Kodėl kūdikis atpila?

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai atpila, nes dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nevisiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal ir išsilieja. Antra, kartu su pienu kūdikiai prisiryja daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir maisto.

Galiausiai, kūdikiai auga labai sparčiai, todėl valgo jie noriai ir daug, ir kartais tas „daug“ virsta „per daug“. Kai jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Dauguma kūdikių atpila retkarčiais, tačiau kai kuriems tai, galima sakyti,– gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių atpylimai tampa vis retesni, maždaug devintą mėnesį, kai kūdikiai tampa judresni, atpylimų gali vėl laikinai pagausėti, tačiau iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

Naujausi komentarai

 1. Mimiii prieš 1 m.

  Mums 4men, bet baisiai atpylineja vaikas nuo gimimo, maitinu mp, svoris auga, sakė daktare kantrybes, bet buna fontanais varo, viena diena daugiau kita mažiau, tik naktį kas keisčiausia neatpilineja, o diena tai atrugsta ir dar atpila, Atpilineja bet kada

 2. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 1 m.

  Mimiii parašė:
  Mums 4men, bet baisiai atpylineja vaikas nuo gimimo, maitinu mp, svoris auga, sakė daktare kantrybes, bet buna fontanais varo, viena diena daugiau kita mažiau, tik …

  Gal tiesiog per greitai žinda ir atpila dieną, naktimis ramiau valgo

 3. User has not uploaded an avatar
  Egleslan prieš 1 m.

  Mano draugės abu vaikai labai stipriai atpylinėjo. Mažiuką, dabar jam metai, tyrė ligoninėj pas gastroenterolgous, nieko nerado. Teko mp nutraukti tik mėnesį pažindžius, kiek mažiau su mišiniu atpildavo. Vyresnėlei (5 metai) prasidėjo alergijos - odos stpirūs bėrimai, pilvo skausmai. Tada gyd pasiūlė tirti išmatas dėl kirminų. Tyrimo metu atrado laktozės netoleravimą. Panaikino laktozę iš raciono, viskas susitvarkė. Tuomet draugė ir mažąjam nupirko mišinio be laktozės, įtardama tą patį. Su lig diena baigėsi atlypimai. Gal kam bus naudinga tokia info. Man labai gaila, kad draugė ir jos vaikučiai tiek laiko kankinosi dėl tokios atrodo banalios priežasties.

 4. bebriuke83
  bebriuke83 prieš 1 m.

  Egleslan parašė:
  Mano draugės abu vaikai labai stipriai atpylinėjo. Mažiuką, dabar jam metai, tyrė ligoninėj pas gastroenterolgous, nieko nerado. Teko mp nutraukti tik mėnesį pažind…

  Pritarsiu, kad dažnai taip būna, net garsus vaikų gastroenterologas Urbonas apie tai kalbėjo, nes dažniausiai visi galvoja, kad nieko geriau vaikui nėra už mp, bet realybėje gali ir mp netikti...

 5. User has not uploaded an avatar
  Aaa2 prieš 1 mėn.

  Mano sunelis visai neatsirugsta ir neatpila. Kodel?
Skelbimai

Dovanoju!
68 | 3-6 mėn.
4,00 €
19 | 11,6 cm