Vaikų auklėjimas: 3D

Taisyklių, kaip auklėti mažylius galime susigalvoti visokiausių... Siūlome labai įžvalgią ir paprastą trijų D sistemą: Drausmė, Draugystė, Dora. Svarbiausia tai, kad trys D galioja ir tėveliams, ir vaikeliams!

Drausmė. Kareivio auginti tikrai nebūtina, tačiau vaikas turi labai aiškiai žinoti savo ribas, pareigas, turėti elgesio modelį. Labai svarbu, kad jūs aiškiai jam paaiškintumėte, kaip reikia elgtis ir kad savo nuomonės nekaitaliotumėte, jeigu reikia eiti miegoti 8 vakaro, tai jokios ašaros, klyksmai ir isterijos to laiko neturėtų ištempti. Jeigu situacija susiklosto taip, kad įprastas grafikas susijaukia, tai būtinai paaiškinkite vaikui kodėl, patikinkite, kad tai laikina, kad netrukus bus grįžta prie senosios, įprastos tvarkos ir jos toliau reikės laikytis.

Draugystė. Būkite vaikų drauge, tai anaiptol nereiškia nuolaidžiavimo, tai labiau pagarba ir mažylio nuomonės paisymas. Prisiminkite tai, žaidimo forma tą priminkite ir vaikui, pasakykite, kad jums patinka su juo draugauti, kad gerbiate jo nuomonę, todėl kartais pasitarkite dėl kokios smulkmenos, gal vaikas galėtų išrinkti vieną iš dviejų suknelių, kurią jūs vilksitės? O galite sutarti, kad šiandien, 20 minučių jūs su juo eisite pasivaikščioti, t.y. vaikas sakys, kur jūs eisite, kada atsisėsite ant suolelio, kada sustosite išgerti sulčių. Mažylis bus sužavėtas!

Dora. Elkitės su vaiku ir savo gyvenime plačiąja prasme taip, kaip prašote, kad elgtųsi mažylis. Jeigu reikalaujate, kad vaikas valgytų pusryčius, o pati kartas nuo karto jų nevalgote pasiteisindama tuo, kad jūs suaugusi, tai mažyliui atrodote, kaip tikrų tikriausia melagė, kuri dar ir piktnaudžiauja savo statusu! Jeigu rimtai, tai negalite tikėtis, kad mažylis nekels balso, jeigu jį keliate jūs - kalbėdama ar su juo, ar su bet kuriuo kitu žmogumi. Jeigu sistemingai pamirštate pažadą nueiti į vandens pramogų parką ir nesiteikiate pateikti svarios priežasties, tai galite suprasti vaiką, kuris žadėjo padaryti namų darbus, laiku išvesti šunį ar nepraleisti futbolo treniruotės.

Susiję straipsniai

Darželyje vaikai nevedami į lauką: ar tai teisėta?

Buvimas lauke kiekvienam – tiek vaikui, tiek ir suaugusiajam – teikia daugybę naudų: pabuvus gryname ore pagerėja nuotaika, stiprinamas imunitetas.

Pagyrimas nėra lygus pagyrimui: ką sakyti vaikui vietoje „šaunuolė (-is)“?

Kiekvienas vaikas yra ypatingas. Ypač savas! Ir kaip dažnai mums tiesiog taip norisi jiems pasakyti, priminti ir džiaugtis jų pasiekimais.

Kaip su vaikais kalbėti apie seksą?

Pastebėsite, kad pradėjęs lankyti mokyklą (o gal ir anksčiau) vaikas vis intensyviau domisi sekso tema ir aptarinėja ją su draugais.