Venų varikozė ir nėštumas (250)

Venų varikozė ir nėštumas Venų varikozė nėštumo metu. iStock.com/ElenaChervyakova

Kas yra venų varikozė?

Venų varikozė yra išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos. Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai, sulaikantys kraują nuo tekėjimo atgal. Jiems susilpnėjus, kraujas plūsta atgal, užsistovi, venose didėja kraujo spaudimas ir dėl to jos plečiasi, ilgėja, po oda susidaro mazgų.

Kas sukelia venų varikozę?

Tikslios priežastys nėra žinomos - kartais nepavyksta nustatyti jokių objektyvių priežasčių, sukėlusių venų varikozę. Nustatyti tokie venų varikozės rizikos faktoriai:

 • Lytis ir amžius: moterims venų varikozė išsivysto žymiai dažniau. Manoma, kad taip nutinka dėl hormonų pokyčių nėštumo, menopauzės ar mėnesinių ciklo metu. Taip pat, su metais mažėjant audinių elastingumui, auga ir varikozės rizika.
 • Genetinis polinkis: jei jūsų šeimoje yra buvę venų varikozės atvejų, yra didesnė tikimybė, kad ir jūsų venos bus pažeistos varikozės.
 • Antsvoris: kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova venoms ir didesnė venų varikozės išsivystymo tikimybė.
 • Stovimas darbas: stovint kraujas turi nukeliauti ilgesnį vertikalų kelią aukštyn, o tai taip pat yra apkrova vožtuvams, ypač jei tai trunka nuolat ir ilgas valandas.
 • Nėštumas: nėštumo metu padidėjus hormono progesterono kiekiui atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Be to, nėštumo metu kūne cirkuliuoja žymiai daugiau kraujo, o tai taip pat didina spaudimą venoms. Prie problemos prisideda ir didėjanti gimda, kuri spaudžia apatinę tuščiąją veną (ja veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį).

Kokie yra venų varikozės požymiai?

Varikozė paprastai išsivysto palaipsniui, patys pirmieji varikozės simptomai yra skaudančios, patinusios, sunkios kojos, kojų raumens deginimas, tvinkčiojimas ar mėšlungis. Šie požymiai leidus kojoms pailsėti, iškėlus jas į viršų paprastai aprimsta.

Gali išsiplėsti ne tik kojų venose, bet ir esančios lytiniuose organuose, gimdoje, aplink išangę.Taip pat galite pastebėti smulkių melsvų kapiliarų tinklą ant odos (venų mazgai odoje paprastai išryškėja vėliau).

Ką daryti atsiradus venų varikozės požymiams?

Nėštumo metu jokie agresyvūs gydymo metodai netaikomi, juolab, kad gana dažnai po gimdymo situacija ženkliai pagerėja.

Pajutusios kojų sunkumą, tinimą, ypač jei turite genetinį polinkį šiai ligai, pasitarkite su gydytoju, kaip būtų galima sumažinti venų varikozės išsivystymo rizika ir palengvinti nemalonius pojūčius. Greičiausiai jums bus pasiūlyti šie metodai:

 • Nešiokite kompresines kojines ar pėdkelnes. Jos standžiai apspaudžia kojas, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti ir palaiko normalią kraujo apytaką. Šių kojinių kompresijos lygis gali skirtis, tad pasitarkite su gydytoju, koks tiktų būtent jums. Kojines pirkite tik vaistinėje.
 • Kasdien sportuokite. Net ir paprastas pasivaikščiojimas priverčia širdį plakti smarkiau, pakelia kraujospūdį ir neleidžia kraujui užsilaikyti venose. '
 • Iškelkite kojas aukštyn. Kai tik yra proga, kojas laikykite pakėlusi aukščiau galvos lygio. Miegokite kojas pasidėjusi ant pagalvės
 • Venkite ilgo stovėjimo. Jei to išvengti negalite, kuo daugiau vaikščiokite, spyruokliuokite ir kitaip mankštinkite kojas.
 • Sėdėdama nedėkite kojos ant kojos. Tai gali trukdyti normaliai kraujo apytakai.

