Žindymas viešoje vietoje (915)

Tu turi teisę maitinti krūtimi kur tik nori, o kai kuriose šalyse yra net ir atskiri įstatymai, ginantys moters teisę žindyti kūdikį viešose vietose. Be abejo, daug patogiau (ir, žinoma, higieniškiau), kai nereikia slėptis nešvariame tualeto kambaryje ar automobilyje. Suprantama, tai nereiškia, kad žindydama visada jausiesi jaukiai. Štai keletas patarimų, kad tau būtų patogiau:

Vilkėk dviejų dalių drabužį, laisvą palaidinę, neprigludusią prie krūtinės. Tada kūdikį galėsi žindyti šiek tiek pakėlusi palaidinę, nereikės jos atsagstyti nuo viršaus ir išimti krūties. Be to, yra specialiai žindančioms motinoms skirtų palaidinių su plyšiu ir užlaida krūtinės srityje – tai galbūt bene praktiškiausias drabužis maitinant ne namuose.

Dėvėk žindančioms motinoms skirtą liemenėlę su atlenkiamais kaušeliais, kuriuos gali atsegti viena ranka, kitoje laikydama kūdikį.

 Tinkamai pasirink marškinėlių spalvą ir audinį. Ant šviesių spalvų aiškiai matysis iš krūtų ištekėjęs pienas, gali persišviesti liemenėlės įklotai. Šilkas ar atlasas – taip pat nėra geriausias pasirinkimas: po maitinimo krūtimi likusias dėmes gali būti sunku išvalyti, tad palaidinę beliks išmesti. Tinkamiausia būtų marga palaidinė – ji geriau nei vienspalvė maskuoja dėmes.

Apsisupk skara arba pridenk krūtį ir juosmenį kūdikio antklotėliu, kol jis žinda – prisidengusi jausies laisviau ir jaukiau.

Naujausi komentarai

 1. Slyvaitė
  Slyvaitė prieš 4 sav.

  fenix parašė:

  "between me and my DOG"???

 2. fenix
  fenix prieš 4 sav.

  Slyvaitė parašė:
  "between me and my DOG"???

  Ar jums dabar smulkiai paaiškinti kas yra humoras, bajeriai, ir ką ten veikia paminėtas šuo?

 3. Slyvaitė
  Slyvaitė prieš 3 sav.

  fenix parašė:
  Ar jums dabar smulkiai paaiškinti kas yra humoras, bajeriai, ir ką ten veikia paminėtas šuo?

  Jei galit, tai paaiškinkit. Nesu susipykus su humoru, net ir juodu, bet čia kažkaip "nepagaunu"...

 4. fenix
  fenix prieš 3 sav.

  Slyvaitė parašė:
  Jei galit, tai paaiškinkit. Nesu susipykus su humoru, net ir juodu, bet čia kažkaip "nepagaunu"...

  Nu bajeris gi ir tiek. Perskaičius paskutinį žodį, turėtų pasidaryti juokinga - iš netikėtumo - taip sarkastiškai įpintas šuo. Galima įžiūrėt ir gilesnių prasmių, kad jei ten būtų parašyta 'kūdikis' - viskas turėtų skambėti normaliai, visiems. Bet nemažai žmonių vistiek reaguoja nenormaliai - jiems "šlykštu" - lyg ten šunį žindytų ar balažin ką darytų

 5. fenix
  fenix prieš 3 sav.

  Daug anekdotų yra, kur pabaiga nulemia visą jų prasmę. Pvz patiko neseniai girdėtas - "Mūsų kaimynai klausosi labai geros muzikos. Ir man nusišvilpt, ar jiems tai patinka."