Kodėl kūdikis atpila?

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nėra visiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal, ko pasekoje mažylis atpila. Antra, kartu su pienu, kūdikiai gali prisiryti daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir kažkiek maisto.

Mažyliai auga labai sparčiai, todėl valgo noriai ir daug. Kai suvalgo per daug ir jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Vieni kūdikiai atpila retkarčiais, kitiems tai yra gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių amžiaus atpylimai tampa vis retesni, o apie devintą jų gali vėl laikinai pagausėti (tai susiję su tuo, kad mažyliai tampa judresni). Bet kokiu atveju, iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Žuvyte prieš 5 d.

  Žuvyte parašė:
  O kokį mišinuką naudojote prieš tai ir į kokį pakeitėte?
  Mes pakeitėme jau tris skirtingus mišinukus bet niekas nesikeičia. Ir kuo toliau t…

  Gydytojas išrašė kasos fermentų. Jei nepadės tada gerti sirupą gastrotus. Jei ir šitas nepadės darysim pilvo organų echoskopiją. O šiaip didelės problemos nemato nes vaikas priaugo pakankamai svorio. Dėl mišinuko tai patarė nekeist ( mes naudojam Aptamil pepti syneo). O man pačiai rekomdavo nevalgyti alergizuojančių maisto produktų tokių kaip pienas, kviečiai, riešutai ir t.t ir kas keisčiausia kai daktaras vaiką apžiūrinėjo, maigė pilvą tai jis laimingas gulėjo ant nugaros, nei verkė nei vėmė. O mes namie net sauskelnių ramiai pakeist negalim nes paguldytas iškart vemia...

 2. User has not uploaded an avatar
  Žuvyte prieš 5 d.

  Amadra parašė:
  Musiskis atpylinejo gausiai, po kiekvieno maitinimo ir gana ilgai. Gydytoja jokiu problemu nemate, svoris augo puikiai. Bet ji buvo liepusi stebeti, ar atpilamas sv…

  Jau mes ko tik nedarom kad nebutų atpylimų.. su vyru vaiką nuolat pasikeidami stačią nešiojam, išbandėm visus būdus atsirūgt, buna atsirugsta ir tris - keturis kartus bet paguldytas vistiek pila. Buteliukus irgi pirkom pacius geriausius kad neprirytų oro ir būtų maža skylutė. Deja niekas nepadeda. Ir situacija tik blogyn, jau kelios dienos kai vaikas bando atpilt budamas stačias.. nebeišmanau ką daryt.

 3. User has not uploaded an avatar
  Šeima27 prieš 5 d.

  Žuvyte parašė:
  Jau mes ko tik nedarom kad nebutų atpylimų.. su vyru vaiką nuolat pasikeidami stačią nešiojam, išbandėm visus būdus atsirūgt, buna atsirugsta ir tris - keturis kar…

  O misinuka duodat atpylinejantiems vaikams?

 4. User has not uploaded an avatar
  Žuvyte prieš 5 d.

  Šeima27 parašė:
  O misinuka duodat atpylinejantiems vaikams?

  Bandėm ir atpylinėjantiem duoti. Bet nuo jo vaikas parom nesituština ir verkia, turbut pilvą pučia. Bandėm kelis kartus paduoti bet rezultatas tas pats.

 5. User has not uploaded an avatar
  Šeima27 prieš 4 d.

  Žuvyte parašė:
  Bandėm ir atpylinėjantiem duoti. Bet nuo jo vaikas parom nesituština ir verkia, turbut pilvą pučia. Bandėm kelis kartus paduoti bet rezultatas tas pats.

  Linkiu tik stiprybes laukiant kol praeis. Tikiuosi viskas greit susitvarkys🙏