Kodėl kūdikis atpila? (74)

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai atpila, nes dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nevisiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal ir išsilieja. Antra, kartu su pienu kūdikiai prisiryja daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir maisto.

Galiausiai, kūdikiai auga labai sparčiai, todėl valgo jie noriai ir daug, ir kartais tas „daug“ virsta „per daug“. Kai jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Dauguma kūdikių atpila retkarčiais, tačiau kai kuriems tai, galima sakyti,– gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių atpylimai tampa vis retesni, maždaug devintą mėnesį, kai kūdikiai tampa judresni, atpylimų gali vėl laikinai pagausėti, tačiau iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

Naujausi komentarai

 1. skirmantukas
  skirmantukas prieš 1 m.

  gintare.raugalaite parašė:
  Sweikos mamytes mums savaite laiko pradejom biski atpylinet nedaug. Delko gali atpylinet. Mes nemokm atsirugti laikau stacia ilgiausiai. Ir newtsirugsta tik pagulda…

  Manajai tokia problema buvo,niekaip neatsirugdavo. Tai guldydavau ant šoniuko jei kartais atpiltu. Iki 5men taip daug maž atpilinejo,o dabar ramu. Turbut oro prigaudo godžiai valgydama,per daug skuba valgyti. Plius gali buti jog užsiliko prieš tai buvusio pienelio,dar pavalge,kol keitet pampersa susijudino ir pertekliu atpyle.

 2. User has not uploaded an avatar
  gintare.raugalaite prieš 1 m.

  Aciu zinosiu kad pavalgius ant soniuko palaikyt.

 3. Mumis prieš 1 m.

  gintare.raugalaite parašė:
  Aciu zinosiu kad pavalgius ant soniuko palaikyt.

  O nugarytej ratus pasukt, kai stacia nesiojat? Ant peties uzsimetat? Ar nerode ligoninej kaip reikia ta taisyklingai padaryti? Pasieskokite youtubej "how to burp a baby", pamatysit isvairiu vaizdeliu, gal kurie pades.

 4. User has not uploaded an avatar
  gintare.raugalaite prieš 1 m.

  Mumis parašė:
  O nugarytej ratus pasukt, kai stacia nesiojat? Ant peties uzsimetat? Ar nerode ligoninej kaip reikia ta taisyklingai padaryti? Pasieskokite youtubej "how to burp a …

  Dekuj nk nerode ligoninej.

 5. skirmantukas
  skirmantukas prieš 1 m.

  Mums rode,bet nepadedavo. Dar kai valgydavo atitraukdavau,atrugdavo lengviau ir vel valgyt. O ant šono guldžiau jog atpilus,neužspringtu,bet budavo ir atrugdavo lengviau ant šoniuko. Kai dar pakeli švelniai nugara pamasažuok ar patapšnok