Gimdyvės krepšelis: kaip jį tinkamai suformuoti ir dar sutaupyti?

Reklaminis partnerio turinys
Nėščia moteris ruošiasi į ligoninę gimdyti pablopicasso | Shutterstock.com

Daugelis gimdyvių intensyviai svarsto, ką pasiimti į gimdymo namus. Ypač ši dilema dažna laukiantis pirmojo vaikelio. Juk nesinori, kad kažko pritrūktų, tačiau į ligoninę važiuoti su 5 lagaminais – irgi nekokia išeitis.

Medikės ir mamų patarimai, ką būtina įsidėti į gimdyvės krepšelį

Akušerė-ginekologė Viktorija Navickienė pateikia daiktų, be kurių gimdymo namuose veikiausiai neišsiversite, sąrašą:

 • asmens tapatybės kortelė;
 • nėščiosios kortelė, forma F-113/a (ypač svarbu!);
 • naktiniai marškiniai (2 vnt.), chalatas, šlepetės, guminės šlepetės dušui, liemenėlė žindymui, kelnaitės;
 • asmens higienos priemonės, rankšluosčiai;
 • įklotai po gimdymo, vienkartiniai paklotai, įklotai žindyvėms;
 • drabužėliai ir sauskelnės naujagimiui;
 • drabužėliai, su kuriais naujagimis bus palatoje ir vyks namo;
 • automobilinė kėdutė (ją gali atgabenti gimdyvę ir naujagimį iš ligoninės parvešiantis tėtis ar kitas artimasis).

V. Navickienė labai rekomenduoja ir per paskaitas akcentuoja į gimdymo namus vežtis kuo daugiau vienkartinio naudojimo higienos priemonių (šlepetės, mini šampūno, dušo želės ir kt. pakuotės), kad kuo mažiau daiktų reikėtų vežtis atgal namo.

Mamų patarimai formuojant gimdyvės krepšelį:

 • Skirtingo dydžio ir formų įklotai. Gimda po gimdymo intensyviai valosi, tad jums prireiks specialių kelnaičių ar įklotų. Vieni gali pasirodyti mažiau patogūs, tad įvairovė tikrai nepakenks.
 • Akiniai ir kontaktiniai lęšiai (jei juos nešiojate). Viena mama pasakoja, kad gimdymo metu ji buvo su akiniais, tačiau pasidarė taip karšta, kad pastarieji pradėjo labai rasoti. Taigi, jei turite, įsimeskite ir kontaktinius lęšius dėkliuke bei jų skystį.
 • Keli komplektai drabužių. Labai patogu įsidėti bent porą patogių drabužių komplektų. Po gimdymo dėl hormonų įtakos gausiau pakaituojama, ir tai ne vienintelė situacija bei priežastis, dėl kurios norėsis persirengti. Priklausomai nuo sezono, ypač patogūs ilgesni šortai ir palaidinės, treninginės kelnės, specialios žindymo palaidinės, pižamos ir pan. Gimdymo namuose duoda naktinius marškinius, tad dėvėkite juos: grįžus namo lauks kiek mažiau skalbimo.
 • Vienkartinės kelnaitės. Jos padės išlaikyti švarą (mat paprastai būna supakuotos atskiruose maišeliuose), kuri po gimdymo – labai svarbi. Vienkartinės kelnaitės gaminamos iš švelnaus, orui laidaus audinio, jos puikiai priglunda, nespaudžia, nedirgina odos. Beje, mamų teigimu, tinklinės kelnaitės nėra tokios patogios.
 • Spenelių kremas. Gimdyvėms, kurios maitins mažylį savo pienu, pravers spenelių kremas. Bet jei naujagimis ir nenugrauš spenelių, kremas bus puiki prevencinė priemonė nuo jų įtrūkimų.
 • Papildomos šlepetės, skirtos avėti duše (ir ne tik). Tikėtina, kad dėl gausios dezinfekcijos ligoninės grindys gali būti lipnios, tad mūvėti geras šlepetes tiesiog bus gaila.
 • Gertuvė su šiaudeliu. Ji ypač pravers moterims po cezario pjūvio operacijos ir maitinant mažylį atsigulus.
 • Papildoma pagalvė. Kiek tenka girdėti iš mamų, gali prireikti paprastos papildomos pagalvės, nes ligoninės pagalvė dažniausiai būna nepatogi ir per maža.
 • Užkandžiai. Į gimdyvės krepšelį įsidėkite javainių batonėlių, džiovintų vaisių ar riešutų, kitų mėgstamų užkandžių. Juk pietus gausite tik perkeltos į palatą, o gimdymas gali trukti nuo kelių iki keliasdešimt valandų.

