Venų varikozė ir nėštumas (49)

Venų varikozė ir nėštumas Venų varikozė nėštumo metu. iStock.com/ElenaChervyakova

Kas yra venų varikozė?

Venų varikozė yra išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos. Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai, sulaikantys kraują nuo tekėjimo atgal. Jiems susilpnėjus, kraujas plūsta atgal, užsistovi, venose didėja kraujo spaudimas ir dėl to jos plečiasi, ilgėja, po oda susidaro mazgų.

Kas sukelia venų varikozę?

Tikslios priežastys nėra žinomos - kartais nepavyksta nustatyti jokių objektyvių priežasčių, sukėlusių venų varikozę. Nustatyti tokie venų varikozės rizikos faktoriai:

 • Lytis ir amžius: moterims venų varikozė išsivysto žymiai dažniau. Manoma, kad taip nutinka dėl hormonų pokyčių nėštumo, menopauzės ar mėnesinių ciklo metu. Taip pat, su metais mažėjant audinių elastingumui, auga ir varikozės rizika.
 • Genetinis polinkis: jei jūsų šeimoje yra buvę venų varikozės atvejų, yra didesnė tikimybė, kad ir jūsų venos bus pažeistos varikozės.
 • Antsvoris: kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova venoms ir didesnė venų varikozės išsivystymo tikimybė.
 • Stovimas darbas: stovint kraujas turi nukeliauti ilgesnį vertikalų kelią aukštyn, o tai taip pat yra apkrova vožtuvams, ypač jei tai trunka nuolat ir ilgas valandas.
 • Nėštumas: nėštumo metu padidėjus hormono progesterono kiekiui atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Be to, nėštumo metu kūne cirkuliuoja žymiai daugiau kraujo, o tai taip pat didina spaudimą venoms. Prie problemos prisideda ir didėjanti gimda, kuri spaudžia apatinę tuščiąją veną (ja veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį).

Kokie yra venų varikozės požymiai?

Varikozė paprastai išsivysto palaipsniui, patys pirmieji varikozės simptomai yra skaudančios, patinusios, sunkios kojos, kojų raumens deginimas, tvinkčiojimas ar mėšlungis. Šie požymiai leidus kojoms pailsėti, iškėlus jas į viršų paprastai aprimsta.

Gali išsiplėsti ne tik kojų venose, bet ir esančios lytiniuose organuose, gimdoje, aplink išangę.Taip pat galite pastebėti smulkių melsvų kapiliarų tinklą ant odos (venų mazgai odoje paprastai išryškėja vėliau).

Ką daryti atsiradus venų varikozės požymiams?

Nėštumo metu jokie agresyvūs gydymo metodai netaikomi, juolab, kad gana dažnai po gimdymo situacija ženkliai pagerėja.

Pajutusios kojų sunkumą, tinimą, ypač jei turite genetinį polinkį šiai ligai, pasitarkite su gydytoju, kaip būtų galima sumažinti venų varikozės išsivystymo rizika ir palengvinti nemalonius pojūčius. Greičiausiai jums bus pasiūlyti šie metodai:

 • Nešiokite kompresines kojines ar pėdkelnes. Jos standžiai apspaudžia kojas, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti ir palaiko normalią kraujo apytaką. Šių kojinių kompresijos lygis gali skirtis, tad pasitarkite su gydytoju, koks tiktų būtent jums. Kojines pirkite tik vaistinėje.
 • Kasdien sportuokite. Net ir paprastas pasivaikščiojimas priverčia širdį plakti smarkiau, pakelia kraujospūdį ir neleidžia kraujui užsilaikyti venose. '
 • Iškelkite kojas aukštyn. Kai tik yra proga, kojas laikykite pakėlusi aukščiau galvos lygio. Miegokite kojas pasidėjusi ant pagalvės
 • Venkite ilgo stovėjimo. Jei to išvengti negalite, kuo daugiau vaikščiokite, spyruokliuokite ir kitaip mankštinkite kojas.
 • Sėdėdama nedėkite kojos ant kojos. Tai gali trukdyti normaliai kraujo apytakai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  kurapatacka prieš 1 d.

  Man irgi labai įdomu, kaip su Tom operacijom. Noriu ją pasidaryti, bet dar nesiryžau. Ar yra kurios jau po operacijos? Papasakokit, kur kreipetes. Ką daryt? Kur?

 2. Lusiene
  Lusiene prieš 1 d.

  Juditel3 parašė:
  Sveikos, turiu dviguvai isispletusia giliaja vena. Israsyta 2 kompresijos kojine. Nesioju jau apie savaite. Nesuprantu gal as ja ne taip uzsidedu, bet man ant slaun…

  O čia jau rimtesnės kojinės? Neprofilaktinės nėštumo metu?
  Aš tai turėjau pėdkelnes nėštumo metu, spec nėštukėms. Tiko iki pat gimdymo, bet jų kompresija gal mažesnė. Nors jos irgi šiek tiek smukdavo vis žemyn

 3. marakuja
  marakuja prieš 1 d.

  Juditel3 parašė:
  Didi parinko vaistininke, pamatavus kojos apimti. Pati nieko nerinkau. Pati koja man jaucias patogiai, skauda ten kur virsus susiraito ir spaudzia slauni.

  Kažkaip sunku man suprasti, kaip ten jos raitojasi Jūs tas nusipirkusi, kur be pirštų galų ir iki kirkšnies, su silikono juosta prilimpančia? kokios firmos? Aš dėviu mediven elegance, 2 klasės kompresija.
  Operacija bus metai laiko po gimdymo. Laukiau, nes žindomas vaikas. Be to, sezonas palankus, nebe karščiai

 4. Juditel3
  Juditel3 prieš 14 val.

  marakuja parašė:
  Kažkaip sunku man suprasti, kaip ten jos raitojasi Jūs tas nusipirkusi, kur be pirštų galų ir iki kirkšnies, su silikono juosta prilimpančia? kokios firmos? Aš …

  Lufasa ar kazkaip panasiai vadinasi, universiteto vaistinej Kaune pirkau. Be pirstu iki kirksnies, antros kompresijos. Siandien uzsidejau zemiau, nekeliau iki kirksnies tai nesirautoja, bet keistai jauciasi, atrodo nuslys zemyn. Nemoku as paaiskint kaip raitojasi, nu paprastai nuo virsaus raitojas zemyn ir tas uzsiraitojes krastas spaudzia. panasiai tik ant slaunies

 5. Mi-Mi
  Mi-Mi prieš 14 val.

  Juditel3 parašė:
  Lufasa ar kazkaip panasiai vadinasi, universiteto vaistinej Kaune pirkau. Be pirstu iki kirksnies, antros kompresijos. Siandien uzsidejau zemiau, nekeliau iki kirks…

  Tokiu atveju gal jums reiktu pabandyt kitos firmos arba Kur per kirksni ir tvirtinasi prie liemens dirzu? 🤔