Susiję straipsniai

Vaisiaus judesių sumažėjimas

Sumažėjusių vaisiaus judesių jokiu būdu negalima ignoruoti, o juos stebėti ir fiksuoti reikėtų nuo maždaug trečiojo nėštumo trimestro.

Placentos pirmeiga

Placentos pirmeiga – nėštumo patologija, kai placenta yra prisitvirtinusi gimdos apačioje, o vidiniai gimdos kaklelio žiomenys yra uždengiami.

Hematoma gimdoje nėštumo metu

Hematoma – tai tarp gemalo dangalų atsiradusi kraujosruva. 20 proc. kraujavimo pirmąjį nėštumo trimestrą atvejų lemia hematomos.

Naujausi komentarai

 1. Liebchen
  Liebchen prieš 1 m.

  Raudonplaukė01 parašė:
  Laba. Kas susidūrėte su lytiniu organų varikoze nėštumo metu - ką naudojote?

  Labas. Man niekas nepadėjo, pagimdžiau ir kaip ranka nuėmė. Varikozė buvo kojose ir lytiniuose organuose. Kojų situaciją kiek lengvino kompresinės kojinės. Nėštumo laiką prisimenu kaip tikrai labai sunkų

 2. User has not uploaded an avatar
  Raudonplaukė01 prieš 1 m.

  Liebchen parašė:
  Labas. Man niekas nepadėjo, pagimdžiau ir kaip ranka nuėmė. Varikozė buvo kojose ir lytiniuose organuose. Kojų situaciją kiek lengvino kompresinės kojinės. Nėštumo …

  O kokio lygio kompresines kojines nešiojot? Gal diržą dar bandėt nešioti?

 3. Liebchen
  Liebchen prieš 1 m.

  Raudonplaukė01 parašė:
  O kokio lygio kompresines kojines nešiojot? Gal diržą dar bandėt nešioti?

  Antro lygio, su jomis buvau ir gimdymo metu. Šiaip venų gydytojas rekomendavo kompresines pedkelnes, nusipirkau jas, sumokėjau tikrai nemažai (apie 100 eur) ir teužsidėjau kelis kartus. Siaubingai sunku jas buvo man užsidėti (dėdavo vyras), nepatogiai spausdavo pilvą, tai nusileisdavau jas žemyn. Turėjau diržą, jį nešiojau tik kur daugiau vaikštant ir dėl to, kad nugarai pagelbėtų. Kad pagerintų jausmą dėl venų - nepastebėjau

 4. J_Garbane
  J_Garbane prieš 1 m.

  Pajūrio mamos, gal kuriai pavyko jau naujai atsidariusiame Klaipėdos Respublikinės ligoninės dienos centre tvarkytis lazeriu? Būtų labai įdomu, kaip pavyko? Per kiek laiko "prisibeldėt"?

 5. Rudaduda prieš 1 m.

  Liebchen parašė:
  Labas. Man niekas nepadėjo, pagimdžiau ir kaip ranka nuėmė. Varikozė buvo kojose ir lytiniuose organuose. Kojų situaciją kiek lengvino kompresinės kojinės. Nėštumo …

  O man po gimdymo nepraėjo. Buvau pas angiochirurgą, tai netrukus susitvarkysiu - ant kojos lazerinę operaciją darys, o po to tas venas kirkšnų ir lytinių organų srityje tvarkys skleroterapijos būdu.
  Nėštumo metu nieko nenaudojau. Bandžiau kojines, bet tada tos venos tarpukojo srityje atrodydavo dar labiau išsiplėtusios, trindavo, tad visai nepasiteisino.. Pėdkelnės būtų spaudusios pilvo sritį :/