Krūtų implantai ir žindymas: ką svarbu žinoti mamoms? (10)

Gydytoja laiko krūtų implantus, žindymas ir krūtų didinimas Josep Suria | Shutterstock.com

Tyrimai rodo, kad moterys, turinčios krūtų implantus, rečiau žindo savo kūdikius. Tačiau reikėtų žinoti, kad įprastai implantai žindyti netrukdo ir pabandyti tikrai verta.

Dažniausia problema, susijusi su krūtų implantais – nepakankama pieno gamyba (ją minėjo maždaug 20 proc. moterų, kurioms buvo atlikta krūtų didinimo operacija). Tačiau įdomu tai, kad tokią pačią problemą įvardija ir analogiškas kiekis krūtų implantų neturinčių moterų.

Apskritai jei tik to nori, sėkmingai žindyti gali 3 iš 4 krūtų implantus turinčių moterų.

Krūtų implantai ir žindymas: ar tai suderinama?

Jeigu moteris turi krūtų implantus, įprastai ji gali žindyti, tačiau tokią galimybę kartais apriboja implantų dydis bei atliktos operacijos tipas, po operacijos praėjęs laikas ir kt.

Medikai, atliekantys estetines operacijas, omenyje visuomet turi pirminę krūtų funkciją – išmaitinti kūdikį, todėl šiuolaikinės operacijos atliekamos stengiantis kuo mažiau pakenkti moters gebėjimui ateityje sėkmingai žindyti.

Atliekant krūtų didinimo operaciją implantai dažniausiai dedami tarp krūtinės ląstos sienelės ir krūties, vengiant kaip nors paveikti krūtų latakų ar pieno liaukų funkcionavimą. Taigi, nagrinėjant išsamiau, jeigu pjūviai atlikti po krūties raukšle ar per pažastį (jei implantuojama po raumeniu), pieno gamyba veikiama mažiau, tad žindymo problemų neturėtų kilti.

Bet jei pjūvis buvo atliktas aplink krūties areolę (tai rudas plotelis, supantis spenelį), problemų gali kilti, nes yra tikimybė, kad operacijos metu buvo labiau pažeisti pieno latakai arba nervai. Taigi, jei pjūvis atliekamas aplink areolę ar areolė ir spenelis atskiriami, pieno gamyba tikriausiai sumažės.

Paprasčiau tariant, daugelio moterų, kurioms buvo atlikta krūtų didinimo ar bet kuri kita procedūra, organizmas gali pagaminti kažkiek pieno, tačiau ne visais atvejais bus patenkinamas visas kūdikio pieno poreikis. Tačiau gera žinia – jog laikui bėgant operacijos metu pažeisti pieno latakai gali ir vėl tapti funkcionalūs. Žindymo sėkmę lemia ne tik pieno latakėlių kiekis, kiti veiksniai, pavyzdžiui, hormonų veikla, pieno atleidimo refleksas ir kt.

Implantai gali turėti įtakos pieno kiekiui

Taigi, kaip minėta, net jei krūtų implantus turinti moteris ir gali maitinti natūraliai, jos organizmas ne visada pajėgus pagaminti visą reikiamą pieno kiekį.

Didesni krūtų implantai gali spausti audinius, nervinio audinio jautrumas gali sumažėti, o smegenims siunčiamas klaidingas krūtų persipildymo signalas, tad tai taip pat gali daryti neigiamą įtaką žindymui: organizmas pradeda gaminti mažiau pieno.

Nė viena gimdyvė, turinti krūtų implantus, nepabandžiusi nesužinos, ar ji gali žindyti įprastai, ar tik iš dalies, kai kūdikį teks primaitinti pieno mišiniu, ar apskritai žindyti dėl implantų neįmanoma.

Jeigu turite krūtų implantus ir žindote kūdikį, informuokite apie tai gydytoją: jis stebės, ar kūdikis priauga pakankamai svorio (t. y. ar jo mityba yra pakankama).

Ar saugu žindyti kūdikį, jei mama turi silikoninius krūtų implantus?

Nerimą gali kelti ir pats faktas, kad žindančios mamos organizme yra svetimkūnių – silikoniniai krūtų implantai. Šios srities tyrimų kiekis yra ribotas, tačiau pastaraisiais metais nebuvo gauta pranešimų, kad kūdikiams, kurių mamos turi silikoninis krūtų implantus, kiltų kokių nors sveikatos problemų.

Silikonas yra saugi medicininės paskirties medžiaga, ji nepatenka į motinos pieną, todėl net ir turint implantus žindyti yra visiškai saugu. Mokslininkai daugiau silikono aptinka karvių piene ar kūdikių mišiniuose, o ne motinos, turinčios krūtų implantus, piene.

