Vyro dalyvavimas gimdyme (158)

Vyras dalyvauja gimdyme

Nors gimdymo dieną žvaigždė būsi tu (žinoma, vos gimęs, šį vaidmenį perims kūdikis), tėvelio vaidmuo taip pat labai svarbus. Štai keletas patarimų, kaip jis galėtų prisidėti ir būti naudingas šią svarbią dieną:

 • Savo daiktus, kuriuos pasiimsi į ligoninę, tu jau turbūt susidėjai; būtų gerai, jei ir būsimasis tėtis pasiruoštų savuosius: patogią avalynę, švarius marškinius ar marškinėlius, taip pat kokių nors užkandžių. Pasiimti pagalvę – irgi nebloga mintis, nes turės kur padėti galvą per ramesnius gimdymo etapus (ypač jei gimdymas užsitęs).
 • Tėvelis galėtų apsiimti sutvarkyti visus su sveikatos/socialiniu draudimu susijusius reikalus, taip pat sutvarkyti visus dokumentus, kurių gali prireikti ligoninėje.
 • Gimdymo metu pagrindinė tavo antrosios pusės užduotis – padėti sutelkti dėmesį ir atsipalaiduoti, nes sąrėmiai ir gimdymas gali tęstis net iki 48 valandų. Nėščiųjų kursuose greičiausiai išmokai įprastų atsipalaidavimo būdų, tačiau nebijok nukrypti nuo taisyklių: jei manai, kad pėdų masažas, plaukų šukavimas ar paprasčiausiai laikymas už rankos gali padėti, paprašyk partnerį šių nedidelių paslaugų.
 • Leisk jam tave globoti: jis gali būti tas žmogus, kuris atneša vandens ar pasirūpina, kad tau būtų paskirti reikalingi vaistai. Be to, jei kas nors tave trikdys – pašaliniai žmonės palatoje arba atšiaurus personalo elgesys, – jis turėtų pasirūpinti, kaip išspręsti šias problemas.
 • Partneris gali būti atrama tiesiogine to žodžio prasme: jis gali prilaikyti tave vaikščiojant, padėti tau pasiversti ant kito šono ar prilaikyti koją tau stanginantis.
 • Pasiteirauk, ar jis norėtų perkirpti virkštelę. Jei taip – susitarkite dėl to su ligoninės personalu. Nemažai tėvelių nepraleidžia galimybės dalyvauti šiame paskutiniame vaiko atėjimo į pasaulį žingsnyje.
Reklama:
Reklama

Naujausi komentarai

 1. User has not uploaded an avatar
  gazelytė prieš 3 m.

  espresso parašė:
  Sveikos merginos. Laukiam pirmo zirniuko. Vakar su vyru kalbejomes apie tai kokia bus ateitis ir pan. kazkaip uzklausiau, ar jis noretu dalyvauti gimdyme... O jis i…

  Maniškis irgi taip sakė. Net priežastis išsakė kodėl nenori. Bet vieną dieną, sėdint pas draugus (lankant jų naujagimį), kai jo paklausė ar dalyvaus, jis pasakė kad norėtų. Man buvo siurprizas. Aš jo neįkalbinėjau. Net tuo metu pasakiau, kad čia jam reikia apsispręsti, kad aš iš jo to nereikalauju. Ir iki šiol žino, kad bet kurią akimirką galės išeiti.
  Dar laiko yra, gal ir taviškis persigalvos

 2. Mamsė
  Mamsė prieš 3 m.

  Mano vyras dalyvavo abejuose gimdymuose. Kai suzinojo, kad laukiuosi tai iskart pasake, kartu padareme kartu ir pagimdysime, nors as pati sakiau, kad tikrai nera reikalo jam traumuotis ir panasiai, o jis pasake, kad manes vienos issigandusios tarp svetimu zmoniu nepaliks. Tai kaip sakant gimdeme kartu. Dar dabar sirdi glosto, kai jis su tokiu dziaugsmu sako, kad pirmas vaikus pamate, pirma karta gyvenime maciau, kad mano vyras verktu, verke is dziaugsmo, kaip jos sako gi as pirmiau uz tave pamaciau. Visa laika laike mane uz rankos, o kai reikejo stumti tai koja laike, nes vis suspaust norejau. Kaip jis sako nieko baisaus nera, kaip gali buti baisu kai tavo vaikas i pasauli ateina. Na man ir paciai nebuvo baisu abu gimdymai lengvi buvo. Tik pirma pagimdziau tokia mintis sove, kad davar dar galeciau gimdyti. Bet jei vyras nebutu norejes dalyvauti tai jokiu budu jo neversciau. Yra dalykai kurie gali ilgam istrigti zmoguo atmintyje ypac jei jis jautreanis ir kaip bebutu kam traumuoti (jeigu tam zmogui tai trauma) savo vyra.

 3. Akisss prieš 3 m.

  Mamsė parašė:
  Mano vyras dalyvavo abejuose gimdymuose. Kai suzinojo, kad laukiuosi tai iskart pasake, kartu padareme kartu ir pagimdysime, nors as pati sakiau, kad tikrai nera re…

  Pirmas gimdymas irgi buvo panašus, kad ir koja teko laikyt bet niekad nebuvo sakes prieš gimdymą, kad nedalyvaus ar kažką ir prieš antra nesakė, kad nenoriu dalyvauti antras aisku buvo toks greitas per 1 valandą ir 43 min, tai pati jau neleidau nei kalbint per saremius, nei nugaros masažuoti, bet man buvo geriau, kad šalia yra nors ir sėdėjo ant krėslo ir nieko nedarė

 4. yyzzyy
  yyzzyy prieš 3 m.

  Maniskis dalyvavo. Laike ir kojas, pasakinejo ka daryti (ka pasako akusere pakartodavo). Labai padejo, as buvau pasimetusi, lyg apsvaigus, o jis kai pasakydavo as klausydavau ir darydavau. Sake eitu ir i sekanti, jam nebuvo slykstu, po gimdymo visiems gyresi kad ejo ir kad nebuvo nieko baisaus ko ten bjauretis ar bijoti.

 5. Jolita931
  Jolita931 prieš 1 m.

  Maniškis taipogi dalyvavo. Kartu su akušere padėjo kojas laikyti, ir stovėjo koju gale,priešais ateinanti kudiki. Komentavo kiekviena žingsni kad plaukučiai matosi,kad lenda. Aš labai džiaugiuosi o ir vyras sakė jog norėjo savo akimis matyti, nes jam buvo idomu kaip tas procesas vyksta ir butynai antro vaikučio gimime dalyvaus,nors per pirma neleidau manes net liesti 😁😂