Kavinėje su vaikais

6 patarimai, kaip papietauti su mažyliu ne namuose nepuolant į stresą ir nesugadinus nuotaikos aplinkiniams.

 

Kavinė prie jūros? O gal viešbučio restoranas? Per atostogų kelionę tenka pietauti įvairiose vietose. Jei keliaujate su mažais vaikais, kartais pietų metas tampa rimtu iššūkiu: kaip papietauti ne namuose nesusigadinant nervų sau ir aplinkiniams?

 

1. Nusiteikite. Jūs žinote, kur einate. Nesitikėkite, kad visi aplinkui esantys žmonės meiliai šypsosis kol jūsų atžalos aplink jų stalus šėlios žaisdami gaudynių. Žaidimams yra žaidimų aikštelės. O jei lankotės ten, kur žmonės tiesiog valgo – turėkite omeny, jog vaikus teks kaip nors suvaldyti. Kaip tai padaryti – priklauso nuo vietos, į kurią išsiruošėte, ir, žinoma, nuo jūsų atžalų amžiaus, temperamento, poreikių ir pomėgių.

 

2. Strateginė vieta. Kelionėje ne visada pavyks pietų sustoti kavinėje su žaidimų aikštele. Taigi jei tokios vietos neradote – dairykitės bent jau tokios, kur vaikams būtų daugiau erdvės, kur jie galėtų pažaisti, pavaikščioti ar net palakstyti belaukdami užsakyto maisto. Puiku jei kavinėje bus mažylius dominančių objektų – pavyzdžiui, didelis akvariumas ar įdomūs piešiniai ant sienos. Ir venkite preciziškai išpuoselėtų restoranų, kur aplinkui kaip eksponatai stovi lengvai užkliudomi ir dūžtantys indai. Ankštos vietos, kur vos pasisukus rizikuojate niuktelėti prie gretimo stalo pietaujantiems kaimynams į pašonę, taip pat ne jums.

 

3. Tinkamas laikas. Kruopščiai derinkite savo pietų ar vakarienės laiką su mažylio dienotvarke. Nemiegoję vaikai būna irzlesni, tada daugiau tikimybės, jog kels sumaištį restorane. Todėl valgyti eikite tokiu metu, kaip mažylis įpratęs. Ir neužsibūkite per ilgai – kad miegas taip pat užkluptų ne kavinėje po stalu, o lovytėje ar vežimėlyje. Jei vis dėlto ketinate užtrukti restorane ilgėliau – pasirūpinkite, kad šalia galėtumėte pasistatyti vežimuką arba automobilio kėdutę, įsimeskite užklotą vaikui.

 

4. Žaislai. Geriausias vaistas neramuoliams – naujas žaislas. Teks įsidėti atsargų į savo rankinę: spalvinimo ir skaitymo knygelių, keletą dar nematytų ar primirštų žaislų, kuriais atžalą galėtumėte sudominti ir kurį laiką užimti. Jei pasiėmėte keletą žaislų – šiukštu netraukite jų visų iš karto ir nesiūlykite vaikui išsirinkti, su kuo jis žais. Parodykite vieną žaislą, palaukite, kol mažylis į valias juo atsižais, ir tik tada tarsi fokusininkas iš skrybėlės ištraukite antrą.


5. Skanu ir... saugu. Patraukite toliau nuo stalo krašto visus pavojingus daiktus, kuriuos vaikas gali sugriebti ir sudaužyti, įsipjauti ar apsiplikyti. Ir nepamirškite, kad po kavinę vaikšto ne tik puikiai nusiteikę lankytojai, bet ir zuja padavėjai su karštais patiekalais ir gėrimais. Susidūrimas su jais gali baigtis rimta trauma.

 

6. Šis laikotarpis praeis... Pietauti restorane su vaiku – tai ne tik poilsis, bet ir rimtas darbas. Kartais net priverčiantis pasigailėti, kad apskritai pietaujate ne namuose. Svarbiausia – stenkitės kaip galima labiau sudominti ir užimti savo mažylį. Ir nenusiminkite: šis laikotarpis greitai praeis, ir jau visai netrukus galėsite kur kas ramiau mėgautis savo pietumis.


 

Susiję straipsniai

Darželyje vaikai nevedami į lauką: ar tai teisėta?

Buvimas lauke kiekvienam – tiek vaikui, tiek ir suaugusiajam – teikia daugybę naudų: pabuvus gryname ore pagerėja nuotaika, stiprinamas imunitetas.

Pagyrimas nėra lygus pagyrimui: ką sakyti vaikui vietoje „šaunuolė (-is)“?

Kiekvienas vaikas yra ypatingas. Ypač savas! Ir kaip dažnai mums tiesiog taip norisi jiems pasakyti, priminti ir džiaugtis jų pasiekimais.

Kaip su vaikais kalbėti apie seksą?

Pastebėsite, kad pradėjęs lankyti mokyklą (o gal ir anksčiau) vaikas vis intensyviau domisi sekso tema ir aptarinėja ją su draugais.