Venų varikozė ir nėštumas (63)

Venų varikozė ir nėštumas Venų varikozė nėštumo metu. iStock.com/ElenaChervyakova

Kas yra venų varikozė?

Venų varikozė yra išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos. Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai, sulaikantys kraują nuo tekėjimo atgal. Jiems susilpnėjus, kraujas plūsta atgal, užsistovi, venose didėja kraujo spaudimas ir dėl to jos plečiasi, ilgėja, po oda susidaro mazgų.

Kas sukelia venų varikozę?

Tikslios priežastys nėra žinomos - kartais nepavyksta nustatyti jokių objektyvių priežasčių, sukėlusių venų varikozę. Nustatyti tokie venų varikozės rizikos faktoriai:

• Lytis ir amžius: moterims venų varikozė išsivysto žymiai dažniau. Manoma, kad taip nutinka dėl hormonų pokyčių nėštumo, menopauzės ar mėnesinių ciklo metu. Taip pat, su metais mažėjant audinių elastingumui, auga ir varikozės rizika.
  • Genetinis polinkis: jei jūsų šeimoje yra buvę venų varikozės atvejų, yra didesnė tikimybė, kad ir jūsų venos bus pažeistos varikozės.
  • Antsvoris: kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova venoms ir didesnė venų varikozės išsivystymo tikimybė.
  • Stovimas darbas: stovint kraujas turi nukeliauti ilgesnį vertikalų kelią aukštyn, o tai taip pat yra apkrova vožtuvams, ypač jei tai trunka nuolat ir ilgas valandas.
  • Nėštumas: nėštumo metu padidėjus hormono progesterono kiekiui atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Be to, nėštumo metu kūne cirkuliuoja žymiai daugiau kraujo, o tai taip pat didina spaudimą venoms. Prie problemos prisideda ir didėjanti gimda, kuri spaudžia apatinę tuščiąją veną (ja veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį).

Kokie yra venų varikozės požymiai?

Varikozė paprastai išsivysto palaipsniui, patys pirmieji varikozės simptomai yra skaudančios, patinusios, sunkios kojos, kojų raumens deginimas, tvinkčiojimas ar mėšlungis. Šie požymiai leidus kojoms pailsėti, iškėlus jas į viršų paprastai aprimsta.

Gali išsiplėsti ne tik kojų venose, bet ir esančios lytiniuose organuose, gimdoje, aplink išangę.Taip pat galite pastebėti smulkių melsvų kapiliarų tinklą ant odos (venų mazgai odoje paprastai išryškėja vėliau).

Ką daryti atsiradus venų varikozės požymiams?

Nėštumo metu jokie agresyvūs gydymo metodai netaikomi, juolab, kad gana dažnai po gimdymo situacija ženkliai pagerėja.

Pajutusios kojų sunkumą, tinimą, ypač jei turite genetinį polinkį šiai ligai, pasitarkite su gydytoju, kaip būtų galima sumažinti venų varikozės išsivystymo rizika ir palengvinti nemalonius pojūčius. Greičiausiai jums bus pasiūlyti šie metodai:

• Nešiokite kompresines kojines ar pėdkelnes. Jos standžiai apspaudžia kojas, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti ir palaiko normalią kraujo apytaką. Šių kojinių kompresijos lygis gali skirtis, tad pasitarkite su gydytoju, koks tiktų būtent jums. Kojines pirkite tik vaistinėje.
  • Kasdien sportuokite. Net ir paprastas pasivaikščiojimas priverčia širdį plakti smarkiau, pakelia kraujospūdį ir neleidžia kraujui užsilaikyti venose. '
  • Iškelkite kojas aukštyn. Kai tik yra proga, kojas laikykite pakėlusi aukščiau galvos lygio. Miegokite kojas pasidėjusi ant pagalvės
  • Venkite ilgo stovėjimo. Jei to išvengti negalite, kuo daugiau vaikščiokite, spyruokliuokite ir kitaip mankštinkite kojas.
  • Sėdėdama nedėkite kojos ant kojos. Tai gali trukdyti normaliai kraujo apytakai.

1. venckute
    venckute prieš 1 mėn.

Juditel3 parašė:
    Nu va kaip jum gerai. Vitaminus geriat nuolat ar darot pertraukas? Nes siaip reik apie 3 men daryt pertraukas tarp vitaminu bet kokiu kursu

O galit pasakyti kodėl reik daryti pertraukas ir kas jums taip sakė ?

2. marakuja
    marakuja prieš 1 mėn.

Moterys, vitaminai vitaminais, bet gal nereikėtų kalbėti kad jie gali atkurti jau išsiplėtusių venų pirmykštę t.y.sveiką būseną?

3. Juditel3
    Juditel3 prieš 1 mėn.

venckute parašė:
    O galit pasakyti kodėl reik daryti pertraukas ir kas jums taip sakė ?

Visi alei vienas daktarai ir vaistininkai? Na realiai info lapely kitu vitaminu buna parasyta kad gerti 3 men ir daryti bent menesio pertrauka. Aisku yra papildu kuriuos ir apvalius metus gali gert, bet kai as pvz geriu b vitamino kompleksa nervu sistemai ir stuburuu, nes turiu problemu, tai as leidziuos 10 ampuliu per metus. Negeriu apvalius metus, nes nusinuodyciau turbut.

4. venckute
    venckute prieš 2 sav.

Skaitau puikią knygą apie pilnavertę moters mitybą nėštumo metu ten taip pat aiškiai parašyta kad naturalūs vitaminai nesikaupia organizme ir jeis negalima apsinuodyti , bet su sintetiniais yra visiškai kitaip

5. venckute