Depiliacija nėštumo metu (35)

Depiliacija nėštumo metu Depiliacija nėštumo metu. iStock.com/robertprzybysz

Nėštumo metu kūno plaukuotumas padidėja dėl pasikeitusios hormonų koncentracijos. Kaip nėščiajai pašalinti nepageidaujamus plaukelius?

Saugūs ir nerekomenduojami plaukelių šalinimo būdai nėštumo metu

Gydytojai ir odos priežiūros specialistai vienareikšmiškai sutinka, kad saugiausias nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdas nėštumo metu yra skutimas. Jis neskausmingas, paprastas, nepažeidžia odos, tačiau, deja, yra mažiausiai efektyvus, nes plaukelius skusti reikia dažnai.

Nuomonės apie kitus nepageidaujamų plaukelių šalinimo būdus nėra vienareikšmės arba trūksta duomenų įvertinti jų saugumą:

 • Plaukelių rovimas vašku, cukrumi, epiliatoriumi. Nėštumo metu šios procedūros yra ypač skausmingos (depiliacija cukrumi daugumai yra kiek mažiau skausminga) dėl padidėjusio odos jautrumo, kartais ir dėl didesnio pačios moters dirglumo, įsitempimo, dažnesni paraudimai, bėrimai ir pan. Skausmas paskatina stresą, kuris gali būti žalingas kūdikiui. Be to, šie depiliacijos būdai nėra tinkami sergant venų varikoze, kuri nėštumo metu yra dažnesnė.
 • Pešiojimas pincetu, siūlu. Pincetu arba siūlu paprastai pešiojami pavieniai antakių, veido plaukeliai. Dideli odos plotai nėra pažeidžiami, todėl šie būdai yra saugūs.
 • Depiliaciniai kremai, plaukų augimą slopinantys losjonai. Šiuose kremuose esančios medžiagos per odą gali patekti į kraują, o jų poveikis nėščiajai bei besivystančiam vaisiui dažniausiai nėra žinomas. Kol nėra gerai ištirta, ar jos saugios nėštumo metu, geriau būtų jų vengti.
 • Epiliacija lazeriu, elektroepiliacija (elektrolizė), fotoepiliacija. Šie būdai ne pašalina išaugusius plaukelius, o sunaikina jų svogūnėlius, paveikdami juos lazerio spindulio, elektros arba šviesos impulsais. Nėra atlikta pakankamai tyrimų, leidžiančių įvertinti šių procedūrų saugumą nėštumo metu, todėl jos nerekomenduojamos.

Atsargumo taisyklės šalinant plaukelius nėštumo metu

Kad ir kokį plaukelių šalinimo būdą bepasirinktumėte, reikėtų laikytis kelių bendrų taisyklių:

 • Jautresnė oda. Daugelio nėščiųjų oda tampa gerokai jautresnė, todėl seniau pakenčiamos depiliacijos procedūros nėštumo metu gali kelti labai didelį skausmą, oda gali stipriai patinti, parausti, didesnė įvairių bėrimų tikimybė.
 • Didesnė infekcijų rizika. Nėštumo metu moters imuninė sistema paprastai šiek tiek susilpnėja, todėl besilaukiančios moterys yra imlesnės įvairioms infekcijoms. Labai svarbu, kad depiliacija būtų atliekama kuo higieniškiau ir stengiantis kuo mažiau pažeisti odą.
 • Nebandykite naujovių. Nėštumo metu odos reakcija į įvairius dirgiklius ir pažeidimus pasikeičia, todėl verčiau nepradėti, pavyzdžiui, rauti plaukelių vašku, jeigu to niekada nedarėte ir nežinote, ko tikėtis. Jeigu vis tik nusprendėte išbandyti naują procedūrą, kosmetikos priemonę, būtinai prieš tai atlikite odos reakcijos testą, t.y. išbandykite ją ant nedidelio odos ploto ir įsitikinkite, kad nėra alerginės reakcijos, oda netinsta, nerausta, neniežti ir pan.
 • Didesnis plaukuotumas yra laikinas. Didžioji dalis naujų nepageidaujamų plaukelių savaime išnyksta per 3-6 mėnesius po gimdymo, tad reikėtų įvertinti, ar kovai su plaukeliais skiriamas laikas ir pinigai yra tikslinga investicija.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Pė2tė prieš 2 m.

  Aš gydytojų neklausiau nieko, bet ėjau pas kosmetologę, kai per pilvą pati nebemačiau, kas ten kur želia, kad mane sutvarkytų tai kosmetologė sakė, kad pas ją labai daug nėščiųjų eina ir bent jau kai kur yra stipriai rekomenduojama susitvarkyt. Tai aš depiliavausi paskutinį kartą maždaug savaitę prieš numatytą gimdymo datą ir buvo viskas čiki. Tik, aišku, man ramu buvo, nes jau buvau pas ją ne kartą buvus ir žinojau, kad žaizdų ir kitų blogių nepridaro. Man patiko, nes nebuvo atauginėjančių plaukelių, kurie dirgintų žaizdas.

 2. miggle
  miggle prieš 2 m.

  Su pirmu pries gimdyma apsitvarkiau masinele, o dabar zadu eiti nusidepiliuoti pas mergaite, pas kurią vaikštau kelis metus. Man Akusere pasake, kad apsitvarkyk, ypatingai ta vieta, kur gali reikti kirpti ar plysti (tarp isanges ir maksties).

 3. Simute
  Simute prieš 2 m.

  O sakykit gal kuri nestumo metu depiliavotes cukrumi? Galvoju pabandyti, bet ir bijau nestumo metu toki dayka isbandyt

 4. miggle
  miggle prieš 2 m.

  Simute parašė:
  O sakykit gal kuri nestumo metu depiliavotes cukrumi? Galvoju pabandyti, bet ir bijau nestumo metu toki dayka isbandyt

  Nepatartina bandyti depiliaciju pirma karta nestumo metu, jei nesi to dariusi..

 5. User has not uploaded an avatar
  alterego prieš 3 mėn.

  Jeigu depiliacija man skausminga, ar tai neturi jokios neigiamos itakos nestumui?