Žindymas viešoje vietoje (1330)

žindymas viešoje vietoje

Žindote vaiką? Turite pilną teisę daryti tą visur, kur tik norite. Kai kuriose šalyse yra net ir atskiri įstatymai, ginantys moters teisę žindyti kūdikį viešose vietose. Be abejo, daug patogiau (ir, žinoma, higieniškiau) maitinti kūdikį patogiomis sąlygomis (kai nereikia slėptis nešvariame tualeto kambaryje ar automobilyje). Tiesa, patogi vieta dar nereiškia, kad žindydama visada jausitės jaukiai. Štai keletas patarimų, kaip paversti šį procesą patogesniu:

Vilkėkite dviejų dalių drabužį. Tam puikiai tiks laisva, neprigludusi prie krūtinės palaidinė.  Su ja galėsite žindyti vaikelį tik šiek tiek pakėlusi palaidinę, nereikės jos atsagstyti nuo viršaus ir išimti krūties. Be to, prekyboje yra aibė specialiai žindančioms motinoms skirtų palaidinių (su plyšiu ir užlaida krūtinės srityje). Jei dažnai žindote ne namuose, tai gali būti puiki išeitis. 

Dėvėkite žindančioms motinoms skirtą liemenėlę su atlenkiamais kaušeliais.  Galėsite nevaržoma atsegti juos viena ranka, o kita prilaikyti vaikelį. 

Tinkamai pasirinkite marškinėlių spalvą ir audinį. Ant šviesių spalvų aiškiai matysis iš krūtų ištekėjęs pienas, gali persišviesti liemenėlės įklotai. Nors šilkas ir atlasas yra malonios medžiagos kūnui, šiuo atveju jų vertėtų atsisakyti: po žindymo likusias dėmes gali būti sunku išvalyti, tad palaidinę beliks išmesti. Tinkamiausia būtų marga palaidinė – joje mažiausiai matytųsi dėmės. 

Prisidenkite skara arba kūdikio antklotėliu. Kol jis žinda – prisidengusi jausites laisviau ir jaukiau.

Susiję straipsniai

Skausmas žindymo metu: priežastys ir sprendimo būdai

Ūmus, stiprus skausmas, skausmas viso žindymo metu ar po jo nėra normalu, tad reikėtų ieškoti priežasčių ir problemų sprendimo būdų.

Krūtų implantai ir žindymas: ką svarbu žinoti mamoms?

Moterys, turinčios krūtų implantus, rečiau žindo savo kūdikius. Tačiau reikėtų žinoti, kad įprastai implantai žindyti netrukdo ir pabandyti verta.

Rūkymas ir žindymas

Rūkymas nėštumo metu yra didžiulis tabu, tačiau ką apie šį žalingą įprotį svarbu žinoti jau pagimdžiusioms ir savo kūdikius žindančioms mamoms?

Naujausi komentarai

 1. Antikute
  Antikute prieš 5 m.

  MaDoona parašė:
  Tai čia jums visokios kliūtys kitų žindymas nėbūtinai toks ceremoniškas

  Tai taip, drauge taip vaika greit priglausdavo kad net nesuprasdavau kada cia spejo atsisegti ir prideti vaika

 2. Antikute
  Antikute prieš 5 m.

  Lūšiukė parašė:
  Tai tik jums tiek sunkumų. Rūbus tik pasirinkdavau patogius. Kada reikėdavo pasisukdavau ir net kažkokiom skarom nesidangsciau. Per rūbus ir vaiką nelabai ką iziure…

  Taip, bet man maitinimas trukdavo 20-30min, pvz kavinej tikrai ne itin patogu

 3. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 m.

  Antikute parašė:
  Taip, bet man maitinimas trukdavo 20-30min, pvz kavinej tikrai ne itin patogu

  Manieji ir ilgai valgydavo, bet man netrukdydavo, ypač su mažąja mėgau į kavinę kavytes su drauge. Pasisededavom net ne valandą, mažoji 'prakabodavo', dar numigdavo, o aš ramiai papliurpt gaudavau.

 4. User has not uploaded an avatar
  viktorijabz prieš 5 m.

  Antikute parašė:
  as tai sita komentara rasiau visai kitoj grupej preita diena bet sian kai pakomentavot pamaciau kad imesta visai kitoje temoje

  Žinau, kad rašėte kitoje temoje Ir aš čia visai nepiktai apie tas kavines, pati labai daug vaiką maitinau viešai, turiu 2 vaikus ir su jais buvo skirtingai. Tiesiog pagrindinė mintis tokia, kad tie, kas puola viešą žindymą, kažkaip dažnai mini vaiko žindymą kavinėse su būriu draugų ir atvirom krūtim. Manau, kad dauguma moterų tą viešą žindymą kitaip realizuoja, nors galėtų ir prie kepsnio kokio, kaip kitos moterys papasakojo, visi vaikai skirtingi

 5. User has not uploaded an avatar
  lukryte prieš 5 m.

  viktorijabz parašė:
  Žinau, kad rašėte kitoje temoje Ir aš čia visai nepiktai apie tas kavines, pati labai daug vaiką maitinau viešai, turiu 2 vaikus ir su jais buvo skirtingai. Ties…

  Sveikos,nekalbu apie kavines,nes mes i jas retai uzsukam,bet yra teke maitint syki ir kavinej jau antra dukryte,zmoniu sedejo dvi poros,ir as su drauge ir vaikais,o siaip rai nepamirsiu savo pirmosios dukros poreikiu,maitinau as ja ilgai,ir nepamirsiu kai vaiksciojom palangoj parke ir ji jau pavargus,noredama miego pradejo rekt papu,nors pati dar nevaijsciojo,na ka emiau ant ranku prie papo,pas jie labai mazi,ir taip supdama ejau per parka,kol paguldziau i vezimeli miegot,ir papludimy maitinau,man asmeniskai cia nieko baisaus,aisku prie bendro stalo kompanijoj reik atsitraukt,bet siaip jei esi su savais,tai tie praeiviai tegu spokso,kas man nei as pazystu nei mane,o beto gi nesedi papa iskisus,ji vaikutis ir rubai uzdengia😉