Užkietėję viduriai nėštumo metu (150)

Užkietėję viduriai nėštumo metu Vidurių užkietėjimas nėštumo metu. iStock.com/RyanKing999

Kodėl nėštumo metu užkietėja viduriai?

Nėštumo metu viduriai užkietėja dėl dviejų pagrindinių priežasčių: nėštumo hormonų ir virškinimo sistemos spaudimo, kuris atsiranda augant vaikeliui ir didėjant gimdai.

• Hormonas progesteronas atpalaiduoja žarnyno raumenis, ir tai sulėtina viso virškinamojo trakto veiklą. Kuo ilgiau maistas užsilaiko kūne, tuo daugiau drėgmės iš jo ištraukia organizmas, o išmatos tampa kietesnės.
  • Gimdos spaudimas žarnynui. Auganti gimda spaudžia žarnyną, taip pat ir tiesiąją žarną, o tai dar labiau stabdo virškinimo ir šalinimo procesus.

Nėščiosioms skirtuose vitaminuose esanti geležis ir geležies preparatai taip pat gali prisidėti prie problemos.

Ką daryti, jei nėštumo metu užkietėjo viduriai?

• Reguliariai sportuokite - tai išjudina ir žarnyną.
  • Gerkite daug vandens (mažiausiai 6-8 stiklines per dieną).
  • Valgykite daug skaidulų turintį maistą (kruopas, grūdus, dribsnius, vaisius, daržoves).
  • Jei jaučiate norą tuštintis, eikite į tualetą tuoj pat. Praleidus progą, kitos gali tekti palaukti, o kuo ilgiau žarnyno turinys nepašalinamas, tuo daugiau praranda drėgmės, tampa kietesnis, ir situacija dar labiau pablogėja.
  • Pabandykite geležies preparatus vartoti kitu paros metu arba išmėginkite kitų gamintojų siūlomus geležies papildus – kartais tai padeda. Tačiau be gydytojo leidimo geležies papildų vartojimo nenutraukite.
  • Vartokite skaidulų maisto papildus, tik paanalizuokite jų sudėtį, kad nebūtų jokių papildomų veikliųjų medžiagų.
  • Pasitarkite su gydytoju dėl vidurius laisvinančių preparatų. Gydytojo patarimo klauskite net ir tuo atveju, jei ketinate vartoti nereceptinius vaistus.

1. Leja28 prieš 3 mėn.

Rasyte12 parašė:
    Išgerkit magnio didele dozę, as gerdavau diasporali. Tai dviguba ar triguba dozę iškart atlaisvindavo vidurius. Gaila, kad nėra mikrolax žvakučių po ranka jums. Nes…

Tai va kad magnio nebeturiu isgeriau paskutinius ka turejau.....o dabar tokias nusipirkau

2. Leja28 prieš 3 mėn.

Leja28 parašė:

Gal viena nepakenktu plius dar geriu sirupa kazkoki cia panasus kaip duphalac ,bet dar nieko nepramusa o pilvas kaip balionas 😭😭😭

3. Rasytė12 prieš 3 mėn.

Leja28 parašė:

Duphalac nei man nepadėjo..
    Pabandykit pavaikščioti po kambarį pirmyn atgal, vis švelniai pamasazuokit pilvuka

4. Leja28 prieš 3 mėn.

Rasyte12 parašė:
    Duphalac nei man nepadėjo..

Na judu atrodo vis ir tik pilva pucia daugiau nieko 😢😖😞

5. Paskalis
    Paskalis prieš 2 mėn.

Sveikos.
    Gal kuri atsikrate uzkietejimu be vaistu? Kaip pavyko? Jau nezinau ka ir daryt, vandens geriu daug, darzoviu valgau labai daug irgi.