Žindymas viešoje vietoje (908)

Tu turi teisę maitinti krūtimi kur tik nori, o kai kuriose šalyse yra net ir atskiri įstatymai, ginantys moters teisę žindyti kūdikį viešose vietose. Be abejo, daug patogiau (ir, žinoma, higieniškiau), kai nereikia slėptis nešvariame tualeto kambaryje ar automobilyje. Suprantama, tai nereiškia, kad žindydama visada jausiesi jaukiai. Štai keletas patarimų, kad tau būtų patogiau:

Vilkėk dviejų dalių drabužį, laisvą palaidinę, neprigludusią prie krūtinės. Tada kūdikį galėsi žindyti šiek tiek pakėlusi palaidinę, nereikės jos atsagstyti nuo viršaus ir išimti krūties. Be to, yra specialiai žindančioms motinoms skirtų palaidinių su plyšiu ir užlaida krūtinės srityje – tai galbūt bene praktiškiausias drabužis maitinant ne namuose.

Dėvėk žindančioms motinoms skirtą liemenėlę su atlenkiamais kaušeliais, kuriuos gali atsegti viena ranka, kitoje laikydama kūdikį.

 Tinkamai pasirink marškinėlių spalvą ir audinį. Ant šviesių spalvų aiškiai matysis iš krūtų ištekėjęs pienas, gali persišviesti liemenėlės įklotai. Šilkas ar atlasas – taip pat nėra geriausias pasirinkimas: po maitinimo krūtimi likusias dėmes gali būti sunku išvalyti, tad palaidinę beliks išmesti. Tinkamiausia būtų marga palaidinė – ji geriau nei vienspalvė maskuoja dėmes.

Apsisupk skara arba pridenk krūtį ir juosmenį kūdikio antklotėliu, kol jis žinda – prisidengusi jausies laisviau ir jaukiau.

Naujausi komentarai

 1. lore1mice2
  lore1mice2 prieš 7 mėn.

  Lūšiukė parašė:
  Tai žindymas viena, o perrengimas kita. Bet vėlgi jei iš trijų vaikų pora kokie dvynukai visai mažučiai, tai gal toks skaičius susidaro Ypač jei atpylineji…

  Dėl žindymo tai man irgi būna visko ir visaip, bet tikrai dažnai tenka žindyti. Bet va su durimis,ne tik lauko,bet visų virtuvės spintelėmis, stalčiais tai vargas... Elada (8m), kur tik eina, niekur nieko neuždaro, nesuprantu kame reikalas... O šiaip kiek dar kitų darbų mamai tenka padaryti... Vien žaislus 10 kartu surinkti, perrengi kaip kada, mano kol išmoko ant puoduko mažiausia, tai oho kiek reikėjo perrengti ir nuprausti, o skalbimo kiek,džiovinimo,lankstymo. Pamokų ruoša su trimis skirtingo amžiaus vaikais, maisto ruošimas mažiausiai tris kartus per dieną, koridoriui grindis išluoti ir išplauti reikia kelis kartus per dieną, nes smėlio, dumblo,žemių pilna po kiekvieno parėjimo iš lauko, o juk 4 vaikai tikrai ne visi vienu kartu išeina ir pareina. Taigi mama darbo turi tikrai daugiau nei straipsnyje buvo aprašyta

 2. Lūšiukė
  Lūšiukė prieš 7 mėn.

  lore1mice2 parašė:
  Dėl žindymo tai man irgi būna visko ir visaip, bet tikrai dažnai tenka žindyti. Bet va su durimis,ne tik lauko,bet visų virtuvės spintelėmis, stalčiais tai vargas..…

  Taiva kiekvienos mamos kasdieninė diena labai skirtinga, skirtingi vaikai, skirtinga veikla. va gerai pastebėjai dėl to perrengimo, kai pradeda mokytis ant puodo sėdėti. Pas mane ir kalnai rubu būdavo, o ir db mažasis namie dažnai kelnias pameta tai ir praktiškai reikia vaiksciot iš paskos ir aprengineti

 3. Justulka87
  Justulka87 prieš 7 mėn.

  Teko susidurt su tokia situacija: pries kuri laika dirbau dideleje parduotuveje viename Vilniaus prekybos centru. Pas mus visada buvo marios zmoniu. Viena diena uzejo mama su 3-4 metu vaiku. Ziurinejant prekes prie jos prileke sunus ir pasake "noriu valgyt". Ji nieko nelaukus isstumde vienoje apatineje lentynoje gulejusias prekes, atsisedo, pasikele palaidine (kuri aiskiai nebuvo labai patogi maitinimui) ir tiesiog issitrauke kruti. Vaikas pribego, atsistojo is sono ir pradejo zysti. Didzioji dalis klientu liko sokiruoti ir greitai paliko patalpas (kaip per kokia gaisro evakuacija). Mane pacia sokiravo ne pats jos maitinimas, o apskritai elgesys (prekiu isstumdymas, atsisedimas vidury prekybos sales ir pan), juolab, kad tam paciam aukste vos uz keliu parduotuviu yra mamos ir vaiko kambarys.
  As nei uz nei pries maitinima viesose vietose, bet manau viskam turi buti tam tikros ribos, ir jeigu moteris nori maitinti savo 3-4 m vaika, tai butu smagu jei tai darytu mamos ir vaiko kambary (kai jis yra vos uz keliu zingsniu) ar bent koridoriuje ant suoliuko, o ne parduotuves vidury.

 4. Jolli
  Jolli prieš 7 mėn.

  Justulka87 parašė:
  Teko susidurt su tokia situacija: pries kuri laika dirbau dideleje parduotuveje viename Vilniaus prekybos centru. Pas mus visada buvo marios zmoniu. Viena diena uze…

  Vienas iš gyvenimo kraštutinumų.. Aplinkiniai žmonės dzin, vaiko poreikiai svarbiausia..

 5. fenix
  fenix prieš 7 mėn.