Geriausi folio rūgšties šaltiniai

Folio rūgštis - vitaminams priskiriamai keli vienodą poveikį turintys junginiai. Ji reikalinga kiekvienam žmogui ir yra atsakinga už baltymų apykaitą, nukleorūgščių sintezę, ląstelių atsinaujinimą, tačiau nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims folio rūgštis ypač svarbi.

Folio rūgštis būtina normaliam vaisiaus vystymuisi, pakankamas jos kiekis sumažina apsigimimų riziką. Suaugusiems žmonėms per parą reikėtų gauti apie 240 µ g folio rūgšties, tačiau nėščiosioms ir krūtimi maitinančių moterų fokio rūgšties poreikis padvigubėja. Folio rūgšties paros norma nėščiosioms - 400 µ g per dieną, žindyvėms – 480 µ g.

Folio rūgšties galima gauti vartojant specialius maisto papildus arba į savo racioną įtrauktus tam tikrus maisto produktus, kurių sąrašą kviečiame peržvelgti. Tiesa, reikia prisiminti, kad termiškai apdorojant daržoves ir vaisius folio rūgšties drastiškai sumažėja, tad geriau ruošti salotas ar susiplakti žaliąjį kokteilį.

Geriausi folio rūgšties šaltiniai

Žalialapės daržovės (špinatai, salotos, petražolės)
Kiaušiniai
Citrusiniai vaisiai
Šparagai
Pupelės ir lęšiai
Brokoliai
Pilno grūdo duona
Saulėgrąžų sėklos
Avokadai
Kepenys

Susiję straipsniai

Nemokamas šulinių vandens ištyrimas nėščiosioms

Nėščioms moterims, taip pat šeimoms, kuriose auga kūdikiai iki 6 mėn. amžiaus, šulinių vandens tyrimai atliekami nemokamai.

Nėštumas paauglystėje: kokie 5 didžiausi iššūkiai tenka jaunoms mamoms?

Sužinojusios apie neplanuotą nėštumą, paauglės svarsto, ką daryti toliau. Vienas lemiamų klausimų – ar mergina yra pasiruošusi auginti kūdikį?

Vaisiaus alkoholinis sindromas

Vaisiaus alkoholinis sindromas – tai mamos įsčiose besivystančio kūdikio būklė, kurią sukelia gausus ir reguliarus alkoholio vartojimas nėštumo metu.