Beje, primename, kad „Tėvų darželyje“ jau nebe pirmus metus puikuojasi gimdyvės būtiniausių daiktų paruoštukas. Jums beliks būtiniausių daiktų sąrašą pasikoreguoti pagal savo poreikius ir atsispausdinti. Ne mažiau išsamų ir naudingą sąrašą yra paruošusi ir el. parduotuvės 9menesiai.lt konsultantės.

Ko tikrai neprireiks gimdyvės krepšelyje?

 • Papuošalai, didelės sumos grynųjų, vertingi daiktai. Visų šių daiktų jums tikrai nereikės, o ir auksinius žiedus, auskarus ir kt. geriau palikite namuose. Besikraustant iš gimdyklos į palatą ar trumpam ją palikus nereikės jaudintis dėl brangių daiktų.
 • Maisto papildai, vitaminai. Natūralu, kad nėščiosios vartoja ne tik folio rūgštį, bet ir vitaminų bei mineralų kompleksus, žuvų taukus ir t. t. Tačiau tas kelias dienas tikrai išsiversite be maisto papildų, o ir lagaminas bus kiek lengvesnis. Ką būtina pasiimti – tai receptiniai arba gydytojo paskirti vaistai ir kremas / tepalas speneliams.
 • Buteliukai, žindukai, pieno mišinys ir kt. Net jei nepavyks naujagimio žindyti, gimdymo namai tikrai turės ir buteliukų, ir žindukų, ir mišinėlio, skirto naujagimiams.
 • Žvakės, eterinių aliejų difuzoriai, knygos ir įvairūs kitokie daiktai. Visų pirma, naudoti žvakes ligoninėje nėra saugu, antra, vargu, ar papildomoms veikloms rasite laiko: kiekvieną minutėlę, kai naujagimis miegos, norėsite nusnūsti ir jūs.

Kaip sutaupyti formuojant gimdyvės krepšelį?

Ieškokite nuolaidų, pasinaudokite kuponais ir specialiais pasiūlymais. Visad verta prenumeruoti el. parduotuvių naujienlaiškius: gausite informaciją apie taikomas akcijas, nuolaidų kuponą ar pan. Beje, akcijas pradėkite stebėti iki gimdymo likus dar keliems mėnesiams: jei viską pirksite kone paskutinę dieną, daug sutaupyti nepavyks.

Pasidomėkite, ar gausite dovanų ligoninėje ir kokios tai dovanos: galbūt tai iš dalies padės išvengti perkrautų lagaminų. V. Navickienė būsimosioms gimdyvėms primena: „Nepamirškite, kad nemažai dovanėlių gausite ir gimdymo stacionare. Jų turinys keičiasi kas mėnesį, tačiau pagrindinė sudėtis panaši: sauskelnės, įklotai po gimdymo, prausiklių, kremų mėginukai ir pan.“

Įsigykite iš anksto paruoštą, kruopščiai sukomplektuotą gimdyvės krepšelį. Taupyti reikia ne tik pinigus, bet ir brangų savo laiką, kurį sugaištumėte atskirų gimdyvės reikmenų paieškoms, todėl daugeliui tiesiog rekomenduojame įsigyti iš anksto paruoštus rinkinius į ligoninę (krepšelis MINI arba MIDI). Be to, komplektą įsigysite pigiau, nei pirkdamos pavienius daiktus. Pirkite ten, kur galima rasti viską, ko jums prireiks: nereikės vargintis bei gaišti laiko ieškant pavienių prekių.

Tiesiog sutrumpinkite pirkinių sąrašą. Nėštumo metu daugeliui moterų pasireiškia vadinamas lizdo sukimo sindromas, kai jos nori kaupti atsargas ir apsirūpinti viskuo iki menkiausių smulkmenų. Tačiau geresnė išeitis – kritiškai peržvelgti sąrašą ir sumažinti jį iki minimumo. Jei kažko prireiks, viską galės nupirkti ir jums atveš artimieji.