Užkietėję viduriai nėštumo metu (138)

Užkietėję viduriai nėštumo metu Vidurių užkietėjimas nėštumo metu. iStock.com/RyanKing999

Kodėl nėštumo metu užkietėja viduriai?

Nėštumo metu viduriai užkietėja dėl dviejų pagrindinių priežasčių: nėštumo hormonų ir virškinimo sistemos spaudimo, kuris atsiranda augant vaikeliui ir didėjant gimdai.

 • Hormonas progesteronas atpalaiduoja žarnyno raumenis, ir tai sulėtina viso virškinamojo trakto veiklą. Kuo ilgiau maistas užsilaiko kūne, tuo daugiau drėgmės iš jo ištraukia organizmas, o išmatos tampa kietesnės.
 • Gimdos spaudimas žarnynui. Auganti gimda spaudžia žarnyną, taip pat ir tiesiąją žarną, o tai dar labiau stabdo virškinimo ir šalinimo procesus.

Nėščiosioms skirtuose vitaminuose esanti geležis ir geležies preparatai taip pat gali prisidėti prie problemos.

Ką daryti, jei nėštumo metu užkietėjo viduriai?

 • Reguliariai sportuokite - tai išjudina ir žarnyną.
 • Gerkite daug vandens (mažiausiai 6-8 stiklines per dieną).
 • Valgykite daug skaidulų turintį maistą (kruopas, grūdus, dribsnius, vaisius, daržoves).
 • Jei jaučiate norą tuštintis, eikite į tualetą tuoj pat. Praleidus progą, kitos gali tekti palaukti, o kuo ilgiau žarnyno turinys nepašalinamas, tuo daugiau praranda drėgmės, tampa kietesnis, ir situacija dar labiau pablogėja.
 • Pabandykite geležies preparatus vartoti kitu paros metu arba išmėginkite kitų gamintojų siūlomus geležies papildus – kartais tai padeda. Tačiau be gydytojo leidimo geležies papildų vartojimo nenutraukite.
 • Vartokite skaidulų maisto papildus, tik paanalizuokite jų sudėtį, kad nebūtų jokių papildomų veikliųjų medžiagų.
 • Pasitarkite su gydytoju dėl vidurius laisvinančių preparatų. Gydytojo patarimo klauskite net ir tuo atveju, jei ketinate vartoti nereceptinius vaistus.

Naujausi komentarai

 1. daiweta
  daiweta prieš 9 mėn.

  Labukas. Aš kiek domėjausi tai visoms labai skirtingai, vienos slyvas valgo, kitos linų sėmenis ir joms padeda. Aš daug ką išbandžiau, kivius, slyvas daug vandens gėriu. Bet geriausia padėjo daktarės rekomenduotas Lepikol.

 2. User has not uploaded an avatar
  Pumpum prieš 9 mėn.

  Isgerk per diena kelis saukstus alyvuogiu, linu semenu ar bet kokio kito kokybisko aliejaus, kuo daugiau skaidulinio maisto, papildomai ir taip galima nusipirkt maistiniu skaidulu ir vandens ne maziau 2l

 3. Anemun
  Anemun prieš 9 mėn.

  Leliukas201809 parašė:
  Sveikos nėštukės. Mums 15+5. Viduriai užkietėję siaubingai. Skauda labai ir išsituštinus. Galbūt kokių arbatų ar maisto rekomenduoti galėtumėte? Ačiū.…

  Man ir gi taip budavo.Reikia kuo daugiau valgyti .lastelienos turinti maista.Daleiskim salotu su aliejum.burokeliai.Vaisiai slyvos obuoliai.Ir kuo daugiau gerti vandens.Ir jai jau labai uzkėtėja tai duphalak man labai padedavo jis yra svelnaus veikimo ir nestukėm nekenkia.O kad skauda isitustinus ar tik jum nebus isangė itrukus ar hemarojus.

 4. Emma
  Emma prieš 9 mėn.

  Leliukas201809 parašė:
  Sveikos nėštukės. Mums 15+5. Viduriai užkietėję siaubingai. Skauda labai ir išsituštinus. Galbūt kokių arbatų ar maisto rekomenduoti galėtumėte? Ačiū.…

  Vartokite

 5. User has not uploaded an avatar
  VaidaDam prieš 8 mėn.

  Aš išbandžiau tikriausiai viską ką Jums pasiūlys gydytoja, tačiau vienintelis kas man padejo (ir ne man vienai) tai mineralinis vanduo www.donatmg.lt/lt/. Jį galite įsigyti Maximoje, Rimi, Vynotekoje, užsisakyti internetu. Tačiau kad tikrai veiktų išgerti reiktų per dieną bent litrą ir taip kol pajausite tikrą veiksmingumą (aš gėriau 5 dienas). Tada aišku jau tuštinausi per dažnai todėl mažnau kiekį. Tarkim kelias dieneles padarau pertrauką ir vėl tada po litrą. Dėl kitų jame esančių mineralinių medžiagų nebijokit jos paisšalina iš organizmo, skonis nėra labai jau man priimtinas bet jau poveikis tai tikrai. Jau turėjau ir kelis mazgelius, ir žvakutes jau naudojau, bet gerai kad atradau šį mineralinį. Tikiuosi kad jo poveikis išliks iki pat gimdymo t.y. dar kelis mėnesius Jeigu būčiau žinojusi paie jo poveikį manau būčiau išvengusi nemalonumų kas susiję su vidurių užkietėjimu.
Skelbimai

79,90 €
80 | 9-15 mėn.
37,36 €
40 | 12 | M
5,00 €
38 | 24,6 cm | 5
6,00 €
98 | 2.5 - 3 m.