Venų varikozė ir nėštumas (40)

Venų varikozė ir nėštumas Venų varikozė nėštumo metu. iStock.com/ElenaChervyakova

Kas yra venų varikozė?

Venų varikozė yra išsiplėtusios, išsiraizgiusios ir į odos paviršių iššokusios venos. Venų varikozė išsivysto, kai prastai ima veikti venų vožtuvėliai, sulaikantys kraują nuo tekėjimo atgal. Jiems susilpnėjus, kraujas plūsta atgal, užsistovi, venose didėja kraujo spaudimas ir dėl to jos plečiasi, ilgėja, po oda susidaro mazgų.

Kas sukelia venų varikozę?

Tikslios priežastys nėra žinomos - kartais nepavyksta nustatyti jokių objektyvių priežasčių, sukėlusių venų varikozę. Nustatyti tokie venų varikozės rizikos faktoriai:

 • Lytis ir amžius: moterims venų varikozė išsivysto žymiai dažniau. Manoma, kad taip nutinka dėl hormonų pokyčių nėštumo, menopauzės ar mėnesinių ciklo metu. Taip pat, su metais mažėjant audinių elastingumui, auga ir varikozės rizika.
 • Genetinis polinkis: jei jūsų šeimoje yra buvę venų varikozės atvejų, yra didesnė tikimybė, kad ir jūsų venos bus pažeistos varikozės.
 • Antsvoris: kuo didesnis svoris, tuo didesnė apkrova venoms ir didesnė venų varikozės išsivystymo tikimybė.
 • Stovimas darbas: stovint kraujas turi nukeliauti ilgesnį vertikalų kelią aukštyn, o tai taip pat yra apkrova vožtuvams, ypač jei tai trunka nuolat ir ilgas valandas.
 • Nėštumas: nėštumo metu padidėjus hormono progesterono kiekiui atsipalaiduoja kraujagyslių sienelės. Be to, nėštumo metu kūne cirkuliuoja žymiai daugiau kraujo, o tai taip pat didina spaudimą venoms. Prie problemos prisideda ir didėjanti gimda, kuri spaudžia apatinę tuščiąją veną (ja veninis kraujas grįžta iš apatinės kūno dalies į širdį).

Kokie yra venų varikozės požymiai?

Varikozė paprastai išsivysto palaipsniui, patys pirmieji varikozės simptomai yra skaudančios, patinusios, sunkios kojos, kojų raumens deginimas, tvinkčiojimas ar mėšlungis. Šie požymiai leidus kojoms pailsėti, iškėlus jas į viršų paprastai aprimsta.

Gali išsiplėsti ne tik kojų venose, bet ir esančios lytiniuose organuose, gimdoje, aplink išangę.Taip pat galite pastebėti smulkių melsvų kapiliarų tinklą ant odos (venų mazgai odoje paprastai išryškėja vėliau).

Ką daryti atsiradus venų varikozės požymiams?

Nėštumo metu jokie agresyvūs gydymo metodai netaikomi, juolab, kad gana dažnai po gimdymo situacija ženkliai pagerėja.

Pajutusios kojų sunkumą, tinimą, ypač jei turite genetinį polinkį šiai ligai, pasitarkite su gydytoju, kaip būtų galima sumažinti venų varikozės išsivystymo rizika ir palengvinti nemalonius pojūčius. Greičiausiai jums bus pasiūlyti šie metodai:

 • Nešiokite kompresines kojines ar pėdkelnes. Jos standžiai apspaudžia kojas, neleidžia kraujagyslėms išsiplėsti ir palaiko normalią kraujo apytaką. Šių kojinių kompresijos lygis gali skirtis, tad pasitarkite su gydytoju, koks tiktų būtent jums. Kojines pirkite tik vaistinėje.
 • Kasdien sportuokite. Net ir paprastas pasivaikščiojimas priverčia širdį plakti smarkiau, pakelia kraujospūdį ir neleidžia kraujui užsilaikyti venose. '
 • Iškelkite kojas aukštyn. Kai tik yra proga, kojas laikykite pakėlusi aukščiau galvos lygio. Miegokite kojas pasidėjusi ant pagalvės
 • Venkite ilgo stovėjimo. Jei to išvengti negalite, kuo daugiau vaikščiokite, spyruokliuokite ir kitaip mankštinkite kojas.
 • Sėdėdama nedėkite kojos ant kojos. Tai gali trukdyti normaliai kraujo apytakai.

Naujausi komentarai

 1. meggy
  meggy prieš 11 mėn.

  vaiva11 parašė:
  Sveikos, man irgi stipri lytiniu lupu varikoze, kuri pasireiske nuo vidurio nestumo, tikiuosi kad ji gimdymo metu komplikaciju neissauks gal kam jau teko su tu s…

  Nieko nebuvo, nebijokit pagimdysit viskas praeis, sugris i vezias. As kazkuriuo metu cyclo3 forte geriau, tai gal kiek palengvedavombet jusu jau nestumo pabaiga, tai paklauskot gines ar galima

 2. User has not uploaded an avatar
  vaiva11 prieš 11 mėn.

  Na man paciai tai nera kad skaudetu perstetu ar kokio kito diskonforto, tik issigandau kad gal gimdyt negalesiu, cezari gal reikes daryt, nes internete tai cia visko prirasineta.

 3. meggy
  meggy prieš 11 mėn.

  vaiva11 parašė:
  Na man paciai tai nera kad skaudetu perstetu ar kokio kito diskonforto, tik issigandau kad gal gimdyt negalesiu, cezari gal reikes daryt, nes internete tai cia visk…

  Maziau skaitinekit tam internete cia visko daug nereikalingo ir bereilalingu baimiu rast galima! Ginekologes klaust reikia o ateiciai: maziau skaityti vejus reikia smagiai isnesioti jums likusi laika ir sklandaus gimdymo linkiu! Beje man angiochirurgas liepe gimdyt su kompresinem gydomosiom pedkelnem nes as ir koju venu varikoze smarkia turejau ir pagimdziau su pedkelenem

 4. Lusiene
  Lusiene prieš 4 mėn.

  O su kokiomis pėdkelnėm galima gimdyti. Čia iki kirkšnies kur būna? Ar kaip.... pastebėjau ir man atsiranda ta bėda ir su antru lelium

 5. Alijaa
  Alijaa prieš 4 mėn.

  Lusiene parašė:
  O su kokiomis pėdkelnėm galima gimdyti. Čia iki kirkšnies kur būna? Ar kaip.... pastebėjau ir man atsiranda ta bėda ir su antru lelium

  Man ir buvo venos kairej kojoj issiplete tai gimdziau su tom kojinem..pati sesele padejo jas uzsidet .Po gimdymo ju pradejo mazet ir db net nesimato o buvo toks kaip zemelapis ir iskile jos,bet viskas susitvarke db nieko nematyt☺