Venų varikozė ir nėštumas (154)

Venų varikozė ir nėštumas Venų varikozė nėštumo metu. iStock.com/ElenaChervyakova

Kas yra venų varikozė?

Venų varikozė yra išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos. Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai, sulaikantys kraują nuo tekėjimo atgal. Jiems susilpnėjus, kraujas plūsta atgal, užsistovi, venose didėja kraujo spaudimas ir dėl to jos plečiasi, ilgėja, po oda susidaro mazgų.

Kas sukelia venų varikozę?

Tikslios priežastys nėra žinomos - kartais nepavyksta nustatyti jokių objektyvių priežasčių, sukėlusių venų varikozę. Nustatyti tokie venų varikozės rizikos faktoriai:

 • Lytis ir amžius: moterims venų varikozė išsivysto žymiai dažniau. Manoma, kad taip nutinka dėl hormonų pokyčių nėštumo, menopauzės ar mėnesinių ciklo metu. Taip pat, su metais mažėjant audinių elastingumui, auga ir varikozės rizika.
 • Genetinis polinkis: jei jūsų šeimoje yra buvę venų varikozės atvejų, yra didesnė tikimybė, kad ir jūsų venos bus pažeistos varikozės.
 • Antsvoris: kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova venoms ir didesnė venų varikozės išsivystymo tikimybė.
 • Stovimas darbas: stovint kraujas turi nukeliauti ilgesnį vertikalų kelią aukštyn, o tai taip pat yra apkrova vožtuvams, ypač jei tai trunka nuolat ir ilgas valandas.
 • Nėštumas: nėštumo metu padidėjus hormono progesterono kiekiui atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Be to, nėštumo metu kūne cirkuliuoja žymiai daugiau kraujo, o tai taip pat didina spaudimą venoms. Prie problemos prisideda ir didėjanti gimda, kuri spaudžia apatinę tuščiąją veną (ja veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį).

Kokie yra venų varikozės požymiai?

Varikozė paprastai išsivysto palaipsniui, patys pirmieji varikozės simptomai yra skaudančios, patinusios, sunkios kojos, kojų raumens deginimas, tvinkčiojimas ar mėšlungis. Šie požymiai leidus kojoms pailsėti, iškėlus jas į viršų paprastai aprimsta.

Gali išsiplėsti ne tik kojų venose, bet ir esančios lytiniuose organuose, gimdoje, aplink išangę.Taip pat galite pastebėti smulkių melsvų kapiliarų tinklą ant odos (venų mazgai odoje paprastai išryškėja vėliau).

Ką daryti atsiradus venų varikozės požymiams?

Nėštumo metu jokie agresyvūs gydymo metodai netaikomi, juolab, kad gana dažnai po gimdymo situacija ženkliai pagerėja.

Pajutusios kojų sunkumą, tinimą, ypač jei turite genetinį polinkį šiai ligai, pasitarkite su gydytoju, kaip būtų galima sumažinti venų varikozės išsivystymo rizika ir palengvinti nemalonius pojūčius. Greičiausiai jums bus pasiūlyti šie metodai:

 • Nešiokite kompresines kojines ar pėdkelnes. Jos standžiai apspaudžia kojas, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti ir palaiko normalią kraujo apytaką. Šių kojinių kompresijos lygis gali skirtis, tad pasitarkite su gydytoju, koks tiktų būtent jums. Kojines pirkite tik vaistinėje.
 • Kasdien sportuokite. Net ir paprastas pasivaikščiojimas priverčia širdį plakti smarkiau, pakelia kraujospūdį ir neleidžia kraujui užsilaikyti venose. '
 • Iškelkite kojas aukštyn. Kai tik yra proga, kojas laikykite pakėlusi aukščiau galvos lygio. Miegokite kojas pasidėjusi ant pagalvės
 • Venkite ilgo stovėjimo. Jei to išvengti negalite, kuo daugiau vaikščiokite, spyruokliuokite ir kitaip mankštinkite kojas.
 • Sėdėdama nedėkite kojos ant kojos. Tai gali trukdyti normaliai kraujo apytakai.

Naujausi komentarai

 1. Vega_
  Vega_ prieš 1 mėn.

  GretaaM parašė:
  Tai kad ir iš mano artimųjų tarpo niekam niekas nieko nesakė, dabar paskaičiau ir apstulbau, kad skirtinga informacija, toj pačioj šalyje.

  Aš akušerės prižiūrinčios klsusiau nes ir mazgų yra, tai nusišypsojo ir sako jei nori jei hus ramiau gimdyk su kojinėm. Bet šiaip nėštumo metu būna kitom veniniai mazgai atsiranda lytinių organų srityje, kojinių ten gi neužsivilksi bet gimdo ir pagimdo ir natūraliai ir su cp

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 mėn.

  Vega_ parašė:
  Aš akušerės prižiūrinčios klsusiau nes ir mazgų yra, tai nusišypsojo ir sako jei nori jei hus ramiau gimdyk su kojinėm. Bet šiaip nėštumo metu būna kitom veniniai m…

  Žinau, kad ir ten atsiranda irgi pagalvojau ką ten tada uzsideti😀

 3. a2tia
  a2tia prieš 1 mėn.

  GretaaM parašė:
  Žinau, kad ir ten atsiranda irgi pagalvojau ką ten tada uzsideti😀

  Pas mane ne truputi buvo. Ir visur. Ant lytiniu lupu taip pat. Dar pries pastojant,ginekologe patare operuot po gimdymo,nes issiples.
  O pamacius nestumo metu situacija,pati pas chirurga nusiunte. 6 men berods buvo. Reikia angiochirurgo konsultacijos Jums. Kad echoskopu paziuretu. Pakonsultuos,bus ramu.

 4. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 mėn.

  a2tia parašė:
  Pas mane ne truputi buvo. Ir visur. Ant lytiniu lupu taip pat. Dar pries pastojant,ginekologe patare operuot po gimdymo,nes issiples.

  O ką pasiūlė sestam mėnesį, išrašė kokio lygio kojinės?

 5. a2tia
  a2tia prieš 1 mėn.

  GretaaM parašė:
  O ką pasiūlė sestam mėnesį, išrašė kokio lygio kojinės?

  Pasake,kad saugiau gimdyt ten,kur dirba chirurgas. Jei komplikacijos. Israse antro lygio kompresines pedkelnes. Nesiodavau. Labai palegvindavo vaiksciojima. O kojos kaip nulietos budavo😀 gimdyt reikejo su kojnem. Po gimdymo 3 men nesiojau. Taip daryt sake. Kol atsistatys. Taciau ne kasdiena. Buvau vel vizito pas chirurga. Dabar gydau.