Vaikas labai anksti keliasi (72)

Jeigu tavo mažylis pabunda su pirmaisiais gaidžiais arba daug anksčiau, negu tu norėtum, matyt norėsi šią padėtį kažkaip taisyti.

Pirma, įvertink, ar miega jis pakankamai. Beveik metų kūdikis paprastai du kartus miega dieną (po pusantros–dvi valandas) ir maždaug 11–12 valandų naktį. Jeigu vaikas miega per mažai arba per daug, tai gali sutrikdyti mažylio miego ritmą.

Jeigu manai, kad mažyliui užtenka miego, pamėgink migdyti jį vėliau. Galbūt paguldai jį nakčiai anksčiau, negu jam dabar reikia. Jeigu jis vis tiek pabunda anksti, nebūtina pabusti ir tau ir iškelti jį iš lovytės. Kai jis vakare užmiega, padėk lovytės kojūgalyje keletą kartoninių knygelių ar įdomių žaisliukų. Rytą jis tikriausiai suras juos ir pusvalandį ar ilgiau turės ką veikti. Kai kurie mažyliai pabudę mėgsta padainuoti ar pačiauškėti, jiems visai nereikia, kad su jais kas užsiimtų. Tai labai gerai, nes rodo, kad mažylis pradeda išmokti žaisti vienas.

Jeigu mažylis pabunda anksti dėl to, kad sutriko jo ritmas, pasistenk, kad ten, kur jis miega, būtų ramu ir jauku. Pamėgink guldyti jį anksčiau, kad miego trūkumas dar labiau nesugriautų jo ciklo. Padėk mažyliui surasti būdų kaip nusiraminti pačiam: galbūt mažylis taip įsijaudrinęs dėl visų tų naujai išmoktų įgūdžių, kad nebegali išmiegoti ilgesnį laiką. Todėl jam pačiam išeis į naudą, jei pabudęs jis išmoks vėl užsimigdyti pats.

Jei mažylis pradeda verkti, žvilgtelėk į jo kambarį, bet neimk jo ant rankų ir per daug nebendrauk. Galbūt jį prižadino nerimas, kad tavęs nėra šalia. Gali pakakti tokio paprasto priminimo, kad tu netoliese, ir to pakaks, kad mažylio nerimas nusloptų ir jis vėl užmigs.      

Naujausi komentarai

 1. Lina Ru
  Lina Ru prieš 1 m.

  Jurufeja parašė:
  Maniškė keliasi 5-6, kartais 6-7 valandą. Pavėlinau guldymą nuo 19 iki 20-20.30, tai niekas nepasikeitė, o yra buvę, kuo vėliau paguldau, tuo dar anksčiau keliasi..…

  Neteks taip ilgai laukti. Vyresni megsta pamiegoti jau ilgiau. O ir is lovu nesoka kaip pypliukai. Uzsiima kuo

 2. Kitookia
  Kitookia prieš 2 mėn.

  Mano mažyliui 6 mėnesiai ir jis eina miegoti 7 - 8 vakare o keliasi pastoviai 4 - 5 ryto.. ir nemiega iki 8 ryto. Tylus niekada nebūna... nežinau nė ką daryt lova pilna žaislų ir knygelių... gal patartumėt ką nors ?

 3. User has not uploaded an avatar
  akvile84 prieš 2 mėn.

  Kitookia parašė:
  Mano mažyliui 6 mėnesiai ir jis eina miegoti 7 - 8 vakare o keliasi pastoviai 4 - 5 ryto.. ir nemiega iki 8 ryto. Tylus niekada nebūna... nežinau nė ką daryt lova p…

  Mano taip būdavo ir keldavausi bendrauti, o ką daryti, bandžiau velinti vakare laiką, bet nepadėjo, eidavo 21val miegoti ir vistiek 4-5val keldavosi, ir dabar jau į mokyklą atsikelia 6val pats, o kartais anksčiau, ne visi vaikai vienodi, gal jums tas periodas pasibaigs, o gal visada vyturiukas bus. Pradžiai bandykit po truputį vėliau vakare migdyti, gal padės

 4. Meyta
  Meyta prieš 2 mėn.

  Musu eina po 22val miegoti, kelias 6.30-7, nesvarbu ar darbadienis, ar savaitgalis. Susitaikem...kartais vienas kita isleidziam savaitgaliui pas tevus issimiegoti, o ka daryti.

 5. Lina Ru
  Lina Ru prieš 1 mėn.

  Meyta parašė:
  Musu eina po 22val miegoti, kelias 6.30-7, nesvarbu ar darbadienis, ar savaitgalis. Susitaikem...kartais vienas kita isleidziam savaitgaliui pas tevus issimiegoti, …

  Kiek oralinksninot vaikutis sugs-keisis, nera cia su kuo taikytis, 7ryto ne 4-5, kad buyu tragedija, o vaikui tikrai vienodai sviecia, kuri savaites diena, jis ju juk nezino:)) gal pietu miegat ilgai, galbut neissikrauna vaikas, galbut as abu kart klystu
  As guldau anksti, kad iki 9 miegotu, skaitau, kad vaikai naktineti neturi.keliasi dabar 6-8, pietu miega 1-2h, vakare kai orai dabar geri iseinam i lauka, kad issibegiotu, jokio tv ar aktyviu zaidimu pries miega bent valandą