Depiliacija ir kiti plaukelių šalinimo būdai nėštumo metu (50)

Nėštumo metu daugeliui moterų kūno plaukuotumas padidėja dėl pasikeitusios hormonų koncentracijos.
Tačiau nėštumo metu tinka ne visi nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdai.
Plaukelių šalinimo būdai nėštumo metu – kuris geriausias?
Nuomonės apie nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdus nėštumo metu nėra vienareikšmės, visi metodai turi savų privalumų ir trūkumų, o patikimų duomenų įvertinti jų saugumą nėštumo metu – nepakanka.
Moteris turėtų pati įvertinti savo poreikius, odos būklę, plaukuotumą, jautrumo ir skausmo pojūčius nėštumo metu ir pagal tai rinkis vieną ar kitą metodą (o gal kelis skirtingus metodus skirtingoms zonoms).
Nepageidaujamų plaukelių skutimas
Daugumos gydytojų ir odos priežiūros specialistų nuomone, tai bene saugiausias metodas, tačiau ir jis tinka ne visoms moterims.
Nors yra neskausmingas, paprastas, tačiau, deja, yra mažiausiai efektyvus, nes plaukelius skusti reikia dažnai, dėl nėštumo hormonų poveikio jie gali ataugti dar storesni, gali dažniau pasitaikyti plaukų įaugimas į odą.
Skutimosi putos ar gelis taip pat gali sukelti nepageidaujamų reakcijų, nes nėštumo metu odos, kaip ir viso organizmo, jautrumas yra padidėjęs.
Be to, didėjant pilvukui, yra sunkiau nusiskusti savarankiškai, kai kurias vietas ypač sudėtinga pasiekti, dėl to išauga rizika įsipjauti. Kadangi tokia depiliacijos paslauga nėra teikiama, gali tekti prašyti draugės, sesers ar vyro pagalbos, kas, vėlgi, ne visoms yra priimtina.
Depiliacija vašku, cukrumi ar epiliatoriumi
Savo esme tai yra panašūs metodai (plaukelis raunamas su šaknimi arba, jei išrauti nepavyksta, nutraukiamas), tiesiog plaukelių rovimui naudojamos skirtingos priemonės. Depiliacijos specialistų nuomone, plaukelių šalinimas cukrumi nėštumo metu tinka geriau, nei depiliacija vašku, nes pats metodas yra kiek mažiau agresyvus, daugeliui moterų ne toks skausmingas.
Vienaip ar kitaip, tai – gana skausmingos procedūros, ypač bikini zonoje, o nėštumo metu jų keliamas skausmas gali būti dar didesnis tiek dėl padidėjusio odos jautrumo, tiek dėl pačios moters dirglumo, padidėjusio emocionalumo. O skausmas sukelia stresą, kuris nėštumo metu nepageidaujamas.
Be to, šie depiliacijos būdai nėra tinkami sergant venų varikoze, kuri nėštumo metu yra dažnesnė. Dėl hormonų pokyčių yra kiek didesnė rizika pažeisti odą, ypač depiliuojant iš karto didelius plotus, odą gali suerzinti ir depiliacijos procedūros metu naudojamos medžiagos, net jei iki nėštumo taip nenutikdavo.
Jei jūs gerai toleruojate depiliacijos metu patiriamą skausmą, jei po depiliacijos nepasireiškia odos sudirginimas, plaukelių įaugimas į odą, iš esmės tai yra saugus būdai, svarbu pasirinkti gerą specialistą ir depiliacijai skirti daugiau laiko.
Plaukelių pešiojimas pincetu, siūlu
Tai yra visiškai saugūs ir mažiau skausmingi, nei depiliacija vašku ar cukrumi, būdai, tačiau, dėl imlumo laikui jie netinka depiliuoti dideliems plotams – pincetu arba siūlu paprastai pešiojami pavieniai antakių, veido plaukeliai.
Depiliaciniai kremai, plaukų augimą slopinantys losjonai
Šiuose kremuose esančios medžiagos per odą gali patekti į kraują, o jų poveikis nėščiajai bei besivystančiam vaisiui dažniausiai nėra žinomas. Kol nėra gerai ištirta, ar jos tikrai saugios nėštumo metu, geriau būtų jų vengti.
Be kita ko, šios priemonės gali sukelti odos sudirgimą ar net alerginę reakciją – dėl hormonų poveikio odos reakcija nėštumo metu gali būti sunkiai nenuspėjama.
Epiliacija lazeriu, elektroepiliacija (elektrolizė), fotoepiliacija
Skirtingai nuo skutimo, šiais metodais pašalinama ne odos paviršiuje esanti plaukelio dalis, o sunaikinami plaukelių svogūnėliai, veikiant juos lazerio spindulio, elektros arba šviesos impulsais.
Nėra atlikta pakankamai tyrimų, leidžiančių įvertinti šių procedūrų saugumą nėštumo metu, todėl medikai pataria nėštumo metu šių depiliacijos būdų nenaudoti.
Epiliacija lazeriu ir fotoepiliacija nėštumo metu nerekomenduojami ir dėl padidėjusios odos pigmentacijos: hiperpigmentacijos paveiktos odos reakcija į lazerio ar šviesos impulsą yra sunkiai prognozuojama.
Atsargumo taisyklės šalinant plaukelius nėštumo metu
Kad ir kokį plaukelių šalinimo būdą bepasirinktumėte, atsiminkite keletą bendrų taisyklių:
- Jautresnė oda. Daugelio nėščiųjų oda tampa gerokai jautresnė, todėl seniau pakenčiamos depiliacijos procedūros nėštumo metu gali kelti labai didelį skausmą, oda gali stipriai patinti, parausti, didesnė įvairių bėrimų tikimybė.
- Didesnė infekcijų rizika. Nėštumo metu moters imuninė sistema paprastai šiek tiek susilpnėja, todėl besilaukiančios moterys yra imlesnės įvairioms infekcijoms. Labai svarbu, kad depiliacija būtų atliekama kuo higieniškiau ir stengiantis kuo mažiau pažeisti odą.
- Nebandykite naujovių. Nėštumo metu oda gali jautriau reaguoti į įvairius dirgiklius ir pažeidimus, todėl verčiau nepradėti, pavyzdžiui, rauti plaukelių vašku, jeigu to niekada nedarėte ir nežinote, ko tikėtis.
- Išbandykite, tada darykite. Net jei procedūra jums nėra nauja, atlikti odos reakcijos testą nėra bloga mintis. T.y. išbandykite kosmetikos priemonę ar depiliacijos būdą ant nedidelio odos ploto ir įsitikinkite, kad nėra alerginės reakcijos, oda netinsta, nerausta, neniežti ir pan.
- Didesnis plaukuotumas yra laikinas. Didžioji dalis naujų nepageidaujamų plaukelių savaime išnyksta per 3-6 mėnesius po gimdymo, tad reikėtų įvertinti, ar kovai su plaukeliais skiriamas laikas ir pinigai yra tikslinga investicija.
hm o kaip manot, aš seniau cukrum raudavaus, dabar jau metai geri kaip ne, ar ok būtų prie to grįžti dabar va pradžia visai nėštumo? Man depiliacija bikini būdavo kaip knygos skaitymas maždaug, visos meistrės visad labai stebėdavos, kaip man nekelia jausmų tai (na kai kuriose vietose gal įsitempi kiek, bet nu nėr tragedijos tikrai).