Vaikas labai anksti keliasi (68)

Jeigu tavo mažylis pabunda su pirmaisiais gaidžiais arba daug anksčiau, negu tu norėtum, matyt norėsi šią padėtį kažkaip taisyti.

Pirma, įvertink, ar miega jis pakankamai. Beveik metų kūdikis paprastai du kartus miega dieną (po pusantros–dvi valandas) ir maždaug 11–12 valandų naktį. Jeigu vaikas miega per mažai arba per daug, tai gali sutrikdyti mažylio miego ritmą.

Jeigu manai, kad mažyliui užtenka miego, pamėgink migdyti jį vėliau. Galbūt paguldai jį nakčiai anksčiau, negu jam dabar reikia. Jeigu jis vis tiek pabunda anksti, nebūtina pabusti ir tau ir iškelti jį iš lovytės. Kai jis vakare užmiega, padėk lovytės kojūgalyje keletą kartoninių knygelių ar įdomių žaisliukų. Rytą jis tikriausiai suras juos ir pusvalandį ar ilgiau turės ką veikti. Kai kurie mažyliai pabudę mėgsta padainuoti ar pačiauškėti, jiems visai nereikia, kad su jais kas užsiimtų. Tai labai gerai, nes rodo, kad mažylis pradeda išmokti žaisti vienas.

Jeigu mažylis pabunda anksti dėl to, kad sutriko jo ritmas, pasistenk, kad ten, kur jis miega, būtų ramu ir jauku. Pamėgink guldyti jį anksčiau, kad miego trūkumas dar labiau nesugriautų jo ciklo. Padėk mažyliui surasti būdų kaip nusiraminti pačiam: galbūt mažylis taip įsijaudrinęs dėl visų tų naujai išmoktų įgūdžių, kad nebegali išmiegoti ilgesnį laiką. Todėl jam pačiam išeis į naudą, jei pabudęs jis išmoks vėl užsimigdyti pats.

Jei mažylis pradeda verkti, žvilgtelėk į jo kambarį, bet neimk jo ant rankų ir per daug nebendrauk. Galbūt jį prižadino nerimas, kad tavęs nėra šalia. Gali pakakti tokio paprasto priminimo, kad tu netoliese, ir to pakaks, kad mažylio nerimas nusloptų ir jis vėl užmigs.      

Naujausi komentarai

 1. Lina Ru
  Lina Ru prieš 11 mėn.

  Jeje, vakar maziau vyras pietuku gavo tai vis dar parpia. Stebuklas...bet mama is ipratimo nebe

 2. User has not uploaded an avatar
  stoliarenkaite prieš 10 mėn.

  Vaikuti geriausia uzmigdyti iki 9 val, nes po to pradeda gamintis kortizolis-streso hormonas ir isijungia budravimo rezimas. Jei uzmigdysite veliau gali budineti visa nakti:/ Maniskis keliasi 6 - 6.30 toks rezimas mes irgi vyturiai buvome, kai buvome vaikai tad nieko nuostabaus be to 6 ryto pradeda veikti skrandis

 3. User has not uploaded an avatar
  Jurufeja prieš 10 mėn.

  Maniškė keliasi 5-6, kartais 6-7 valandą. Pavėlinau guldymą nuo 19 iki 20-20.30, tai niekas nepasikeitė, o yra buvę, kuo vėliau paguldau, tuo dar anksčiau keliasi.. Tikiuosi išaugs, bet tada turbūt bus antras pyplys, tai turbūt 10 metų į priekį pamiegojimas iki bent 9 val nenusimato

 4. Lina Ru
  Lina Ru prieš 10 mėn.

  Mes igavom ritma...keitesi keitea dbr piu piu piu 3-4ta savaite kaip oietu miegam 1-1,5h. Miegoti einam 21.00 guldau biski pries nes kol paciauska ir visus zaislus isbuciuoja uztrunka keliames biski pries 9 ryto.. Einam i laula karta arba dbr kai geras oras, du kartus dienoje..issilaksto vaikas

 5. Lina Ru
  Lina Ru prieš 10 mėn.

  Jurufeja parašė:
  Maniškė keliasi 5-6, kartais 6-7 valandą. Pavėlinau guldymą nuo 19 iki 20-20.30, tai niekas nepasikeitė, o yra buvę, kuo vėliau paguldau, tuo dar anksčiau keliasi..…

  Neteks taip ilgai laukti. Vyresni megsta pamiegoti jau ilgiau. O ir is lovu nesoka kaip pypliukai. Uzsiima kuo