Tirpstančios rankos ir riešų maudimas (riešo kanalo sindromas) (32)

Tirpstančios rankos ir riešų maudimas (riešo kanalo sindromas) Riešo kanalo sindromas. iStock.com/KatarzynaBialasiewicz

Jei tau dilgčioja rankas, maudžia riešus, tai gali būti riešo kanalo sindromas. Nėščioms moterims jis pasitaiko dažniau, nes jų organizme kaupiasi skysčiai. Dėl skysčių pertekliaus patinsta riešų ir rankų nerviniai audiniai. Išbrinkęs nervas nebetelpa į įprasto dydžio kanalą. Tai ir sukelia rankų maudimą ir tirpimą.

Ką daryti, jei pastebėjai šiuos simptomus:

 • Dirbdama kompiuteriu pareguliuok kėdės aukštį taip, kad rankos nuo alkūnių iki pirštų būtų viename aukštyje. Taip pat gali išbandyti specialų ergonomišką pelės kilimėlį su pagalvėle riešui. Labai padeda ir dažna delnų mankšta.
 • Venk veiklos, kur tenka labai dažnai kartoti tą patį judesį. Jei tokių judesių negali išvengti, pavyzdžiui, dėl darbo pobūdžio, dėvėk riešų įtvarus. Jų būna pirkti vaistinėse ir specializuotose ortopedijos parduotuvėse.
 • Pajutusi skausmą naktį, pakeisk gulėjimo pozą ir pamėgink pasidėti po ranka pagalvę ar dvi.
 • Miegodama negulėk ant rankų. Jei pabudus skauda ranką arba ji yra nutirpusi, lengvai ją purtyk, kol skausmas ar nutirpimas praeis.
 • Numalšinti skausmus ir sustiprinti riešus gali padėti jogos pratimai.
 • Pasitark su tave prižiūrinčiu gydytoju, jei šie būdai nepadeda.

Naujausi komentarai

 1. DeimantėA
  DeimantėA prieš 3 m.

  lari1980 parašė:
  Man jokios pagalves nepadejo,vartokit maziau druskos,man asmeniskai patogu buvo fotelije pusiau sedint,nes tada rankos buvo nuleistos,taip bent kazkoks miegas buvo …

  O gydytojai nerekomendavo jokių masažų?

 2. lari1980
  lari1980 prieš 3 m.

  DeimantėA parašė:
  O gydytojai nerekomendavo jokių masažų?

  Nepades,anyta gine,sake del to kad vandenys kaupiasi organizme taip yra,bet tik su dukra man taip buvo..bet ir priaugau daug daugiau su sunrliais po9-10,o su dukra ~20

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Laba diena, gal radote kokios info, kaip gydytis nuo to riešo kanalo sindromo??? Neseniai diagnozavo, irgi nusiuntė kineziterapijai, bet bijau, kad reiks operacijos, kaip jūs išsigydėt?

 4. Bianka
  Bianka prieš 1 m.

  RugilyteRar parašė:
  Laba diena, gal radote kokios info, kaip gydytis nuo to riešo kanalo sindromo??? Neseniai diagnozavo, irgi nusiuntė kineziterapijai, bet bijau, kad reiks operacijos…

  Mezgat, siuvinėjat ar prie kompo ir pan daug dirbat??? stenkitės nesušalti ir mažinti krūvį sanariui. Galbūt skysčiai kaupiasi? Reik ieškot priežąsčių. Man buvo dėl mezgimo net kelis kart. Reik stipriai mažint procesą nuo kurio jis prasideda ;)

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 1 m.

  Prie kompo dirbu kiaurą dieną :/ Labai sunku sumažinti krūvį, nebent reiktų darbą keisti...