Catalina

Vardo Catalina kilmė:

graikų


Vardo Catalina reikšmė:


Vardo Jekaterina (Katerina) variantas. Vardas Jekaterina (Katerina) kildinamas iš senovės graikų Εκατερινη (Hekaterine). Dėl vardo kilmės nesutariama: pagal vieną versiją jis kilęs iš žodžio εκατερος (hekateros) [= viena iš dviejų]. Pagal kitą – iš graikų deivės Hekatės vardo. Liaudyje populiarius aiškinimas, kad vardas Katerina yra kilęs iš graikų žodžio καθαρος (katharos) [= tyras], tačiau Katerina yra vardo Hekaterine versija, naudota senovės romėnų. Taigi, „tyra“ nėra originali vardo reikšmė – ją galėtume įvardinti kaip įgytą antrinę prasmę.

Panašūs ir giminingi vardai:


Catherine, Katalina, Katarina, Katerina, Katherine, Katlina, Ketlin, Ketlina, Catarina, Catherina, Katja, Kate, Kateryne, Katy, Keti, Kaitlin, Katharina, Kateryna, Caterina, Kaitlyn, Kaitlyna, Katana, Katherina, Carina, Catriona, Ekaterina, Jekaterina, Karen, Kari, Karin, Karina, Karine, Karyna, Katarzyna, Katažina, Katažyna, Katrė, Katrijona, Katrin, Katrina, Katry, Katryna, Keitė, Ketrin, Ketrina, Kotrina, Kotryna, Katrine, Keita, Keithy, Ekatherina, Karena, Kotrė, Keith, Katriona, Katie, Keite.

Vardo Catalina populiarumas

Populiarus vardai, reti vardai
Pagal Gyventojų registro tarnybos duomenis
Statistikos duomenys iki 2020 m.
Tuo atveju, jei vardą sudaro du ir daugiau vardų, į populiarumo statistiką įtraukiamas tik pirmas vaiko vardas.
Statistikos duomenys nuo 2020 m. (dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR)
Populiarumo statistika nenurodoma, jei vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus.
Jei vardą sudaro du ir daugiau vardų ir jei šis vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus, į populiarumo statistiką nėra įtraukiamas nė vienas jį sudarantis vardas.

Ieškoti kito vardo