Savaiminis pieno tekėjimas iš krūtų (47)

savaiminis pieno tekėjimas iš krūtų, medvilnė, liemenėlė Savaiminis pieno tekėjimas iš krūtų. istock.com/TolikoffPhotography

Savaime pienas paprastai teka dėl dviejų priežasčių:  dėl to, kad krūtys labai pilnos pieno ir išteka jo perteklius, arba jis teka dėl savaiminio reflekso maitinant, taip pat pamačius ar išgirdus savo mažylį (ar netgi kieno nors kito kūdikį!). Daugelis mamų teigia, kad tekėjimas beveik visiškai liaujasi po pirmųjų šešių ar dešimties maitinimo krūtimi savaičių, tačiau būna atvejų, kad pienas teka tol, kol mamytė žindo. Nesirūpink. Tai yra puikios pieno gamybos požymis. Kita vertus, jeigu tau pienas neteka, nėra pagrindo nerimauti, kad jo gaminasi per mažai.

Jeigu dėl savaiminio pieno tekėjimo kyla problemų, pamėgink dažniau maitinti kūdikį arba nutraukti pieną, sukryžiuok rankas ir prispausk jomis krūtis, o kad nesušlaptų drabužiai, įsidėk į liemenėlę ištekantį pieną sugeriančius liemenėlių įklotus.

Naujausi komentarai

 1. ingo
  ingo prieš 5 m.

  Natūralaus maitinimo specialistė
  Natalja Bartkevičienė
  mob. tel. +370 657 99199
  el. paštas: Natalja.bart@gmail.com
  nezinau ar telefonas nepasikeites bet i pata galite rasyti labai maloni moteris. 2011metais kai laukiausi tai konsultavo poliklinikuose iv miestuose. siulau nueit besiruosianciom ir jau maitinancios mamytems.

 2. grazina.ger
  grazina.ger prieš 4 m.

  Sveikos merginos, aš tai dar neturiu ką žindyti bet jau nelabai daug liko kai maitinau pirmą dukrytę turėjau tokią problemėlę: tik pagalvodavau apie vaikelį iškart pienukas iš krūtų pradėdavo tekėti, tapdavau visa šlapia, ar kai tik pradėdavau maitinti viena krūtimi iš kitos, tiesiog, fontanu labai dau pienuko išbėgdavo. Labai bijau, kad taip vėl nebūtų, noriu savo vaikelį maitinti kuo ilgiau. Ar Jums nė vienai taip nėra, ar nebuvo? Gal žinote kaip išsaugoti pienuką kūdikėliui?

 3. Astartė
  Astartė prieš 4 m.

  grazina.ger parašė:
  Sveikos merginos, aš tai dar neturiu ką žindyti bet jau nelabai daug liko kai maitinau pirmą dukrytę turėjau tokią problemėlę: tik pagalvodavau apie vaikelį išk…

  labai normalu. Kaip mano draugė išsireiškė: "tai yra gamtos setbuklas, kai mamai užtenka apie vaiką pagalvoti ir jai pradeda pienas trykšti". Ji išmaitino beveik 2-jus metus ir bėgdavo visą laiką tas pienas (kitoms per pora savaičių, dar kitoms per pora mėnesių nustoja).
  Yra įklotėliai pirkti, yra daugkartiniai pieno surinkėjai.
  Deja, man asmeniškai to neteko patirti, kaip man sakė viena konsultantė, esu 1 iš 20, kuri su tuo nesusiduria.

 4. laimes kudikis
  laimes kudikis prieš 4 m.

  grazina.ger parašė:
  Sveikos merginos, aš tai dar neturiu ką žindyti bet jau nelabai daug liko kai maitinau pirmą dukrytę turėjau tokią problemėlę: tik pagalvodavau apie vaikelį išk…

  Man taip budavo pirmus maitinimo menesius.Geriausias patarimas butu pries maitinima kiek "nusimelzti" ,nes kitaip vaikutis pyksta ir gali springti nuo per greit begancio pienuko.
  Pirmagime maitinau 2 metus ,jauneliui jau 10 menesiu ,ketinu maitinti taip pat ilgai .Pas mus buvo keletas augimo suoliu,kai pienuko truko ,na tiesiog dazniau dedi prie kruties ir pienuko atsiranda .Sekmes

 5. Vestuvinė prieš 1 mėn.

  Savaime tekejo virs metu 🤦‍♀️ kiek isleidau pinigu vienkartiniams iklotams i liemenele 🙄