Užkietėję viduriai nėštumo metu (142)

Užkietėję viduriai nėštumo metu Vidurių užkietėjimas nėštumo metu. iStock.com/RyanKing999

Kodėl nėštumo metu užkietėja viduriai?

Nėštumo metu viduriai užkietėja dėl dviejų pagrindinių priežasčių: nėštumo hormonų ir virškinimo sistemos spaudimo, kuris atsiranda augant vaikeliui ir didėjant gimdai.

 • Hormonas progesteronas atpalaiduoja žarnyno raumenis, ir tai sulėtina viso virškinamojo trakto veiklą. Kuo ilgiau maistas užsilaiko kūne, tuo daugiau drėgmės iš jo ištraukia organizmas, o išmatos tampa kietesnės.
 • Gimdos spaudimas žarnynui. Auganti gimda spaudžia žarnyną, taip pat ir tiesiąją žarną, o tai dar labiau stabdo virškinimo ir šalinimo procesus.

Nėščiosioms skirtuose vitaminuose esanti geležis ir geležies preparatai taip pat gali prisidėti prie problemos.

Ką daryti, jei nėštumo metu užkietėjo viduriai?

 • Reguliariai sportuokite - tai išjudina ir žarnyną.
 • Gerkite daug vandens (mažiausiai 6-8 stiklines per dieną).
 • Valgykite daug skaidulų turintį maistą (kruopas, grūdus, dribsnius, vaisius, daržoves).
 • Jei jaučiate norą tuštintis, eikite į tualetą tuoj pat. Praleidus progą, kitos gali tekti palaukti, o kuo ilgiau žarnyno turinys nepašalinamas, tuo daugiau praranda drėgmės, tampa kietesnis, ir situacija dar labiau pablogėja.
 • Pabandykite geležies preparatus vartoti kitu paros metu arba išmėginkite kitų gamintojų siūlomus geležies papildus – kartais tai padeda. Tačiau be gydytojo leidimo geležies papildų vartojimo nenutraukite.
 • Vartokite skaidulų maisto papildus, tik paanalizuokite jų sudėtį, kad nebūtų jokių papildomų veikliųjų medžiagų.
 • Pasitarkite su gydytoju dėl vidurius laisvinančių preparatų. Gydytojo patarimo klauskite net ir tuo atveju, jei ketinate vartoti nereceptinius vaistus.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  VaidaDam prieš 11 mėn.

  Aš išbandžiau tikriausiai viską ką Jums pasiūlys gydytoja, tačiau vienintelis kas man padejo (ir ne man vienai) tai mineralinis vanduo www.donatmg.lt/lt/. Jį galite įsigyti Maximoje, Rimi, Vynotekoje, užsisakyti internetu. Tačiau kad tikrai veiktų išgerti reiktų per dieną bent litrą ir taip kol pajausite tikrą veiksmingumą (aš gėriau 5 dienas). Tada aišku jau tuštinausi per dažnai todėl mažnau kiekį. Tarkim kelias dieneles padarau pertrauką ir vėl tada po litrą. Dėl kitų jame esančių mineralinių medžiagų nebijokit jos paisšalina iš organizmo, skonis nėra labai jau man priimtinas bet jau poveikis tai tikrai. Jau turėjau ir kelis mazgelius, ir žvakutes jau naudojau, bet gerai kad atradau šį mineralinį. Tikiuosi kad jo poveikis išliks iki pat gimdymo t.y. dar kelis mėnesius Jeigu būčiau žinojusi paie jo poveikį manau būčiau išvengusi nemalonumų kas susiję su vidurių užkietėjimu.

 2. ievalapajute@gmail.com
  [email protected] prieš 2 sav.

  Nepadeda nks jokie obuoliai, kyviai, kefyras ar jogurtas..taip blogai nk nebuvo, sake gydytoja lepicol gerti, meginsiu. Dar nemeginau slyvu uzpiltu ir semenu valgyti ziuresiu gal kas pades.4diena neinu i tuoleta 😭

 3. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 2 sav.

  [email protected] parašė:
  Nepadeda nks jokie obuoliai, kyviai, kefyras ar jogurtas..taip blogai nk nebuvo, sake gydytoja lepicol gerti, meginsiu. Dar nemeginau slyvu uzpiltu ir semenu valgyt…

  Man ir nepadeda, duphalac sirupas yra toks....jį galima gert, bet iškart nepramuš, man po 5 d tik suveikė...dar yra mikrolax klizmutės, jas ir galima, bet man jos neveikia 😂 lepicol + nepadėjo, bei slyvos nei kas.....tas duphalac ir tai po sav beveik ....problema ne tiek su užkietėjimu, kiek su peristaltika, ji nėštumo metu sulėtėja, o dar jei kieti viduriai išvis šakės..man pilvą lb skaudėdavo, o nk neidavo padaryt, tai nebeapsikenčiau...vaistinėj sakė jį net mažyliai gali gert, jo neįmanoma padaugint ir jis neįsisavinamas į organizmą.....

 4. User has not uploaded an avatar
  LoveM prieš 2 sav.

  Lepicol taip pat nepadėjo... O su duphalac tikrai geriau buvo. Negaliu rekomenduoti kaip super primone. Bet kai jau pavargau nuo užketejimu. Nusipirkau mikro klizma vienam kartui ir pradėjau gerti duphbalac... tikrai geriau pasidarė

 5. .Lėlytė.
  .Lėlytė. prieš 2 sav.

  Man tai tik duphalac, klizmikės nepramuša 😂😂😂😂 ir aišku dar visas prieš tai išvardintas priemones naudoju, daržovės, vaisiai, skysčiai, slyvos ir tt...ir tai kieti, bet bent neskauda pilvo ir nebaisu į wc eit...