Kada vaikas turi pradėti vaikščioti? (181)

kūdikis pradeda vaikščioti

Jei pažįstamų panašaus amžiaus vaikas pradėjo vaikščioti, o jūsiškis dar ne, nėra ko nerimauti. Dauguma kūdikių pradeda vaikščioti po pirmojo gimtadienio, tačiau nieko keisto, jei vaikas pirmus žingsnius žengs apie 14-16 mėnesį

Ir nereikia baimintis, kad jei mažylis vėlai pradeda vaikščioti, padidėja raidos sutrikimų rizika. Iš to, kada mažylis pradeda vaikščioti, negalima spręsti, kaip jis vystysis toliau ar kokie bus jo protiniai gebėjimai: Laiko skalė, kada „normalu“ išmokti atlikti įvairius judesius, labai plati ir nuo daugybės veiksnių gali priklausyti, kada jūsų mažylis įgis tuos įgūdžius.

Kas gali turėti įtakos tam, kada vaikas pradės vaikščioti? Visų pirma, tam įtakos turi paveldimumas – tikėtina, kad vaikas žengs pirmus žingsnius panašaus amžiaus, kaip ir jo tėvai.

Kūdikio lytis ir sudėjimas taip pat gali turėti reikšmės: mergaitės pradeda vaikščioti apytiksliai mėnesiu anksčiau nei berniukai; anksčiau pradeda vaikščioti ir tvirtesni, raumeningesni kūdikiai.

Taip pat būna ir taip, kad neropojantys kūdikiai žengia žingsnius anksčiau nei ropojantys – ropojantys kartais nemato jokio reikalo stotis ant dviejų kojų, kai puikiai nusigauna į norimą vietą ant keturių. Tokiu atveju padėkite žaisliukus kur aukščiau, ir vaikutis bus priverstas „pereiti į aukštesnį lygį“.

Nepamirškite: kūdikiai mokosi vaikščioti patys, jiems tereikia netrukdyti ir tik retkarčiais padėti. Kaip? Leiskite vaikui kuo ilgiau žaisti ant grindų, nes tik laisvai žaisdamas jis gali mankštinti savo raumenis.

Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą. Kai vaikas pradės ropoti, pasirūpinkite, kad jis turėtų galimybę migruoti po kambarį prisilaikydamas baldų, kai reikia – prilaikykite jį ar duokite ranką.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Vikyemy prieš 6 mėn.

  Vartotoja parašė:
  Ko cia nesuprast, vieni anksciau viska daro kiti veliau.

  Nu taip bet raso taip juk neymanoma kad vaikas sedetu puses metu:Dnes pas tokio amziaus vaikus tipo pusiausviros nera. Tai taip vaikai skirtingi bet jie raso lyg taip kad neymanoma

 2. User has not uploaded an avatar
  Vikyemy prieš 6 mėn.

  Vabaliukas09 parašė:
  Negalima dėl to jog gali pakenkti stuburui nes buna nesusiformavęs jis ir jei tėvai sodina anksti tai vaikas ateiti turės problemu su stuburu dėl to ir negalima sod…

  Kaip negalima jei vaikas pats sedi juk as jo nepriversiu guleti

 3. User has not uploaded an avatar
  Vikyemy prieš 6 mėn.

  Vabaliukas09 parašė:
  Negalima dėl to jog gali pakenkti stuburui nes buna nesusiformavęs jis ir jei tėvai sodina anksti tai vaikas ateiti turės problemu su stuburu dėl to ir negalima sod…

  Juk as ja ne pati sodinau ji pati bande sestis nuo menesio laiko vis lankstesi o 5 nesiu sedejo ja

 4. Vabaliukas09 prieš 6 mėn.

  Vikyemy parašė:
  Kaip negalima jei vaikas pats sedi juk as jo nepriversiu guleti

  Kaip pats sėdi ,jei pasodini ir sėdi tai nėra gerai iki 6mėn sodint,bet jei pats atsisėda be pagalbos tai tada taip gali sėdėti.

 5. Vabaliukas09 prieš 6 mėn.

  Vikyemy parašė:
  Juk as ja ne pati sodinau ji pati bande sestis nuo menesio laiko vis lankstesi o 5 nesiu sedejo ja

  Pas jūsų vaiką padidėja raumenų tonusai buvo jog bandė taip anksti sedeti o tai jau nėra gerai,Supraksite jog neveltui sako daktarai jog negerai vaikui anksti sedeti nes buna dar nesusiformave raumenys stuburas ir ateiti tai gali pakenkti