite kelias sauskelnes ir drėgnas servetėles, polietileninį maišelį panaudotoms sauskelnėms sudėti.
Ryškų žaislą, kuris nors trumpam nukreips kūdikio dėmesį.
Buteliuką su mišinuku ir termosą, kuriame jis išliks šiltas. Jei maitinate krūtimi, šis klausimas išpręstas. Nepamirškite arbatėles ir žinduko (jei vaikas pripratęs prie jo).
Patartina pasiimti ir asarginų drabužėlių, mat net ir geriausios sauskelnės kartais peršlampa.
Mamai – užkandžių (ypač maitinančiai). Kartais prie durų tenka luktelėti, tad įsidėkite atsigerti ir lengvai užkąsti, pavyzdžiui, obuolį, sausainių, vandens ar sulčių.
Reikia pagalvoti, kur paliksite transporto priemonę – vežimėlį. Gerai, jei durys plačios ir vežimėlį galėsite įsivežti į polikliniką, tiesiai prie pediatro kabineto durų. Kitu atveju galima įsigyti dviračio spyną ir vežimą prirakinti lauke prie turėklų ar kitos vietos.
Mamytei patariama pasiimti užrašų knygelę, kurioje galėtų susirašyti gydytojo rekomendacijas. Paprastai apžiūros metu tėveliai informacijos gauna daug, o dažnai ir mažylis pravirksta, todėl ne viskas išlieka atmintyje.
Svarbu tinkamai apsirengti
Ruošiant mažylį į tokią sudėtingą kelionę, reikia jį aprengti kuo patogiau, kad būtų galima kuo greičiau nurengti. Patariama vilkti kombinezoną, šliaužtinukus ar smėlinukus su spaudėmis, o ne sagomis. Geriau kūdikį aprengti mažiau ir užkloti šilčiau. O krūtimi maitinančiai mamytei pravartu pagalvoti apie savo viršutinius drabužius, kad prireikus pažindyti nereikėtų daug nusirengti, pakaktų atsisegti. Tuomet maitinti viešoje vietoje bus jaukiau ir saugiau – taip neperšalsite.
Gydytojo kabinete
Daugelis patyrusių mamų turbūt pasakys, kad ruošiantis vykti į polikliniką pirmiausia rekomenduojama mažylį išvežti į lauką, kad jis pamiegotų, o į polikliniką nuvažiuoti tuomet, kai jam jau bus laikas keltis. Pamiegojęs mažylis bus ramesnis. Nors, žinoma, toks scenarijus tikėtinas ne visuomet.
Prieš apsilankymą pas pediatrą rekomenduojama iš anksto susirašyti visus rūpimus klausimus apie vaiko sveikatą, priežiūrą, higieną, vakcinaciją ir kt. Tuomet labiau tikėtina, kad nepamiršite užduoti svarbių klausimų. O klausti nebijokite, nes mažylio sveikata – svarbiausias dalykas.
Po išsamios pediatro apžiūros mažylio ir tėvelių lauks dar vienas išbandymas – antrasis skiepas nuo hepatito B. Be to, per pirmus du tris mėnesius reikės profilaktiškai apsilankyti pas chirurgą. Kitos specialistų konsultacijos skiriamos individualiai.