Kaip ugdyti vaiko skoningumą drabužiams? (105)

vaiko skonis drabužiams

Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo savęs: juk vaikai yra mažieji mūsų kopijuotojai. Jeigu kreipsite dėmesį į savo išvaizdą, higieną, sveikatą ir tuos pačius kriterijus taikysite savo vaikui, ilgainiui jisai perims tai kaip normą ir, labai tikėtina, elgsis gyvenime taip pat.

Klaidinga manyti, kad kol vaikas yra mažas ir greitai viską išauga, nėra skirtumo kaip jis yra rengiamas, kaip atrodo. Tai ne tik formuoja jo požiūrį į aprangą ateičiai, bet ir atspindima istorijoje: juk fotografuojate, filmuojate savo vaiko kasdienybę. Ateityje jūsų vaikui bus daug maloniau pasižiūrėti į save aprengtą jei ir ne itin stilingai, tai bent jau skoningai ir tvarkingai: nutįsę ar nublukę rūbeliai akies nedžiugins.

Kaip parinkti drabužius, kad vaikas atrodytų gražiai ir stilingai?

Jei norite, kad vaikas atrodytų stilingai, visų pirma saikingai naudokite ryškius, vaikiškos pop kultūros personažais puoštus drabužėlius. Jeigu norisi vaiką aprengti ryškiau, daug geriau atrodys paprasto modelio, detalėmis neperkrauti drabužiai.

Vaikams puikiai tinka geltonos, raudonos, avietinės, oranžinės, turkio spalvos drabužiai. Intensyvi, rožinė ar žydra taip pat gali atrodyti puikiai, jei rūbas nebus išpuoštas blizgučiais ir ryškiais paveikslėliais.

Prie ryškesnio drabužio stenkitės visus kitus drabužius parinkti ramių žemės spalvų – pilkos, rudos, rusvos, tamsiai mėlynos. Jeigu ryškios spalvos nėra būtinos jūsų vaiko spintoje, gražiai tarpusavyje atrodys šiek tiek prislopintos, matinės bet kurios spalvos drabužis.

Į ką atkreipti dėmesį perkant drabužėlius vaikams

Nėra vienos taisyklės, kas yra gražu, kaip atrodyti gerai, tačiau tame – žavesys ir paslaptis, nes kiekvienas gali susikurti savitą stilių. Tačiau yra keletas „auksinių“ taisyklių, kurios galioja nepriklausomai nuo pasirinkto drabužių stiliaus.

 • Drabužio modeliai, kirpimai tinkantys vaikams. Patys mažiausi vaikai yra trumpesnėmis kojytėmis ir dažniausiai didesniais pilvukais, todėl žemaklynės kelnės vaiką dar labiau vizualiai sutrumpina. Mažiausiems gražu tamprės, tiesaus kirpimo kelnytės, o marškinėliai ar megztukas gali būti ir gana apgludę, ir šiek tiek platinti. Jeigu negalite gyventi be žemaklynių kelnių, tada viršutinę aprangos dalį pasistenkite rinktis siauresnę, kitaip vaikas atrodys netvarkingai apsmukęs. Suknelės ir sijonai, būtų gerai, jeigu nebūtų žemiau kelių. Jeigu bijote, kad mažosios damos lankstysis, ropinės, griuvinės ir dažnai rodys ką turi po sijonu (o taip labai dažnai vyksta su vaikais!), uždėkite trumpus šortukus po suknele ir ši problema bus išspręsta.
 • Drabužio kaina ir kokybė. Dažnas iš tėvų „užkimba“ ant mažos kainos kabliuko. Žinoma, galima už tą pačią kainą nusipirkti penkias poras pigaus trikotažo marškinėlių, tačiau galbūt geriau įsigyti dvejus, kurie skalbiami kasdien atrodys lygiai taip pat gerai. Vaikai greitai auga ir nunešioti drabužėlių nespėja, tad įsigiję kokybiškų drabužių, kurie skalbiami nenutįsta, nesusivelia, vėliau, vaikus juos išaugus, galėsite parduoti brangiau, nei pigesnius, bet ištįsusius.
 • Drabužio detalės ir papuošimai – stipriai atsikišę papuošimai arba jų gausa niekada neatrodys skoningai, o ir specifinei vaiko figūrai netinka bet koks perkrautas drabužio modelis. Apie vaikus – gyvūnus taip pat būtų verta paminėti. Visada labai žaviai atrodo mažos ausytės ant kepurės, mergaitiško lankelio, ar mažos letenytės ant pirštinių, tačiau stenkitės, kad vaikas neatrodytų kaip tikro gyvūno iškamša, nebent ruošiatės karnavalui.

Ką daryti, jei negaliu išlaidauti vaikiškam garderobui?

 • Naudoti drabužėliai iš antrų rankų. Net jei neturite giminaičių, kurie perleistų savo vaikų drabužėlius, jų tikrai galite įsigyti paieškoję interneto skelbimų lentose. Galima rasti net labai kokybiškų, žymių prekių ženklų už pusę kainos ir mažiau.
 • Dėvėtų drabužių parduotuvės. Reikės kantrybės, tačiau galima rasti tikrai labai gražių, kokybiškų ir stilingų drabužių.
 • Sezoniniai išpardavimai. Taip pat galima pasidomėti išpardavimais ir apsipirkti kitam sezonui: pavyzdžiui, vasaros pabaigoje nupirkti naujų drabužių kitam vasaros sezonui: Tokiu metu būna labai gerų nuolaidų už nuostabų drabužį. Žinodami dabartinį vaiko ūgį ir pasinaudoję vaikų ūgio diagramomis, galite apytiksliai numatyti, kokio dydžio drabužiai jam tiks kitą sezoną.

