Kaip ugdyti vaiko skoningumą drabužiams? (114)

vaiko skonis drabužiams

Pirmiausiai reikėtų pradėti nuo savęs: juk vaikai yra mažieji mūsų kopijuotojai. Jeigu kreipsite dėmesį į savo išvaizdą, higieną, sveikatą ir tuos pačius kriterijus taikysite savo vaikui, ilgainiui jisai perims tai kaip normą ir, labai tikėtina, elgsis gyvenime taip pat.

Klaidinga manyti, kad kol vaikas yra mažas ir greitai viską išauga, nėra skirtumo kaip jis yra rengiamas, kaip atrodo. Tai ne tik formuoja jo požiūrį į aprangą ateičiai, bet ir atspindima istorijoje: juk fotografuojate, filmuojate savo vaiko kasdienybę. Ateityje jūsų vaikui bus daug maloniau pasižiūrėti į save aprengtą jei ir ne itin stilingai, tai bent jau skoningai ir tvarkingai: nutįsę ar nublukę rūbeliai akies nedžiugins.

Kaip parinkti drabužius, kad vaikas atrodytų gražiai ir stilingai?

Jei norite, kad vaikas atrodytų stilingai, visų pirma saikingai naudokite ryškius, vaikiškos pop kultūros personažais puoštus drabužėlius. Jeigu norisi vaiką aprengti ryškiau, daug geriau atrodys paprasto modelio, detalėmis neperkrauti drabužiai.

Vaikams puikiai tinka geltonos, raudonos, avietinės, oranžinės, turkio spalvos drabužiai. Intensyvi, rožinė ar žydra taip pat gali atrodyti puikiai, jei rūbas nebus išpuoštas blizgučiais ir ryškiais paveikslėliais.

Prie ryškesnio drabužio stenkitės visus kitus drabužius parinkti ramių žemės spalvų – pilkos, rudos, rusvos, tamsiai mėlynos. Jeigu ryškios spalvos nėra būtinos jūsų vaiko spintoje, gražiai tarpusavyje atrodys šiek tiek prislopintos, matinės bet kurios spalvos drabužis.

Į ką atkreipti dėmesį perkant drabužėlius vaikams

Nėra vienos taisyklės, kas yra gražu, kaip atrodyti gerai, tačiau tame – žavesys ir paslaptis, nes kiekvienas gali susikurti savitą stilių. Tačiau yra keletas „auksinių“ taisyklių, kurios galioja nepriklausomai nuo pasirinkto drabužių stiliaus.

 • Drabužio modeliai, kirpimai tinkantys vaikams. Patys mažiausi vaikai yra trumpesnėmis kojytėmis ir dažniausiai didesniais pilvukais, todėl žemaklynės kelnės vaiką dar labiau vizualiai sutrumpina. Mažiausiems gražu tamprės, tiesaus kirpimo kelnytės, o marškinėliai ar megztukas gali būti ir gana apgludę, ir šiek tiek platinti. Jeigu negalite gyventi be žemaklynių kelnių, tada viršutinę aprangos dalį pasistenkite rinktis siauresnę, kitaip vaikas atrodys netvarkingai apsmukęs. Suknelės ir sijonai, būtų gerai, jeigu nebūtų žemiau kelių. Jeigu bijote, kad mažosios damos lankstysis, ropinės, griuvinės ir dažnai rodys ką turi po sijonu (o taip labai dažnai vyksta su vaikais!), uždėkite trumpus šortukus po suknele ir ši problema bus išspręsta.
 • Drabužio kaina ir kokybė. Dažnas iš tėvų „užkimba“ ant mažos kainos kabliuko. Žinoma, galima už tą pačią kainą nusipirkti penkias poras pigaus trikotažo marškinėlių, tačiau galbūt geriau įsigyti dvejus, kurie skalbiami kasdien atrodys lygiai taip pat gerai. Vaikai greitai auga ir nunešioti drabužėlių nespėja, tad įsigiję kokybiškų drabužių, kurie skalbiami nenutįsta, nesusivelia, vėliau, vaikus juos išaugus, galėsite parduoti brangiau, nei pigesnius, bet ištįsusius.
 • Drabužio detalės ir papuošimai – stipriai atsikišę papuošimai arba jų gausa niekada neatrodys skoningai, o ir specifinei vaiko figūrai netinka bet koks perkrautas drabužio modelis. Apie vaikus – gyvūnus taip pat būtų verta paminėti. Visada labai žaviai atrodo mažos ausytės ant kepurės, mergaitiško lankelio, ar mažos letenytės ant pirštinių, tačiau stenkitės, kad vaikas neatrodytų kaip tikro gyvūno iškamša, nebent ruošiatės karnavalui.

