Venų varikozė ir nėštumas (228)

Venų varikozė ir nėštumas Venų varikozė nėštumo metu. iStock.com/ElenaChervyakova

Kas yra venų varikozė?

Venų varikozė yra išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos. Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai, sulaikantys kraują nuo tekėjimo atgal. Jiems susilpnėjus, kraujas plūsta atgal, užsistovi, venose didėja kraujo spaudimas ir dėl to jos plečiasi, ilgėja, po oda susidaro mazgų.

Kas sukelia venų varikozę?

Tikslios priežastys nėra žinomos - kartais nepavyksta nustatyti jokių objektyvių priežasčių, sukėlusių venų varikozę. Nustatyti tokie venų varikozės rizikos faktoriai:

 • Lytis ir amžius: moterims venų varikozė išsivysto žymiai dažniau. Manoma, kad taip nutinka dėl hormonų pokyčių nėštumo, menopauzės ar mėnesinių ciklo metu. Taip pat, su metais mažėjant audinių elastingumui, auga ir varikozės rizika.
 • Genetinis polinkis: jei jūsų šeimoje yra buvę venų varikozės atvejų, yra didesnė tikimybė, kad ir jūsų venos bus pažeistos varikozės.
 • Antsvoris: kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova venoms ir didesnė venų varikozės išsivystymo tikimybė.
 • Stovimas darbas: stovint kraujas turi nukeliauti ilgesnį vertikalų kelią aukštyn, o tai taip pat yra apkrova vožtuvams, ypač jei tai trunka nuolat ir ilgas valandas.
 • Nėštumas: nėštumo metu padidėjus hormono progesterono kiekiui atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Be to, nėštumo metu kūne cirkuliuoja žymiai daugiau kraujo, o tai taip pat didina spaudimą venoms. Prie problemos prisideda ir didėjanti gimda, kuri spaudžia apatinę tuščiąją veną (ja veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį).

Kokie yra venų varikozės požymiai?

Varikozė paprastai išsivysto palaipsniui, patys pirmieji varikozės simptomai yra skaudančios, patinusios, sunkios kojos, kojų raumens deginimas, tvinkčiojimas ar mėšlungis. Šie požymiai leidus kojoms pailsėti, iškėlus jas į viršų paprastai aprimsta.

Gali išsiplėsti ne tik kojų venose, bet ir esančios lytiniuose organuose, gimdoje, aplink išangę.Taip pat galite pastebėti smulkių melsvų kapiliarų tinklą ant odos (venų mazgai odoje paprastai išryškėja vėliau).

Ką daryti atsiradus venų varikozės požymiams?

Nėštumo metu jokie agresyvūs gydymo metodai netaikomi, juolab, kad gana dažnai po gimdymo situacija ženkliai pagerėja.

Pajutusios kojų sunkumą, tinimą, ypač jei turite genetinį polinkį šiai ligai, pasitarkite su gydytoju, kaip būtų galima sumažinti venų varikozės išsivystymo rizika ir palengvinti nemalonius pojūčius. Greičiausiai jums bus pasiūlyti šie metodai:

 • Nešiokite kompresines kojines ar pėdkelnes. Jos standžiai apspaudžia kojas, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti ir palaiko normalią kraujo apytaką. Šių kojinių kompresijos lygis gali skirtis, tad pasitarkite su gydytoju, koks tiktų būtent jums. Kojines pirkite tik vaistinėje.
 • Kasdien sportuokite. Net ir paprastas pasivaikščiojimas priverčia širdį plakti smarkiau, pakelia kraujospūdį ir neleidžia kraujui užsilaikyti venose. '
 • Iškelkite kojas aukštyn. Kai tik yra proga, kojas laikykite pakėlusi aukščiau galvos lygio. Miegokite kojas pasidėjusi ant pagalvės
 • Venkite ilgo stovėjimo. Jei to išvengti negalite, kuo daugiau vaikščiokite, spyruokliuokite ir kitaip mankštinkite kojas.
 • Sėdėdama nedėkite kojos ant kojos. Tai gali trukdyti normaliai kraujo apytakai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  Ingutė1 prieš 2 d.