Kas dabar madinga pasaulyje, kas aktualu vaikiškoje madoje?

Vaikiška mada šiek tiek atkartoja suaugusių mados tendencijas – gal labiau spalvas ir raštus, nes vaikiško drabužio forma kiek skirtinga. Šiemet madinga violetinė, oranžinė, tamsiai mėlyna, smaragdinė, garstyčių. Tarp ryškių spalvų atsiranda matinės, pastelinės kartais net labai blankios.

Vis dar išlieka populiarūs geometriniai raštai, labai daug dryžuotų drabužių. Tiek suaugusių, tiek vaikų madoje nuo arenos traukiasi netvarkingas ir apsmukęs gatvės stilius.

Populiarėja kelnės visai tiesaus kirpimo arba šiek tiek platintos ties klubais. Trumpučius šortus keičia platesni, siekiantys kelius.

Marškinėliai vienspalviai, minimalistiniai be jokių detalių, dryžuoti arba puošti dailininkų pieštais piešiniais. Grįžta “animal print” – tikrų gyvūnų (žirgų, leopardų, tigrų ir pan.) didelių nuotraukų vaizdavimas ant marškinėlių. Suknelės ir sijonai paprastėja, dažniausiai yra minimalios A formos.

Tačiau labai svarbu nepasimesti tarp tų madų ir pirmiausiai ieškoti sau ir savo vaikui labiausiai tinkančio stiliaus drabužių.

bug2hugParengė Asta Padagaitė,
vaikiškų drabužių “bug2hug” kūrėja, stilistė

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 4 m.

  mamos,nebukit juokingos,niekas nesako,kad skoningumas=dideli pinigai. Galima ir uz kelis litus nupirkti vaikui skoninga,tvarkinga ruba. Grozis-subjektyvus dalykas. bet aprengti vaika tvarkingais,svariais rubais,tikrai nereikia investuoti tukstanciu.
  Geru rubu galima rasti ir paprastose parduotuvese,tik reikia NORO. Daznai pasitaiko ir akciju,ir ispardavimu,o ir yra padevetu parduotuviu. Tikrai turint noro,galima isspresti si klausima. O ne skustis,kaip nera laiko,ar nera finansiniu galimybiu.

 2. User has not uploaded an avatar
  stafuke prieš 4 m.

  Na tai mes ir nauju ir devetu turime visokiu ir pridovanoja gimines isaugtu atsirenkame ka pasiliekame. ir 2 dabar laukiuosi tad po truputi rinksiuos rubelius ir is mamyciu perperku 1 berniukui uz 20 Lt zara striukyte nupirkau is mamos ir atrodo kaip is parduotuves o taip kokia 70 Lt turbut kainavo jei ne daugiau nauja.

 3. Mamyciuka prieš 4 m.

  Aisku, kad reikia noro.
  Turiu pazistama, kuris pinigais aptekes, vazineja su naujausia Audine (net modelio nezinau) Turi sunu, kuri be galo myli atrodo, nes visur su juo kartu, ir t.t., bet uz tai vaiko rubai is padevetu, kur buna jau vos ne uz dyka atiduodami, nutasyti , baisus rubai, kur tokius uz dyka geda butu kam atiduoti. Ir sako, kad kam cia pinigus leisti ant nieku. Beje, ta pati ir su maistu daro, perka TIK pigiausia, nukainota maista.

 4. Lotus
  Lotus prieš 4 m.

  Ematsu parašė:
  Aisku, kad reikia noro.
  Turiu pazistama, kuris pinigais aptekes, vazineja su naujausia Audine (net modelio…

  Uztai ir vairuoja Audi naujausia nes visur kitur taupo, dzin ka valgo dzin kaip vaikas atrodo bele su audine

 5. Juditel3
  Juditel3 prieš 3 m.

  Kol nesilaukiau o paskui jau ir kai laukiaus, sakiau, kad nesvarbu kaip maziuka aprengt, juk greit isauga, o kainos rubu dideles. Vaikai turi but vaikai su vaikiskais rubais, o vaikus rengt ala skoningai tai tik tevam cia reik o ne vaikui. MHM... Pagimdziau, issitraukiau rubelius atiduotus tetu ir draugiu ir atrinkineju. Tas negrazu, sitas per ryskus, cia fu is vis kas gali toki nesiot, sitos kelnes per placios, sita bliuska perkrauta aplikacijom, sitas sliastinis fu koks sovietinis, kaip leliukas koks atrodys... ir pasirodo visai ne dzin kaip ta vaika rengiu. Net niekur neeinant, namuos besivartaliojant rengiu graziai, kiek imanoma skoningiau, kad net ir treningas butu mielas akiai ziuret, o ne bele kaip. Dar sakiau, kad nepirksiu vaikui rubu, nes juk ir taip daug atiduota, ner kur det, bet perku ir nieko sau negaliu padaryt va ir dabar uzsakiau ale adido treninga, ant pavasario papuost vaika zmones keiciasi, keiciasi ir nuomones