Depiliacija ir kiti plaukelių šalinimo būdai nėštumo metu (50)

Depiliacija nėštumo metu Depiliacija nėštumo metu. iStock.com/robertprzybysz

Nėštumo metu daugeliui moterų kūno plaukuotumas padidėja dėl pasikeitusios hormonų koncentracijos.

Tačiau nėštumo metu tinka ne visi nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdai.

Plaukelių šalinimo būdai nėštumo metu – kuris geriausias?

Nuomonės apie nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdus nėštumo metu nėra vienareikšmės, visi metodai turi savų privalumų ir trūkumų, o patikimų duomenų įvertinti jų saugumą nėštumo metu – nepakanka.

Moteris turėtų pati įvertinti savo poreikius, odos būklę, plaukuotumą, jautrumo ir skausmo pojūčius nėštumo metu ir pagal tai rinkis vieną ar kitą metodą (o gal kelis skirtingus metodus skirtingoms zonoms).

Nepageidaujamų plaukelių skutimas

Daugumos gydytojų ir odos priežiūros specialistų nuomone, tai bene saugiausias metodas, tačiau ir jis tinka ne visoms moterims.

Nors yra neskausmingas, paprastas, tačiau, deja, yra mažiausiai efektyvus, nes plaukelius skusti reikia dažnai, dėl nėštumo hormonų poveikio jie gali ataugti dar storesni, gali dažniau pasitaikyti plaukų įaugimas į odą. 

Skutimosi putos ar gelis taip pat gali sukelti nepageidaujamų reakcijų, nes nėštumo metu odos, kaip ir viso organizmo, jautrumas yra padidėjęs.

Be to, didėjant pilvukui, yra sunkiau nusiskusti savarankiškai, kai kurias vietas ypač sudėtinga pasiekti, dėl to išauga rizika įsipjauti. Kadangi tokia depiliacijos paslauga nėra teikiama, gali tekti prašyti draugės, sesers ar vyro pagalbos, kas, vėlgi, ne visoms yra priimtina.

Depiliacija vašku, cukrumi ar epiliatoriumi

Savo esme tai yra panašūs metodai (plaukelis raunamas su šaknimi arba, jei išrauti nepavyksta, nutraukiamas), tiesiog plaukelių rovimui naudojamos skirtingos priemonės. Depiliacijos specialistų nuomone, plaukelių šalinimas cukrumi nėštumo metu tinka geriau, nei depiliacija vašku, nes pats metodas yra kiek mažiau agresyvus, daugeliui moterų ne toks skausmingas.

Vienaip ar kitaip, tai – gana skausmingos procedūros, ypač bikini zonoje, o nėštumo metu jų keliamas skausmas gali būti dar didesnis tiek dėl padidėjusio odos jautrumo, tiek dėl pačios moters dirglumo, padidėjusio emocionalumo. O skausmas sukelia stresą, kuris nėštumo metu nepageidaujamas.

Be to, šie depiliacijos būdai nėra tinkami sergant venų varikoze, kuri nėštumo metu yra dažnesnė. Dėl hormonų pokyčių yra kiek didesnė rizika pažeisti odą, ypač depiliuojant iš karto didelius plotus, odą gali suerzinti ir depiliacijos procedūros metu naudojamos medžiagos, net jei iki nėštumo taip nenutikdavo.

Jei jūs gerai toleruojate depiliacijos metu patiriamą skausmą, jei po depiliacijos nepasireiškia odos sudirginimas, plaukelių įaugimas į odą, iš esmės tai yra saugus būdai, svarbu pasirinkti gerą specialistą ir depiliacijai skirti daugiau laiko.

Plaukelių pešiojimas pincetu, siūlu

Tai yra visiškai saugūs ir mažiau skausmingi, nei depiliacija vašku ar cukrumi, būdai, tačiau, dėl imlumo laikui jie netinka depiliuoti dideliems plotams – pincetu arba siūlu paprastai pešiojami pavieniai antakių, veido plaukeliai.

Depiliaciniai kremai, plaukų augimą slopinantys losjonai

Šiuose kremuose esančios medžiagos per odą gali patekti į kraują, o jų poveikis nėščiajai bei besivystančiam vaisiui dažniausiai nėra žinomas. Kol nėra gerai ištirta, ar jos tikrai saugios nėštumo metu, geriau būtų jų vengti.

Be kita ko, šios priemonės gali sukelti odos sudirgimą ar net alerginę reakciją – dėl hormonų poveikio odos reakcija nėštumo metu gali būti sunkiai nenuspėjama.

Epiliacija lazeriu, elektroepiliacija (elektrolizė), fotoepiliacija

Skirtingai nuo skutimo, šiais metodais pašalinama ne odos paviršiuje esanti plaukelio dalis, o sunaikinami plaukelių svogūnėliai, veikiant juos lazerio spindulio, elektros arba šviesos impulsais.

Nėra atlikta pakankamai tyrimų, leidžiančių įvertinti šių procedūrų saugumą nėštumo metu, todėl medikai pataria nėštumo metu šių depiliacijos būdų nenaudoti.

Epiliacija lazeriu ir fotoepiliacija nėštumo metu nerekomenduojami ir dėl padidėjusios odos pigmentacijos: hiperpigmentacijos paveiktos odos reakcija į lazerio ar šviesos impulsą yra sunkiai prognozuojama.

