Kodėl kūdikis atpila?

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nėra visiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal, ko pasekoje mažylis atpila. Antra, kartu su pienu, kūdikiai gali prisiryti daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir kažkiek maisto.

Mažyliai auga labai sparčiai, todėl valgo noriai ir daug. Kai suvalgo per daug ir jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Vieni kūdikiai atpila retkarčiais, kitiems tai yra gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių amžiaus atpylimai tampa vis retesni, o apie devintą jų gali vėl laikinai pagausėti (tai susiję su tuo, kad mažyliai tampa judresni). Bet kokiu atveju, iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

Naujausi komentarai

 1. IngaKns
  IngaKns prieš 1 mėn.

  Ziaja parašė:
  Sveiki, vaikui dabar yra beveik 5 sav., tačiau prieš savaite pradėjo atpylinėti fontanais, matosi ir nuo rugšties yra atsiradęs kosulys kai nori atsirugti. Pats vai…

  Sveiki, ar kas nors išsisprendė jums? Pas mus ta payi situacija, sakiau reikės jau pasitarti su gydytoja...

 2. User has not uploaded an avatar
  Ziaja prieš 1 mėn.

  IngaKns parašė:
  Sveiki, ar kas nors išsisprendė jums? Pas mus ta payi situacija, sakiau reikės jau pasitarti su gydytoja...

  Žinokite mūsų atvejis tikrai ne pats geriausias, bet teko pereiti ant mišinio Frisolac comfort gold , specialiai su refliuksu vaikams, jis toks kaip košė vos ne. Ir visos bėdos dingo po pirmo valgymo! O bandem dar suduoti jo nors skystesnio ir vėl baisiausias tampymasis ir vėmimas. Tikrai jeigu norite labai maitinti krūtimi konsultuokites su gydytoją ką galite padaryti, nes mums patarė duoti mišinį ši, nes bet gydytoja buvo pasibaisejusi kaip vaikas kankinasi

 3. IngaKns
  IngaKns prieš 1 mėn.

  Ziaja parašė:
  Žinokite mūsų atvejis tikrai ne pats geriausias, bet teko pereiti ant mišinio Frisolac comfort gold , specialiai su refliuksu vaikams, jis toks kaip košė vos ne. Ir…

  Supratau. Na mums kartais buna tokiu dienu, nekasdien tai gydytoja nedave jokiu vaistu, sake isaugt turetu. Nes buna dienu kai neatpila visai, o buna kad truputi, buna kad laaabai daug... nesuprantu, gal tikrai itakoja maistas... 🤷‍♀️

 4. User has not uploaded an avatar
  Pavasarinukas prieš 1 sav.

  Sveikos Mamytės ,vaikiukui beveik keturios savaitės labai labai atpilineja ,maitinu pati. Po valgio duodu atsirūgti ,būna kad atpila fontanais,praėjus kuriam laikui po maitinimo ,būna iš karto atpila ir per nosytę ir per burnyte,dar būna kad jei praeina po maitinimo daugiau valandų atpila tokį kaip su grūdeliais apvirskinta,svoris auga nuo numesto svorio priaugom daugiau nei 1kg. Tikrinomės dėl skrandžio prievarčio spazmo viskas gerai. Gal patarisite kaip mažinti atpylimus,gal esate atradusios ką?

 5. Skirmina
  Skirmina prieš 1 sav.

  Pavasarinukas parašė:
  Sveikos Mamytės ,vaikiukui beveik keturios savaitės labai labai atpilineja ,maitinu pati. Po valgio duodu atsirūgti ,būna kad atpila fontanais,praėjus kuriam laikui…

  Mano mergaiciukei jau 10 mėnesių, o atpylinejom (fontanais tiesiog) iki pat kokiu 6 menesiu, na ji maziau toleruoja pieno baltyma, mes tyremes, bet esme kad kol visa stemple subresta reikia laiko, kam daugiau kam maziau🤷🏻‍♀️ Bet atpylinejimas labai daznas "malonumas" taciau as visada sakau, jei sirdis nerami, geriau pasikalbeti su savo pediatru, bus ramiau kai zinosit kad tai paprasciausia gamta ❤️🤗 stiprybes Jums 🧘🏻‍♀️🧘🏻‍♀️🧘🏻‍♀️