  Ar po operacijos netirpo koja, nebuvo deginimo jausmo?

 2. Liebchen
  Liebchen prieš 21 val.

  Sveikos . Labai įdomi kitų mamų patirtis, ar iš tiesų tas kompresines kojines - pėdkelnes ir turi būti taip sunku užsidėti. Man vienai pačiai jų užsidėti nepavyksta (aišku, pilvas tame ir nepadeda), komkrečiai pėdos sritis yra sudėtingiausia, kasdien reikia vyro pagalbos. Nuo kelienų jau kažkaip užsitempiu į viršų. Pavaikščiojus vėl kažkokie nepatogumai ir įsirėžimai atsiranda, nuolat turiu jas keltis ir taisytis. Įdomu kitų patirtis.
  P.S. Man buvo išrašytos 2 kompresijos klasės kompresinės pėdkelnės nėščiosioms (turiu varikozę klubų srityje), užsisakiau iš Sveikatinės pagal kojų išmatavimus. Tai jau pirmą dieną supratau, kad tai brangus, bet labai prastas pirkinys vien dėl pilvo srities. Kadangi jis pas mane labai nemažas, jį pėdkelnės labai apspaudžia, net neužsikeldamos patogiai per visą pilvą. Aš jas nešioju nuleidusi juosmenį žemyn, kas vėl labai "patogu". Dabar tiesiog žiūrėsiu naujas kojines iki kirkšnių

 3. User has not uploaded an avatar
  E.Jank prieš 12 val.

  Liebchen parašė:
  Sveikos . Labai įdomi kitų mamų patirtis, ar iš tiesų tas kompresines kojines - pėdkelnes ir turi būti taip sunku užsidėti. Man vienai pačiai jų užsidėti nepavy…

  Taip, sunku jas užsidėti labai, naudokit gumines pirštines ir tokią spec pėdutę kad lengviau slystų (nežinau kaip su pėdkelnėm, bet su iki kirkšnies man ji buvo pridėta). Aš paskutinį nėštumo mėnesį tai nebesidėjau jų tiesiog, nes nesugebėjau, o prieš gimdymą tai vyras privargo kol užmovė man jas jau sarėmius kenčiant.

 4. Betelgeize
  Betelgeize prieš 11 val.

  Liebchen parašė:
  Sveikos . Labai įdomi kitų mamų patirtis, ar iš tiesų tas kompresines kojines - pėdkelnes ir turi būti taip sunku užsidėti. Man vienai pačiai jų užsidėti nepavy…

  O jus dedates tas kojines isverstas, ar taip kaip iprastas pedkelnes? Man kitoj parduotuvej parode, kaip jas reikia uzsideti - uzsimauti pirstines, ant pedos specialia slystancia kojine (yra ju pirkt internete, arba toje pacioje sveikatineje), kompresine kojine isverst i blogaja puse, ir tada kojines pedos dali ikist i vidu, ir kojos peda kist i ta pedos dali, o likusia kojine uztempti. Turetu but youtube filmukas kaip uzsimaut As taip moviausi pati iki pat nestumo galo, nors tiesa pas mane buvo kojines iki kirksnies, tai gal lengviau del to

 5. Egspertė
  Egspertė prieš 10 val.

  Liebchen parašė:
  Sveikos . Labai įdomi kitų mamų patirtis, ar iš tiesų tas kompresines kojines - pėdkelnes ir turi būti taip sunku užsidėti. Man vienai pačiai jų užsidėti nepavy…

  Man skyrė tik iki kirkšnių nėštumo metu, nors dubens venoms irgi reikėtų. Visgi su svorio ir apimčių pakyčiais man pėdkelnės būtų nesuderinamos.

Forumas gyvai
JulSi JulSi prieš 20 min.