Patarimai dvynukų tėveliams
Dvynukų tėveliai susiduria su šiek tiek kitokiomis problemomis, negu tie, kurie augina tik vieną atžalą. Kaip auklėti dvynukus?
Skirkite mažylius nuo pat gimimo
Ant tėvų pečių gula sudėtinga užduotis: jie turi padėti vaikui rasti savo „aš“. Na, o gimus dvynukams, tą padaryti dvigubai sunkiau. Juk jie – tai dvi skirtingos asmenybės. Ir jos abi pasižymi skirtingu charakteriu, temperamentu, turi savų poreikių.
Labiausiai paplitusi klaida – abu dvynukus laikyti nedalomu vieniu: tėvai perka jiems vienodus drabužėlius, vienodus žaisliukus, siunčia į tuos pačius būrelius ir pan. – juk turėdami vienodus daiktus vaikai vienas kitam nepavydi ir nesipyksta, o lankant tuos pačius užsiėmimus galima sutaupyti daug laiko (tėvams nereikia planuoti savo grafiko minutės tikslumu, vežti atžalų skirtingais adresais ir t.t.).
O juk tėvai turėtų kaip tik daugiau dėmesio skirti vaikų individualumui atskleisti, išmokyti dvynukus gyventi harmonijoje, dalintis žaislais ir tėvų dėmesiu...
Duokite vaikams skirtingai skambančius vardus
Jeigu vaikų vardai panašūs, iki tam tikro amžiaus dvynukai nesupras, į ką kreipiasi tėtis arba mama. O štai skirtingi vardai pabrėš kiekvieno iš jų individualumą.
Dovanokite vaikams skirtingas dovanas
Net jeigu gresia dvynukų konfliktas dėl vieno ar kito daikto, po kurio laiko taps aišku, kas įdomiau vienam, o kas – kitam.
Skirkite tiek vienam, tiek kitam mažyliui „asmeninio“ laiko
Skirkite kiekvienam iš vaikų bent po 20 minučių per dieną. Net jeigu tai paprasčiausias žaidimas ir elementarus bendravimas. Pastebėkite, kaip būtent vaikai mėgsta sulaukti jūsų dėmesio.
Jeigu vienas iš vaikų turi kokį nors talentą, o antrasis vis dar ieško savęs, neturite viso dėmesio ir laiko skirti tik pirmajam. Siekite balanso. Kol mama veža vieną į repeticiją ar treniruotę, kitas gali leisti laiką su tėčiu arba seneliais. Jeigu gi giminaičių, kurie padėtų, nėra, bent jau raskite vaikui malonų užsiėmimą: gal atžalai patiks lankyti kokį nors būrelį ar tiesiog bendrauti su bendraamžiais?
Balsas – svarbus instrumentas. Jeigu rankos užimtos, kol rengiate vieną vaiką, tuo pat metu galite kalbėtis su kitu.
Pratinkite prie vienodo režimo
Veskite vaikus pasivaikščioti tuo pačiu metu, guldykite juos vienodu laiku miegoti... Dienos režimas – vienintelė sfera, kur nereikia išskirti dvynukų.
Paaugusiems vaikams duokite skirtingas užduotis namuose
Kai vaikai paaugs ir galės padėti jums buityje, vertėtų duoti jiems skirtingas užduotis, pvz.: vienas eis į parduotuvę duonos, kitas – tvarkysis su mama namuose. Kaitaliokite veiklą ir jos laiką (t.y. šiandien tuo užsiima vienas, o rytoj – kitas). Tai padės išvengti konkurencijos ten, kur jos nereikia.
Kalbėkite apie tai, kaip gera būti dviese
Jeigu nenorite, kad vaikai vienas kitam pavydėtų ir vienas su kitu konkuruotų, dažniau kalbėkite apie tai, kai gera turėti sesę arba brolį dvynį. Apie dvynukus galima rasti nemažai gerų filmų, kuriuos mielai pažiūrėtų visa jūsų šeima.
Skatinkite dvynukus bendrauti ne tik tarpusavyje, bet ir su kitais vaikais
Dvyniai gana dažnai atsiriboja nuo pasaulio, vaikų žaidimų aikštelėje žaidžia tik vienas su kitu. Taip tėvams tikrai patogiau, tačiau vaikai nepažįsta juos supančio pasaulio, neišmoksta socialinės adaptacijos. Jeigu norite, kad vaikai augtų nepriklausomi vienas nuo kito ir jų draugai būtų skirtingi, būtų prasminga išsiųsti juos į ekskursiją su kitais vaikais (nebūtinai bendraklasiais), ir pan.
Atminkite: jūsų įdėtos pastangos nebus bevaisės – įdėję darbo dvigubai, sulauksite ir dvigubai daugiau šilumos, palaikymo, supratimo ir džiaugsmo. Dvynukai taps atrama tiek jums, tiek vienas kitam.