Kodėl kūdikis atpila? (84)

Atpylinėjimas Kūdikių atpylinėjimas. iStock.com/Artranq

Kūdikiai atpila, nes dar nėra išmokę tinkamai valgyti. Pirma, jų skrandžio viršuje esantis raumuo, kuris nukreipia maistą iš stemplės į skrandį, dar nevisiškai išsivystęs.

Dėl to skrandžio turinys kartais pakyla atgal ir išsilieja. Antra, kartu su pienu kūdikiai prisiryja daug oro, kuris, besiverždamas lauk, iškelia ir maisto.

Galiausiai, kūdikiai auga labai sparčiai, todėl valgo jie noriai ir daug, ir kartais tas „daug“ virsta „per daug“. Kai jų skrandukas būna perpildytas, dalis maisto atsipila.

Dauguma kūdikių atpila retkarčiais, tačiau kai kuriems tai, galima sakyti,– gyvenimo būdas. Nuo šešių mėnesių atpylimai tampa vis retesni, maždaug devintą mėnesį, kai kūdikiai tampa judresni, atpylimų gali vėl laikinai pagausėti, tačiau iki pirmojo gimtadienio jie paprastai baigiasi.

1. bebriuke83
    bebriuke83 prieš 7 mėn.

-Mamute- parašė:
    Mes gimem gruodzio 6d viskas buvo gerai bet cia sianakt viskas prasidejom dabar tik pavalgius mp nori ziaukciot

Gal kažko naujo valgėte?

2. -Mamute-
    -Mamute- prieš 7 mėn.

bebriuke83 parašė:
    Gal kažko naujo valgėte?

Tik silke valgiau vakar vakare. Betbir pries tai buvau valgius. Kazko naujo lyg ir ne. Ka jus valget maitinimo metu? Mano katik pavalge 30ml ir nedaug atpyle

3. Mimiii prieš 19 val.

Mums 4men, bet baisiai atpylineja vaikas nuo gimimo, maitinu mp, svoris auga, sakė daktare kantrybes, bet buna fontanais varo, viena diena daugiau kita mažiau, tik naktį kas keisčiausia neatpilineja, o diena tai atrugsta ir dar atpila, Atpilineja bet kada

4. bebriuke83
    bebriuke83 prieš 18 val.

Mimiii parašė:

Gal tiesiog per greitai žinda ir atpila dieną, naktimis ramiau valgo

Egleslan prieš 17 val.

Mano draugės abu vaikai labai stipriai atpylinėjo. Mažiuką, dabar jam metai, tyrė ligoninėj pas gastroenterolgous, nieko nerado. Teko mp nutraukti tik mėnesį pažindžius, kiek mažiau su mišiniu atpildavo. Vyresnėlei (5 metai) prasidėjo alergijos - odos stpirūs bėrimai, pilvo skausmai. Tada gyd pasiūlė tirti išmatas dėl kirminų. Tyrimo metu atrado laktozės netoleravimą. Panaikino laktozę iš raciono, viskas susitvarkė. Tuomet draugė ir mažąjam nupirko mišinio be laktozės, įtardama tą patį. Su lig diena baigėsi atlypimai. Gal kam bus naudinga tokia info. Man labai gaila, kad draugė ir jos vaikučiai tiek laiko kankinosi dėl tokios atrodo banalios priežasties.