Vaikas labai anksti keliasi (79)

Kai jis vakare užmiega, padėkite lovytės kojūgalyje keletą kartoninių knygelių ar įdomių žaisliukų.

Jūsų mažylis pabunda su pirmaisiais saulės spinduliais arba daug anksčiau, negu to norėtumėte? Tikriausiai, nesate dėl to labai laimingi. 

Jei norite pakeisti jo budravimo režimą - pirma įvertinkite, ar jis pakankamai miega. Beveik metų kūdikis paprastai miega du kartus per dieną (po pusantros–dvi valandas) ir maždaug 11–12 valandų naktį. Jeigu vaikas miega per mažai arba per daug, tai gali sutrikdyti jo miego ritmą.

Jeigu manote, kad mažyliui užtenka miego, pamėginkite migdyti jį vėliau. Jeigu jis vis tiek pabunda anksti, nebūtina pabusti ir jums ir iškelti jį iš lovytės. Vakare jam užmigus, padėkite lovytės kojūgalyje keletą kartoninių knygelių ar įdomių žaisliukų. Ryte pabudęs, jis juos suras ir kurį laiką turės ką veikti. Kai kurie mažyliai pabudę mėgsta dainuoti ar čiauškėti, jiems visai nereikia, kad jais kas užsiimtų. Tai yra geras ženklas, kuris rodo, kad mažylis pradeda išmokti žaisti vienas.

Jeigu mažylis pabunda anksti dėl to, kad sutriko jo ritmas, pasistenkite, kad ten, kur jis miega, būtų ramu ir jauku. Pamėginkite guldyti jį anksčiau, kad miego trūkumas dar labiau nesugriautų jo ciklo. Padėkite mažyliui surasti būdų, kaip nusiraminti pačiam: galbūt jis taip įsijaudrinęs dėl naujai išmoktų įgūdžių, kad negali išmiegoti ilgesnį laiką. Tokiu atveju išmokimas savarankiškai užmigti pabudus jam bus tik į naudą. 

Jei mažylis pradeda verkti, žvilgtelėkite į jį, bet neimkite jo ant rankų ir per daug nebendraukite. Galbūt jį pažadino nerimas, kad jūsų nėra šalia. Tokiu atveju jam pakaks tik mažo priminimo, kad jūs esate netoliese, ir netrukus jis vėl užmigs.

Susiję straipsniai

(Ne)privalomas pietų miegas darželiuose

2023 m. gruodžio pradžioje visos 60 Lietuvos savivaldybių administracijos patvirtino, kad jų įsteigtuose darželiuose dienos miegas nėra privalomas.

Apie pietų miego (ne)naudą darželyje: baimės laikas vaikui?

Nors vieniems vaikams jis puiki proga pailsėti, kitiems, kuriems jo jau nebereikia, tampa tikru baimės laiku.

„Tu miegok“ – tėčio sukurta lopšinė, kuri veikia mažuosius

Gerai, kai vaikai lengvai užmiega. O jei užmigdyti sunku? Tada tėvai turi susigalvoti, kaip vaikams (ir sau) padėti greičiau pasiekti sapnų karalystę.

Naujausi komentarai

 1. Lina Ru
  Lina Ru prieš 6 m.

  dovais parašė:
  Netycia uzmaciau zinute,idomu pasidare o kam ja vyras zadina ryte?Kad nupraust ir jums prie kruties padet? as tai kazkaip vaiko ritmu gyvenu,tai man kei…

  Sutinku, kad kol kudikiai nera ko stebetis, kad kyla anksti, kad miega anksti, juk jie ir taip miega didžiąją laiko dalį. Nuo pusmecio pradejau stengtis nesuvelinti pietu miego (liko 2-3 miegai per diena), kad vakaras nenusitemptu, bet ir tai nesukant daug galvos, ypac dabar, vasara, abu manidkiai issiderino, nes nera jokio noro nuo 7vakaro uzsidaryti namie

 2. Lina Ru
  Lina Ru prieš 6 m.

  Renatajok parašė:
  Kas cia per nusikalbejimai del migdymo velesniu laiku?Vaikus reikia migdyti "vaikisku laiku"tai yra 19-21val. Geras patarimas vakare nesiaudrinti,nezaisti jokiu akt…

  Jusu dar kudiki, kai bus metukai ar du bus visokiu kuriozu, kad ir po pusmecio kai vaikas miegus dieninius susimazins;) na bet uz ankstyva guldyma kaip kad ir issakytame poste

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Lina Ru parašė:
  Jusu dar kudiki, kai bus metukai ar du bus visokiu kuriozu, kad ir po pusmecio kai vaikas miegus dieninius susimazins;) na bet uz ankstyva guldyma kaip kad ir issak…

  Teisingai, dar ne viena karta keisis,bent as tai niekad nekeldavau vaiko,paskui piktas budavo neissimiegojes o miegot megsta

 4. Niekutis prieš 6 m.

  Meyta parašė:
  Musu eina po 22val miegoti, kelias 6.30-7, nesvarbu ar darbadienis, ar savaitgalis. Susitaikem...kartais vienas kita isleidziam savaitgaliui pas tevus issimiegoti, …

  Maniskis veliausiai 21 miega, diena tikrai nepersimiega, gali pietu miegot 4val, gali1,5, galiu nuvest 19.30 ar22, vis tiek 6ryto bus laba-rita!

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 6 m.

  Wassermelone parašė:
  Maniskis veliausiai 21 miega, diena tikrai nepersimiega, gali pietu miegot 4val, gali1,5, galiu nuvest 19.30 ar22, vis tiek 6ryto bus laba-rita!

  Pritariu,vesk kaip nori,vistiek uzmigs ir atsikels savo laiku mano draugu mergaite keliasi anksti,tai nesvarbu ar 22 nueis miegot ar 20,vistiek ryte 6-7 jau atsikelus.O as savo pietu bandziau kuri laika anksciau guldyt,tai vistiek prasivarte tas valandas ir uzmigo savo laiku