Kaip prisiversti sportuoti? (3)

Moteris aunasi sportinius batelius Oksana Yurlova | Shutterstock

Kad sportas yra sveikata žino kiekvienas, tačiau ką daryti, kad sportas taptų kasdienės rutinos dalimi?

Kaip save motyvuoti sportuoti?

Kiekvienas žmogus yra unikalus ir tai, kas veiksminga vienam, gali visiškai nepadėti kitam, tačiau dalinamės keliais patarimais ir tikimės, kad bent vienas iš jų paskatins gyventi aktyviau:

Atraskite jums patinkantį fizinio aktyvumo būdą. Fizinis aktyvumas visiškai nereiškia svarmenų kilnojimo sporto salėje (bet tai puikus sportas, jeigu tik jis jums patinka!) - svarbiausia judėti! Galite išbandyti įvairias sporto šakas, lankyti šokius, bėgioti arba tiesiog daugiau vaikščioti pėsčiomis.

Užsirašykite į grupinius užsiėmimus. Greičiausiai ten susirasite naujų draugų (tiksliau, draugių), o mintis, kad jos tikisi jus ir vėl pamatyti, stiprins pareigos jausmą.

Lankykite mokamas treniruotes, sporto klubą. Dažnai mintis, kiek kainavo abonentinis mokestis, būna pakankama motyvacija nueiti į treniruotę ar sporto klubą.

Sportuokite su asmeniniu treneriu. Kito žmogaus asmeniškai jums skirtas laikas ir nemenkai kainuojanti asmeninio trenerio paslauga dažnam yra puiki motyvacinė priemonė.

Įsigykite išmaniąją apyrankę. Išmaniosios apyrankės fiksuoja kasdienį aktyvumą ir padeda siekti išsikeltų tikslų, pavyzdžiui, kasdien nueiti 10 tūkst. žingsnių.

Įsirašykite aktyvumą skatinančią programėlę. Galite rasti daugybę įvairiausių sporto programėlių - nuo paprasčiausių žingsniamačių iki treniruočių programų ar mėnesį trunkančių pritūpimų iššūkių.

Ieškokite bendraminčių. Apsupkite save tokių pačių tikslų turinčiais žmonėmis ir vienas kitą palaikydami (o kartais ir stipriau stumtelėdami) jų sieksite lengviau.

Įtraukite sportą į dienotvarkę. Planuokite ir prioritetizuokite savo laiką taip, kad dienotvarkėje rastumėte valandėlę sportui ar aktyviam laisvalaikiui. Neturite laiko? Įsirašykite ekrano laiką sekančią programėlę ir pasitikrinkite, kiek laiko praleidžiate socialiniuose tinkluose ar internete...

Sąmoningai „fiksuokite“ savijautą po sporto. Ar kada gailėjotės, kad pagaliau prisivertėte pasportuoti? Tikriausiai atvirkščiai - po sporto jaučiamės puikiai, didžiuojamės savimi. Atkreipkite dėmesį į šias malonias emocijas ir prisiminkite jas, kuomet stokosite motyvacijos.

Nepersistenkite. Perdėm intensyvi treniruotė, po jos skaudantys raumenys ar dar blogiau, trauma, tikrai nepridės noro nueiti į antrą.

Įsigykite gražią sportinę aprangą. Tai gali tapti puikia motyvavimo priemone - juk norėsis užsidėti patinkančius drabužius.

Išsikelkite tikslus ir numatykite apdovanojimą. Pavyzdžiui, galite išsikelti tikslą pradėti bėgioti ir po mėnesio be sustojimo nubėgti 3 kilometrus. Jeigu šį tikslą pavyks įgyvendinti, galite apsidovanoti pėdų masažu.

Domėkitės sporto nauda. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad reguliarūs fiziniai pratimai gerina smegenų veiklą ir, manoma, padeda sumažina degeneracinių nervų ligų (Alzhaimerio, Parkinsono) riziką.

Rodykite gerą pavyzdį vaikams. Sportuoti verta ne tik dėl savęs, bet ir dėl savo vaikų - juk matydami gerą pavyzdį ir jie norės dažniau pajudėti bei gyventi sveikiau!

Susiję straipsniai

Gimdos abrazija: kodėl ir kaip ji atliekama?

Gimdos abrazija dažniausiai yra siejama su persileidimu arba abortu, tačiau iš tikrųjų procedūra dažniausiai atliekama visai kitais tikslais.

Gimdos kaklelio uždegimas

Nustatyta, kad gimdos kaklelio uždegimu bent kartą gyvenime yra sirgusios maždaug pusė moterų.

Padidėjęs hormono prolaktino lygis ir pastojimas

Prolaktino kiekio padidėjimas gali lemti nevaisingumą ir riboti galimybes susilaukti kūdikio. Ši būklė dar vadinama hiperprolaktinemija.

Naujausi komentarai

 1. BegteMars prieš 5 m.

  Paprasčiausias, bet ne pigiausias būdas, tačiau LABAI man asmeniškai pasiteisinęs ir veikiantis jau daugiau nei metus - nusipirkti Apple Watch laikrodį ir kasdien vykdyti planą. T. y. sudeginti 520 kalorijas tokiu būdu užpildant visus "žiedus" (judėjimo, kalorijų bei stovėjimo). Jei dieną turiu mažai laiko pasivaikščiojimams, vakare privaloma treniruotė, nes tikslas - būtinai užpildyti 520 cal žiedą, nesvarbu kaip - ar vaikštant, ar bėgiojant ar treniruojantis. Jei kažkurią dieną žiedas neužpildomas, viskas vėl skaičiuojasi iš naujo, nelieka tęstinumo. Man asmeniškai tai puiki motyvacija.

 2. bali
  bali prieš 5 m.

  O kažin ne apple yra kazkokiu atitikemu? android?

 3. BegteMars prieš 5 m.

  bali parašė:
  O kažin ne apple yra kazkokiu atitikemu? android?

  Yra Gear fit, bet daug elementaresnė apyrankė - laikrodis. Aš labai norėjau pasikeisti telefoną į kito gamintojo, deja dėl laikrodžio negaliu to padaryti. Geresnių atitikmenų niekaip kol kas neradau...