Kodėl kūdikis atpila?

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai atpila, nes dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nevisiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal ir išsilieja. Antra, kartu su pienu kūdikiai prisiryja daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir maisto.

Galiausiai, kūdikiai auga labai sparčiai, todėl valgo jie noriai ir daug, ir kartais tas „daug“ virsta „per daug“. Kai jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Dauguma kūdikių atpila retkarčiais, tačiau kai kuriems tai, galima sakyti,– gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių atpylimai tampa vis retesni, maždaug devintą mėnesį, kai kūdikiai tampa judresni, atpylimų gali vėl laikinai pagausėti, tačiau iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  lilygirl prieš 2 mėn.

  Veronika99 parašė:
  Taip reikia, nes misinuke nera tos normos kuri reikalinga vaikui ir kūdikiui

  Nerasykit nesamoniu. Tikrai nereikia, jei vaikas tik misinuka valgo.

 2. Laknė
  Laknė prieš 2 mėn.

  Moterys, nesiginčykite, o skaitykite mišinukų sudėtį, juk ten parašyta vitaminų kiekis 100ml, tai paskaičiuojat kiek ml gauna per dieną ir pažiūrite, ar plius minus pakankamas kiekis ar ne o vit.D reikiamas kiekis yra individualus, bet kūdikiams dažniausiai 10-20 mg per dieną ne vasaros metu.... aš žindau, bet jei maitinčiau mišinuku, tai taip pasiskaičiuočiau.

 3. SunSun1 prieš 2 mėn.

  Laknė parašė:
  Moterys, nesiginčykite, o skaitykite mišinukų sudėtį, juk ten parašyta vitaminų kiekis 100ml, tai paskaičiuojat kiek ml gauna per dieną ir pažiūrite, ar plius minus…

  Aciu as ta pati pagalvojau

 4. SunSun1 prieš 2 mėn.

  Pvz ant mano mišinuko rašo, kad 100 ml paruošto mišinuko yra 1,67 qg. Pasiverciau kad 1 qg yra 40 TV vienetu, mums gydytojas sake kad per para turim gauti 800 TV vitamino D, mes suvalgom apytikriai 900 ml misinio per para tai butu: 1,67*9*40=601,20 TV, ar man bereikia dar duoti papildomai tik 1 lasa vitamino D kuriame yra 500 TV? Ar skaiciavotes kas?

 5. Laknė
  Laknė prieš 2 mėn.

  SunSun1 parašė:
  Pvz ant mano mišinuko rašo, kad 100 ml paruošto mišinuko yra 1,67 qg. Pasiverciau kad 1 qg yra 40 TV vienetu, mums gydytojas sake kad per para turim gauti 800 TV vi…

  Na, 600 TV = 1.5 lašo. Daugumai kūdikių duodama 1-2 lašai ;) tai aš manau, neduočiau papildomai, nebent pastebėčiau drėgnus delniukus. Šiaip dažniausiai 1 laše būna 400 VT.