Markas

Vardo Markas kilmė:

lotynų


Vardo Markas reikšmė:


Iš lotynų Marcos [=pasišventęs karo dievui Marsui]. Vardą perėmė iš pradžių graikai, po to žydai ir Europoje jis paplito kaip vieno Šventojo Rašto autorių vardas (lietuviškas vardo variantas – Morkus).

Panašūs ir giminingi vardai:


Marc, Marco, Marcus, Marek, Marekas, Marik, Marikas, Mark, Marko, Markos, Markus, Markusas, Marsas, Morkus, Marcos, Mareks, Marsen, Marcas, Marccos, Markuss, Mamertas, Marcelijonas, Marcelijus, Marcelinas, Marcelis, Marcijonas, Marcys, Marcel.

Vardo Markas populiarumas

Populiarus vardai, reti vardai
Pagal Gyventojų registro tarnybos duomenis
Statistikos duomenys iki 2020 m.
Tuo atveju, jei vardą sudaro du ir daugiau vardų, į populiarumo statistiką įtraukiamas tik pirmas vaiko vardas.
Statistikos duomenys nuo 2020 m. (dėl asmens duomenų apsaugos pagal BDAR)
Populiarumo statistika nenurodoma, jei vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus.
Jei vardą sudaro du ir daugiau vardų ir jei šis vardas konkrečiais metais registruotas rečiau nei 5 kartus, į populiarumo statistiką nėra įtraukiamas nė vienas jį sudarantis vardas.

Ieškoti kito vardo

Naujausi komentarai

 1. Neegzistuojantis vartotojas
  prieš 7 m.

  Rafinuota_bohema parašė:
  Na va kaip šaunu mes kai rinkomės varduką, tai vyrui labai Markas patiko, o aš esu pamišusi dėl Karl Marx, tai man asocijavosi ir dabar ir esu įsitikinusi,kad ta…

  O musu situaciaj tokia,kad Mes uzpernai ziurejome MAMA apdovanojimus,ir kazkoki apdovanojima laimejo toks Markas Palubenka.. Mano vyro vardas Marius,pavarde identiska-tik kitokia galune tai ka,suzinojom ko laukiames ir sumastem,kad tikrai graziai skambetu O siaip,tai buvom sumaste,jei berniukas-vyras renka ,jei mergaite as,bet musu sugalvoti vardai mums abiems buvo priimtini

 2. monciukas4
  monciukas4 prieš 4 m.

  Iš pradžių Markas ir man pasirodė, šaltas, pažįstamų su šiuo vardu neturiu, tad jokių asociacijų ar kažko nebuvo, bet kai pamačiau savo vaiką, nu Markas! Jam labai tiko, o ir vardas pasidarė gražus, šiltas, begalo mielas, kai rado šeimininką
  Markutis.
  Išvertus iš hebrajų kalbos, reiškia Dievo dovana.

 3. User has not uploaded an avatar
  vilcinsk prieš 3 m.

  Mano pirmo vaiko vardas Matas, o mažylio Markas ir abieju vardu reikšmės Dievo dovana? ilgokai nežinojau koki varda dėti, norėjosi trumpo, neįprasto ir vyriško. Dar tik kelios dienos naujagimiui, keistoka, bet manau įprasim?

 4. Beatričė27
  Beatričė27 prieš 3 m.

  Mano vaikinui labai patinka šitas vardas . Ir kaiptik laukiam pirmagimio ,jei bus berniukas tai tik Markas

 5. User has not uploaded an avatar
  mavi72 prieš 2 m.

  Mūsų Markui jau virš dvidešimties. Kai davėm tokį vardą, daugeliui buvo keista ir nesuprantama. Sakydavo iš serialų, njors nė vieno serialo nežiūrėjom. Nesuprato nei kaip mažybiniu vardu vadinti, o dabar Markų tikrai daug. Kiekvienais metais jų pagausėja ir galima sakyti įis vardas jau įaugo tarp lietuviškų vardų.