Atsargumo taisyklės šalinant plaukelius nėštumo metu

Kad ir kokį plaukelių šalinimo būdą bepasirinktumėte, atsiminkite keletą bendrų taisyklių:

 • Jautresnė oda. Daugelio nėščiųjų oda tampa gerokai jautresnė, todėl seniau pakenčiamos depiliacijos procedūros nėštumo metu gali kelti labai didelį skausmą, oda gali stipriai patinti, parausti, didesnė įvairių bėrimų tikimybė.
 • Didesnė infekcijų rizika. Nėštumo metu moters imuninė sistema paprastai šiek tiek susilpnėja, todėl besilaukiančios moterys yra imlesnės įvairioms infekcijoms. Labai svarbu, kad depiliacija būtų atliekama kuo higieniškiau ir stengiantis kuo mažiau pažeisti odą.
 • Nebandykite naujovių. Nėštumo metu oda gali jautriau reaguoti į įvairius dirgiklius ir pažeidimus, todėl verčiau nepradėti, pavyzdžiui, rauti plaukelių vašku, jeigu to niekada nedarėte ir nežinote, ko tikėtis.
 • Išbandykite, tada darykite. Net jei procedūra jums nėra nauja, atlikti odos reakcijos testą nėra bloga mintis. T.y. išbandykite kosmetikos priemonę ar depiliacijos būdą ant nedidelio odos ploto ir įsitikinkite, kad nėra alerginės reakcijos, oda netinsta, nerausta, neniežti ir pan.
 • Didesnis plaukuotumas yra laikinas. Didžioji dalis naujų nepageidaujamų plaukelių savaime išnyksta per 3-6 mėnesius po gimdymo, tad reikėtų įvertinti, ar kovai su plaukeliais skiriamas laikas ir pinigai yra tikslinga investicija.

Susiję straipsniai

Nėštumo DUK: atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus

Visoms besilaukiančioms moterims, ypač, jeigu nėštumas pirmasis, kyla aibė klausimų. Ką galima ir ko negalima daryti, kai laukiesi?

Kas yra gimdyvės padėjėja - dula?

Dula – tai gimdyvės padėjėja, teikianti emocinę ir fizinę paramą nėštumo, gimdymo metu bei pogimdyviniu laikotarpiu.

Būsimas mamas kviečiame burtis į pokalbių grupes

Būsimos mamos „Tėvų darželio“ forume buriasi į pokalbių grupes pagal vaikučio gimimo metus ir mėnesį. Laukiatės? Kviečiame prisijungti?

Naujausi komentarai

 1. Paukščiukas
  Paukščiukas prieš 3 m.

  hm o kaip manot, aš seniau cukrum raudavaus, dabar jau metai geri kaip ne, ar ok būtų prie to grįžti dabar va pradžia visai nėštumo? Man depiliacija bikini būdavo kaip knygos skaitymas maždaug, visos meistrės visad labai stebėdavos, kaip man nekelia jausmų tai (na kai kuriose vietose gal įsitempi kiek, bet nu nėr tragedijos tikrai).

 2. User has not uploaded an avatar
  Amir prieš 1 m.

  o kaip koju gala jums nudepiliuoja, kai negalima guleti ant pilvo?

 3. Monikaaa
  Monikaaa prieš 1 m.

  Sveikos, man dabar 39 sav ir kelios dienos, visą nėštumą atlikdavau į mėnesį kartą pilną bikini depiliaciją vašku. Paskutinįjį mėnesį pagalvau nekelsiu streso organizmui, ir nedarysiu, nu bet taip apsiplaukavau! Kaip galvojat ar normalu dar būtų depiliuotis? Visada depiliavaus tik vašku, gal kuri yra išbandžius cukrų, gal tikrai mažiau skausminga? Skusti nenoriu nes po to kietesni plaukeliai ataugs, po nėštumo planas grįžti prie depiliacojos lazeriu.

 4. KvaKva prieš 1 m.

  Na bent man tai cukrumi skauda ne ka ne maziau negu vasku. As lygiai taip pat depiliuodavau visa nestuma, bet likus porai menesiu iki gimdymo perejau prie skustuku. Taip rekomendavo ginekologe. O del atauganciu storesniu plauku maziausiai rupinkites, jeigu planuojate depiliacija lazeriu. Lazeris kaip tik geriausiai naikina storus, tamsius plaukus. As jau praejau lazerio kursa, kuri pradejau vos baigus maitinti MP. Tai buvo geriausias sprendimas gyvenime 😁

  Monikaaa parašė:
  Sveikos, man dabar 39 sav ir kelios dienos, visą nėštumą atlikdavau į mėnesį kartą pilną bikini depiliaciją vašku. Paskutinįjį mėnesį pagalvau nekelsiu streso organ…

 5. Monikaaa
  Monikaaa prieš 1 m.

  KvaKva parašė:
  Na bent man tai cukrumi skauda ne ka ne maziau negu vasku. As lygiai taip pat depiliuodavau visa nestuma, bet likus porai menesiu iki gimdymo perejau prie skustuku.…

  Uch nu supratau reiks vyro tada prašyt pagalbos su skutuku 🤣 nes pati jau tik per veidrodį matau 😅 aš buvau iki prasidedant nėštumui pradėjus lazerio kursą tai tik į porą seansų spėjau nueit ir pastojau.. tai jau kad gėris yra tai tikrai