Ką daryti, jei negaliu išlaidauti vaikiškam garderobui?

 • Naudoti drabužėliai iš antrų rankų. Net jei neturite giminaičių, kurie perleistų savo vaikų drabužėlius, jų tikrai galite įsigyti paieškoję interneto skelbimų lentose. Galima rasti net labai kokybiškų, žymių prekių ženklų už pusę kainos ir mažiau.
 • Dėvėtų drabužių parduotuvės. Reikės kantrybės, tačiau galima rasti tikrai labai gražių, kokybiškų ir stilingų drabužių.
 • Sezoniniai išpardavimai. Taip pat galima pasidomėti išpardavimais ir apsipirkti kitam sezonui: pavyzdžiui, vasaros pabaigoje nupirkti naujų drabužių kitam vasaros sezonui: Tokiu metu būna labai gerų nuolaidų už nuostabų drabužį. Žinodami dabartinį vaiko ūgį ir pasinaudoję vaikų ūgio diagramomis, galite apytiksliai numatyti, kokio dydžio drabužiai jam tiks kitą sezoną.

Kas dabar madinga pasaulyje, kas aktualu vaikiškoje madoje?

Vaikiška mada šiek tiek atkartoja suaugusių mados tendencijas – gal labiau spalvas ir raštus, nes vaikiško drabužio forma kiek skirtinga. Šiemet madinga violetinė, oranžinė, tamsiai mėlyna, smaragdinė, garstyčių. Tarp ryškių spalvų atsiranda matinės, pastelinės kartais net labai blankios.

Vis dar išlieka populiarūs geometriniai raštai, labai daug dryžuotų drabužių. Tiek suaugusių, tiek vaikų madoje nuo arenos traukiasi netvarkingas ir apsmukęs gatvės stilius.

Populiarėja kelnės visai tiesaus kirpimo arba šiek tiek platintos ties klubais. Trumpučius šortus keičia platesni, siekiantys kelius.

Marškinėliai vienspalviai, minimalistiniai be jokių detalių, dryžuoti arba puošti dailininkų pieštais piešiniais. Grįžta “animal print” – tikrų gyvūnų (žirgų, leopardų, tigrų ir pan.) didelių nuotraukų vaizdavimas ant marškinėlių. Suknelės ir sijonai paprastėja, dažniausiai yra minimalios A formos.

Tačiau labai svarbu nepasimesti tarp tų madų ir pirmiausiai ieškoti sau ir savo vaikui labiausiai tinkančio stiliaus drabužių.

bug2hugParengė Asta Padagaitė,
vaikiškų drabužių “bug2hug” kūrėja, stilistė

Susiję straipsniai

Vaikas keikiasi! Ką daryti?

Visi tėvai nori, kad jų mažieji jokiu būdu nesikeiktų - tai ir šiaip mandagiam žmogui nedera, ir stumia į nepatogią situaciją tėvus.

Darželyje vaikai nevedami į lauką: ar tai teisėta?

Buvimas lauke kiekvienam – tiek vaikui, tiek ir suaugusiajam – teikia daugybę naudų: pabuvus gryname ore pagerėja nuotaika, stiprinamas imunitetas.

Pagyrimas nėra lygus pagyrimui: ką sakyti vaikui vietoje „šaunuolė (-is)“?

Kiekvienas vaikas yra ypatingas. Ypač savas! Ir kaip dažnai mums tiesiog taip norisi jiems pasakyti, priminti ir džiaugtis jų pasiekimais.

Naujausi komentarai

 1. akvile84
  akvile84 prieš 5 m.

