Vaikas labai anksti keliasi (79)

Kai jis vakare užmiega, padėk lovytės kojūgalyje keletą kartoninių knygelių ar įdomių žaisliukų.

Jeigu tavo mažylis pabunda su pirmaisiais gaidžiais arba daug anksčiau, negu tu norėtum, matyt norėsi šią padėtį kažkaip taisyti.

Pirma, įvertink, ar miega jis pakankamai. Beveik metų kūdikis paprastai du kartus miega dieną (po pusantros–dvi valandas) ir maždaug 11–12 valandų naktį. Jeigu vaikas miega per mažai arba per daug, tai gali sutrikdyti mažylio miego ritmą.

Jeigu manai, kad mažyliui užtenka miego, pamėgink migdyti jį vėliau. Galbūt paguldai jį nakčiai anksčiau, negu jam dabar reikia. Jeigu jis vis tiek pabunda anksti, nebūtina pabusti ir tau ir iškelti jį iš lovytės. Kai jis vakare užmiega, padėk lovytės kojūgalyje keletą kartoninių knygelių ar įdomių žaisliukų. Rytą jis tikriausiai suras juos ir pusvalandį ar ilgiau turės ką veikti. Kai kurie mažyliai pabudę mėgsta padainuoti ar pačiauškėti, jiems visai nereikia, kad su jais kas užsiimtų. Tai labai gerai, nes rodo, kad mažylis pradeda išmokti žaisti vienas.

Jeigu mažylis pabunda anksti dėl to, kad sutriko jo ritmas, pasistenk, kad ten, kur jis miega, būtų ramu ir jauku. Pamėgink guldyti jį anksčiau, kad miego trūkumas dar labiau nesugriautų jo ciklo. Padėk mažyliui surasti būdų kaip nusiraminti pačiam: galbūt mažylis taip įsijaudrinęs dėl visų tų naujai išmoktų įgūdžių, kad nebegali išmiegoti ilgesnį laiką. Todėl jam pačiam išeis į naudą, jei pabudęs jis išmoks vėl užsimigdyti pats.

Jei mažylis pradeda verkti, žvilgtelėk į jo kambarį, bet neimk jo ant rankų ir per daug nebendrauk. Galbūt jį prižadino nerimas, kad tavęs nėra šalia. Gali pakakti tokio paprasto priminimo, kad tu netoliese, ir to pakaks, kad mažylio nerimas nusloptų ir jis vėl užmigs.      

Naujausi komentarai

 1. Lina Ru
  Lina Ru prieš 4 m.

  dovais parašė:
  Netycia uzmaciau zinute,idomu pasidare o kam ja vyras zadina ryte?Kad nupraust ir jums prie kruties padet? as tai kazkaip vaiko ritmu gyvenu,tai man kei…

  Sutinku, kad kol kudikiai nera ko stebetis, kad kyla anksti, kad miega anksti, juk jie ir taip miega didžiąją laiko dalį. Nuo pusmecio pradejau stengtis nesuvelinti pietu miego (liko 2-3 miegai per diena), kad vakaras nenusitemptu, bet ir tai nesukant daug galvos, ypac dabar, vasara, abu manidkiai issiderino, nes nera jokio noro nuo 7vakaro uzsidaryti namie

 2. Lina Ru
  Lina Ru prieš 4 m.

  Renatajok parašė:
  Kas cia per nusikalbejimai del migdymo velesniu laiku?Vaikus reikia migdyti "vaikisku laiku"tai yra 19-21val. Geras patarimas vakare nesiaudrinti,nezaisti jokiu akt…

  Jusu dar kudiki, kai bus metukai ar du bus visokiu kuriozu, kad ir po pusmecio kai vaikas miegus dieninius susimazins;) na bet uz ankstyva guldyma kaip kad ir issakytame poste

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Lina Ru parašė:
  Jusu dar kudiki, kai bus metukai ar du bus visokiu kuriozu, kad ir po pusmecio kai vaikas miegus dieninius susimazins;) na bet uz ankstyva guldyma kaip kad ir issak…

  Teisingai, dar ne viena karta keisis,bent as tai niekad nekeldavau vaiko,paskui piktas budavo neissimiegojes o miegot megsta

 4. Wassermelone
  Wassermelone prieš 4 m.

  Meyta parašė:
  Musu eina po 22val miegoti, kelias 6.30-7, nesvarbu ar darbadienis, ar savaitgalis. Susitaikem...kartais vienas kita isleidziam savaitgaliui pas tevus issimiegoti, …

  Maniskis veliausiai 21 miega, diena tikrai nepersimiega, gali pietu miegot 4val, gali1,5, galiu nuvest 19.30 ar22, vis tiek 6ryto bus laba-rita!

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  Wassermelone parašė:
  Maniskis veliausiai 21 miega, diena tikrai nepersimiega, gali pietu miegot 4val, gali1,5, galiu nuvest 19.30 ar22, vis tiek 6ryto bus laba-rita!

  Pritariu,vesk kaip nori,vistiek uzmigs ir atsikels savo laiku mano draugu mergaite keliasi anksti,tai nesvarbu ar 22 nueis miegot ar 20,vistiek ryte 6-7 jau atsikelus.O as savo pietu bandziau kuri laika anksciau guldyt,tai vistiek prasivarte tas valandas ir uzmigo savo laiku