Kada vaikas turi pradėti vaikščioti? (170)

kūdikis pradeda vaikščioti

Jei pažįstamų panašaus amžiaus vaikas pradėjo vaikščioti, o jūsiškis dar ne, nėra ko nerimauti. Dauguma kūdikių pradeda vaikščioti po pirmojo gimtadienio, tačiau nieko keisto, jei vaikas pirmus žingsnius žengs apie 14-16 mėnesį

Ir nereikia baimintis, kad jei mažylis vėlai pradeda vaikščioti, padidėja raidos sutrikimų rizika. Iš to, kada mažylis pradeda vaikščioti, negalima spręsti, kaip jis vystysis toliau ar kokie bus jo protiniai gebėjimai: Laiko skalė, kada „normalu“ išmokti atlikti įvairius judesius, labai plati ir nuo daugybės veiksnių gali priklausyti, kada jūsų mažylis įgis tuos įgūdžius.

Kas gali turėti įtakos tam, kada vaikas pradės vaikščioti? Visų pirma, tam įtakos turi paveldimumas – tikėtina, kad vaikas žengs pirmus žingsnius panašaus amžiaus, kaip ir jo tėvai.

Kūdikio lytis ir sudėjimas taip pat gali turėti reikšmės: mergaitės pradeda vaikščioti apytiksliai mėnesiu anksčiau nei berniukai; anksčiau pradeda vaikščioti ir tvirtesni, raumeningesni kūdikiai.

Taip pat būna ir taip, kad neropojantys kūdikiai žengia žingsnius anksčiau nei ropojantys – ropojantys kartais nemato jokio reikalo stotis ant dviejų kojų, kai puikiai nusigauna į norimą vietą ant keturių. Tokiu atveju padėkite žaisliukus kur aukščiau, ir vaikutis bus priverstas „pereiti į aukštesnį lygį“.

Nepamirškite: kūdikiai mokosi vaikščioti patys, jiems tereikia netrukdyti ir tik retkarčiais padėti. Kaip? Leiskite vaikui kuo ilgiau žaisti ant grindų, nes tik laisvai žaisdamas jis gali mankštinti savo raumenis.

Gultukai, kėdutės, vaikštynės riboja kūdikio judesius ir stabdo raidą. Kai vaikas pradės ropoti, pasirūpinkite, kad jis turėtų galimybę migruoti po kambarį prisilaikydamas baldų, kai reikia – prilaikykite jį ar duokite ranką.

Naujausi komentarai

 1. speegle
  speegle prieš 3 m.

  Vaida K. parašė:
  Bet faina!!! Tie nauji sugebėjimai visi ar daug bum buvo kol pradėjo jau vaikščiot?

  Nelabai kadangi ilgai delse savarankiskai vaiksciot, tai kai pradejo tai ir be problemu aisku, buna, kad susipina kojos ir nukrenta, bet manau tokiu nelaimiu dar ilgai bus

 2. VBN šeimyna prieš 3 m.

  Mes 1.1 men bet savarankiskai nevaikstome, bandome bet prisibijom

 3. Bianka
  Bianka prieš 1 m.

  Pirmoji dukrytė pradėjo pati nesilaikydama eiti 9 mėnesių. sūnus 9 su puse Įdomu, kada mažoji pradės...

 4. Ksija
  Ksija prieš 1 m.

  Sūnus pradėjo vaikščiot 11 mėn, o dukrytė -13

 5. User has not uploaded an avatar
  Zydraa prieš 8 mėn.

  Musu mažoji pirmagymė dukryte pirmus žinksniukus pradėjo dėti 9mėn po truputi, o dabar mums 10mėn ir pačios savarankiškai vaikštome