Kada galima žindyti po krūtų didinimo operacijos?

Moterims labai dažnai kyla klausimas – kiek vidutiniškai laiko turėtų būti praėję po operacijos, kad būtų galima pastoti ir vėliau žindyti kūdikį?

Kiekvienos moters organizmas yra individualus, tad vertėtų pasitarti su jus operavusiu gydytoju.

Įprastai rekomenduojama pastoti tik krūtims visiškai sugijus, t.y. 3-6 mėn. po operacijos.

Pažeisti latakai, liaukos ir nervai kartais normalizuojasi savaime, tačiau tai vyksta palaipsniui. Kuo daugiau laiko praeina tarp implantų įdėjimo iki pastojimo, tuo didesnė tikimybė, kad pažeisti audiniai sugis ir pradės gaminti pieną.

Taip pat turėkite omenyje, kad vidutiniškai implantai yra keičiami ar kitos procedūros atliekamos po 7 metų. Jeigu planuojate pastoti, reikėtų „atitaikyti“ laiką krūtims jau sugijus, tačiau kartu ir įvertinti, kad implantus ateityje gali tekti keisti.

Kada po gimdymo ir žindymo galima atlikti krūtų didinimo operaciją?

Pokyčiai krūtyse pradeda vykti vos pastojus, nevarbu ar pagimdžiusi moteris žindo ar ne, tad krūtų didinimo ar pakėlimo operaciją reikėtų planuoti po gimdymo ir žindymo praėjus tam tikram laikui.

Jeigu pagimdžiusi nežindote, krūtų didinimo ar pakėlimo operaciją galima atlikti po gimdymo praėjus apytikriai 3 mėn.

Jeigu dar tebežindote ir planuojate pasididinti krūtis, operaciją galima atlikti praėjus 3–6 mėn. nuo žindymo pabaigos.

Žinoma, planuojant operaciją reikėtų įvertinti ne tik krūtyse vykstančius pokyčius, bet ir operacijos eigą, pooperacinį laikotarpį. Po operacijos 1-2 paras tenka praleisti klinikoje, o apie 2 mėn. riboti fizinę veiklą, tad reikėtų apgalvoti ar pavyks tinkamai pasirūpinti vaiku, ar turėsite reikiamos pagalbos.

Susiję straipsniai

Žindymo konsultantės: kuo mamoms praverčia jų pagalba?

IBCLC sertifikatą siekiančioms gauti konsultantėms reikia išklausyti specialius mokymus ir turėti 1000 val. praktikos laktacijos ir žindymo srityse.

Sėkmingo žindymo receptas: koks jis?

Vienas dažniausiai nėščiosioms užduodamų klausimų – ar jos ketina kūdikį žindyti. Kūdikio maitinimas krūtimi yra prigimtinis ir natūralus.

Kaip kūdikiui sumaitinti pieną nenaudojant buteliuko?

Jeigu norite žindyti, tačiau nepavyksta kūdikio tinkamai pamaitinti krūtimi, žindymo konsultantės ragina pieną sumaitinti žindymui draugiškais būdais.

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 8 m.

  Sveikos mamytės, gal atsiras kurios darėtės mažinimo operacijas arba pakėlimo? Kokio dydžio krūtinė buvo ir iki kokio susimažinot (jei ne paslaptis )? Ar džiaugiatės savo patobulinta krutine ir ar nesigailit?

 2. Anzelikangell
  Anzelikangell prieš 5 m.

  As su implantais. Dbr laukiuosi. Nzn kaip bus, bet tikiuosi bus viskas gerai 😊Kai pagimdysiu bus lygiai du metai papukam

 3. lapsa
  lapsa prieš 5 m.

  Maitina ir iki 2 metu lialiukus su implanrais.

 4. Oooo
  Oooo prieš 5 m.

  Sveikos. Tikriausia nelabai kas nori rašyti šia tema.. Bet man ji aktuali dabar. Tad noriu paklausti, gal kuri mamytė darė krūtų pakėlimą? Anksčiau buvo didelė krūtinė mano D (kaikurie liemenukai E) , nėštumo metu dar padidėjo, maitinau metus laiko tai dabar likę tik oda. Mąstau apie pakėlimą. Gal kas buvo susidūrę su panašia situacija?

 5. User has not uploaded an avatar
  EkoS prieš 3 m.

  Dariausi krūtų didinimo operaciją. Sėkmingai maitinu vaikutį, sekasi daug sklandžiau, negu iki tol - turiu dar 2 vyresnius vaikus. Jokių neigiamų pojūčių nejaučiu.