Nėštumo „medaus mėnuo“
Nėštumo „medaus mėnuo“ (angl. babymoon) - vis populiarėjančios atostogos dar iki kūdikio gimimo bei proga pasimėgauti paskutinėmis akimirkomis tik dviese.
Kas yra nėštumo „medaus mėnuo“?
Sąvoka nėštumo „medaus mėnuo“ (angl. babymoon), manoma, pirmą kartą buvo panaudota autorės Šeilos Kitzinger (Sheila Kitzinger) knygoje „Metai po vaiko gimimo“ (angl. The Year after Childbirth).
Daugiau nei 20 knygų apie nėštumą, gimdymą ir vaikų auginimą parašiusi moteris „medaus mėnesiu“ pavadino pirmąsias savaites kūdikiui jau gimus. Natūralaus gimdymo ir žindymo šalininkė skatino tėvus jas praleisti kuo ramiau, namuose, be jokių pašalinių žmonių, taip mezgant glaudų ryšį su naujagimiu bei sutvirtinant poros tarpusavio santykius.
Šiandien nėštumo „medaus mėnuo“ įprastai yra suprantamas, kaip pirmagimio laukiančių tėvų (rečiau - jau vaikų turinčios poros arba visos šeimos) atostogos. Nėštumo „medaus mėnesį“ daugelis porų vertina kaip vieną iš paskutinių progų pasimėgauti buvimu dviese, paatostogauti ir nukreipti mintis prieš pasitinkant kūdikį.
Kada geriausia keliauti nėštumo metu?
Kelionės nėštumo metu laikas yra pakankamai individualus, nes kiekvieno nėštumo eiga ir moters savijauta jo metu skiriasi. Dauguma moterų kelionėms dažniausiai renkasi antrąjį nėštumo trimestrą, nes pirmojo trimestro metu kamuojantis pykinimas bei nuovargis yra pasibaigę, o trečiajame trimestre būdingos, su augančiu vaisiumi ir svorio padidėjimu susijusios problemos dar neprasidėjusios.
Planuojant kelionę, nepriklausomai nuo nėštumo savaitės, vertėtų pasitarti su jus ir jūsų nėštumą prižiūrinčiu gydytoju. Gydytojas, atsižvelgęs į jūsų nėštumo eigą, padės pasirinkti tinkamiausią kelionės laiką.
Kokią kelionę pasirinkti nėštumo metu?
Kelionės pasirinkimas, žinoma, yra labai individualus, tačiau rinkdamiesi kelionę atkreipkite dėmesį į kelis aspektus:
- Kelionės trukmė. Atsižvelkite į tai, kiek laiko ir pinigų galite skirti kelionei - galbūt jums pakaks savaitgalio viešbutyje, kelių dienų išvykos į dar nematytą arba jau pamėgtą miestą, o gal norite savaitę ar ilgiau trunkančių atostogų.
- Kelionės kryptis. Rinkdamiesi vietą, kurią ketinate aplankyti, atsižvelkite į klimatą, saugumą, sveikatos priežiūros paslaugų pasiekiamumą, siūlomas veiklas bei pramogas ir pan.
- Kelionės intensyvumas. Fizinė veikla, pavyzdžiui, vaikščiojimas, plaukiojimas ir pan. nėštumo metu (su sąlyga, kad nėštumo eiga yra normali) tikrai yra labai naudinga, tačiau nereikėtų persistengti.
- Kelionės pobūdis ir veiklos kelionės metu. Nėštumas įpareigoja riboti kai kurias pramogas: varginantys žygiai, jodinėjimas, slidinėjimas, maudynės karštoje vonioje ir kt.
- Įvairių ligų pavojus. Vykstant į kai kurias tolimesnes bei egzotines šalis gali būti privalu arba rekomenduojama pasiskiepyti, kelionės metu profilaktiškai vartoti vaistus (pavyzdžiui, vaistus nuo maliarijos), o nėštumo metu to daryti negalima. Šiltesnio klimato ir besivystančiose šalyse yra didesnė įvairių apsinuodijimų bei kitų infekcinių ligų rizika, kurią nėštumo metu reikėtų vertinti itin atsakingai.
Svarbūs patarimai keliaujant nėštumo metu
Nėštumo „medaus mėnuo“ arba kitos kelionės nėštumo metu gali būti puikus būdas atsipalaiduoti, tačiau svarbu pasirūpinti gera savijauta, motinos ir vaisiaus sveikata bei saugumus ir žinoti pagrindines keliavimo nėštumo metu taisykles.