Kodėl kūdikis atpila?

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nėra visiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal, ko pasekoje mažylis atpila. Antra, kartu su pienu, kūdikiai gali prisiryti daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir kažkiek maisto.

Mažyliai auga labai sparčiai, todėl valgo noriai ir daug. Kai suvalgo per daug ir jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Vieni kūdikiai atpila retkarčiais, kitiems tai yra gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių amžiaus atpylimai tampa vis retesni, o apie devintą jų gali vėl laikinai pagausėti (tai susiję su tuo, kad mažyliai tampa judresni). Bet kokiu atveju, iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

Naujausi komentarai

 1. Brigi Tukas
  Brigi Tukas prieš 4 mėn.

  Pastebėjau, kad daugiau atpila, kai pradeda muistytis, jeigu ramiai užmiega nieko panašaus neatsitinka.

 2. User has not uploaded an avatar
  Samanta1209 prieš 3 mėn.

  Sveikos mamos, mažyliui 3 mėn ir 2 savaitės, maitinu pati, atpilinėja. Buvo keli kartai kad fontanu, didžiulė bala buvo. Būna tik pavalgęs atpila. Atsirūgsta bet vistiek atpila. Ir pienu, ir tokiu kaip varške kartais lyg vandeniu atrodo atpilinėja. Duidu gastrotyss baby bet nelabai ir jie padeda. Noriu maitinti pati bet vaiko gaila, nes būna kad verkia kol atpila.

 3. waily
  waily prieš 3 mėn.

  Samanta1209 parašė:
  Sveikos mamos, mažyliui 3 mėn ir 2 savaitės, maitinu pati, atpilinėja. Buvo keli kartai kad fontanu, didžiulė bala buvo. Būna tik pavalgęs atpila. Atsirūgsta bet vi…

  O pasiziurejot,ka pati valgot? Pieno produktai daznai tai itakoja. Dar saldumymai, sokoladai

 4. User has not uploaded an avatar
  Samanta1209 prieš 3 mėn.

  waily parašė:
  O pasiziurejot,ka pati valgot? Pieno produktai daznai tai itakoja. Dar saldumymai, sokoladai

  Stengiuosi nevartoti visai, bet būna jog vartoju bet nedaug.

 5. Skirmina
  Skirmina prieš 3 mėn.

  Sveikutes🤗 norejau pasiklausti, mano mažylei 7savaites ir ir 4 dienos, pastaruoju metu pradėjo atpylineti nors labiau tai panasu į vėmimą nes kartais atpila ir suvirskinta gelsva pieneli😔 aš jau tu mišiniuku išbandžiau 4 ir pasilikau prie HIPP organic, pasirodė kad tikrai tinka, bet jau trecia diena nu labai daug atpylineja😢 ko tik nedarau ir atrauginu ir su pertraukom valgom ir nešioju stačia ir vistiek daugiau mažiau atpila buna kad net po valandos ar daugiau atpila. Gydytojams viskas normalu kol sauskelnes pilnos ir svoris auga, nors mūsų dar net nepasvere... kas galetu būti? Mergyte išblyškusi irzli. Aš žinau kad kazkas netaip, ieškau privataus pediatro bet gal kam taip buvo? Gal kokiu patarimų turite kol rasiu kur staigiai nuvykti. Esame UK, pagalbos iš šeimos gydytojo mažokai, čia jiems all good visada