Venų varikozė ir nėštumas (239)

Venų varikozė ir nėštumas Venų varikozė nėštumo metu. iStock.com/ElenaChervyakova

Kas yra venų varikozė?

Venų varikozė yra išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos. Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai, sulaikantys kraują nuo tekėjimo atgal. Jiems susilpnėjus, kraujas plūsta atgal, užsistovi, venose didėja kraujo spaudimas ir dėl to jos plečiasi, ilgėja, po oda susidaro mazgų.

Kas sukelia venų varikozę?

Tikslios priežastys nėra žinomos - kartais nepavyksta nustatyti jokių objektyvių priežasčių, sukėlusių venų varikozę. Nustatyti tokie venų varikozės rizikos faktoriai:

 • Lytis ir amžius: moterims venų varikozė išsivysto žymiai dažniau. Manoma, kad taip nutinka dėl hormonų pokyčių nėštumo, menopauzės ar mėnesinių ciklo metu. Taip pat, su metais mažėjant audinių elastingumui, auga ir varikozės rizika.
 • Genetinis polinkis: jei jūsų šeimoje yra buvę venų varikozės atvejų, yra didesnė tikimybė, kad ir jūsų venos bus pažeistos varikozės.
 • Antsvoris: kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova venoms ir didesnė venų varikozės išsivystymo tikimybė.
 • Stovimas darbas: stovint kraujas turi nukeliauti ilgesnį vertikalų kelią aukštyn, o tai taip pat yra apkrova vožtuvams, ypač jei tai trunka nuolat ir ilgas valandas.
 • Nėštumas: nėštumo metu padidėjus hormono progesterono kiekiui atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Be to, nėštumo metu kūne cirkuliuoja žymiai daugiau kraujo, o tai taip pat didina spaudimą venoms. Prie problemos prisideda ir didėjanti gimda, kuri spaudžia apatinę tuščiąją veną (ja veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį).

Kokie yra venų varikozės požymiai?

Varikozė paprastai išsivysto palaipsniui, patys pirmieji varikozės simptomai yra skaudančios, patinusios, sunkios kojos, kojų raumens deginimas, tvinkčiojimas ar mėšlungis. Šie požymiai leidus kojoms pailsėti, iškėlus jas į viršų paprastai aprimsta.

Gali išsiplėsti ne tik kojų venose, bet ir esančios lytiniuose organuose, gimdoje, aplink išangę.Taip pat galite pastebėti smulkių melsvų kapiliarų tinklą ant odos (venų mazgai odoje paprastai išryškėja vėliau).

Ką daryti atsiradus venų varikozės požymiams?

Nėštumo metu jokie agresyvūs gydymo metodai netaikomi, juolab, kad gana dažnai po gimdymo situacija ženkliai pagerėja.

Pajutusios kojų sunkumą, tinimą, ypač jei turite genetinį polinkį šiai ligai, pasitarkite su gydytoju, kaip būtų galima sumažinti venų varikozės išsivystymo rizika ir palengvinti nemalonius pojūčius. Greičiausiai jums bus pasiūlyti šie metodai:

 • Nešiokite kompresines kojines ar pėdkelnes. Jos standžiai apspaudžia kojas, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti ir palaiko normalią kraujo apytaką. Šių kojinių kompresijos lygis gali skirtis, tad pasitarkite su gydytoju, koks tiktų būtent jums. Kojines pirkite tik vaistinėje.
 • Kasdien sportuokite. Net ir paprastas pasivaikščiojimas priverčia širdį plakti smarkiau, pakelia kraujospūdį ir neleidžia kraujui užsilaikyti venose. '
 • Iškelkite kojas aukštyn. Kai tik yra proga, kojas laikykite pakėlusi aukščiau galvos lygio. Miegokite kojas pasidėjusi ant pagalvės
 • Venkite ilgo stovėjimo. Jei to išvengti negalite, kuo daugiau vaikščiokite, spyruokliuokite ir kitaip mankštinkite kojas.
 • Sėdėdama nedėkite kojos ant kojos. Tai gali trukdyti normaliai kraujo apytakai.

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  mirgame prieš 10 mėn.

  Egspertė parašė:
  Laba diena,
  Man nėštumų metu išsimušė venų mazgai vulvos srityje, vėliau ir kirkšnyje pasimatė…

  Sveiki!
  Is aprasymo itariu, kad ir man gali buti toks sindromas☺️ Gal pasidalintumete, pas koki gydytoja ejote, kuris patvirtino diagnoze?

 2. Liebchen
  Liebchen prieš 10 mėn.

  Tos, kurios nešioja ilgas kojines iki kirkšnių. Su tokiomis ir gimdote? Nėra komentarų, kad per ilgos? Man, jaučiu, reikės ir trečias kompresines kojines pirkti . Apsižioplinau ir nusipirkau internetu dabar kiek per didokas, su jomis labai jaučiu vieną veną, lyg būčiau be jokių kojinių. Be to, kojinės juodos, na man labai su ligonine nesisieja jos

 3. User has not uploaded an avatar
  E.Jank prieš 10 mėn.

  Liebchen parašė:
  Tos, kurios nešioja ilgas kojines iki kirkšnių. Su tokiomis ir gimdote? Nėra komentarų, kad per ilgos? Man, jaučiu, reikės ir trečias kompresines kojines pirkti :oh…

  Gimdžiau su ilgom iki kirkšnių

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 10 mėn.

  Gimdžiau iki kirkšnies.

  May Thurner sindromo diagnozę nustatė Kauno klinikose angiochirurgų konsiliumas. Gydytoja tikrai pati nebuvo tikra, ką daryti, prie manęs skambino vedėjui. Nėra dažnai nustatomas sutrikimas.

 5. User has not uploaded an avatar
  Padraika22 prieš 3 mėn.

  Sveikos. Ar yra kam buvę nėštumo metu išsiplėtusios gimdos venos?