Kodėl kūdikis atpila?

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nėra visiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal, ko pasekoje mažylis atpila. Antra, kartu su pienu, kūdikiai gali prisiryti daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir kažkiek maisto.

Mažyliai auga labai sparčiai, todėl valgo noriai ir daug. Kai suvalgo per daug ir jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Vieni kūdikiai atpila retkarčiais, kitiems tai yra gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių amžiaus atpylimai tampa vis retesni, o apie devintą jų gali vėl laikinai pagausėti (tai susiję su tuo, kad mažyliai tampa judresni). Bet kokiu atveju, iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Cayya prieš 1 mėn.

  Sveiko, maitinam kūdikį MP (pieną traukiu pientraukiu)+ PM (keli valgymai per parą). Pradėjo šiomis dienomis atpylinėti 1-2 val. po maitinimo, bet po porą lašų, t.y po. nedaug, maža srovelė. Kas galėtų būti? Ar verta sunerimti? Mišinio nekeitėm jau 2-3 sav., mums 1,5 mėn.

 2. Pipirelis
  Pipirelis prieš 1 mėn.

  Normalu atpylimai, sunerimčiau, jei dideli kiekiai būtų, irzlumas priedo pas vaiką. O šiaip - normalu

 3. Braškė..
  Braškė.. prieš 1 mėn.

  Labas ☺️ Mums 6 savaitės, viskas puvo puikiai, svoris augo gerai, per dieną suvalgydavom 110ml ir daugiau nutraukto pieno, bet va jau 6 diena kaip maniškis nedavalgo pieno, pastoviai užmiega bevalgydamas arba muistosi ir spjauna, šiandien vėl suvalgė tik 50ml ir atpylė didžiausiu fontanu, per 3 paras svoris tik +20g nors per para suvalgo po 800-950ml.... kas čia galėjo atsitikti? Turim dar gelta iki šiol, bet kai tikrino santarose prieš 3 sav, sakė jau maža ji ir turi išnykt. Nebežinau ką galvot, pradėjom duoti vitd3 nuo 10dienos ir skiepą gavom ta pačia dieną, o šitos nesamones nuo 13 dienos prasidėjo, pats vaikas linksmas,miega gerai,būdrauja, bet dar ant liežuvio yra balta, įtariu pienlige

 4. M.Adams
  M.Adams prieš 1 mėn.

  Braškė.. parašė:
  Labas ☺️ Mums 6 savaitės, viskas puvo puikiai, svoris augo gerai, per dieną suvalgydavom 110ml ir daugiau nutraukto pieno, bet va jau 6 diena kaip maniškis nedavalg…

  Į savo mitybą nieko naujo neįtraukėt? Nors kaip sako mamos suvalgytas maistas įtakos neturi,bet susidūriau pati su atpylinėjimais, ir matau,kad vaikas gausiai atpylinėja , po tam tikrų produktų, tad teko išbraukt iš savo raciono

 5. Braškė..
  Braškė.. prieš 1 mėn.

  M.Adams parašė:
  Į savo mitybą nieko naujo neįtraukėt? Nors kaip sako mamos suvalgytas maistas įtakos neturi,bet susidūriau pati su atpylinėjimais, ir matau,kad vaikas gausiai atp…

  Ne, bet jau išsiaiškinome kame bėda buvo... pasirodo netiko jam aliejinis vitaminas d, baigėm jį naudoti ir viskas super 🙏 o maistas tikrai įtakos turi 😄 pradžiai galvojau ne, bet suvalgiau to pačio pomidoro vakar tai, oho kaip pilvą pūtė mažajam , labai jau neramus buvo 🫣