  Margarita27 parašė:
  O ką daryti jei gražių rubelių pilna, o vaikas įsikandęs voa kelis nekaip atrodančius, bet kokia laiminga būna su jais...negaliu nieko apvilkti, nes mano dvimetė ne…

  Jums gražių rūbelių pilna, o ne dvimetei, abejoju ar jums būnant dviejų metų nepatiko piešiniai, ryškios spalvos ir pan, pasidomėkit vaikų raida, beveik visos mergaitės praeina "rožinę bangą", kai visko nori tik rožinio ir kaip skaičiau, kad labai blogai slopinti tai(nepirkti tos spalvos ir pan), turi būti švara, tvarka, nesuplysę, o ką rengtis gali spręsti vaikas, jei tie keli nutrinti rūbeliai, o kiti ne, manau pasidarykite išvadas, kad tai vaikui negražu, nepatogu ir pan. Atvirai pasakius, man nesuprantama kaip gali išugdyti skonį, nes tada turėčiau nešioti tik sijonus, sukneles ir aukštakulnius, nes mano mama visada būdavo pasitempus, dėvėjo sukneles, aksesuarus, o aš neturiu nei suknelių, nei sijonų, nemėgstu aksesuarų, galėjo kažkada vaikystej įtakoti, bet tai labai trumpas laikotarpis, sūnui nuo maždaug 2m leidžiu pačiam išsirinkti perkant drabužius, iš pradžių žiūrėdavau kelis variantus ir iš jų leisdavau išsirinkti, dabar pats renkasi viską, nes jei pirkčiau pagal save, kaip man gražu tai jis nieko net neuzsidetu, ne vieną tokį esu pardavus ir berašant iškilo klausimas kiek drabužių jūs nesiotumet jei nupirktų mama dabar? Aš labai nemėgstu kai kiša savo nuomonę ir esu tokia nuo gimimo, todėl kartais bandau įlįsti į vaiko vietą. Man svarbiau laimingas vaikas, kad ir su treningu, nei nelaimingas įkištas į ne mėgiamus drabužius. Gal tiesiog leiskite išsirinkti vaikui kas gražu ir nebus problemų kaip įkalbėti apsirengti

 2. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 m.

  akvile84 parašė:
  Jums gražių rūbelių pilna, o ne dvimetei, abejoju ar jums būnant dviejų metų nepatiko piešiniai, ryškios spalvos ir pan, pasidomėkit vaikų raida, beveik visos merga…

  Puikiai zinau apie princesiska laikotarpi augau tarp mergaiciu ir nekisu as jai juodu dzinsu ar juodo megztinio. Tiesiog isikandus viena bliuskute ji nebetampa nei svari nei tvarkinga greitai ir yra pilna kitu su megstais personazais, kurii tiesiog nesideda ir viskas. Taip, man jie nepatinka, bet as pati rubu neperku kol kas gauname daug nesiojamu is aplinkos ir neplanuoju iamesti viena tam, kad dvimete nenesioja ir pirkti naujus. As taip pat pabreziu visad tvarkinguma ir svara, bet nereik sakyt, kad as raidos neismanau jus kalbat apie sunu, kuriam kiek metu dveji? Abejoju ar jis neina i lauka ir griuna ant grindu jei jo maikute isplauta. Tiesiog galvojau, kad mamos patars kaip sudominti ir kitais rubeliais spintoje vaika ir tiek.

 3. akvile84
  akvile84 prieš 5 m.

  Margarita27 parašė:
  Puikiai zinau apie princesiska laikotarpi augau tarp mergaiciu ir nekisu as jai juodu dzinsu ar juodo megztinio. Tiesiog isikandus viena bliuskute ji nebetampa nei …

  Na mano sūnui jau ne dveji, bet buvo ir labai gerai prisimenu kai turėjo 3 palaidines su traukinuku Tomu, ir tik jas rengdavosi i darželį, todėl kasdien ar kas antrą vakarą skalbdavau rankom, kad tik spėtų išdžiūti, lygiai tas pat buvo su kelnėmis, tai tęsėsi apie 3men, paskui vėl grįžo į madą kiti drabužiai. Bet visada iki šios dienos turi pačius pačiausius kur dedasi visada jei tik jie švarūs

 4. akvile84
  akvile84 prieš 5 m.

  Margarita27 parašė:
  Puikiai zinau apie princesiska laikotarpi augau tarp mergaiciu ir nekisu as jai juodu dzinsu ar juodo megztinio. Tiesiog isikandus viena bliuskute ji nebetampa nei …

  Ir nenorėjau jūsų įžeisti, bet pirmoj žinutėj jūs būtent labai pabrezete, kad jums nepatinka kaip rengiasi, dėl to susidarė klaidingas įspūdis

 5. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 5 m.

  akvile84 parašė:
  Na mano sūnui jau ne dveji, bet buvo ir labai gerai prisimenu kai turėjo 3 palaidines su traukinuku Tomu, ir tik jas rengdavosi i darželį, todėl kasdien ar kas antr…

  Taip ir as lyginu maikute su frozen kad tik ne tokia slapia butu jai deveti.